Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  17    19
Author: Subject: BlazBlue
zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 1.3.2011 at 09:31

Nece se usuditi da to ponovo naprave. Odavno su rekli da ce biti figting igra.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
sigurd
Fr1ck

Registered: 25.5.2004
Member Is Offline

Mood: banja...

[*] posted on 2.3.2011 at 03:18

Quote: Originally posted by Johntra  
Quote: Originally posted by sigurd  
Dobra vijest: Novi GG.
Losa vijest: sjebat ce ga.

Sto bi najbolje bilo: Pusti serijal da umre s mirom. (nece se desit)
Sto bi volio: Da ne sjebu GG (nece se desit)
Što misliš da će ga sjebati? Uzevši u obzir BB ili?
Ipak bih voleo nastavak, dobro je za sve što se BB i GG razlikuju.

Pa eto citao sam davno nedje Elvenshadow-a blog (neki amer u japanu) koji ovako poznaje neke ljude koji su mu rekli ozbiljnije stvari u vezi planiranja sljedeceg GG. To je chini mi se bilo na njegov blog jedan dan pa je mako jer je sadrzilo neke stvari koje nije smio da reche (ponovo iz poshtovanja prema tom liku koji mu je reko jel, a i valjace mu u buduce).
Uglavnom, koliko sam shvatio iz preprichane verzije, ako bi tim vodio neki lik Pachi (zaboravio sam ko je, predpostavljam lik koji je imao posla sa BB-om), po njegovom GG bi bio 2.5 D, bez slashback, bez frc-ova, sa povecanim hitstop-om kao na BB.
Dalje, posto se ne sjecam najbolje detalja cijela poenta priche je bila da ce se GG definitivno uprostiti. Sad na kojem polju, pojma nemam.

Evo naso sam na srk, od nekog lika sto znam sa dustloop foruma ukratko:

Things that we know from previous interviews:
There will be a new GG.
Ishiwatari want to make bth, a new overture and a new fighting game
if pachi were the one to make it, he would do it 3d and without FRC and SB
at some pintit was said by the CEO of ASW that they want to keep making 2d games.

Eto to je otprilike zvanicno sto se zna.

Sto ce biti neznam, nemam carobnu kuglu. Mogu samo da nagadjam. BB je sa novim verzijama sve bolji i bolji. Siguran sam da ce drugi dio biti dobar. Svidja mi se pravac u kojem idu.
Mislim da je neminovno uproscavanje sljedeceg GG-a. U kojoj kolicini neznam. Jednostavno, novac diktira da bude tako. S obzirom da BB vec postoji mislim da je to potrebno izuzetno malo.
Dosta je bitniji marketing i na koji nachin predstave igru. Takodje uvodjenje nekog easy execution moda kao na BB bi bilo izuzetno dobra stvar.
Uglavnom sve im je pripremljeno. Igra je bila dosta puta na EVO. AC se i dan danas igra u JAp. Kostur igre i balans je tu, koncepti su tu, sve je tu, na njima je da odluche kako to da iskoriste.

Mojih 5 eura.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 2.3.2011 at 16:05

Mmmdaa, ali bez obzira na sve ne sviđa mi se to "uprošćavanje" igre, aj slashback manje više ali bi bilo nehumano da izbace dust attack.
Uvek će oni misliti prvo na keš, to je sve normalno ali imo GG je i stekao ime zbog hard-core/ rewarding mehanike, ko hoće slično ali malo više user friendly uvek može da overi BB, to je ok zato i postoji.
Samo se nadam da GG neće previše uprostiti.

View user's profile View All Posts By User
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 4.3.2011 at 21:23

Najveci problem nije bila hard-core mehanika, nego nesto slabiji marketing. BlazBlue je doneo vecu popularnost ASW-u tako da mislim da vec u startu GG ima mnogo bolje sanse nego ranije, uproscen ili ne. Pachijeve debilne ideje, citao sam ranije, za nekoga ko je osvojio SBO... Sumnjam da ce se odstupiti od 2D-a. Nadam se da nece izbaciti FRC i SB. Ako vec moraju da uproste, bolje da povecaju frame window nego da ga potpuno uklone. SB je extra stvar, ali moze se dobiti mec i bez toga, nema opet potrebe da uklanjaju, ko hoce da masteruje SB-ovanje neka masteruje, ko nece ne mora.

sigurd
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 4.3.2011 at 23:19

Pa ja sam i vazda mislio da kod GG-a nikad mehanika nije ni bila problem, vec jednostavno zato sto je izaso onda kada fighteri nisu bili popularni, i u vrijeme kad netcode kod fightera nije bio popularan. Marketing je bio takodje smece, neznam jeli uopste postojao zapravo.
Evo ti cisti primjer SF4. Ima tonu teskih linkova i par likova koji su jebeni za igrat sto se egzekucije tiche. Pa niko ne kuka. Svi je igraju ko ludi. Casual-i jednostavno i ne koriste linkove uopste. Hah pa neki link-ovi u SF4 su proporcionalno tezine koliko i neki FRC-ovi u GG ako ne i tezi. Pa nikoga nije stalo.

Jak marketing, dobar netcode. Jos jednom, jak marketing. Marketing je sve danas.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 5.3.2011 at 23:28

Not REALLY news, but I just got back from ArcSystemClash in London, and here are some things Mori said about BlazBlue in the Q&A session (my memory is hazy, so wording might not be 100% accurate):
* Kokonoe will be the next playable character (as long as people really want her).
* Completely new character will also be appearing as playable in the next game.
* Litchi's cup size if H~I
* Platinum will take a while to come out as DLC, as "[Mori] and Daisuke have other things they need to work on for consoles right now".

(pretty much similar to the French Q&A)
(sorry if would have been more appropriate in another thread )

As for Guilty Gear information, Daisuke said that "That Mans" identity may be revealed in the next game, and that the next game will have as many characters in it as possible (from the other GG games).
When asked if it'll be 2D, 2.5D or 3.D, he said no comment.

Johntra
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 00:40

Marketing je užasno bitan to stoji,ali ruku na srcu kada se uzmu u obzir svi elementi jedne vs igre GG je uz VF verovatno najkompleksniji.
Džabe što neki linkovi teže vezuju u SF-u kada, kada ima brda shoto likova s kojima možeš bez po muke da naspamuješ do pobede, ajde divljajte tako sa Solom pa da vidite kako će vas neko sa pola mozga kazniti, ali mislim da to bar vama dvojici ne moram da pričam;]

Što se tiče BB-a, dovoljno mi je da vidim koji su fan service Makoto i Platinum, i ok jasne su razlike između BB-a i GG-a kao što smo rekli.

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 18:50

Pa dobro, nije tako lako igrati sa shoto likovima a SF-u... Sad su ih u AE jos vise oslabili. Meni je teze da igram SF, ali vise zbog toga sto sam previse naviknut na GG i BB nego sto je tezak za igru. Doduse, sa Viper je teze igrati nego sa bilo kojim GG likom. :P

Johntra
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 21:20

Možda zato što igrom slučaja GG igraš godinama a SF nekoliko nedelja? :eyes:

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 8.3.2011 at 08:59

Naravno :D I miss my double jump :(

Mik Drone
Punisher fan

Registered: 13.10.2002
Member Is Offline

Mood: battling vs idiots, assholes and scumbags

[*] posted on 20.3.2011 at 08:46

http://shoryuken.com/content/guilty-gear-isn-t-coming-back-anytime-...

Dumbdown fest at it's best.... Stvarno pocinjem da mrzim danasnje casual FG fanove.... Doduse, imam osecaj da ovde ima i dosta bullshita sa ASW-ove strane.

I look up,and see heaven.
I look down and see hell.
So,I jump and FIGHT!!!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 13:20

Nece to biti bas tako daleko. Mislim da su i novinari to pomalo pogresno interpretirali. Ocekujem jos jednu ili dve BB igre (ne racunajuci CS2) da izadju pa onda Guilty Gear.

Johntra
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 01:12

I deluje kao da su hteli da naprave što bombastičniju vest, znam da "casual" donosi pare danas ali se iskreno nadam da ga neće baš previše pojednostaviti kada izađe, bar ne toliko da totalno izgubi svoj identitet, i ne daj bože da bude 3D.

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 01:24

Kada su ga pitali u vezi olaksavanja igre, Daisuke je pomenuo samo beginner mode (kao u BB-u) i da igra nece biti laka, tako da je za sad ohrabrujuce.

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 23.3.2011 at 17:23

Yeah, konacno sam naucio FuRinKaZan comboe sa Bangom. Kako je super mega awesome :D

Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 26.3.2011 at 01:14

johntra, ne znam dal' je do cammy ili do igre ali SF mi ne deluje nimalo lako. 1frame linkovi ffs.

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
Mik Drone
Punisher fan

Member Is Offline

[*] posted on 26.3.2011 at 08:51

Quote: Originally posted by Rale  
johntra, ne znam dal' je do cammy ili do igre ali SF mi ne deluje nimalo lako. 1frame linkovi ffs.

:: Personal rant ::

Problem sa SF4 je taj sto su u toj igri najjednostavnije fore ujedno i najefikasnije, samim time sto je recimo jedna kombinacija FDAC (ili kako se vec pise) + Ultra jednako dobra, ako ne i bolja od ogromne vecine "kompleksnih" comboa, koji em sto su otezani zbog 1f linkova, em sto uz to trpe zbog retardiranog damage scalinga.
Neko je to opisao kao, da je kod SF4 entry level smanjen u odnosu na druge tuce, dok su neke druge stvari (veci/duzi/kompleksniji comboi) toliko otezane, da su teze i u odnosu na neke komplikovanije tuce. (1f linkovi) Samim time, igra umesto da "nagradi" poznavanje necega naprednijeg, ovde to bukvalno kao da "kaznjava", jer zasto bi se mucio da naucim nesto teze, kada sa mnogo laksim opcijama dobijam iste/bolje rezultate.
Zbog svega toga, dosta fanova FG zanra (mislim tu na ljude koji igraju tuce dugi niz godina) smatra SF4 u najbolju ruku prosecnom igrom. Sa druge strane, casualcima je zbog gore navedenih stvari igra idealna, + jak marketing (posebno u USA, gde je igra ubedljivo najpopularnija, dok u Japanu nije ni upola toliko popularna), tako da me ne cudi komercijalan uspeh koji igra ima.

:: end of rant ::

So,I jump and FIGHT!!!
sigurd
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 27.3.2011 at 00:28

Da, Mik, definitivno se slazem u vezi toga sto si reko. Takodje zaboravio si da kazes da upravo zbog takvih stvari igra odbija igrache koji zele da napreduju ili koji zele da unaprijede svoju igru.
Npr. Recimo, znas da radis linkove. Krenes da radis neki blockstring na protivnika koji se sastoji iz par linkova. Dokle je u block stun-u on moze da mashuje recimo ultra. Eto posto si covjek desi se da pogrijesis i napravis rupu od 1-2 frame. On ti odvali 70-80% healtha. Ti se onda zapitas sto uopste radis te igras ovu igru.
SF4 bi bio MNOGO bolji da su i reversal-i 1-2 frame. Kao sto sam procitao nedje da je bilo na stari SF2. Tako bi offense i defense bio izbalansiran sa aspekta tezine izvodjenja.
ILI druga opcija, da reversali ostanu isti, ali da se izbace linkovi i stave da se normal-i vezu prirodno (kao u GG/BB).
Jedan od razloga zasto je u GG/BB stavljeno da mozes da mashujes reversal DP-ove je radi blockstring-ova koji se vezu lako sa jednostavnim pritiskanjem tastera neki rasporedom sto omogucava veliki pritisak u ofanzivi i dosta opcija. U ovom slucaju isti ti reversal DP-ovi mogu da se izmame tako sto jednostavno stanes.
E sad vrati u se u SF4 gdje se DP-ovi i superi mogu mashovati na block, a blockstring-ovi se rade 10 puta teze. To je VELIKI problem igre.

Mojih par eura.
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 7.4.2011 at 21:26

Hakumen u CS2, po meni, zabavniji nego ikada :) Jos kad bi se magatame za nijansu brze punile...

AkiRa
Ancient

Registered: 27.3.2004
Member Is Offline

Mood: /人 ‿‿ 人\

[*] posted on 26.4.2011 at 12:40

Bah, crko mi PSP ne mogu uporedjujem CS i CS2... Tsubaki je bas napredovala, ali Tager ne moze vise da radi Colider posle throw-a, damn...

Curently reading:
GUNNM - Last Order by Yukito Kishiro
Mahou Sensei Negima by Ken Akamatsu
Franken Fran by Kigitsu Katsuhisa
Ai Kora by Inoue Kazurou
Kabu No Isaki by Ashinano Hitoshi

Recently read:
Inuyasha by Rumiko Takahashi
Ashen Victor by Yukito Kishiro
Mx0 by Yasuhiro Kano
Mai-Otome by Satou Kenetsu & Hiroyuki Yoshino
Mai-Otome Arashi by Satou Kenetsu & Hiroyuki Yoshino
Yokohama Kaidashi Kikou by Ashinano Hitoshi

More links...
Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 15.5.2011 at 01:44

Quote: Originally posted by Mik Drone  

:: Personal rant ::

Problem sa SF4 je taj sto su u toj igri najjednostavnije fore ujedno i najefikasnije, samim time sto je recimo jedna kombinacija FDAC (ili kako se vec pise) + Ultra jednako dobra, ako ne i bolja od ogromne vecine "kompleksnih" comboa, koji em sto su otezani zbog 1f linkova, em sto uz to trpe zbog retardiranog damage scalinga.
Neko je to opisao kao, da je kod SF4 entry level smanjen u odnosu na druge tuce, dok su neke druge stvari (veci/duzi/kompleksniji comboi) toliko otezane, da su teze i u odnosu na neke komplikovanije tuce. (1f linkovi) Samim time, igra umesto da "nagradi" poznavanje necega naprednijeg, ovde to bukvalno kao da "kaznjava", jer zasto bi se mucio da naucim nesto teze, kada sa mnogo laksim opcijama dobijam iste/bolje rezultate.
Zbog svega toga, dosta fanova FG zanra (mislim tu na ljude koji igraju tuce dugi niz godina) smatra SF4 u najbolju ruku prosecnom igrom. Sa druge strane, casualcima je zbog gore navedenih stvari igra idealna, + jak marketing (posebno u USA, gde je igra ubedljivo najpopularnija, dok u Japanu nije ni upola toliko popularna), tako da me ne cudi komercijalan uspeh koji igra ima.

:: end of rant ::

fadc > ultra nije toliko ni lako, osim ako neko ne skache na tebe. a ako ne pogodish ultrom, pogodice te protivnik svojom garantovano...

linkovi, jbg, veci damage ima firce - DP nego jab, short, jab, DP, ali opet, ako ti neko blokira DP moze posle da ti radi sta hoce. Link ti daje vreme da provalish da li DP prolazi ili ne, dakle sluzi za hit confirm a ne damage.

drugaciji je SF dosta od ogromne vecine drugih tucha, i nekome se svidja, nekom ne, ja licno da imam tekken 6 ne bih SF ni probao. ali OK je igra sasvim, to sto je superpopularna joj nikako ne odmaze, nadjes partiju kad hoces.

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
Mik Drone
Punisher fan

Member Is Offline

[*] posted on 15.5.2011 at 08:57

fadc > ultra nije toliko ni lako, osim ako neko ne skache na tebe. a ako ne pogodish ultrom, pogodice te protivnik svojom garantovano...

Ne sporim ja da to nije lako, ali nije toliko tesko koliko bi (imo) trebalo da bude, ako uzmemo u obzir damage koji se dobija time.

linkovi, jbg, veci damage ima firce - DP nego jab, short, jab, DP, ali opet, ako ti neko blokira DP moze posle da ti radi sta hoce. Link ti daje vreme da provalish da li DP prolazi ili ne, dakle sluzi za hit confirm a ne damage.

Opet, kapiram ja to, ali zato mi je iz bezveze, gomila ljudi zbog toga se nikada nece ni iscimati da nauci neke linkove i kompleksnije stvari (hit confirm im ne znaci toliko puno), smatrace da je ok i normalno da se samo zna kako uraditi DP&co, a onda najcesce ( posto gomila ljudi pocinje sa SF4), oni uzmu i pokrenu neku drugu tucu, i onda pljuvanje po toj igri, zato sto nije kao SF4. Muka mi je od idiota koji pocinju tako sa SF4, uzmu nju za epitom "skill based" i "mindgame" tuce, i onda pogledaju bilo koju drugu i bude, "OMG game has long combos and is rushdown, its for n00bs, and requires no thinking." I tako dobijemo nacin razmisljanja, da ako je igra defense orijentisana, i nije combo based, onda je mnogo vise "mindgame", i zahteva mnogo vise "skill" od offense orijentisane tuce, koja ima dosta comboa opcija, i duge comboe. :flame: Odakle je poceo idiotizam tog tipa, ne znam, ali sa SF4 je eskalirao, jer igra, imo, podrzava takvo razmisljanje, u vecini slucajeva.

drugaciji je SF dosta od ogromne vecine drugih tucha, i nekome se svidja, nekom ne, ja licno da imam tekken 6 ne bih SF ni probao. ali OK je igra sasvim, to sto je superpopularna joj nikako ne odmaze, nadjes partiju kad hoces.

Mene licno SF serijal ne zanima, jer izuzev 3s, svi SF-ovi su mi bili smor. Moj jedini problem sa SF4 je taj sto je nacin na koji igra funkcionise takav, da ljudima pravi lose navike, i uci ih da je najprostija/najjednostavnija opcija (ovo kazem u smislu ponudjenjih opcija, ne znaci da su same te opcije lake) uvek i najbolja. Takav stil i nacin razmisljanja nije dobar, imo. Tako da na kraju, moze se reci da i ne mrzim toliko igru, koliko mi se gadi njen fanbase.

Izvinjavam se sada sto sam toliko offtopicovao, nije mi bila namera, ali kada smo vec poceli pricu, barem da kazem sve sto imam o temi, i moje neko vidjenje stvari.

[Edited on 15-5-2011 by Mik Drone]

So,I jump and FIGHT!!!
gentlemen
Senior Member

Registered: 27.1.2009
Member Is Offline

[*] posted on 15.5.2011 at 15:26

Quote: Originally posted by Mik Drone  

Ne sporim ja da to nije lako, ali nije toliko tesko koliko bi (imo) trebalo da bude, ako uzmemo u obzir damage koji se dobija time.

Opet, kapiram ja to, ali zato mi je iz bezveze, gomila ljudi zbog toga se nikada nece ni iscimati da nauci neke linkove i kompleksnije stvari (hit confirm im ne znaci toliko puno), smatrace da je ok i normalno da se samo zna kako uraditi DP&co, a onda najcesce ( posto gomila ljudi pocinje sa SF4), oni uzmu i pokrenu neku drugu tucu, i onda pljuvanje po toj igri, zato sto nije kao SF4. Muka mi je od idiota koji pocinju tako sa SF4, uzmu nju za epitom "skill based" i "mindgame" tuce, i onda pogledaju bilo koju drugu i bude, "OMG game has long combos and is rushdown, its for n00bs, and requires no thinking." I tako dobijemo nacin razmisljanja, da ako je igra defense orijentisana, i nije combo based, onda je mnogo vise "mindgame", i zahteva mnogo vise "skill" od offense orijentisane tuce, koja ima dosta comboa opcija, i duge comboe. :flame: Odakle je poceo idiotizam tog tipa, ne znam, ali sa SF4 je eskalirao, jer igra, imo, podrzava takvo razmisljanje, u vecini slucajeva.

Mene licno SF serijal ne zanima, jer izuzev 3s, svi SF-ovi su mi bili smor. Moj jedini problem sa SF4 je taj sto je nacin na koji igra funkcionise takav, da ljudima pravi lose navike, i uci ih da je najprostija/najjednostavnija opcija (ovo kazem u smislu ponudjenjih opcija, ne znaci da su same te opcije lake) uvek i najbolja. Takav stil i nacin razmisljanja nije dobar, imo. Tako da na kraju, moze se reci da i ne mrzim toliko igru, koliko mi se gadi njen fanbase.

Izvinjavam se sada sto sam toliko offtopicovao, nije mi bila namera, ali kada smo vec poceli pricu, barem da kazem sve sto imam o temi, i moje neko vidjenje stvari.

[Edited on 15-5-2011 by Mik Drone]

I dalje imash hronichnu mrznju street fightera 4, posle toliko godina :eyes:

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.5.2011 at 13:40

CS2 je izasao :)

Mik Drone
Punisher fan

Member Is Offline

[*] posted on 19.5.2011 at 07:46

Nadam se utiscima uskoro. Btw, izvinjavam se ako je vec bilo reci, ali kakav je netcode u CS u odnosu na CT, procitao sam na par mesta da je generalno losiji?

So,I jump and FIGHT!!!
 Pages:  1  ..  17    19

Go To Top