Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Wing Nuts: Battle in the Skies
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 27.7.2005 at 23:07
Wing Nuts: Battle in the Skies

U pitanju je stara FMV pucačina, iz 1995. opisana u poslednjem Svetu Igara :) Definitivno jedna od najboljih igara tog tipa.

Da nema možda neko link za download? Znam da su male šanse, ali šta košta da pitam :)

[Edited on 22.8.2009 by SQI]

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Ktulu
Genetic Fanatic

Registered: 18.6.2003
Member Is Offline

Mood: excellento ando eleganto!

[*] posted on 28.7.2005 at 00:17

hehe, sta sam nasao na googletu :lol:

"Godina povratka! by [forsaken demon] 16.12.2000.
Da, ova godina ce ostati u secanju po povratku nekih konzola za koje se mislilo da su odavno mrtve a rech je o SEGA Saturnu i SEGA CD-u koji su dobili par novih igara ove godine. Za Saturn se pojavio Final Fight Revenge (nazhalost, prilichno losheg kvaliteta) a za CD su se pojavile dve nove igre a najavljen je i Wing Nuts, koji je port interaktivnog filma/pucachine sa PC rachunara (ocenjen sa 90% u najnovijem broju Sveta Igara, koji se pojavio na leto... 1996.). Pitam se samo shta je razlog povratka?"

aah, the good old days :).
Inace igru ne mogu da nadjem nigde, cak ni da je negde spomenuta (sem u tvojim vestima ;) ), doduse na mobygames sam nasao Wing Arms za Sega Saturn, neka WWII shooter, porede je sa Wing Commanderom, ne znam da li je to to, posto za Sega CD ne mogu da je nadjem, a kamo li za PC :P.
Bas si me zaintrigirao :).

By the way, ovde sam nasao box art, ali ne znam da li je to to :P
http://www.rottentomatoes.com/g/saturn/wing_arms/images.php

[Edited on 27-7-2005 by Ktulu]

In the land of the blind, the one eyed man is a dick.
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 28.7.2005 at 01:05

Google loves EmuGlx :)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
FuGen
Plastic Wizardry

Registered: 22.8.2002
Member Is Offline

[*] posted on 28.7.2005 at 01:59

PC

Pominju je nešto na FrenchKiss forumu, ali DL-a nema na sajtu - a kada tamo nema ISO-a, onda stvarno teško. Na IRC je nekako slaba ponuda "abandonware-a". Torrent-a nema nigde...

Možda se neko javi ko poseduje igru ovako.

SEGA CD

Pa, ova verzija nikada nije objavljena, evo piše ovde (kao i u Mega Drive 2/Genesis sekciji EmuGlx-a)

Quote:
Good Deal Games has the license for the Sega CD original, but unfortunately it has been lost over the passage of time. I'm not making this shit up, folks - too many sources have confirmed that a Sega CD original exists, and Good Deal Games is desperate to get their hands on it if it can be found.
MEGA rare stuff! Put your internet investigator cap on!

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2005 at 22:32

Na Internetu je zaista jako tesko naci bilo kakvu informaciju, kamoli download link. Igru sam pokusao da nadjem prvi put negde godinu dana posle njenog izlaska, ali bez uspeha. Posle su je nabavili neki likovi u lokalnom CD klubu, pa su mi je narezali, ali disk nije radio. Posle je ispalo da je master bio los.

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
SQI
Emuglx veteran

Registered: 27.2.2005
Member Is Offline

[*] posted on 22.8.2009 at 20:34

...4 godine kasnije, a stanje je isto :( Ovu igru tražim tipa jedno 12 godina sigurno.
Kada se pojavila 1996. kopije originala su bile preskupe (uglavnom smo uzimali kompilacije sa gomilom CD ripova), a bilo mi je pomalo besmisleno da dajem 20-30 tadašnjih maraka na igru koja se završi za pola sata...niko normalan nije mogao da očekuje da će danas biti ovoliko retka! U stvari, nisam uspeo da je nađem ni pre 10 godina.

Prekopao sam Google i razne retro sajtove koje posećujem, ali još uvek ne mogu da nađem PC verziju ili makar Sega Mega CD verziju za koju se ne zna ni da li postoji.
Jedino što sam uspeo jeste da je nađem na e-bayu za 25 dolara http://cgi.ebay.com/Wing-Nuts-Pc-Games-WWI-Air-Combat-Game_W0QQitem...

Takođe, na DOSbox forumu sam saznao da igra radi u ovom emulatoru.

A evo i opisa iz Sveta Igara 14 (leto 1996.)

Na kraju da ponovim pitanje: Da li neko ima ovo čudo ili još bolje link za download :)

Ah da, pun naziv igre je Wing Nuts: Battle in the Skies. Bitno je pošto postoje nekakve dve skrolujuće pucačine istog imena.

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 22.8.2009 at 20:39

Jao da, sad kad sam video screenshot setio sam se da sam imao ovu igru. Ali 100% sam siguran, iako sam je uspeo upaliti samo jednom ili dva puta. [na xp mashini, jedva sam ga pokreno u dos-u].

Disk je nazalost negde na dnu novosadske deponije. :(

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
SQI
Emuglx veteran

Member Is Offline

[*] posted on 22.8.2009 at 23:02

the patriot ga je našao na Underground Gameru http://underground-gamer.com/details.php?id=38620. Neka dobra duša ga je postavila pre par meseci, tako da konačno imam igru :D

Koliko vidim ipak, Wing Nuts je trenutno nemoguće pokrenuti preko DOSboxa, jer generalno sve igre koje je izbacio Rocket Science ne rade. Back to the waiting game...

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 22.8.2009 at 23:09

^ sakupi sve drivere za pravi DOS :) Or buy a cheap ass PC for 10-20euros.

- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."

- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
the patriot
philosopher

Registered: 28.5.2004
Member Is Offline

Mood: positively shocking

[*] posted on 22.8.2009 at 23:17

Stim da je ja nebi nasao da mi ktulu pre nekoliko meseci nije dao invite :lol:

Ovo je samo ultra-n00b nagadjanje (i samim tim odvala) ali sto ne uzmes i na virtuelnu masinu instaliras dos ili sta vec treba? (npr http://www.virtualbox.org/ Tu se moze podesiti koliko mesta na hardu i rama koristi box a cpu mozes da snizis sa cpu-killer-om ili slicnim programom )

[Edited on 22.8.2009 by the patriot]

Misli...
"mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm"

View user's profile View All Posts By User
SQI
Emuglx veteran

Member Is Offline

[*] posted on 23.8.2009 at 10:08

Pade mi to napamet, to mi deluje kao vrlo jednostavno rešenje. Ipak, nije mi jasno zašto ga niko ne koristi, makar za te igre koje ne rade u DOSBox-u.

EDIT: Ispada je VirtualBox bukvalno potpuno neupotrebljiv za DOS igre.

Uspeo sam nekim čudom da je pokrenem u DOSBoxu, tako što sam stavio CPU Cycles na 20,000. To dozvoljava da se igra učita i da mi prikaže 3 uvodna FMV filma, ali nakon toga se sve blokira. Primetio sam i da je najbolje podesiti sistem tako da ima 32MB RAM-a.

[Edited on 23.8.2009 by SQI]

Stale
Fr1ck

Registered: 29.9.2006
Member Is Offline

Mood: Winter Is Coming

[*] posted on 25.8.2009 at 11:56

E ljudi, a jel pokusao neko da instalira win98 ili 95 na virtuelnu masinu pa da sa nje igra? To mi se cini kao moguce resenje, al ne znam kako ce se ponasati driveri.

edit: sad sam se malo istripovao kad sam video da je SQI napisao VirtualBox, al kontam da je ipak mislio na DOSBox :)

edit2: I'm a retard! i ne znam da citam :(
[Edited on 25.8.2009 by Stale]

[Edited on 25.8.2009 by Stale]

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die.

To permit irresponsible authority is to sow disaster; to hold a man responsible for anything he does not control is to behave with blind idiocy.

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 25.8.2009 at 14:02

^ :D

Ako nista drugo, barem je SQI uspeo da nadje igru :)

- Spartacus

SQI
Emuglx veteran

Member Is Offline

[*] posted on 12.9.2010 at 15:55

DOSbox 0.74 konačno podržava igru :) Uspeo sam da je pokrenem danas, radi odlično :)

Za FMV igru, produkcija je vrhunska. Koliko sam pročitao, budžet je bio prilično visok, a snimala ga je ekipa od oko 50 ljudi.

Par shotova:

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 12.9.2010 at 16:04

:D

Secam se FMV-a sa pocetka igre. Super sto je igra proradila.

- Spartacus

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 12.9.2010 at 16:25

Heheeh, konačno! :D

SQI
Emuglx veteran

Member Is Offline

[*] posted on 12.9.2010 at 16:28

Da, uz malo finog tjuninga, radi jako lepo. Trik je ručno podesiti broj cycle-ova.

Go To Top