Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3  ..  16
Author: Subject: Ima li ovde guitar playera?
MSRyu
X

Registered: 19.8.2005
Member Is Offline

[*] posted on 12.1.2008 at 04:57
Ima li ovde guitar playera?

Ovo je cisto informativni topik.
Posto planiram uskoro da kupim gitaru (finally), ne bih hteo da se ozezem, pa su vasi saveti i misljenja i vise nego dobrodosli.

Cuo sam da se za metal najvise koristi Fenderov Stratocaster, mada original je dosta skup. Jes' da je dug put do "profi" sviranja, ali meni je cilj da zezem metal.

Mene interesuje solidna gitara uz pristojnu cenu.

Hvala.
View user's profile View All Posts By User
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 12.1.2008 at 06:04

Onda uzmes, kao sto sam ja prosle godine, Squire-ov Stratocaster (zvanicna imitacija Fendera, tj. low budget Fender) i krenes da vezbas.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 12.1.2008 at 13:19

Pričekaj koji sat-odgovoriću ti u puno informacija.Još mi nije otvorena prodavnica instrumenata gde pi pajtos radi,pa ću ti odgovoriti što pre mogu-stvarno želim da ti pomognem u ovome.

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 12.1.2008 at 16:05

prva stvar, koliko para zelis da dash?

druga stvar, sta zelis da sviras? i ja sam se lozio na neku "metalsku gitaru" dok nisam imao para, sreca pa sam promenio misljenje u medjuvremenu... znaci kod ovoga najvise zavisi koliko para si spreman da ulozis, ako planiras preko 500e onda dobro razmisli da li zelis samo metal da sviras, a ako ispod onda i nije toliko bitno...

inace, ko god ti je rekao da je stratocaster najbolji za metal zajeb'o te je onako u kichmenu mozdinu :D
strat ti je za bluz, clean sviranje, eventualno rock... da bi mogao da mu izvuces neki tvrdji zvuk, morao bi da mu stavljas humbucker, sto je vec budzenje...

za metal najbolje gitare su ti esp i jackson. e sad problem kod obe firme je sto kod nas nema ni pravi esp ni pravi jackson, vec samo kinezi i korejanci... mada realno, americka proizvodnja bi te kostala preko 1000 evra :D

za pocetak, ja bih ti preporucio da uzmes ili yamahu, model pacifica... ili da uzmes neki ltd(esp-ova firma, proizvode gitare ekonomske klase), ima ih u mitros music-u... tu su negde oko 20k din cenovnog ranga. ja sam misljenja da su za pocetnike ovo savrsene gitare.

naravno sve ovo pada u vodu dok ne kazes koliko para planiras da das. i ne zaboravi da treba i pojacalo da kupis, i zajebi varijantu sviranje na kompu, samo ces sjebati zvucnike, plus nije to to...

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 12.1.2008 at 18:31

Yamaha rgx 520 dz za 430 jojra ili jackson x series ili ibanez rg 320 fm,a evo sada malo jeftinije varijante:ibanez GRG 170 ili squier strat mada su ovo relativno loše gitare,ali za početak nisu loše.Ibanez GRG 270 ti je ono do 30000 RSD,ali moraš uračunati i neko dobro pojačalo i barem papuču ili procesor ako hoćeš da je*eš kevu:lol: .Evo ti i pojačala fender frontman 25-nije loše,imam iskustva sa njim i dobro je za učenje a može i manja mesta da podrži ako planiraš svirke mada će morati onda da ide pod mikrofon.Inače,nemoj da se štrecaš kad vidiš da sve ove gitare dolaze od kineza,jer je 90% kompanija prenelo svoje fabrike u NRK.Ali nemoj da se zavaravaš da su američke kao nešto bolje,jer su isti dick-Nemaš više u svetu Made In America stvari osm možda debelog stomaka:lol:

[Edited on 12.1.2008 by Black_Waltz]

Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

MSRyu
X

Member Is Offline

[*] posted on 12.1.2008 at 19:48

Fala puno ljudi. Ono, planiram da dam oko 200-250 evra za gitaru, a pojacalo i procesor cu verovatno uzeti nesto kasnije (i ne, ne pada mi pamet da povezujem gitaru sa kompom). S obzirom da pocinjem sa sviranjem, ne treba mi neka "zverka".
Mrakoslava
Vault 13 Dweller

Registered: 3.3.2007
Member Is Offline

Mood: 80.000V

[*] posted on 13.1.2008 at 18:56

Quote:
Originally posted by Nick4life
Onda uzmes, kao sto sam ja prosle godine, Squire-ov Stratocaster (zvanicna imitacija Fendera, tj. low budget Fender) i krenes da vezbas.

Nije li Squier na kraju otkupio Fendera ili obrnuto? Vrteo se neki trac o tome pre par god al ne znam dal je istina, tj pre ce biti da je ipak trac?

Miroslav Cybermikan Kiš:
"Josipe a šta sa nama koji ne uzimamo čvrstu hranu nego se hranimo najviše sa fotonima?"

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 13.1.2008 at 19:12

Quote:
Originally posted by Black_Waltz
Ali nemoj da se zavaravaš da su američke kao nešto bolje,jer su isti dick-Nemaš više u svetu Made In America stvari osm možda debelog stomaka:lol:

wrong! ;]

@mrakoslava: yep, fender je otkupio squire.

@ryu: za te pare ja ti preporucujem da odesh u mitros i isprobash par ltd gitara u tom cenovnom rangu, kao i yamaha pacifiku. ltd-ove dzitrice imaju super izradu za tako nisku cenu, akcija(podignutost zhica od vrata) im je minimalna, vrat nije shirok, veoma su udobne. sto se tice zvuka, jbg, ne mogu ti nista reci, probao sam samo jednu od 50k din, ona je fenomenalna, ali za nju nemas pare, tako da probaj, neces zazaliti. yamaha pacifica je poznata kao best buy u cenovnom rangu kojim raspolazes, stratocaster je oblika, s tim da ima humbucker(dupli magnet,) na bridgeu i dva singla na telu i neck poziciji, ima univerzalan zvuk, fin clean i lep vrat.

sto se tiche ibaneza, ja licno ih ne volim, imaju uzasnu akciju, ne tako dobar zvuk i ono sto najvise mrzim, pljosnat vrat, totalno su mi neudobni za sviranje. sto se jacksona tiche, njihove ekonomske varijante gitara su katastrofalne, jednostavno imaju mnogo losh zvuk.

sve u svemu, preporucujem ti da isprobas sto vise gitara, nemoj odma' da se zaleces i zajebi one tjoshkaste gitare, jerbo sluzhe samo za pozeraj ;)

sto se pojacala tiche, najelegantnije resenje za kucnu varijantu ti je neki marshal ili eventualno fenderov frontman 15(oni su ti negde oko 10k din), za pocetak ti vise ne treba, a kasnije za svirke uvek mozete da iznajmite opremu :)

Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 14.1.2008 at 18:31

ok-Max verovatno si upravu,ali ja sam pevač i klavijaturista,nisam gitarista,ali moraš priznati da sve stvari koje posedujemo imaju neki made in istok baner ;).Svejedno-nije gitara važna,već tvoja volja da je sviraš.

[Edited on 14.1.2008 by Black_Waltz]

Quote:

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 14.1.2008 at 19:33

ma sve je to lepo, ali razlika je razlika i vrlo je primetna. sto se tice zemalja proizvodnje uvek je bila ova hijerarhija(od najgoreg ka najboljem) razne random istocne zemlje, kina, koreja, meksiko, japan, usa. znaci ako uzmes korejanca ili japanca vec si na konju :)

naravno ta je pricha nevezana za ryu-a i njegovu gitaru, posto je covek i pocetnik, a i ne planira da izdvoji ni priblizno dovoljno para da bi uzeo cak i japanca...

one more thing, ako si cesto u bg-u da te vrbujem u bend :)

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 14.1.2008 at 19:42

E,da sam u Bg već bih bio zvezda :lol::bounce::lol::bounce:Šalim se,ali ako stvari ispadno ok biću sa mojim bendom na Tribute Band Festivalu...negde, neznam gde,a verovatno i na nekoj gitarijadi ove godine.

Quote:

Swifter
Banned

Registered: 28.2.2007
Member Is Offline

Mood: Summoned by the great 3

[*] posted on 15.1.2008 at 02:37

3 rechi: Ibanez, Marshall, Metal Master...

As the mighty dragon soar through the sky, great curse fall upon Emu(o) peoples...
The legend says:\"Those who speaks thus name 3 time, shall bring great curse to all.\"
That curse was summoning of undying legend known very well on these lands.
The name which should have been forgotten have repeatet 3 times:
Zekimaru - 11.1.2008 at 11:47 AM
[forsaken demon] - 11.1.2008 at 12:21 PM
grimlord - 11.1.2008 at 12:33 PM
------------------------------------------
The prophecy is forfilled, the undying is BACK!!!
MSRyu
X

Member Is Offline

[*] posted on 21.1.2008 at 20:37

Videcu u Mitros Music onda.
Pofalicu se kada budem kupio gitaru :).

Quote:
Originally posted by Max Sterling
one more thing, ako si cesto u bg-u da te vrbujem u bend :)

haha, nema neke vajde (sto se tice sviranja) od mene sada, ali ako vam trebaju growling vocals to je druga prica (jk). ;D
Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 21.1.2008 at 21:00

pa... zapravo sam mislio na valcera :)

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 21.1.2008 at 21:39

Možda jednog lepog dana kada pobegnem iz ovog sela-ups-izvinite ''GRADA'':lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:Malo jači grad kad već 50 metara od centra kukuriču petlovi i gaču guske.

Quote:

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 22.1.2008 at 02:04

kul :)

Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 22.1.2008 at 04:46

Zrenjanin FTL?

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 22.1.2008 at 11:44

FTL=Full Truck Load:lol: Da,za one koji nisu znali-Zrenjanin je sada grad-insert smajli kako se ja cepam na 5 delova od smeha.

[Edited on 22.1.2008 by Black_Waltz]

Quote:

RaiDeR
De Puta Madre

Registered: 4.6.2004
Member Is Offline

Mood: Kuliranje...

[*] posted on 26.1.2008 at 20:24

Ja sam svirao gitaru negdje dok sam bio u muzicku,4,5 godina i onda sam prestao da idem and prestao sam da sviram gitaru...Fak mozda kupim elektricnu gitaru pali me ovaj GH lol

[Edited on 26.1.2008 by RaiDeR]

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 27.1.2008 at 05:13

uradi nesto pa se javi ;]

EksTopalaPaketL
DEATHSCYTHE

Registered: 15.7.2003
Member Is Offline

Mood: REVERSED

[*] posted on 11.2.2008 at 15:06

Ako si u bgu svrati do trznog centra u UstanicHkoj !
Prodavnica Artist !

Peavey gitare prodaju, moja preporuka ti je Raptor mislim da je oko 12~15 k !

Vrat i telo su kao kod strata, sa 2 singla i hum !
VisHe nego odlicHno !

Gledaj da kupisHe nesHto sHto ti je "udobno" za prste, ne zanosi se previsHe oko marke i ostalih gluposti ...
Najbitnije da drzi sHtim, da nije neki panj od vrata i da se lepo cHuje za kucnu upotrebu !

Koliko se secam u Artistu je bio starter set Washburn_ov ako se ne varam !
Djitra i pojacHalo od 15W, nesHto oko 200 jura bilo !

Sad moze da bude samo jeftinije ...

[Edited on 11-2-2008 by EksTopalaPaketL]

Pod visoko uzdignutim macHem;
Pakao je pred kojim drhtisH;
Ali podji napred
I zemlja blazena bic\'e tvoja.

OKO ZA OKO
PASTA ZA ZUBE
Nyarlathotep
Navandu

Registered: 10.9.2006
Member Is Offline

Mood: Без наркоты круто!

[*] posted on 14.2.2008 at 16:01

ja sviram bass, does that count as a guitar ? :P

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 17:32

ofkorz.

MSRyu
X

Member Is Offline

[*] posted on 28.6.2008 at 23:30

Proslo je duze vreme otkako sam otvorio ovaj topic. Tek sada idem u kupovinu gitare. Tu je bilo raznih preporuka, a ispada da su najbolje gitare u tom rangu yamaha pacifica i esp-ov ltd. Raspolazem sa nekih 370 jevra i hocu da kupim gitaru (250 evra) i pojacalo (za ostale pare). Ne svidja mi se sto pacifika ima 22 praga (nisam nasao sa 24). Sada neki kazu da to nije bitno, ali meni jeste. Bio sam u mitrosu, ali posto nisam imao mnogo vremena (bio sam u prolazu), probao sam samo Ibanez GRG 17k din, koji veoma lepo izgleda, a gitara ima metalski zvuk, doduse ne odlican, ali solidan. Necu da se zalecem sa kupovinom vec cu jedno nedelju dana tragati za gitarom.

Da li znate koje jos muzicke radnje mogu da obidjem osim mitros music-a? U Mitrosu nema nekih tipova gitare, koje bih hteo da pogledam.

Pitanje: da li je bolje uloziti sav kesh za gitaru, a pojacalo kupiti kasnije? Ukoliko se moze kupiti znatno bolja gitara za taj novac.

Hvala.

Edit: Cuo sam da je Aria Mac 40 dobra za metal. Ne znam koja muzicka radnja ima ovaj tip gitare.

[Edited on 28.6.2008 by MSRyu]

Shodan
Señor Peligro

Registered: 13.8.2002
Member Is Offline

Mood: There is no knowledge that is not power

[*] posted on 28.6.2008 at 23:59

Ne videh ovaj thread ranije... za pochetak bi ti stvarno bilo najbolje da uzmesh neku strat kopiju, nemoj da se zalecjesh i uzimash neshto skuplje ako vecj nisi ranije svirao, nemoj posle da ti bude zhao para ako se predomislish :) I nemoj odmah da pochinjesh sa metalom. Idealna varijanta - strat kopija, nauchish osnove bluza i sa time imash odlichnu (da ne kazhem neophodnu) osnovu za sviranje svega ostalog, pa i metala.

Pages:  1    3  ..  16

Go To Top