Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2    4
Author: Subject: Anime in Bluray
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 8.3.2008 at 23:17

Na cemu gledate ove 720p anime-e? Bez wide monitora od najmanje 20" nema smisla... ali pravi trip je na orgomnom HDTV-u, samo je malo zajebano pustati ove fajlove cudnih kodeka jedino preko kompa ili PS3 (mada nisam siguran koliko rade, mrzelo me je da probam :D)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 8.3.2008 at 23:18

pa po tome sto omogucava slabijim mashinama da teraju hd bez "seckanja" :)

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Shodan
Señor Peligro

Registered: 13.8.2002
Member Is Offline

Mood: There is no knowledge that is not power

[*] posted on 8.3.2008 at 23:34

@Katsu: ako imash slabu mashinu, razlika je u tome shto cje sa CoreAVC biti gledljivo :D CoreAVC manje jede CPU od ffdshow.

@Nick: Ranije sam sve 720p filmove gledao na 21" 4:3 i to mu dodje, po mom mishljenju, minimum za pristojno gledanje. Sada kako kad, 24" wide monitor ili 26" wide TV, s tim shto se vecj na njima primecjuju nedostaci 720p rezolucije, ali 1080p izgleda savrsheno (ko bi rekao) :xsaint:

View user's profile View All Posts By User
Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 00:23

ja gledam na 20" wide... so it makes sence :)

cudni kodeci? h264 je buducnost nick, *.avi ce utonuti cim umru dvdovi ;)

Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Grunt
Celeb Freak

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 9.3.2008 at 00:27

Odlicna izdanja, svaka cast Maxo !

Mada posto se ja jos dugo necu pomeriti sa moje katodne 17-tice za mene nema poente to da skidam :D

Zato ja skidam reripovane verzije, znaci uglavnom su 2 diska, isto h264(koji jebe keve) a reza je 480p. Kvalitet je uber za tu velicinu, posto je to ipak h264 a kao izvor se koriste BR i HDDVD.

Taman kada za jedno par godina uzmem veci monitor mi cemo imati ADSL u megabitima pa ce mi biti lakse da skidam ove ripove :D

Evo vam jedna slika iz Steamboya, da vidite da nemora biti 720p da dobro izgleda :D

[Edited on 8-3-2008 by Grunt]

l3fty
junior member

Registered: 17.1.2004
Member Is Offline

Mood: Keeping it cool

[*] posted on 9.3.2008 at 01:09

Core AVC je nastavak na mpeg 4, koji je u pocetku bio namenjen cisto za video konferencije i streaming video, ali je brzo postao ultra stvar za kompresovanje filmova sa DVDa na jedan CD. AVC (Advanced Video Codec) je postao standard nekih par godina ranije, prosao je sve faze standardizovanja i krenuo da se koristi na japanskim tv stanicama, i naravno trenutni HD standardi su uglavnom 720p i 1080p (japanske stanice), a sam AVC moze da dogura i 2160p rezolucije (ima na Wikiju cela tabela standardnih profila).

A sto se tice "starijih" tehnologija, pa bice one tu jos dugo, osim ako neko ne da masi stanovnistva free HD tv televizore, i naravno sprovedu kablove za istu :D.

"Amen, hallelujah, peanut butter.
"Thanks to your flatness, I've been saved."

"Mind is like a fortress, with it's gates unbarred and unguarded."

Currently watching:
Break Blade, Tiger and Bunny, Gintama, Usagi Drop, Mayo Chiki, Sacred Seven, Memochou.

Currently reading:
TWGOK, The Breaker NW, MSNegima, One Piece, Bleach, Claymore, Toaru Majutsu no Index, To Aru Kagaku no Railgun, AMG, Sora no Otoshimono, Kaibutsu Oujo, Toradora, Sekirei, Rosario Vampire, TLR Darkness.
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 01:18

Quote:
Originally posted by Max Sterling

Pa cudan je jer nije standardizovan. Ok je to gledati na kompu... ali koji DVD/BlueRay player podrzava taj kodek? PS3 ga ne podrzava i dalje. Da kacim komp na HDTV nije mi prakticno uopste. Mada monitor mi je wide 22" i skroz je ok za 720p, ali opet to nije to :)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
l3fty
junior member

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 01:39

Quote:
Originally posted by Nick4life
Quote:

Pa cudan je jer nije standardizovan. Ok je to gledati na kompu... ali koji DVD/BlueRay player podrzava taj kodek? PS3 ga ne podrzava i dalje. Da kacim komp na HDTV nije mi prakticno uopste. Mada monitor mi je wide 22" i skroz je ok za 720p, ali opet to nije to :)

?? Nije Standardizovan?? AVC (mpeg-4 Advanced video codec) je standardizovan nekih 5+ godina ranije. Blu-ray i HK-DVD su bili razvijani da nose materijal enkodiran sa njime, blu-ray je postao mainstream za stvari u tom kodeku. Obican mpeg-4 nije namenjen rezolucijama preko odredjene granice, stoga je ovaj njegov mladji brat, koji podrzava HD materijal i ima jos na to svoje enkoderske tehnike. Postoje blu-ray plejeri, samo ce biti neko vreme pre nego sto oni budu mogli da pustaju "divxovane" ripove blu-ray filmova kao sto sada DVD plejeri mogu da pustaju divx filmove.

Currently watching:
Break Blade, Tiger and Bunny, Gintama, Usagi Drop, Mayo Chiki, Sacred Seven, Memochou.

Currently reading:
TWGOK, The Breaker NW, MSNegima, One Piece, Bleach, Claymore, Toaru Majutsu no Index, To Aru Kagaku no Railgun, AMG, Sora no Otoshimono, Kaibutsu Oujo, Toradora, Sekirei, Rosario Vampire, TLR Darkness.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 01:51

Pa da, bice standard, ali sada nije, bar u ovom "divljem" obliku. Nadam se da ce neki novi FW za PS3 doneti podrsku za h264. Mada cudno mi je to sto je vecina HD trailera koju skidam sa PSN-a u AVC formatu, a to bi trebalo da je jedno te isto sto i h264 zar ne? Pa opet kad ubacim neki blueray rip u tom formatu jednostavno PS3 ga ne vidi.

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 02:13

pazi nick, svi hd ripovi se rade u h264, niko ne koristi xvid. pa valjda si video da su hd filmovi koje imash sa *.mkv ekstenzijom(sto znachi da je za kompresovan h264kom, a ne xvidom), tako da je to daleko ozbiljnija stvar nego sto mislish. ista je pricha kao i sa divxom.

Katsu
1337 Member

Registered: 2.6.2003
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 9.3.2008 at 03:25

Kao sto rekoh...mora da se pazari neki 20"+ monitor...samo ne znam kako vi,meni nikako ne odgovara wide,mada cenim da je to stvar navike.

Is there a flower shop in the Tahraji desert?
Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 03:40

ma veruj mi kad predjesh na wide, skapiraces odma' koliko je bolji za sve ;]

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 03:59

Znaci nista dok ne dodaju podrsku za mkv u PS3.
Sto se wide monitora tice, navikavanje je momentalno :)

vix
1337 Member

Registered: 15.12.2004
Member Is Offline

Mood: Štreb, štreb, štreb, štreb...

[*] posted on 9.3.2008 at 04:01

Vidim ja da se ovde brkaju babe i žabe. Moraću malo da pojasnim. AVC i h264 su jedna te ista stvar. Otkud onda 2 naziva? Na razvoju ovog standarda za kompresiju videa radile su dve grupe ITU-T Video Coding Experts Group (VCEG) i Moving Picture Experts Group (MPEG). Te dve grupe su koristile drugačiju nomenklaturu da bi označili jedan te isti standard za video kompresiju. ITU-T koristi oznaku h264 dok MPEG koristi oznaku MPEG-4 AVC ili MPEG-4 Part 10. Od početka razvoja Blu-ray-a i HD-DVD-a, h264/AVC je izabran kao glavni standard za kompresiju videa koji će se koristiti na njima. Pored njega koriste se još i MPEG-2 video (kao kod DVD-a) i VC-1 ali u manjem broju slučajeva. Svaki Blu-ray i HD-DVD player mora da bude opremljen dekoderom h264/AVC video stream-a inače se ne može ni zvati Blu-ray/HD-DVD player. S obzirom da je PS3, pored konzole, i Blu-ray player, znači da on ima mogućnost dekodovanja h264/AVC sadržaja ali to ne znači da može dekodovati takav sadržaj u bilo kakvom obliku u kome se ovaj standard može upotrebiti. PS3 bez problema pušta originalne Blu-ray filmove ali ne i bilo koji drugi sadržaj u nekom od kontejner formata kao što su .mkv ili .mp4 koji se obično koriste za sadržaj enkodovan sa h264/AVC. To je već pitanje podrške za razne kontejner formate a ne mogućnosti dekodovanja. Uostlom i ti formati mogu da se puštaju bez problema ako se instalira neki Linux na PS3.

Još nešto .avi, .ogm, .mkv, .mp4 su kontejner formati i nemojte ih brkati niti dovoditi u vezu sa XviD-om, DivX-om, AVC-om i slično. Kontejner formati su formati fajlova u koje se smešta video i audio stream željenog sadržaja uz još neke dodatke (titlove i sl.). Oni nisu strogo vezani za format odnosno vrstu kompresije koja je upotrebljena za video ili audio stream. Tako recimo .avi može sadržati video stream enkodovan sa Intel Indeo enkoderom, XviD/DivX/FFmpeg i ostalim srodnim MPEG-4 ASP enkoderima pa čak može sadržati i h264/AVC enkodovan video stream. .avi se retko koristi za h264/AVC zbog nedostataka ali nije da ne može. .avi takođe podržava i soft titlove kao kod .mkv ili .ogm fajlova ali se opet retko koristi zbog loše programske podrke. .ogm je zamišljen kao univerzalan format koji će prevazići sve nedostatke koje ima .avi ali je pao u zaborav zbog loše programske podrške i raznih problema. .mkv se u tom domenu uzdigao iznad svih i danas se standardno koristi za bilo kakav sadržaj i polako postaje sve više prihvaćen. Pravljen je tako da podržava najširi spektar formata audio i video stream-ova i dodatnih stvari, tipa, titlova, menija, attachment-a itd. Trenutno nema hardware-skih player-a koji podržavaju ovaj format ali neki su već najavljeni. .mp4 je bazni kontejner format koji se koristi uz h264/AVC.

Šta smo naučili?

1. PS3 ima podršku za dekodovanje h264/AVC sadržaja ali samo ako su u pitanju originalni filmovi (tzv. EVO format). Blu-ray ripovi, ripovani u .mkv ili .mp4 kontejnere, iako nose h264/AVC sadržaj, ne mogu se puštati na PS3 jer ono što njemu nedostaje je podrška za pomenute kontejner formate a ne mogućnost dekodovanja. Ovde ne računam da hakovane firmware-e ili bilo šta zbudženo u kućnoj radinosti.

2. Ekstenzija fajla (.avi, .mkv ...) a time i upotrebljeni kontejner format ne određuju format audio i video sadržaja u njima niti su ikakav pokazatelj kvaliteta ili bilo čega drugog.

Katalozi (update 05.01.2009.):
------------------------------------
vix_anime.CTF - 560+ DVD-ova
vix_jdrama.CTF - 18 DVD-ova
vix_manga_artbooks.CTF - 2 + 8 DVD-a
Katsu
1337 Member

Registered: 2.6.2003
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 9.3.2008 at 05:07

Ti bas odlucio da nas pocastis sa Wall of text. ;)

Edit:Mrzi me da ulazim u raspravu :P

Wikipedia je cudo.

Anyway,Paprika izgleda bas dobro. :bounce:

[Edited on 9-3-2008 by Katsu]

Is there a flower shop in the Tahraji desert?
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 07:40

Dobar post vix! Tnx for clearing things up.
Nego...

Quote:
Originally posted by vix
Ovde ne računam da hakovane firmware-e ili bilo šta zbudženo u kućnoj radinosti.

Bilo bi dobro da tako nesto postoji. Sony mozda doda u PS3 podrsku za MKV bas kao sto je dodao podrsku za DivX, preko firmware update-a.

E da jedno pitanje, posto vidim da se razumes u tematiku. Kako to da BlueRay film sa diska uvek ima bolju sliku od BlueRay ripa u h264/AVC formatu?

l3fty
junior member

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 11:05

Quote:
Originally posted by Nick4life
Dobar post vix! Tnx for clearing things up.
Nego...

Quote:
Originally posted by vix
Ovde ne računam da hakovane firmware-e ili bilo šta zbudženo u kućnoj radinosti.

Bilo bi dobro da tako nesto postoji. Sony mozda doda u PS3 podrsku za MKV bas kao sto je dodao podrsku za DivX, preko firmware update-a.

E da jedno pitanje, posto vidim da se razumes u tematiku. Kako to da BlueRay film sa diska uvek ima bolju sliku od BlueRay ripa u h264/AVC formatu?

Uhhhh, zato sto je ovaj drugi njegov rip?
Blu ray film je enkodovan h264/AVC-om (tj captured, usniman), blu-ray rip je dalje kompresovan (kao sto je dvd kompresovan na divx), a kada kompresujes 26+ GB na 4-6 GB naravno da ces izgubiti detalje :D. Oba su naravno u istom kodeku.

[Edited on 9.3.2008 by l3fty]

Currently watching:

Currently reading:
vix
1337 Member

Registered: 15.12.2004
Member Is Offline

Mood: Štreb, štreb, štreb, štreb...

[*] posted on 9.3.2008 at 12:36

-> Nick4life, znači l3fty ti je objasnio. I originalni Blu-ray film i ripovi koriste h264/AVC međutim Blu-ray koristi mnogo veći bitrate (direktno utiče na kvalitet slike/zvuka). Veći bitrate = veći fajl. Tako Blu-ray film zauzima 25 ili 45+ GB (ako je dvoslojni), kada se on rekompresuje na nekih 4.5 GB naravno da će se izgubiti na kvalitetu/detaljnosti. Ista stvar je recimo sa .mp3 audio fajlom enkodovanim sa bitrate-om 320kB/s u odnosu na 56kB/s, razlika je primetna.

I da ponovim Katsuove reči - Wikipedia je cudo.

Katalozi (update 05.01.2009.):
------------------------------------
vix_anime.CTF - 560+ DVD-ova
vix_jdrama.CTF - 18 DVD-ova
vix_manga_artbooks.CTF - 2 + 8 DVD-a
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.3.2008 at 16:10

No shit :) Mrzelo me je da citam ceo article na Wikiju kad ste vi vec proucili sve ;)

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 10.3.2008 at 00:21

dodat i perfect blue na listu :D

Sol-Badguy
True Martial Artist

Registered: 3.2.2005
Member Is Offline

Mood: Voljeno <3

[*] posted on 10.3.2008 at 01:19

A jel zna neko gde bih mogao da nađem dobro-seedovani FFVII AC u 720p (to je, izgleda, najveća rezolucija u kojoj je film pušten)?

Oh, and BTW, sure makes sense watching it on my 19" wide. :)

[Edited on 10.3.2008 by Sol-Badguy]

Even if we were to be enslaved in the galaxy's cycle of rebirth,
The feelings that were left behind will open the door!
Even if the infinite Universe were to go against us,
Our burning blood will cut through fate!
We'll break through the heavens and dimensions!
We'll show you our path through force!
Tengen Toppa... Gurren-Lagann! WHO THE HELL DO YOU THINK WE ARE?!
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 10.3.2008 at 02:02

Quote:
dodat i perfect blue na listu :D

U do jaja rape u visokoj definiciji :P

Quote:
Originally posted by Sol-Badguy
A jel zna neko gde bih mogao da nađem dobro-seedovani FFVII AC u 720p (to je, izgleda, najveća rezolucija u kojoj je film pušten)?

Ako je izasao na BlueRay-u onda mora da postoji i u 1080p ali nesto mi se cini da nije bilo izdanja jos uvek, tako da ne znam ni odakle taj 720p onda?!

Sol-Badguy
True Martial Artist

Registered: 3.2.2005
Member Is Offline

Mood: Voljeno <3

[*] posted on 10.3.2008 at 09:45

Pa ne znam da li se pojavio na blu-rayu, ali mi je neko pomenuo da ima tu HD verziju, ali ima ovih vesti (tho old, they confirm the blu-ray rls), a i ima torrenata da se nađu. A, wiki kaže
Quote:
At the Tokyo Game Show 2006, Square Enix showed a trailer of a director's cut of the film, titled Final Fantasy VII Advent Children Complete for release on the Blu-ray Disc format. New scenes will be added to the film, including one where Sephiroth impales Cloud with his sword and then lifts his body up into the air. The film will also benefit from high-definition video and audio that the Blu-ray format offers. As of now, only a Japanese release has been confirmed. The cut had formerly been expected to be released in mid 2007, but Square Enix announced at the Tokyo Game Show 2007 that they would postpone the product until 2008
. Ali, ne bih da gubim strpljenje sa loše seedovanim kopijama, baš zato što sumnjam da su prave.

Even if we were to be enslaved in the galaxy's cycle of rebirth,
The feelings that were left behind will open the door!
Even if the infinite Universe were to go against us,
Our burning blood will cut through fate!
We'll break through the heavens and dimensions!
We'll show you our path through force!
Tengen Toppa... Gurren-Lagann! WHO THE HELL DO YOU THINK WE ARE?!
Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2008 at 23:01

novi update, gundam f91.

IgorX
1337 Member

Registered: 29.8.2003
Member Is Offline

Mood: headache

[*] posted on 19.3.2008 at 10:54

Ima TV rip FF VII AC,secam se da je bio torrent pre jedno pola godine.....:D

you don\'t like me, i don\'t like you.
 Pages:  1  2    4

Go To Top