Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: WWW.GALAKSIJA.ORG
amidar
Romalj
*

Registered: 20.5.2005
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 20.8.2006 at 01:06
WWW.GALAKSIJA.ORG

Za sve Vas kojima je ovaj računar deo lepih uspomena, posetite http://www.galaksija.org.

Pozdrav
View user's profile View All Posts By User
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 20.8.2006 at 01:52

Svaka cast za ovo, da li si ti autor?
Nisam znao za ovaj kompjuter, ali vidim da koristi Z80 procesor, slicno kao GameBoy :)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
amidar
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 20.8.2006 at 02:50

Ne, nisam autor foruma, ali mi je jako drago da je neko od ljubitelja Galaksije nepokon uradio tako nešto. Naravno, svi koji ikako mogu da doprinesu očuvanju Galaksije od zaborava, eto prilike da to i uradimo, učestvujući na forumu pravljenom samo za nju !
Sada već davne 1997. kada je talas emulatorske scene (tada još u usponu) zapljusnuo i mene :), napravih emulator Galaksije pod dos-om, koristeći DJGPP+ALLEGRO biblioteku.
Projekat je bio po sistemu, ma znam da mogu, al' ajd' da se malo zabavim, i eto ...
Dosta godina kasnije, je neko iz tog istog source-a pokupio info i ubacio u M.E.S.S. koji u doba pisanja mog emulatora nije ni postojao :(. Doduše i M.A.M.E. je tada bio u vrlo niskim verzijama.
Eh, kada se samo setim tih vremena, i Dave's Classics sajta ...

Pozdrav
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.8.2006 at 03:47

Znaci ti si autor emulatora? Pa na to sam mislio :) Odlicno!
Mozda bi mogao da napises neki text o Galaksiji kao sistemu za Emulation Galaxy, nesto u formatu editoriala da dodamo na sajt, jer sam siguran da jako malo ljudi zna za ovo.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
amidar
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 20.8.2006 at 09:54

Mislim da nema potrebe duplirati informacije, pogotovo što na wikipediji postoji stranica sa podosta informacija o Galaksiji. U krajnjem slučaju, sve neophodne informacije se mogu pokupiti sa pomenutog sajta ili eventualno linkova koji su tamo navedeni ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Galaksija

Pozdrav
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.8.2006 at 18:08

Mislio sam da napravimo text drugog tipa na srpskom, za nasu editorials sekciju... ili eventualno sistem sekciju da otvorimo. Ipak je ovo Emulation Galaxy, centar domace emulacione scene i steta bi bilo da se kod nas ovo ne spominje nigde.

Baci pogled na nase system sekcije i editoriale.

Nuclear_Spirit
V.I.P.

Registered: 13.12.2006
Member Is Offline

Mood: The Arogant Dragon Will Learn To Repent

[*] posted on 13.12.2006 at 21:47

Jel moze Galaksija negde da se nadje da se kupi posto sam pre par godina imao sansu ali kakav sam kreten nisam hteo iako sam mogao da je dobijem za sitne parice

We Borgs do what all pragmatists do: we improvise!
Pegaz
Member

Registered: 21.11.2003
Member Is Offline

Mood: Dreamcast

[*] posted on 14.12.2006 at 12:24

Šteta što nisi uzeo.., ja sam takođe tražio ali bezuspešno.
Umesto toga našao sam pukim slučajem Lolu 8a, domaći 8 bitni računar, takođe iz tog vremena 85-86 godina.
Ima crno belu sliku i spolja je skoro ista kao Galaksija, ali je u svemu drugom puno bolja i nalazi se negde između Spectruma i C64 po snazi.
Postojala je i starija verzija Lole koja je u rangu Galaksije i ZX81, ali ova koju sam ja nabavio ima bolju reziluciju, 320x200 ili tako nešto, 16Kb Rom-a i 16 Kb Ram-a, tonski generator i što je najvažnije potpuno je ispravna.
Naravno nemam nijednu igru ili neki program, a pitanje je da li je i koliko toga uopšte bilo, samo sam čuo da je neko vreme služila i kao školski računar.
Takođe tražim Sinklerove ZX80 i ZX81 pa ako neko ima i voljan je za dogovor (prodaja, razmena ili neka druga varijanta), neka mi se javi na u2u.
Što se tiče Galaksije, da dodam neke informacije u vezi ovog sajta, pošto sam u više navrata bio u kontaktu sa njegovim autorom.
U pitanju je Slovenac Tomaž Kać, i ovo je samo jedna od sekcija posvećena 8-bitnim računarima, a veći deo njegovog sajta se odnosi na prikupljanje i arhiviranje svih ex-YU programa pisanih za Spectrum i C64, a od skoro i Amigu i Amstrad.
Najbogatija sekcija je ona posvećene Spectrumu i ljubitelji Spekija ovde mogu naći hrpu zanimljivih domaćih igaram uslužnih programa, kao i unikatnih loadera, tadašnjih krakersih "firmi" bivše Jugoslavije.
Ipak, čovek je najviše poznat među Spectrum fanovima, kao autor najkvalitetnijeg formata za arhiviranje igara TZX, ali da ne detaljišem previše, tu je http://www.worldofspectrum.org pa dobrodošli.
Inače njegov sajt je na http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/index.html
i pogledate šta sve ima, šta još nedostaje itd.

[Edited on 14.12.2006 by Pegaz]
Nuclear_Spirit
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 14.12.2006 at 22:42

Imao sam puno srece u potrazi, naime nabavio sam modovan ZX80 .Naime masina je spakovana u neku vrstu metalizovanog uloska koji na sebi ima profi tastaturu kao na Commodore-u i napajanje koje se nalazi takodje spakovano u kuciste, a kasetofon je pored pricvrscen i postoji samo jedan kabl za napajanje. Jaako zanimljivo sve u svemu, moj mejl je movie.onair@gmail.com ako hoces baci mi mejl da ti posaljem slike da vidis jer sam prvi put naleteo na tako nesto. Znas sta me jos zanima, da li znas nekog ko bi mogao da pogleda tastaturu jer mi ne radi 7, 8 tastera a ne zelim da cackam sam.

Costanza
Soldier Of Fortune

Registered: 10.1.2004
Member Is Offline

Mood: daydreaming ...

[*] posted on 14.12.2006 at 23:43

Verujem da su mnogi koji post-uju u ovoj sjajnoj temi vec procitali ove strane, ali koga zanima, a nije znao, evo kako je nastala Galaksija:

http://www.paralax.co.yu/pr83.htm

Genijalni Voja Antonic, ciji ceo sajt http://www.paralax.co.yu mozete procitati, ja sam bar to ucinio sa velikim uzivanjem

Amidar, stvarno bi trebao da napravis jedan tekst za EmuGlxy ... jednostavno, tu mu je mesto :bounce:

The sea was angry that day my friends. Like an old man trying to send back soup in a deli.
Nuclear_Spirit
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 15.12.2006 at 00:34

Slazem se u potpunosti

Pegaz
Member

Member Is Offline

[*] posted on 15.12.2006 at 11:26

Quote:
Originally posted by Nuclear_Spirit
Imao sam puno srece u potrazi, naime nabavio sam modovan ZX80 .Naime masina je spakovana u neku vrstu metalizovanog uloska koji na sebi ima profi tastaturu kao na Commodore-u i napajanje koje se nalazi takodje spakovano u kuciste, a kasetofon je pored pricvrscen i postoji samo jedan kabl za napajanje. Jaako zanimljivo sve u svemu, moj mejl je movie.onair@gmail.com ako hoces baci mi mejl da ti posaljem slike da vidis jer sam prvi put naleteo na tako nesto. Znas sta me jos zanima, da li znas nekog ko bi mogao da pogleda tastaturu jer mi ne radi 7, 8 tastera a ne zelim da cackam sam.

Šta da ti kažem, pre desetak godina se i moglo naći servisera za 8-bitne mašine ali sada teško. Ja sam poznavao jednog izvrsnog za C64, ali se stalno seljakao jer je bio podstanar.
Od 98-e više nisam u kontaktu s njim niti znam gde živi.
Ali ako je samo tastatura u pitanju, to bi trebalo da zna da sredi i neki PC serviser.
Mene isklučivo zanimaju ovi modeli u originalnom izdanju. Na kraju ću pokšati na ebay-u, mada poštarina udara po ušima.
Što se slika tiče, pošalji slobodno ovde ili zakači link pa da svi vidimo.
Nuclear_Spirit
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 15.12.2006 at 14:15

Dogovoreno , potrudicu se da to odradim mozda i danas, odusevicete se sta su ljudi smislili :)

Nuclear_Spirit
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2006 at 04:57

Pa drustvo evo i slika nadam se da sam sve odradio kako treba posto se jos uvek uhodavam sa postovanjem a veza mi je preko dial up-a pa se cimam kao kreten dok konacno ne uvedem nesto brze.

http://i124.photobucket.com/albums/p2/Nuclear_Spirit/DSCI0048.jpg
http://i124.photobucket.com/albums/p2/Nuclear_Spirit/DSCI0049.jpg
http://i124.photobucket.com/albums/p2/Nuclear_Spirit/DSCI0050.jpg
http://i124.photobucket.com/albums/p2/Nuclear_Spirit/DSCI0051.jpg
http://i124.photobucket.com/albums/p2/Nuclear_Spirit/DSCI0052.jpg

Nuclear_Spirit
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2006 at 05:03

Primeticete pozadi da se tacno vidi gde je Spectrum umetnut u kuciste sa leve strane(gledano otpozadi) je napajanje a sa desne je pricvrscen kasetofon . Covek od koga sam nabavio masinu kaze da je to kuciste uvezeno iz Engleske mada prvi put vidim tako nesto za Spectrum a gledao sam na e bay-u sta se sve prodaje.

Pegaz
Member

Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2006 at 12:11

Znači ovo je ipak Spectrum, a ne ZX80 kako si napisao u ranijoj pruci.
No, bez obzira na to vrlo je lepo upakovan i odlično očuvan.
Možda je samo lapsus u pitanju, ali za svaki slučaj da kažem da je ZX80, prvi Sinklerov model, zatim ide ZX81, a Spectrum je iz 1982-e kao njihov najpoznatiji naslednik.
Nuclear_Spirit
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2006 at 21:11

Da da, izvinjavam se Spectrum je u pitanju. Malo sam pobrkao stvari oko modela. Ima oko njega jos dosta posla ali ce se isplatiti na kraju.

Zaboravio sam da pohvalim sajt galaksije, ideja je stvarno fenomenalna samo je velika steta sto ima malo entuzijasta za problematiku.

Nuclear_Spirit
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 17.12.2006 at 14:48

Nasao sam lika preko neta koji prodaje cipove za skoro sve vrste starih racunara. Ako nekome treba kontakt neka mi posalje U2U

Go To Top