Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Pocinje (svetski) turnir - ZX Spektrum igre !!
Alex_Lux
Romalj
*

Registered: 18.10.2005
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 22.10.2005 at 17:27
Pocinje (svetski) turnir - ZX Spektrum igre !!

Zdravo,

14. Novembra pocinje peti (godisnji) turnir u igrama za ZX Spektrum, a do 6-og se moze glasati za igre koje ce biti na turniru. Emulatori koji su 'dozvoljeni' imaju opciju playback-a (kao kod MAME) i razumnu zastitu od 'varanja'. Turnir traje 10 nedelja i sve je besplatno. Snimci vasih 'odigravanja' (oko 50 kB) se salju email-om na potvrdu. Detaljne informacije se mogu naci na :
http://www.zxspectrum.homeactionreplay.org/tour/tindex.php

Gledanje playback-a drugih igraca (moguc je DL rezultata svih takmicara) omogucava da bez imalo muke vidimo npr. kako izgleda kompletirati svih 75 nivoa Lode Runnera-a, poraziti robota u Raid over Moscow ili moze li postenom igrom Jumping Jack zavrsiti svoju baladu...

Znam da 'ciljnu grupu' za ovo vecinom cine ljudi 'nesto stariji' sa mnogim svakodnevnim obavezama no (BTW, do sada za ovu godinu je prijavljeno 60 takmicara !!!) ako :
1) znate nekog ko bi se igrao/ upoznavao.. sa svetskim spektrumovcima... molim da mu javite; ili
2) znate adresu jos nekog prikladnog sajta gde bih postovao ovakav 'info'... molim da meni javite

ako imate neko pitanje, postujte ovde...
HVALA !
Poziv je upucen svim ljudima dobre volje sa prostora ex-YU !!!

Za kraj, jos da kazem da se "Nominovane igre za ST05" mogu videti na : http://www.zxspectrum.homeactionreplay.org/tour/vote-p.php
(Igre su podeljene na 10 zanrova, iz svakog po jedna ide na turnir, link je za
'PLATFORME', na toj strani je link za sledeci zanr 'pucacine' itd. itd.)

Jos cu napomenuti 'History' strana nije gotova (soon...) odakle ce ici
statistika i download hi-scorea sa prethodnih turnira...

Pozdrav iz Novog Sada,
Aleksandar Lukic
View user's profile View All Posts By User
Ktulu
Genetic Fanatic

Registered: 18.6.2003
Member Is Offline

Mood: excellento ando eleganto!

[*] posted on 22.10.2005 at 21:34

Wow, fenomenalno :). Vise bih voleo da je competition za C64 igre ali nema veze :).
Prvo, svaka cast za "Solved Games"! Lepo je videti naseg coveka u ovako nekoj listi ;).
Meni dodje da se prijavim cisto iz zezanja i druzenja, ali verovatno suckujem iz vecine ovih igara (citaj svih ;) ).

By the way, mozes da se predstavis na newbies wellcome delu foruma, interesuje me kako covek ovako zaludjen za stare sisteme i emulaciju nije se registrovao na ovaj forum ranije ;).

Svaka cast :bounce:

In the land of the blind, the one eyed man is a dick.
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger

Go To Top