Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3  ..  56
Author: Subject: Music, songs, hits - preporuke!
Igoritza
Super Saiyan Mod

Registered: 7.6.2005
Member Is Offline

Mood: ARMY!

[*] posted on 19.11.2007 at 19:17
Music, songs, hits - preporuke!

evo, ako odgovara sa modovima ove sekcije, ova tema ce da se koristi za sledece -

1. preporuke pesama, novih i starih.
2. podsecanje na hitove.

razlog za otvanje teme je shto covek lako moze da propusti da poslusha neku veoma kvalitetnu pesmu, iz razloga shto jednostavno nigde nije chuo, ili zaboravio na nju :)

nekoliko pravila -

- o ukusima ne raspravljati. mnogi slushju skoro sve zanrove, mnogi su orkentisani na odredjene pravce(yeah, vecina vas na metal :D ), iz tog razloga ako vam se preporuke ne svidjaju, ili komentarisanje odredjenih pesama, jednostavno ignorishite post.

- svaka vrsta muzicke kritike je dozvoljena, dok god je u okvirima rasprave

- pod domacu muziku i komentarisanje iste NIKAKO ne svrstavati grand paradu i ostale bljuvotine srpske proizvodnje nalik na to (ne do bog BN produkciju)

-----------------------------

evo nekih mojih preporuka, i hitova koje volim da pustim sebi, a pesme su ili retke il zaboravljene -

Pop genre:

1. Ne znam da li iko od vas ima nostalgiju u tom pogledu, ali od pop muzike iz mog detinjstva najbolje pamtim Ace of Base, a najkvalitetnije njihove stvari mogu da se nadju na Hits collection iz 2003, valjda

izdvojio bih nekoliko stvari od njih -

Waiting for magic
Happy nation
wheel of fortune

odista dobre stvari, sto sam stariji sve mi vishe prijaju da ih poslusham.

2. Sylver i Lasgo - dve fenomenalne grupe, bilo je pomena za te dve grupe ranije, pogotovo za hitove: Sylver - Turn the tide, i Lasgo - Something. zanr u sushtini pripada takozvanom "euro trance", ali sobzirom na ciljnu grupu slushaoca, ostavljam ih kvalifikovane kao "pop". Zamolio bih clanove sa kojima sam ranije na nekoj temi diskutovao o ovim pesmama, da me ovde izveste koji su. Pride poslushati i Milk inc - Breathe without you, koja je veoma slichna grupa kao dve pomenute

3. e sad, za ovu pesmu ne znam ni kom zanru pripada, ali cu je ostaviti ovde - 2 Brothers on the 4th floor - Come take my hand - pesma je meshavina nekog densa, D&B'sa, i ostalih elektrichnih zvukova, sa odlichnim vokalom, preporucujem, bar radi radoznalosti da skinete i poslushate, nimalo je nalik na ostale dance crap pesme iz famoznih 90ih

Black Music genre -

ne znam koliko se to ovde prati, ali sobzirom da je moja omiljena muzika, dacu nekoliko preporuka -

1. Craig David - ok, predrasudashi, stop for a moment with a flame - ne govorim o shit hitovima koji su zasijali na MTV u jednom trenutku, kod ovog lika neshto shto def treba da se poslusha su njegove stvari koje originiraju iz Brit Garrage fazona, pre nego RnB. Pogotovo extended verzije prvog albuma gde je josh saradjivao sa Artfull Dodger-om. Remix-i Rewind-a, i ostali remix-i koji su u tom fazonu, fenomenalno su odradjeni. vredi poslushati, koga zanima, uploaduovacu odredjene stvari.

2. Isto Brit Garrage, radi se o tri najbolje ribe na svetu: Mis-Teeq - All i Want. isto unique pesma, nikako da se etiketira sa "rnb", poslushajte, a i pogledajte, evo ovde - http://www.youtube.com/watch?v=AdGlAg17Egs

3. Busta rhymes - cela karijera! ovaj legendarni lik mi se posebno svideo kad sam totalno ovladao enlgeskim jezikom i zaista pokushao da chujem o chemu on peva. genijalne rime, po mom mishljenju uz RZA-u, najbolji hip hop izvodjach suprotno utisku mase (eminem, 50 dinara, i ostala shljam ekipa) Kog zanima koje su bastine najbolje stvari, isto neka zatrazi, okachicu i preporucicu

end sou - nastavicu svoje predloge i opise, a vas molim da pokushate u istom fazonu da nastavite temu, jer verujem da cemo tako najbolje koristiti jedni drugima, ja cu uskoro preopruchiti ostale pravce muzike koji se meni svidjau

When pride and presumption walk before,
Shame and loss follow wery closely..

View user's profile View All Posts By User
DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 19.11.2007 at 19:28

Ja slusam metal uglavnom. Ako se thread razvije postovacu nekoliko mojih omiljenih bendova ovde...

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 19.11.2007 at 19:55

(komentar na post koji sam obrisao)

Ne znam da li je ozbiljno ili zezanje, ali ovakve stvari u svakom slučaju nisu primerene Emulation Galaxyju. Radite to van ovog foruma, molim vas.

BasRutten, žuti karton! Sledeća greška znaš kuda vodi.

Hvala na razumevanju.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Rodilo
Walt Disney

Member Is Offline

Mood: ciganska je mama stvorenje čudno

[*] posted on 19.11.2007 at 20:18

Evo da bacim ja neke preporuke:
Novi album Foo Fightersa,znaci Grohl i ekipa su pokidali,svaka pesma je dobra.
Onda,novi album James Blunta,pa ne znam,ne mogu da se setim,Five for foghting je isto cool,The Killers...

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
RaiDeR
De Puta Madre

Registered: 4.6.2004
Member Is Offline

Mood: Kuliranje...

[*] posted on 19.11.2007 at 20:21

Da,Foo Fightersi i James Blunt obavezno!ima bas jakih pjesama

paim
MGSfan4life

Registered: 16.1.2005
Member Is Offline

Mood: klik bum!

[*] posted on 19.11.2007 at 20:30

Sta ja znam, volim da slusham svashta, ali ono sto je za mene najbolje ostvarnje u poslednjih par godina, jeste Marchelo-Puzzle Shock... Ne gotivim domaci rep, ali je taj album za mene savrshen. Ko nije slusao, nek proba, bar nek mu da shansu...

Immortal Wombat
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Guru
Team M8t Killer

Registered: 9.1.2006
Member Is Offline

Mood: SnoWhite

[*] posted on 19.11.2007 at 22:58

Evo dva predloga:

---Ministry Of Sound Ses 15 (Mixed By M.Y.N.C Project) 2007...preljut mix...underground fazon...
---Essential Selection Miami 07...mix dj-eva...Pit Tong, Deep dish itd...pool party je u pitanju...u majamiju...

Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2007 at 00:05

guru opaka muzika ;) ozbiljno, sad sam skino

ne znam dal iko gotivi od vas Tool, bili skoro u beogradu, meni je njihova muzika kul skroz

rodilo, sorry for ignorance, ajd malo opishi James Blunt-a, koji je pravac to, u kom je fazonu ? mogu da google-am al bolje da cujem iz prve ruke od nekog nasheg ;)

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2007 at 00:58

Quote:
Originally posted by Igoritza
...
ne znam dal iko gotivi od vas Tool, bili skoro u beogradu, meni je njihova muzika kul skroz...

Slušao sam njih u Americi, slučajno sasvim, jer sam radio kao obezbeđenje na koncertu. Dobri su nije bilo loše. Predgrupa im je bila 'Melted Banana'(ili tako nešto) j-rok sastav, koji su ostavili na mene znatno negativniji stav.

Što se tiče mojih preporuka, uskoro o tome...
Mislim da imam šta da kažem jer sam u poslednje vreme baš 'uleteo' u muziku i pratim dosta žanrova, pa se nagomilalo stvari za koje nisam siguran da baš svi znaju.

Foo Fightersi su zakon, nenadj#"vi!

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
Rodilo
Walt Disney

Member Is Offline

Mood: ciganska je mama stvorenje čudno

[*] posted on 20.11.2007 at 01:02

Pa spada u neki gay pop rock fazon,hahah,salim se,mada ima glas ko riba dok peva.Ne znam,par pesama sa novog albuma me podsecaju na Beatlese,sigurno si cuo za lika,ima onu pesmu You're Beautiful.Textovi su mu fenomenalni,po mom skromnom misljenju naravno.A five for fighting je jedan lik,koga sam zgotivio zbog one jedne poznate pesme,vrtela se po brdu serija,a najpoznatija je po smallvillu,pesma se zove superman,i isto je u u nekom Blunt fazonu,ono-klavir + akustara.

Poslusajte i Gavina Degrawa,ako gotivite takvu muziku ,on je poznat po onoj pesmi koja ide na spici za one tree hill.Jedina razlika izmedju Blunta i ove dvojice je u tome sto ova dvojica prave veseliju muziku,dok se Blunt trudi da vas izbedaci,lol.Salim se naravno,iako je jedna njegova pesma proglasena za najtrazeniju na sahranama,pesma se zove Goodbye my lover,i bas je ono...

Eh da,preporucio bih jos i Paola Nutinija,lik je relativno nov,ali pravi fenomenalnu muziku.Inace mogu dosta razlicitih pravaca da slusam,uglavnom sve sto mi se cini kao kvalitetno.Postovacu posle jos,kada se setim.

[Edited on 20.11.2007 by Rodilo]

Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 20.11.2007 at 01:05

Jorn, za sve poklonike hardrock muzike

Freak Kitchen, za sve ljubitelje freak rocka(btw, unikatan zanr koji je izmislio freak kitchen :D)

Dream Theater, najbolji bend na svetu, potpis. pechat. ;]

videcu da nabaci jos nesto l8r...

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2007 at 10:30

Blunt je daleko od pop roka, to je ono čisti pop zvuk. Nije loše, prvi album sam slušao dosta, a ovaj drugi nisam još nabavljao osim pesme 1973. Inače je IMO EMO i to do preterivanja. :D

Max, gde da nađem Jorna?

shin-boyan
Fr1ck

Registered: 26.8.2004
Member Is Offline

Mood: zycloned

[*] posted on 20.11.2007 at 10:46

Ulver - Perdition City, odlican opustajuci album. Interesantno, ali album se svideo kome god sam ga pustio, bez obzira koji zanr preferira.
Ni poslednji album im nije los ... jedino sto je jaaako lagan. Prvi ablum su odlicni, ali to je vec black metal...

So I speak
Though, am I heard...?
Wasting visions on a world of blinded fools
RaiDeR
De Puta Madre

Registered: 4.6.2004
Member Is Offline

Mood: Kuliranje...

[*] posted on 20.11.2007 at 13:08

Quote:
Originally posted by Igoritza
guru opaka muzika ;) ozbiljno, sad sam skino

ne znam dal iko gotivi od vas Tool, bili skoro u beogradu, meni je njihova muzika kul skroz

rodilo, sorry for ignorance, ajd malo opishi James Blunt-a, koji je pravac to, u kom je fazonu ? mogu da google-am al bolje da cujem iz prve ruke od nekog nasheg ;)

http://www.youtube.com/watch?v=DKhnmUdmz74 - Foo Fighters-The Pretender
http://www.youtube.com/watch?v=A7Cd5LwV6eg
James Blunt 1973

Ova prva je od Foo Fightersa,sada njihova nova i meni je prejaka pjesma a i spot nije los!Druga je od James Blunt-a njegova extra pjesma,sada hit

[Edited on 20.11.2007 by RaiDeR]

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2007 at 13:42

Izbacili su Foo Fightersi i drugi spot za pesmu 'Long Road To Ruin', koji je prejak, značil u starom comedy fazonu.

Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 20.11.2007 at 15:34

Jel preporucujete bendove ovde ili pesme samo?
Got last.fm? lol

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2007 at 20:16

Quote:
Originally posted by [forsaken demon]
Max, gde da nađem Jorna?

uh, ja sam ga jedva svuk'o sa isohunta... doduse, ranije sam imao delimicnu diskografiju, pa sam upotpunjivao kolekciju... mozes da probas da skines... ili da donesem sledeci put u ns... :]

btw, jorn= hardrock tipa whitesnake(doduse, sa daleko modernijim zvukom), ako ih volish, odusevices se :)

btw2, jorn nam dolazi krajem maja na legacy festival :D

btw3, http://www.last.fm/user/Uchuujin/

Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2007 at 20:36

Me like! :D

Hm, kopaću po netu, pa ako ne iskopam ništa, čućemo se. :) Samo se bojim da se ne navučem, pa će mi biti žao što ću morati da propustim koncert u Srbiji... :D

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2007 at 21:24

e da, preporucio bih ti(s' neba u rebra :D) da preslusas prvo the duke album, po meni definitivno najbolji :)

"no king can love a woman like a duke of love":D

Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 20.11.2007 at 21:27

Moja preporuka je fd-ov avatar, Alter Bridge je zakon, novi album (Black Bird) je veoma cool ali iskopajte i neki best of starijih stvari.

Takodje moja preporuka je i novi album Avenged Sevenfold-a, kao i starije stvari.

Toliko za sada od mene...

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 21.11.2007 at 09:27

Alterbirdge FTW! Stvarno sam se oduševio slušajući novi album. Rise Today, Brand New Start i Ties That Bind su neverovatne dobre stvari, a Blackbird (pesma) spada u jednu od najboljih stvari koje sam čuo, sigurno, u poslednjih nekoliko godina. Pored dobre muzike, glavni vokal je neverovatno dobar.

Nick, jel' ti to kradeš moju preporuku? :P

Inače, da li je neko slušao nobi album Duran Durana? Sad sam slušao 'Falling Down' i još neku stvar i čine mi se jako dobri... Opet. :)

WickedlNl
Fr1ck

Registered: 13.1.2007
Member Is Offline

Mood: Why so serious?

[*] posted on 21.11.2007 at 09:31

Slusham metal ali ovakav eurodance old skool nikad ne sme da se zaboravi:

Fetenhits Eurodance Classics 1992-1996

Fuck the law with my dick in my hand
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 21.11.2007 at 10:22

^Koliko dobrih stvari na jednom mestu.

Nego, ја nikad nisam ni prestajao da slušam ovu muziku. Ozbiljno. :)

Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 21.11.2007 at 15:51

zomg! sad josh neko da mi kaze da slusha Bubblegum dance i da se sruchim sa stolice! (aqua, Daze, Toybox etc .. ) :D

Ace
Fr1ck

Registered: 1.2.2003
Member Is Offline

Mood: Workout time

[*] posted on 21.11.2007 at 17:09

Poz narode, long time no type. Evo mojih preporuka pesama/bendova koje ne treba propustiti.

Vecina stvari su iz 90-ih i vecina je alternative rock.

Pearl Jam - State Of Love And Trust, Black - moje dve omiljene pesme od PJ, jedna rokachina i jedna balada.

Fuel - Hemmorhage (In My Hands), Innocent, Shimmer - jedan od mojih favorite bendova. Sve preporuke.

Daughtry - It's Not Over - Chris Daughtry je lik koji je ucestvovao u Americkom Idolu prosle godine. Nije pobedio, ali se zato njegov prvi album prodao u preko 3.5 miliona kopija. Ovo je prvi singl sa tog albuma.

Live - I Alone (da, bend se zaista zove Live :) ) - http://youtube.com/watch?v=kHnGWX0kYgc - mnoogo mocna stvar, dodje mi da sve ishutiram po sobi kad je cujem

VAST - Touched - industrial/alternative band - ova njihova pesma je isla uz najavu za seriju "Angel" dok se jos emitovao na Kosavi (negde 1999-2000 god.), mozda ce se neko setiti.

Bush - Inflatable, Everything Zen, Comedown - covek je ozenio Gwen Stefani tako da u svakom slucaju treba poslusati sta ima da kaze :D

Faith No More - Epic, Ricochet, Digging The Grave, Evidence, From Out Of Nowhere - Veoma razlicite stvari, maltene kao da nije isti bend u pitanju (btw. Mike ima fenomenalan glas!)

Buffalo Tom - Late At Night

Reamonn - Tonight - vecina vas je cula hit "Supergirl" ovog nemackog benda. Ova stvar je sa njihovog poslednjeg albuma Wish.

Dj Sakin & Friends - Protect Your Mind - tema iz filma Braveheart u trance fazonu - http://youtube.com/watch?v=pt1QDrtu6Eg

Toliko za sad.

Btw. hvala za preporuku za Alter Bridge, bas sam trazio nesto novo za slusanje. Oni su u stvari Creed sa novim pevacem umesto Scott Stapp-a. Nego jel samo meni pevac Alter Bridge-a lici na Sawyera iz Lost-a? :)

All my life I\'ve been searching for something
Something never comes never leads to nothing
Nothing satisfies but I\'m getting close
Closer to the prize at the end of the rope
All night long I dream of the day
When it comes around then it\'s taken away
Leaves me with the feeling that I feel the most
The feeling comes to life when I see your ghost
 Pages:  1    3  ..  56

Go To Top