Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Darius i Darius II Fullscreen???
nesrulz
1337 Member

Registered: 30.10.2003
Member Is Offline

Mood: Serbian Racing Team

[*] posted on 6.1.2005 at 16:48
Darius i Darius II Fullscreen???

Hi,

Kako da nateram ova dva dela ovog PREFEKTNOG serijala da mi radi u Fullscreen-u? Ubija me ona suzena slika!

Pozdrav!!!

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
nesrulz
1337 Member

Registered: 30.10.2003
Member Is Offline

Mood: Serbian Racing Team

[*] posted on 17.5.2011 at 13:29

Najjača "leteća" pucačina sa leva na desno. Baš sam malopre odigrao Darius II malo, sa svojim arkadnim stikom, naravno. :)

Inače, u međuvremenu se pojavila verzija sa većom slikom preko ekrana: http://www.romnation.net/srv/roms/22490/mame/Darius-II-dual-screen-...

Potreban vam je i originalni ROM igre: http://www.romnation.net/srv/roms/22489/mame/Darius-II-Japan.html

Nego me nervira što nema US verzije ove igre, da nisu japanska slova dok ide intro, priča...
Kako izmajmunisati Darius II sa prevodom?

[Edited on 17.5.2011 by nesrulz]

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Stojan
Senior Member

Registered: 5.8.2004
Member Is Offline

Mood: Moodless

[*] posted on 17.5.2011 at 15:18

To i jeste ful skrin, ova igra ide preko tri ! ekrana. A, to sto kazes da si nasao verziju sa "vecom" slikom - to je verzija sa dva ekrana(postavljena horizontalno) zato i ti se cini da je veca slika.
Da bi uzivao u nativnim carima ove igre potrebna su ti tri monitora, koja postavis jedan pored drugog (MAME ovo podrzava, samo ti treba jos gfx kartica koja isto to moze); sto se mene tice meni je sasvim u redu, ne volem kad mi se slika razvlaci po ekranu a da nije "keep aspect ratio" (ovaj danasnji standard 16:9 me jako nervira, pogotovo mi koji imamo "obicne" 4:3 monitore/TV a ovi sa lokalnih TV stanica recimo pustaju fudbal pa sliku ne prilagode i igraci imaju glave ko uskrsnja jaja).
Engleska/americka verzija roma nije dumpovana ili uopce ne postoji i zato cemo se zadovoljiti ovom Jap verzijom roma. A mozda i se pojavi hack/bootleg US/EN verzija u medjuvremenu.
To bi bilo...
View user's profile View All Posts By User

Go To Top