Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: STEP 1
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 10.2.2008 at 20:42
STEP 1

Otvorio sam ovaj subforum da bi mogli da se organizujemo bolje. Forumu ce pristup imati samo ljudi koji ucestvuju u projektu.

EmuGlx TV je drugo ime za nas zvanicni YouTube kanal, tj. pod tim imenom ce biti objavljivano sve tamo.

Na EmuGlx TV-u planiram da imamo vise razlicitih tematskih emisija/show-ova.

Trenutno nemamo ni jednu konkretnu ideju za show i to bi trebali ovde da ustanovimo pre svega :) Moja ideja je da za pocetak krenemo sa show-om za kratke video opise nepoznatih/dobrih/losih retro igara, znaci gameplay + voiceover, par minuta samo.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ZombieMan
...but you can call me Joca

Registered: 13.5.2006
Member Is Offline

Mood: fakultet...

[*] posted on 13.2.2008 at 19:04

Evo me Nick, nije me bilo par dana pa ne videh novi podforum. U svakom slucaju, sutra zavrsavam sa semestrom, pozeli mi srecu.

A sad, let's get to work.
Uradio bih opise nekih rariteta za NES, ako nemas nista protiv (a bas sam pre neki dan kupio mikrofon). Ove igre nikako ne moraju da se gledaju kao hitovi, vec samo kao preporuka. Ima ljudi koji ce reci i da ne valjaju.

Zen - Intergalactic Ninja - jedna od mojih omiljenih sa Terminatora, kratka ali dobra. Nisam primetio da je mnogo spominjana igde, a i prlicno je nova igra s obzirom na zivotni vek konzole (valjda 1993, ili tu negde, malko sam se zaboravio)

Battle City - Tenkici sa Terminatora. Jeste da mi znamo sve o ovoj igri, ali mnoge novajlije postavljaju pitanje koja bese ovo igra, i traze ROM. Pa smatram da vredi opisa.

Jurassic Park - Neki su je mrzeli, neki su je voleli. Teska igra, na momente konfuzna, ali ima nekih dobrih momenata (ja sam ovu igru voleo zbog raznih zadataka koje je igrac trebao da ispuni). U svakom slucaju, ne smatram da je ovo losa igra.

Kick Master - Mesavina platforme i RPG igre. Zabavna, i istovremeno kompleksna igra. Mogu da se nalaze raznorazni predmeti koji omogucavaju nove magije, skuplja se iskustvo, dobijaju se nivoi itd. Nikad preso, ali me je drug navuko (jos odavno).

Rockin' Kats - Ova igra je kruzila po mom kraju, sa raznim imenima. Stvarno izvrsna platforma, sa finim zvukom i grafikom, puno nivoa, i sa par ekstra elemenata koji se cesto zaticu u modernim igrama.

Teenage Mutant Ninja Turtles 3 - Mnogi isticu drugi deo kao naj-igru, i istina, igra jeste odlicna. Ali malo mi je krivo sto malo ko pominje ovu (bar po meni) jos bolju arkadu. Brzo izvodjenje, dosta poteza, puna kontrola nad likom... Jeste, moze postati pomalo repetitivna, ali je i dalje izvanredna igra. Grafika i zvuk su odlicni, s obzirom na platformu.

Teeny Toon Adventures - Odlicna platforma, graficki i zvucno super odradjeno. Ima neke lepe elemente (zamena lika u toku igranja).

Naravno, imam i jos mnoge ideje, pogotovu za Mega Drive, ali ovo neka bude za pocetak. Kazi mi samo, na kom jeziku zelis opise? Srpski ili Engleski?

E da, mozemo da pravimo i emuglx-top liste. Na primer, organizujemo neko glasanje po forumima za, recimo, 10 naj Mega Drive igara, pa onda lepo sednemo i obradimo.

Moze i neki video walktrough (kada imamo vise vremena).

Onda, iscimaj Djuku da ti napravi neki ultra-super-mega-kombo u nekoj VS borilackoj, pa okaci kao neke specijalne must-see klipove (nek se divi ko ne zna). I ja bih, ali umem da igram samo Tekken 3 i Last Blade (2).

Onda, mozemo da pricamo o istoriji konzola, i poredimo ih, nesto kao oni editorijali na glavnom sajtu, samo u video formi.

A mozes i da dovrsis svoj Sonic editorial, i okacis ga konacno, u video formi (pomogao bih ti, i ja sam old-school Sonic fan).

itd, itd...

Mozda sam te malo zasuo predlozima (a imam jos puno toga na umu). Odgovori cim stignes :)

[Edited on 13.2.2008 by ZombieMan]

View user's profile View All Posts By User
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 19:51

Ovako, prva ideja je da napravimo neki sistem po kome cemo razvrstavati materijal koji ce ici na kanal, da bi pre svega bilo pregledno.

Znaci opisi igara, mislio sam da odvojimo opise originalnih igara od opisa ovih pirate-made igara za NES kopije tj. Terminator.

Za te krsh Terminator igre mislio sam da napravimo show koji bi se zvao ABSOLUTE TRASH VIDEOGAMES, gde bi dodavali epizode, svaka bi bila novi opis. Mislim na igre kao sto su Somari i slicne...

Za NES i stare konzole mogli bi da napravimo show koji bi se zvao nesto tipa RETRO CLASSICS, gde bi redjali opise tako tih klasicnih igara, poznatih ili ne, dobrih ili losih.

Mislim da se svi tvoji predlozi uklapaju u ovaj drugi show, tako da treba samo da smislis koliko bi opisi trajali i koliko bi detaljni bili. Par recenica uz gameplay snimke (ja mislim da je to ok za pocetak) ili nesto duze. Takodje i stil opisa, da li cemo u tom show-u ici na ozbiljnost, enciklopedijski fazon, ili cemo da pravimo fazone i zajebancije (to mislim da vise prilici onom ABSTOLUTE TRASH show-u). Da li cemo davati neke ocene na kraju ili ne?

Mislim da idemo sa engleskim odmah, neki show mozda i napravimo na srpskom kasnije ako budu neki lokalni fazoni ili dodamo subtitlove za sve koje znaju da citaju :)

Inace dobio sam prvi predlog jingle-a za EmuGlx TV, otvoricu drugi thread. Imacemo dva predloga pa cemo videti koji se bolje uklapa. A kad definisemo show-ove odradicemo i spice za njih, da sve izgleda profi.

Sad sam tek video da si editovao post, ok dao si mi par dobrih ideja sa ovim novim predlozima. Bitno je samo da sve to bude lepo razvrstano na kanalu, da ne nabacujemo samo, i sve ce biti legendarno.

[Edited on 13-2-2008 by Nick4life]

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 20:24

Sve gore pomenute igre su su za NES, a kod nas su mogle da se nadju preradjene piratske kopije (koje je vecina ljudi ovde i igrala), tako da se i ja slazem da idu RETRO CLASSICS.
ABSOLUTE TRASH VIDEOGAMES bi mogao na srpskom, uklapa se u tematiku:)
Titlovi, sto da ne, nije problem, ali me brine niska YouTube rezolucija i vidljivost istih.
Mogu li ja da pocnem? Da bude spremno za kacenje kad spremis teren? I da mi doturis jingle, da ga nalepim na intro klipova.

...i sta mislis o ovim mom ostalom naklapanju?

EDIT: E da, mislim da ovo traje bar po 5 minuta, a mozda i malo vise, ako se bas zaigram. Par recenica i puno gameplay-a. Planiram da zapocnem sa prvom igrom sa spiska (Zen), koju je potpisao Konami ako nisi znao. Zato nemoj da ti padne na pamet da je smatras kao AT material :)

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 20:33

ne moraju da idu na youtube titlovi, cuvacemo sve fajlove u boljoj rezoluciji... za neki DVD release mozda :lol: ...ili za GameTrailers, videcemo vec.

Ja cu raditi finalnu montazu i upload za sada, znaci meni salji materijal :)
Pa da okacimo neku pilot epizodu cim budu gotovi jingl i spica.

Mrakoslava
Vault 13 Dweller

Registered: 3.3.2007
Member Is Offline

Mood: 80.000V

[*] posted on 13.2.2008 at 20:37

U svakom slucaju kontam da opisi igara treba da traju manje od 10 min po igri, sto je i previse za drzanje paznje a i ogranicenje na youtube :D

Miroslav Cybermikan Kiš:
"Josipe a šta sa nama koji ne uzimamo čvrstu hranu nego se hranimo najviše sa fotonima?"

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 20:47

Quote:
Originally posted by Nick4lifeJa cu raditi finalnu montazu i upload za sada, znaci meni salji materijal :)

Umem ja to i sam, ali ajde na tvoj nacin, poslacu tebi. Posalji ti meni jingle i spicu u svakom slucaju, cim budu gotovi, da mogu da eksperimentisem (i da te rasteretim).

Salu na stranu, nekako mi je merak da odradim sve sam, pa da ti samo prosledim da upload-ujes. Nadam se da me razumes.
Nego, kazi mi, posto se vise od mene majes po YouTube, koji je kodek najvise YouTube-friendly?

I da se mrakoslava ne sekira, ne planiram da stvarno bude duze od 5min.

Mrakoslava
Vault 13 Dweller

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 21:00

Ne ma ne sekiram se ja nego reko samo da se slozim sa vazim predlozima da emisije budu oko 5 min...

Za youtube mozes i flv da uploadujes, sto ti je i najbolje ako nemas brzi net :) A imas dzaba programa koji konvertuju avi u flv, mada mozes i avi obican a za druge formate ne znam koje podrzava.

Miroslav Cybermikan Kiš:
"Josipe a šta sa nama koji ne uzimamo čvrstu hranu nego se hranimo najviše sa fotonima?"

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 21:09

Quote:
Originally posted by Mrakoslava
Ne ma ne sekiram se ja nego reko samo da se slozim sa vazim predlozima da emisije budu oko 5 min...

Za youtube mozes i flv da uploadujes, sto ti je i najbolje ako nemas brzi net :) A imas dzaba programa koji konvertuju avi u flv, mada mozes i avi obican a za druge formate ne znam koje podrzava.

Nije to meni strano. Ali se pitam zbog kvaliteta. Iz iskustva znam da je u vecini slucajeva .flv samo wrapper, a da je klip u recimo mpeg formatu. A cuo sam neke glasine o h.264, da ce da se korisiti (ili da se vec koristi) na novim YouTube klipovima.
Mada stvarno, mogu i odmah da ga napravim u .flv, a da cuvam original za neki high quality release.
Mrakoslava
Vault 13 Dweller

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 21:14

Pa da original cuvaj u svakom slucaju hehe :)

Miroslav Cybermikan Kiš:

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 13.2.2008 at 22:37

Quote:
Originally posted by ZombieMan
Quote:
Originally posted by Nick4lifeJa cu raditi finalnu montazu i upload za sada, znaci meni salji materijal :)

Umem ja to i sam, ali ajde na tvoj nacin, poslacu tebi. Posalji ti meni jingle i spicu u svakom slucaju, cim budu gotovi, da mogu da eksperimentisem (i da te rasteretim).

Salu na stranu, nekako mi je merak da odradim sve sam, pa da ti samo prosledim da upload-ujes. Nadam se da me razumes.
Nego, kazi mi, posto se vise od mene majes po YouTube, koji je kodek najvise YouTube-friendly?

I da se mrakoslava ne sekira, ne planiram da stvarno bude duze od 5min.

Nema problema samo pusti poslednji quality control i upload meni (bar u pocetku!) a poslacu ti spice da nalepis nije problem. Bitno je i da pazis na kvalitet videa i na format naravno, mora da bude onaj ratio sa YouTube-a. Takodje mozes tekstove da mi posaljes pre nego sto ih snimis, tako cemo lakse da ih korigujemo. 10 minuta nam je limit na YouTube-u (sve sa spicama) a mislim da za ove prve opise i ne treba da davimo i par minuta ce biti sasvim ok.

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 01:35

Sto se tice spice, moj predlog je da bude koliko-toliko specificna za kategoriju/show u pitanju. Imam vec neke ideje za ovaj RETRO CLASSICS, pa bih sutra (danas) uzeo da sklepam nesto na brzinu i posaljem ti probnu verziju. Ubacio bih silne motive sa NES-a, isecke klipova iz igara, screenshot-ovi se podrazumevaju, itd. Naravno, neko mozda napravi i bolju spicu, nemam nista protiv :). Ja bih samo da probam.

[Edited on 14.2.2008 by ZombieMan]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 02:04

Pa kad se nakupi materijala napravicemo neki kolaz u intro-u ali vec sam zaposlio Shivu da nam odradi intro-e za Absolute Trash i Retro Classics, mada slobodno odradi i ti svoje verzije, najbolju cemo ubaciti ili napraviti neki kompromis vec... bitno je da se radi :)

forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 14.2.2008 at 09:49

Koristi se Fraps?

I btw Zombie... Imam ja Tiny Toons Adventures original za NES. :) Super je igra. Da snimim kertridž i neko šatro ubacivanje u konzolu pa da izmontirate u opis? Kada već imamo original. :)
Imaš ispravnu verziju TMNT3? 'Ajde je okači ovde ili već nešto.... Nikad nisam uspeo pošteno da je odigram jer blokira na jednom delu ROM.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 17:04

Quote:
Originally posted by [forsaken demon]
Koristi se Fraps?

I btw Zombie... Imam ja Tiny Toons Adventures original za NES. :) Super je igra. Da snimim kertridž i neko šatro ubacivanje u konzolu pa da izmontirate u opis? Kada već imamo original. :)
Imaš ispravnu verziju TMNT3? 'Ajde je okači ovde ili već nešto.... Nikad nisam uspeo pošteno da je odigram jer blokira na jednom delu ROM.

Ja ne koristim fraps, vec ugradjenu video podrsku, ali ako fraps bude dao bolje rezultate, onda cu da ga razmotrim. A ako sve ostalo zakaze, ja imam TV karticu, i jos uvek imam Zen - Intergalactic Ninja i Jurassic Park u ocuvanom stanju, tako da za pocetak nece da ima problema. Jeste Nick, na terminatoru je, ali to su iste igre, provereno.

Snimi, sto da ne, da izgledamo legitimnije :)! Ja sam imao zutu verziju Tiny Toons :), ali pojelo ju je vreme (nisam ja toliko mator, niti bogat za original, jbg). TMNT3 imam (a do nedavno sam imao i tvrdu verziju, ali sam dao komsijskim klincima, i nikad je vise nisam video). Evo ti link provereno dobrog ROM-a, igra je predjena u Nestopia i FCEUltra emulatorima bez problema (ovo je US verzija, pravo sa mog kompa): TMNT 3
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 17:12

Quote:
Koristi se Fraps?

I btw Zombie... Imam ja Tiny Toons Adventures original za NES. :) Super je igra. Da snimim kertridž i neko šatro ubacivanje u konzolu pa da izmontirate u opis?

Moze naravno :D Samo vidi da bude neki bar pristojan kvalitet videa. Kada je taj RETRO CLASSIC show moze da bude NES, u AT-u cemo da baratamo sa zutim kertridzima iskljucivo.

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 14.2.2008 at 21:36

Um, well, 'ajde da ne mešamo Terminatore sa NESom za početak. :)
Na digitalcu imam 640x480, a drugar ima i ozbiljniju opremu, ako nam baš to treba. :)

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 22:37

Quote:
Na digitalcu imam 640x480, a drugar ima i ozbiljniju opremu, ako nam baš to treba. :)

Nema sekiracije, uspeo sam da podesim Nestopia emu, da radi bas onako kako ja hocu. Snimio sam jedan kratak klip, cisto da pokazem kako moze da se snimi. Evo kompresuje se dok ovo kucam, pa cu da ga okacim cim se zavrsi. Nije opis nikakav jos u pitanju, samo sam odigrao jedan nivo igre, ali da vidite je li vam odgovara kvalitet.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 15.2.2008 at 05:51

Quote:

Alright 640x480 je i rezolucija u kojoj radimo, ne treba nista ozbiljnije.

ZombieMan kaci to kad zavrsis :)

SQI
Emuglx veteran

Registered: 27.2.2005
Member Is Offline

[*] posted on 22.2.2008 at 12:16

[fd] je bio neobavešten da odavno imamo ispravan ROM za TMNT III :) Svakako je u pitanju dobra igra, mislim da čak ima bolji rejting od TMNT II, mada ja ne vidim zašto :)

Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 9.3.2008 at 00:35

OK, sve je ovo lepo. Samo sam vec naveo jedam "malecni" problem a to je komentator. Nadam se da ima nekoga iz insotranstva kome je engleski maternji jezik jer mi zaista ocajno zvucimo na engleskom.
I naravno gde je tu C64 :P
Ako niste uvek se mozete pridruziti mojoj ideji. "EarBleeding Videos"

[Edited on 8-3-2008 by Carnex]

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 00:59

Ne Carnex mozes ti nama da se pridruzis i dobijes svoj show u kome bi mogao da opisujes c64 igre. Veruj mi bice jednostavnije nego sto mislis, samo da krene sve ovo. Inace ima par drugara sa INT foruma koji bi se ukljucili kao spikeri bez problema.

Go To Top