Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3
Author: Subject: Cime grabovati video iz emulatora?
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 14.2.2008 at 07:33
Cime grabovati video iz emulatora?

FRAPS sucks ass, so hard...
Znaci program je gotovo beskoristan sa vecinom emulatora.
Konkretno ni jedan NES emulator ni u jednom modu ne mogu da nateram da radi sa tim programom.

Koje su alternative?

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ZombieMan
...but you can call me Joca

Registered: 13.5.2006
Member Is Offline

Mood: fakultet...

[*] posted on 14.2.2008 at 16:45

Najnovija Nestopia bi trebalo da ti radi, posto ima Direct3D renderer. A ima i video opciju ugradjenu. Koji FRAPS koristis? Jel neka novija verzija? Ako jeste, ajde mi nekako posalji (ili daj link) punu verziju. Mogu i ja sam da skinem nije problem, samo da iskopam sto sveziju verziju.
Hoces da ti upakujem nekoliko emulatora koji imaju mogucnost za snimanje u .avi, i da ti okacim da skines?
View user's profile View All Posts By User
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 16:51

Mozes da mi das imena emulatora samo, a bice mi zao ako ne budem mogao iz VirtualNES-a da snimam klipove.

Inace provalio sam program Camtastia Studio 5, snima ok ali opet nije pun frame rate nekako, to me nervira.

Ovaj fraps koji imam je cracked 2.9.1 full version oko 3MB mogu da ti posaljem na mail samo reci na koji hoces.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2008 at 17:14

Posalji mi na gmail, na njemu uvek komuniciram. Yahoo mi je samo za spam :)
Od emulatora, rade Nestopia, NNNesterJ, i unoficial FCEUltra re-recording build. Linkove ne znam napamet, ali nece mi mnogo trebati da ti to caskom zapakujem i posaljem. Stavicu na MediaFire or smthng. Editovacu ovaj post, sa linkom, so stay tuned.

EDIT: link
Javi mi da li je dobro prosla transakcija. I smem li znati zasto bas VirtuaNES? Jeste extra emu, ali ima li nesto specijalno kada toliko insistiras? Ako je do palete, to se lako resava.

EDIT2: Naso sam fraps, najnoviju verziju, ne sekiraj se. Verovatno necu da ga koristim, ali cu da ga isprobam zbog tebe.

[Edited on 14.2.2008 by ZombieMan]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 15.2.2008 at 05:44

Check ya mail buddy.
Inace VirutaNES ima mnoge cool opcije, kao onaj TV frame recimo :) Nice touch.

Tek sam sada video da si nasao vec. Anyway treba da se dogovorimo koji cemo software da koristimo za grabovanje da bi nam epizode izgledale isto. Znaci 640x480 30fps za pocetak, i neki video grabing program koji nema previse frameskip-a.

[Edited on 15-2-2008 by Nick4life]

Nope ovaj mediafire doesnt work for me...

[Edited on 15-2-2008 by Nick4life]

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 15.2.2008 at 11:59

Posle dosta testiranja, Nestopia mi je nekako najbolje resenje: link
Trebalo bi da radi i sa FRAPS-om (koristi Direct3D za rendering, ne overlay), proveri. Inace, ova najnovija verzija isto ima neke lepe dodatke (probaj NTSC filter).
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 15.2.2008 at 21:55

Ok, evo sta mi treba sada od tebe... detaljno step to step objasnjenje, kako podesiti Nestopiu, fraps, cime konvertovati i kako da bi dobio video istog kvaliteta, framerate-a i rezolucije kao ovaj tvoj Zen Intergalactiv Ninja grab.

Hocu da snimim SOMARI-a tako i jos par stvari - a i neophodno je da svi grebujemo snimke na indentican nacin.

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 15.2.2008 at 23:28

Evo pravim ti uputstvo za snimanje, okacicu slike radi lakseg snalazenja. Sto se tice encodinga, daj mi molim te jos malo vremena, jeste relativno dobro ispao Zen na YouTube, ali hocu da vidim da li moze bolje. Upravo eksperimentisem, pa mozda i imam neki rezultat za par sati.
A ti mi za to vreme postuj ovde, koju masinu imas (samo procesor je bitan), i koje kodeke (pretpostavljam da imas neki codec pack instaliran). Nama najbitniji su XviD, x264 i huffyuv.

EDIT:
Evo uputstva, dakle kad pokrenes emulator, prvo idi na options->video, i podesi ga kao na slici (onaj deo za paletu je opcioni, ako hoces mogu da ti posaljem custom palete):

pre nego zatvoris, u delu za filter idi na Settings i izaberi 2x (OBAVEZNO 2x), i cekiraj Bilinear Interpolation.

Ovim je emulator optimalno podesen, onda ucitaj igru i primeti ovaj meni:

Prvo treba da kreiras fajl u kome Nestopia pravi filmove. Ovo je samo interni format, i zasniva se na koriscenje save-state i pamcenja unosa komandi.
Kada budes kreirao, neke opcije iz istog menija ce sada postati vidljive. Dalje je vrlo jednostavno, na Record snimas, na Stop stajes, pa onda u istoj sesiji mozes i da dosnimis ako opet ides na Record itd. Nisam toliko mnogo eksperimentisao sa extra opcijama, ali te nista ne sprecava.
Film mozes pregledati na Play, i kada budes bio zadovoljan, izaberi export to avi (moras prethodno da zaustavis film na Stop da bi ova opcija postala moguca).

Posto uncompresed ne dolazi u obzir (zbog velicine), a Nestopia se (na moju zalost) ne slaze sa huffyuv kodekom, koristimo XviD za iniciajalni capture. Ja koristim 1.1.2 verziju. Ove opcije ne bi trebale da zavise od build-a, ali ako nekom znaci, ova verzija dolazi uz najnovij k-lite codec pack, ili se moze i dobaviti zasebno (ako umes da je kompajliras). Dakle, kada krenes sa export to AVI:

Onda izaberes configure, i prati sledecih par screenshot-ova, i podesi sve kao sto je na slikama:

Onda kliknes na "more" koje je uz profile@level i podesis (samo prvu karticu, druge dve ne diraj):

onda, nazad u prvom prozoru, encoding type ne diraj, nego idi na dole, i izaberi Zone Options (prethodno selektuj onu predefinisanu - jedinu, zonu u listi iznad) i podesi:

Kada se opet vratis u prvi prozor, biraj quality preset (user defined) idi na "more..." i (kao do sad) podesi kao na slici (ovoga puta podesavas obe kartice):

Potvrdis, kazes OK u svim prozorima, i Nestopia ce da te obavesti da pocinje sa konverzijom. Potvrdis, i strpis se nekoliko minuta (zavisi koliko dugo snimas). Moja ti je preporuka da ne ides predugom, nego pravi iz vise puta. Onaj moj klip od 3:33 min, je ispao 134MB, sa neprimetnim manama (cak sam zumirao da vidim ima li artifakta).

To je to. Kad zavrsis, dobijes video 512*480 u 60 fps i PCM 44100Hz stereo zvukom, Posle lako moze da se obradjuje.

Za enkoding cu da postavim tutorial, cim nadjem najbolje resenje, posto smatram da moze bolje od trenutnog rezultata (pre svega mislim na YouTube kvalitet) sa nekim drugim kodecima.

Molim te javi iskustva sto je pre moguce.

[Edited on 16.2.2008 by ZombieMan]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 16.2.2008 at 05:38

Malo sam u guzvi oko okupa sutra pa nisam stigao da eksperimentisem sa ovim, will do cim bude vremena, znaci nista pre nedelje-ponedeljka.

Ako ima jos neko ko je free i moze ovo da isproba ranije, pls do!

Nuclear_Spirit
V.I.P.

Registered: 13.12.2006
Member Is Offline

Mood: The Arogant Dragon Will Learn To Repent

[*] posted on 17.2.2008 at 02:48

Koji program za editovanje video materijala mi predlazete da koristim posto cu snimati fotoaparatom koji nema neki preteran kvalitet slike. Radio vec neke filmice i nije lose ispalo, ali bi moglo nekim programom da se jos obradi. Da ne duzim - treba mi nesto sa basic edit funkcijama i korekcijom kvaliteta slike i da mogu da odaberem i konvertujem materijal u predlozenim rezolucijama.

Sto se tice videa za Zen odlicno je ispao a i svideo mi se izbor igre posto je bas rare. Two thumbs up! :D

[Edited on 17.2.2008 by Nuclear_Spirit]

We Borgs do what all pragmatists do: we improvise!
ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 17.2.2008 at 12:52

Za osnove editovanja ne treba ti nista vise od Windows Movie Maker-a, tu mozes da spajas i montiras i slicno.
Sto se korekcije tice, najbolje ti je da koristis nesto kao VirtualDub i njegove filtere, ali to ti predlazem tek za zavrsni encode, kada zavrsis sa klipom.
Naravno postoje i mnogi kompleksni programi (Premiere, After Effect itd.) ali mislim da nam njihova kompleksnost za sad ne treba. Pitaj za detalje, posto ne znam sta si tacno smislio.
Nuclear_Spirit
V.I.P.

Registered: 13.12.2006
Member Is Offline

Mood: The Arogant Dragon Will Learn To Repent

[*] posted on 17.2.2008 at 12:56

Ok, tnx. Kada naletim na problem, pitacu.

We Borgs do what all pragmatists do: we improvise!
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 19.2.2008 at 21:30

Alright... sledio sam tvoje instrukcije, nije bilo problema. Napravio sam klip iz SOMARI-a sa tvojim podesavanjima 90MB 2:21 traje, sto nije lose. Super izgleda slika, nego ono sto mi nije jasno je kako da od ovog 512x480 videa napravim 640x480 klip koji ce moci da nam koristi. Znaci mislim da je vreme da postujes tutorial i za encoding pa da idemo dalje, posto smo ovo savladali :)

Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 19.2.2008 at 22:05

mozda je tako zato sto je wide rezolucija?

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.2.2008 at 01:42

Pa ima onaj aspect ratio da se cacka ali nisam to dirao, isao sam po ovom tutorialu znaci default je nesto pixel per pixel... u prevodu pravi ratio, takav je jbg.

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 20.2.2008 at 14:27

Izvini sto se ne javljam Nick, imao sam zestoka predavanja zadnja dva dana. Sad imam slobodno popodne, pa cu da napravim tutorial za encode.
Usput, overi ovu listu besplatnog softvera za video editing, ja koristim neke od tih programa: link.
Ocekuj uputstva dovece, ja inace koristim VirtualDub za zavrsni encode, a sto se tice montaze, procesljaj onaj link od gore, i ja se jos uvek premisljam.

Edit: Nick, izvinjavam se mnogo, nisam stigao da uradim obecano (prespavao sam dan, sorry), ako ne stavim nocas, obecavam da ce biti sutra. Dobra vest je da sam resio problem editovanja, a sto se tice rezolucije, to je dupla rezolucija NES-a (zato sam ti i rekao da stavis onaj filter na 2x, jedino se tako vazi, a 3x je presporo). U virtualDub-u ima filter po imenu Resize, koji resava problem (koristi PreciseBicubic 0.60 metod). Isto tako, frame rate moze lako da se promeni (ali zahteva rekompresiju klipa, posto ja uvek radim 2-pass encode).
Jos jednom, oprosti, stvarno sam bio umoran.

[Edited on 20.2.2008 by ZombieMan]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 21.2.2008 at 07:33

Ok vazi se, ja sam napravio par klipova na onaj nacin i sve je ok... cekam samo tutorial kako da ih "unormalim" sada :)

Inace napisao sam i text za prvu epizodu absolute trash-a, za igru Somari :D Poslao sam text ortaku sa EmuGlx INT foruma koji prica bas klasicni engleski da ga procita izrazajno :lol: i snimi... Text traje nekih 2-3 minuta, mislim da ce to biti regularna duzina opisa bar u tom show-u.

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 21.2.2008 at 22:25

Pre primene ovoga u praksi, snazno preporucujem instalaciju najnovije verzije k-lite codec pack-a, zbog posedovanja svih kodeka koji su potrebni za kvalitetno enkodovanje (ja preporucujem k-lite zbog svoje obimnosti i broja podrzanih kodeka, ali postoje i drugi pa ko kako voli, nemojte samo da se cudite ako se neki deo ne slaze).

Po otvaranju VirtualDub-a, ides na file->open video file, i izaberes klip koji zelis da obradjujes. Onda, ukoliko zelis da spojis vise klipova, mozes odmah u vdub-u da koristis komandu file->append AVI segment, kojom mozes da nalepis vise klipova u jednu celinu. Napomena, svi klipovi koje spajas ovom metodom moraju da imaju iste karakteristike (rezolucija, fps, kodek), sto ne bi trebalo da je problem posto si sve klipove snimio na isti nacin. Posto to uradis, mozes uz pomoc menija Edit da seces segmente koji ti se ne svidjaju (korisis komande set selection start/set selection end, pa onda neku operaciju nad tom selekcijom).
Napomena: ne mozes da imas vise selekcija odjednom; novo selektovanje ponistava prethodno, pa budi siguran da si uradio sta si hteo na tom segmentu.

To je sto se tice osnovnog editovanja samog sadrzaja (sto se tice VirtualDub-a), ukoliko zelis fancy efekte, specijalne tranzicije i slicno, moraces da koristis neki specijalizovani video editing softver (bez obzira sto sam se ja nadao da nece biti toliko potreban), kao npr, premiere. Ja sam bacio oko na Wax 2.0e, besplatan i veoma mocan video editor (ali nije toliko prost i linearan kao VirtualDub), koji ima mnostvo preset-a za specijalne efekte i tranzicije. Posto je ovo ipak encoding tutorial, ostavimo ovo za drugi put, a tebe nista ne sprecava da eksperimentises kada imas vise vremena. Posto je program i meni dosta nov, necu jos uvek da delim savete, ali cim zavrsim svoj prvi projekat u njemu, planiram da napravim jedan sveobuhvatni recording+editing+encoding tutorial za sve zainteresovane (a sve se nadam da cu taj Zen opis zavrsiti do vikenda).

Ukoliko vec imas neki editing softver, i snalazis se u njemu, jedini ekstra korak je da kada eksportujes fajl pred zavrsni encode koristis XviD profil koji bi koristio za encode skrpljenog klipa u VirtualDub-u.

Dakle, korak 1)
priprema videa za 2-pass x264 encode:

Za 2-pass encode je potreban video sa vec definisanom ciljnom rezolucijom i fps-om, tako da prvo moramo da ga konvertujemo pre nego pocnemo (inace ce pri drugom prolazu VirtualDub izbaciti gresku o neslaganju izvornog video fajla i stats fajla)
Posto zavrsis sa seckanjem i lepljenjem materijala, otvori meni Video->Filters, klini na add, i izaberi filter resize. Podesi ga kao na slici:

Posto potvrdis na OK u oba dijaloga, primetices da je prozor za izlazni video promenio dimenzije, sto je znak da je filter primenjen kako valja.
Posle toga, mozes da nalepis logo, takodje uz pomoc filtera. Posto si rekao da si provalio, necu da se zadrzavam ali ako imas problema, javi da dopisem.

Posto zavrsis sa filterima, otvaras Video->Frame Rate, i u polje Frame rate conversion (polje u sredini) izabers Convert to fps, i uneses vrednost 30. Napomena: opcija proces every other frame takodje radi, ali samo u ovom slucaju (kada je izvorni video 60fps), tako da se ti ipak drzi prve opcije, nemas sta da izgubis. Nista drugo u ovom dijalogu ne diraj, samo potvrdi izmene, i cepaj dalje.

I na kraju, dolazi na red preliminarna kopresija videa. Prvo proveri da li je u meniju video obelezena opcija Full Processing Mode (jeste po default-u, ali cisto proveri), onda otvori Video->Compression.
U meniju za kodeke izaberi XviD mpeg4 video codec, i samo potvrdi. Koristimo ista ona podesavanja koja smo koristili za snimanje video klipova iz emulatora (ako si ih menjao, vrati ih po uputsvu za snimanje), zbog brzine i kvaliteta.

Audio (za sada) ne diramo, i sve sto ti ostaje je File->Save as Avi. Izaberi lokaciju, i strpi se malo. Ne bi trebalo da traje dugo, posto znas da ovaj profil enkoduje real-time. Kada je proces gotov, proveri da li je video ispao OK.

HINT: Ukoliko zelis da nalepis spicu/intro/outro na sve ovo, jednostavno iskoristi uputstva za prvi(ovaj) korak, kako bi ga prvo konvertovao u isti kodek/rezoluciju/fps, pa ga onda lepo dodas (a imas i mali milion video joiner-a po netu, ukoliko ti je smorno) u kompilaciju, i obradis po uputstvima. To ucinis (jos jednim) ponavljanjem prvog koraka.
Da ilustrujem: prvo sklepas video po gornjim uputstvima (koji je u ovom trenutku kompletan osim dodataka), onda konvertujes spicu/intro/outro takodje po gornjim uputstvima (u XviD, 30fps, 640*480), i onda, ponovo po uputstvu gornjem to sve spojis u celinu (ali ovoga puta NE koristis nikakve filtere, niti menjas fps).
NAPOMENA: Ukoliko hoces/neces logo u spici/intro/outro seti se toga dok ga konvertujes, da posle ne bi bilo nepotrebnih komplikacija.

HINT2: VirtualDub omogucava da snimis podesavanja (file->Load/Save processing settings), sto bi trebalo da praktikujes, kako ne bi svaki put morao sve ovo da podesavas. VirtualDub NE snima podesavanja kodeka, vec samo svoja interna. Ne zaboravi da napravis vise razlicitih profila, sa i bez filtera (logoa i/ili rezolucije), sa i bez konverzije fps, kao i jedan zasebni za final encode.

Mozda deluje obimno i dugo, ali s obzirom na duzunu klipa i brzinu same kompresije u ovom koraku, trebalo bi da bude dosta brzo. Samo spremi mesto na HD-u. Ovako dobijeni fajl mozes da cuvas kao high-quality verziju za arhiviranje. Prvi korak je zavrsen...

korak 2)
kraci opisno, ali traje dosta duze od prvog:

Dakle imamo video spreman za encode, i ucitamo ga u VirtualDub (ili bilo koji drugi video proceser, ja samo favorizujem VDub).
Dobra stvar je sto ovde nema filtriranja i drugih akrobacija, i odmah idemo na Video->compression, biramo x264-H264/AVC encoder i biramo configure. Da bih ubrzao objasnjenje, evo slika svih cetiri kartica i njihovih podesavanja, pls doublecheck:

Posto sve podesis, kazes OK u oba dijaloga, i sada u VirtualDub-u otvaras meni Audio, i cekiras Full Processing Mode. Ovim ce neke opcije u meniju Audio postati dostupne. Dakle, Audio->Compression i u ovom meniju izabrati Mpeg Layer-3, uz kvalitet 64kBit/s, 44.100 Hz, Mono. Ukoliko se ne pojavljuju svi formati, cekirati Show All Formats.
Potvrditi na OK.

Sada preostaje samo File->Save as AVI. Posto je ovo prvi prolaz, nazovi ga (samo zbog preglednosti) npr, <ime_klipa>_1.avi ili <ime_klipa>_1st_pass.avi
E ovo ce vec da potraje, posto sam se poprilicno izivljavao po onim podesavanjima. Generalno, sto je brzi procesor, brze ce se zavrsiti. Na mojoj masini (stari pentium 4 2.4 GHz) je trebalo negde izmedju 30-40 minuta po jednom prolazu za video od nesto vise od 3 i po minuta.

Posto se prvi prolaz zavrsi, sledi drugi prolaz. Cisto za informaciju, onaj fajl iz prvog prolaza ne moze da se pusti (i nenormalno je male velicine), tako da ces rezultat svog truda videti tek po zavrsetku drugog prolaza.
Dakle, po zavrsetku prvog prolaza, moze se odmah, bez zatvaranja VirtualDub-a poceti sa drugim. Jedino sto menjamo je: video->compression, pa u podesavanjima x264 kodeka, u prvoj kartici umesto multipass - first pass, stavimo multipass - Nth pass. Nista drugo se ne dira, samo OK svugde.
Onda (opet) File->Save as AVI, i ovoga puta (opet, cisto zbog preglednosti) imenovati fajl npr, <ime_klipa>_2.avi ili <ime_klipa>_2nd_pass.avi
Ovo ce potrajati otprilike koliko i prvi prolaz (moooozda malo duze), i po zavrsetku (KONACNO) imas gotov fajl, spreman za upload i deljenje po netu. Video iz prvog prolaza mozes da izbrises, kao i stats fajl koji je kreirao x264 (ali tek sad, nikako pre).

E da, sto se tice audia, mozes da ga prvo (pre svega ovde opisanog) izdvojis i izmiksujes u nekom programu specijalizovanom za to (mislim zbog naracije), pa da ga posle opet nalepis (samo biras externi file, u meniju Audio, ostala procedura je ista) kada radis final encode u x264 (dve muve jednim udarcem).
I za kraj, znam da moje metode nisu savrsene, i da moze i bolje, ali niko ne sprecava alternative. Ja sam izneo svoj nacin. Priznajem, mnogo sam bolji u encoding-u nego u montazi, sto se i vidi, ali trudim se da usavrsim i taj deo, a onda planiram da izbacim kompletno uputstvo, od nule do gotovog klipa.

KOMENTARI SU JAKO DOBRODOSLI, ONI MI DAJU VOLJU DA NASTAVIM!

[Edited on 21.2.2008 by ZombieMan]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2008 at 05:27

Ok ja bi radio u VEGAS-u jer se ok snalazim u programu a VirtualDUB mi treba da pripremim ove snimke iz Nestopie samo. U Vegasu bi radio sva seckanja, spajanja, dodavanje intro-a (posto ih prvo sredim u VritualDub-u naravno), voiceovera, efekata i svega ostalog.

Uglavnom prvi korak je savladan, sada cu da prebacim sve u isti format i rezoluciju pa da se zezam u Vegasu. Kad zavrsim i kad budem trebao da kompresujem prelazim na drugi korak gde cu vec imati problema.

Ne znam kako da instaliram x264-H264/AVC encoder a da ne idem preko KLITE-a jer sam probao da instaliram novu verziju i onda mi dosta toga ne radi, kao recimo FRAPS codec, dok u staroj radi. UPDATE: Evo cak i kada sam kompletno sklonio stari KLITE i instalirao poslednju verziju 3.75 (FULL) opet nemam x264 na listi video kompresija kada u VirtualDub-u odem na video -> compression. Kako da dodam prokletinju? XD

E da za logo sam provalio kako se postavlja ali nisam provalio kako da pripremim sliku. Vidim da gif nije podrzan a ne znam kako da napravim alpha kanal na JPG slici, niti kojih dimenzija slika treba da bude da bi izgledala ok u nasem 640x480 formatu?

Evo slike:

Mislim da ove sive ivice ostanu a da izbacimo ova slova, znaci da bude samo logo.

Da dodam jos problema...
- Video snimljen u Nestopia emulatoru po tvom vodicu od ranije, preradjen u VritualDub-u (korak 1 samo) ne moze da se otvori u Vegas-u (dobija se samo audio), a imam instaliran poslednji KLITE.
- Ovi finalni introi koje je Shiva odradila su u WMV formatu koji ne mogu da otvorim u VirtualDub-u (posledja verzija) nikako.

[Edited on 24-2-2008 by Nick4life]

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2008 at 11:08

Kazi mi verziju Vegas-a, i koliko je to otprilike veliko (da li da skidam). Ne kapiram zasto ne moze da otvori moj klip, moram da proverim. Da li otvara originalni snimak?
K-lite ne dodaje sve kodeke automatski, vec moras rucno da ih biras prilikom instalacije (izaberi sve), ako i dalje ne radi, probaj sa verzijama 3.5 i 3.57, one testirano rade.
VirtualDub ne podrzava wmv, na to sam potpuno zaboravio. Ajde odgorori mi na ono od gore, pa da i ja nabavljam Vegas i vidim sta moze.

[Edited on 24.2.2008 by ZombieMan]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2008 at 11:48

Vegas 7.0 i ne, ne otvara ni originalni snimak. Jedino ako ga konvertujem u WMV recimo onda vidi i sliku i zvuk, a ovako ispada samo audio. Pogledacu za kodeke ponovo.

Evo i update-a, namestio sam kodeke, stavio sam onaj LOTS OF STUFF presset kod instalacije i proverio jos jednom da je SVE selektovano... i ok je, sada napokon imam x264 u VirtualDub-u pa cu moci da odradim i encoding.

Probao sam ponovo u Vegasu da otvorim klipove i opet je isto, samo audio se dobija. U Windows movie makeru sa druge strane moze sve da se otvori, i zezao sam se malo sa montazon - ispadne super sve, samo sto tako dobijeni WMV ne mogu da enkodiram dalje u VirtualDub-u. Pa sad vidi sta cemo...

[Edited on 24-2-2008 by Nick4life]

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2008 at 14:42

Evo skidam Vegas, pa cu da ti kazem kakva su mi iskustva. Naci cu vec neko prihvatljivo resenje. Nije mi stvarno jasno zasto ga ne bi otvarao, mozda ne ume da pronadje kodek (Xvid).

EDIT: Hmmm... Vidi stvarno kad ne moze. Pronaci cu neki drugi metod za snimanje (tj. neki koji nije XviD) i objasnicu. Ali prvo moram da vidim sta ce biti najbolje. Damn Vegas, pokvari mi planove!:mad:

Izvolte logo pripremljen u dve rezolucije, plus psd ako zelis jos nesto da radis s njim. By the way, jpg ne moze da ima alpha chanell.

[Edited on 24.2.2008 by ZombieMan]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2008 at 19:58

Ne moramo da koristimo Vegas, nadji nacin kako cemo WMV da iskompresujemo u nesto bolje, jer u Movie Makeru moze da se odradi bez problema sve sto nam treba.

Hvala za logo!

ZombieMan

Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2008 at 20:10

Hmmmmm...

Evo ovo mi pada na pamet:

Prvo, pripreme se svi delovi u Vdub-u po uputsvu, sa sve filterima, fps i rezolucijom.

Drugo, sve se to sredi u MovieMaker-u (el koristis onaj ugradjeni u Windows, ili si ga update-ovao?), i eksportuje u maksimalni moguci kvalitet.

I trece, zapakujem neki genericki video konverter koji radi preko kodeka, i posaljem ti, i u njemu uradimo kompresiju u h264, i teramo. Samo da iskopam nesto brzo i efikasno. Imam jedan program na umu, ali moram da proverim da li podrzava wmv.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2008 at 20:26

Imam novi MovieMaker i kad snimim u najboljem kvalitetu (sa 640x480 30fps) ispadne skroz ok, nema artifikata i gluposti, a i velicina bude dosta manja. Skroz ok za upload...

Mada moze i da se konvertuje dalje ako nadjes i objasnis taj "genericki video konverter" :)

Pages:  1    3

Go To Top