Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: ATARI 1040 - Pliiiiz, pomozite ubogome...
ManijakalniLimun
Member

Registered: 9.3.2004
Member Is Offline

Mood: Radost

question.gif posted on 7.4.2005 at 20:58
ATARI 1040 - Pliiiiz, pomozite ubogome...

Drugar je nedavno nabavio Atari 1040 st, i poskidao raznorazne programe sa neta za isti, i naišao je, kako je on rekao, na problem kompatibilnosti (tj nekompatibilnosti:lol:) sa disketom sa modernih PC računara. Pošto nisam sam proučio komp, nisam siguran da li podržava ove "velike" diskete od 1.4MB (biće da nepodržava ovako na sirovo:lol::lol:). E sada, da ne dužim priču, zanima me da li iko zna da li je (i kako) moguće da prebaci programčiće sa svojeg PC-a na Atari mašinu.:bounce: Zato vas molim ako ima ikoga ko zna da se bakće sa navedenim Atarijem, mnogo će mi značiti. Hvfala unapred:yes::bounce::D;)

[Edited on 8.4.2005 by ManijakalniLimun]

Kiša rosi,
mi idemo bosi...
View user's profile View All Posts By User
crnjak
Ignition Module

Registered: 22.9.2003
Member Is Offline

Mood: Xbox 360 Wii PS3

[*] posted on 8.4.2005 at 19:35

Nema sanse neka to zaboravi

crnjak
Ignition Module

Member Is Offline

[*] posted on 8.4.2005 at 19:37

ustvari ima sanse ali treba da nabivi link kabel za PC tj. laplink kabel i tako da poveze Atari i PC i onda TREBA NACI linkst program za Atari i to je to

crnjak
Ignition Module

Member Is Offline

[*] posted on 8.4.2005 at 19:37

pitaj prijatelja oce li da ga proda

ManijakalniLimun
Member

Member Is Offline

[*] posted on 9.4.2005 at 00:54

Naravno da neće da ga proda :flame:, na njemu ćemo da radimo muziku. Iznašli smo rešenje problema :P. Uzmeš običnu disketu, prelepiš onu rupicu izolir trakom, i iz Windows98 je formatiraš kao disketu od 720 KB, i Atari je u stanju da je pročita. Doduše ako se Atarijem formatira disketa, Windows je nemože prepoznati. Glupi vindovs. Ala je dobra ta mašina, majku joj jebem.:o Moraću i ja da nabavim tako nešto da se igram kod kuće.
Zdravo, zdravo:bounce:

Kiša rosi,
mi idemo bosi...
ManijakalniLimun
Member

Member Is Offline

[*] posted on 9.4.2005 at 01:12

Joooj, oprostite na duplom postu, mrzelo me da editujem gornji, a sada sam se setio da me zanima nešto :D.
Da li iko ko koristi ovaj Atari (bilo emulator il' tvrdi računar) zna možda neki sajt sa crekovanim fensi programima za njega, tipa Cubase 1 (puna verzija) i razno. Neki Warez sajt koji ima raznorazne komercijalne "besplatne" programe za Atari. Poželjno da su manji od 720KB i da traže do 1MB memorije.
:bounce: Opet hvala. :D

Kiša rosi,
mi idemo bosi...
sasami
Member

Registered: 11.9.2002
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 22.5.2005 at 08:42

za sva pitanja oko Atarija obrati se momo drugu Sasi minjar@bankerinter.net ima ih 3 komada ukljucujuci i atari Falkon sa turbo karticom 030 25MHz 16MB instaliran Linux, Mint, Tos.....
kovacm
Romalj
*

Registered: 1.6.2005
Member Is Offline

[*] posted on 1.6.2005 at 01:20

http://www.climatics.com/
dragi atariSTi, na ovoj adresi mozete pronaci kompletan sadrzaj legendarnog HangLoose BBS-a (u prevodu: gotovo sve sto postoji za atari a da je crackovano)

hint: za prebacivanje podataka atari<>PC mozete koristi program Ghost, ako vam treba mogu vam ga poslati na email. Sto se tice formatiranja diskete u PC DOS formatu na Atariju se to moze uraditi pomocu nekoliko programa (Kobold, FastCopy, EDCopy...) takodje ako vam trebaju ovi programi vicite ili ih potrazite na gore navedenoj adresi.

i treca stvar: da li neko zna nekoga ko prodaje ATARI JAGUAR-a ili igre za isti?
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
sasami
Member

Registered: 11.9.2002
Member Is Offline

[*] posted on 2.6.2005 at 09:09

ja imam romove za Atari Jaguar i naravno emulator http://www.mame.co.sr
kovacm
Romalj
*

Registered: 1.6.2005
Member Is Offline

[*] posted on 2.6.2005 at 13:10

mislio sam na pravi hardware :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
VIVIsect
V.I.P.

Registered: 25.1.2006
Member Is Offline

Mood: dub!

[*] posted on 27.1.2006 at 02:56

Quote:
Originally posted by kovacm
http://www.climatics.com/
dragi atariSTi, na ovoj adresi mozete pronaci kompletan sadrzaj legendarnog HangLoose BBS-a (u prevodu: gotovo sve sto postoji za atari a da je crackovano)

hint: za prebacivanje podataka atari<>PC mozete koristi program Ghost, ako vam treba mogu vam ga poslati na email. Sto se tice formatiranja diskete u PC DOS formatu na Atariju se to moze uraditi pomocu nekoliko programa (Kobold, FastCopy, EDCopy...) takodje ako vam trebaju ovi programi vicite ili ih potrazite na gore navedenoj adresi.

i treca stvar: da li neko zna nekoga ko prodaje ATARI JAGUAR-a ili igre za isti?

Avaj link ne radi...
misjah
Romalj
*

Registered: 25.6.2009
Member Is Offline

[*] posted on 12.8.2009 at 01:14

Najjednostavnije resenje za prebacivanje rom-ova na disketu sa PC-ja je programcic koji se zove floimg94. Sa njim moze da se prebaci .st .msa ili .dsk rom na obicnu 1.44 disketu, moze da se procita i extractuje postojeca disketa. Potrebno je samo da se prelepi izolir traka preko rupice koja je sa suprotne strane od prekidaca za zastitu od upisivanja. Stvarno savrsen program! Na sajtu ima i uputstvo kako se prepravlja floppy drajv da radi na atariju.

http://piters.tripod.com/atari/floimgd.html

da bi radio program prvo treba da se instaliraju drajveri -fdinstall.exe

[Edited on 12.8.2009 by misjah]

InsaneEyes
Fr1ck

Registered: 31.3.2005
Member Is Offline

Mood: renZOkuKEN

[*] posted on 12.8.2009 at 01:56

HVALA!

:D

ludilo, odgovor na pitanje iz 2005-te a nekome tj meni - koristi :)

meni je bedak sto imam software za paralel linak ali ne mogu da prebacim klijent na Atarija kako bih ostvario vezu. nemam flopi konektor na PC-u. ludilo, tj Kvaka 22

shta da radim, treba mi kabelska konekcija Atari-PC

:flame:

let your thoughts float
lost and free
do you feel insanity
do you feel insanity
misjah
Romalj
*

Registered: 25.6.2009
Member Is Offline

[*] posted on 12.8.2009 at 02:38

Hahaha, nisam uopste obratio paznju na datum!!!! Sad sam krenuo sa listanjem foruma. U svakom slucaju je extra program i nisam video da neko pominje....

Tu vec ne mogu da pomognem, nisam toliko zalazio u Atari vode, a i tek skoro sam naleteo na njega za citavih 300 din. sa sve externim floppijem. :D

Ja sam sklopio neku jevtinu pentium dvojku i nabacio 3.5 i 5.25 flopije bas za ovakve stvari. Instalirao Win98/XP i linux zbog rada sa rs232 i printer portom zbog glupih (ali korisnih) DOS programa.

p.s. ako zelis napravicu neku disketu sa zeljenim sadrzajem i mogu da posaljem obicnim pismom ili kuririma....

InsaneEyes
Fr1ck

Registered: 31.3.2005
Member Is Offline

Mood: renZOkuKEN

[*] posted on 12.8.2009 at 03:10

haha ja sam Falcona dobio za Dzabe, ludnitza :D

ne treba mi za romove, vidish sad me podseti da imam neku trojku staru kod caleta pa cu da je nakrcam, mada probam vec godinu dana i nishta mi ne uspeva, smorih se ko pacov vec sa tim falconom :flame:

let your thoughts float
lost and free
do you feel insanity
do you feel insanity

Go To Top