Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2    4  ..  46
Author: Subject: [5.00 M33-6] Instalacija custom firmwarea [TMP]
Ryo
Moderator

Registered: 8.7.2005
Member Is Offline

Mood: Груз 200

[*] posted on 8.12.2006 at 01:38

Ako si skinuo sa pspupdates-a (pretpostavljam da jesi), 1.7 verzija nije u kxploit formatu i moraces da je konvertujes. (kako da znas da li je kxploit? - Kxploit aplikacija se sastoji iz dva foldera istih imena, s tim sto ispred imena jednog od njih stoji %).

*Ako su ipak fajlovi vec u kxploit formatu, samo ih iskopiraj u PSP/GAME.

Ako nisu (kao DGEN 1.7 sa psupdates-a), dole ti je par koraka kako da sredis stvar:

1. Skini SeiPSPtool iz attachmenta
2. Prikljuci PSP na USB i aktiviraj USB connection
3. Odpakuj SeiPSPTool i pokreni ga
4. U polje Name: kucaj ime emulatora u ovom slucaju DGEN (mada mozes napisati bilo sta)
5. Kod polja PBP File: klikni na browse (tri tacke), pa na Whole Folder, nadji folder u kome ti se nalaze DGEN fajlovi (EBOOT.PBP, SKIN.PNG, MENU.PNG...) i klikni OK.
6. U PSP Unit: selektuj slovo koje je dodeljeno PSP-u.
7. Klikni Generate (Program ce sve da uradi i da ti prekopira fajlove na ms, na tacno mesto)
8. Kad se sve zavrsi, izadji iz USB Connection-a i pokreni DGEN (ili kako si ga vec nazvao iz GAME menija.

[Edited on 8.12.2006 by ryo-n-gats]

Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need. We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars, but we won't. We're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
View user's profile View All Posts By User
nikola22
Super Fr1ck

Registered: 12.1.2004
Member Is Offline

Mood: Kathnmandu

[*] posted on 8.12.2006 at 02:11

Hvala sve je sredjeno i odlicno radi za razliku od Snes emulatora.
Setzer

Registered: 4.11.2004
Member Is Offline

Mood: WoW-ing my days

[*] posted on 12.12.2006 at 00:38

imam problema pri drugom koraku, ovo sa hen-om i plavim ekranom, da li to uspeva randomno, ili bi trebalo dosta brzo, posto meni se iz jedno deset puta svaki put posle plavog pokaze crveni ekran

\"Only this manupod
Crescent in shape has escaped\"

\"Clipside of the pinkeye flight
I\'m not the percent you think survives
I need sanctuary in the pages of this book
Gestating with all the other rats
Nurse said that my skin will need a graft
I am of pockmarked shapes
The vermin you need to loathe\"

Here are some quotes i like
\"This fallen angel is nothing but trouble.\"
\"Why are we born if in the end we die?\"
\"All of us are either users, or tools...or both.\"
\"God did not create humans. Humans created God.\"
\"Why do they call `em fingers,i never saw them fing..oh there they go\"
Ryo
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 12.12.2006 at 10:34

Pa, random je i moze da prodje iz 15. pokusaja.
Ako nisi, obavezno vrati podesavanja na fabricka i formatiraj MS, pa ispocetka, mora uspeti.

Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need. We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars, but we won't. We're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
driver
EmuGlx Legend

Registered: 4.8.2003
Member Is Offline

Mood: BRRRRRRRRRM

[*] posted on 29.12.2006 at 18:50

Au al sam ispao iz fazona, u "moje vreme" svi PSPovi su radili jer je 1.5 bio poslednji firmware :D

Imam par pitanja. Da li taj 3.02 firmware radi isto kao i 1.5 ? Sve radi na njemu kao preko devhooka i 1.5 ? Prosto ne mogu da verujem da su skroz razbili PSP, s obzirom koliko to sve traje :)

Kako se startuju PSX ISOi i da li su to obichni isoi ili se prave posebnim programom ?

Da li postoji problem sa kontrolama ?

Inache, ova fora sa pakovanjem ISOa je vrhunska. Ma koliko kartica imash, uvek ce ti faliti. I ako troshi vishe baterije, jeftinije je uzeti par baterija nego jednu 2GB karticu na koju stane jedna poshtena igra :D

Sad vec vredi uzeti PSP za bilo koje pare, jer ovo sve je neshto shto je malo ljudi ochekivalo da ce PSP moci.

Odo da shaltam ebay :D

[Edited on 29-12-2006 by driver]

It aint about power dude! It\'s all about balance (Keiichi Tsuchiya)
Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)
Ryo
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 29.12.2006 at 18:59

Quote:
Sve radi na njemu kao preko devhooka i 1.5 ?

Da, otprilike. ISO fajl prekopiras u ISO folder u root-u memory sticka, a igru pokreces iz samog XMB-a preko ikone u GAME meniju.

Quote:
da li su to obichni isoi ili se prave posebnim programom ?

ISO-e jednostavno skidas sa neta, nisu potrebne nikakve dodatne prepravke.

[Edited on 29.12.2006 by ryo-n-gats]

driver
EmuGlx Legend

Registered: 4.8.2003
Member Is Offline

Mood: BRRRRRRRRRM

[*] posted on 29.12.2006 at 19:24

Quote:
Originally posted by ryo-n-gats
Quote:
Sve radi na njemu kao preko devhooka i 1.5 ?

Da, otprilike. ISO fajl prekopiras u ISO folder u root-u memory sticka, a igru pokreces iz samog XMB-a preko ikone u GAME meniju.

Quote:
da li su to obichni isoi ili se prave posebnim programom ?

ISO-e jednostavno skidas sa neta, nisu potrebne nikakve dodatne prepravke.

Znachi isto kao kod 1.5. Jel ovo sanjam :D

Evo sad gledam PSPove po ebayu, 1.5 sa 1GB u like new stanju se moze naci za 170e sa poshtarinom. Mozda ispadne do 200e komplet sa carinom, kewa. Izgleda da cu uz PS3 uzeti i PSP u isto vreme, a bogami i LCD :)

It aint about power dude! It\'s all about balance (Keiichi Tsuchiya)
Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)
Grunt
Celeb Freak

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 30.12.2006 at 03:34

Skinuo sam sve potrebno za prelazak na 3.02 SE-B i pre nego sto uradim tu sudbonosnu stvar hocu samo dve stvari da pitam, da li ce smetati ako PSP bude ustekan u struju i drugi da li je istina da ne sme biti UMD disk unutra ?
I za kraj kada zavrsim instalaciju, da li mogu da pobrisem fajlove koje sam koristio tokom instalacije ? I kakve ce posledice po PSP imati ako npr formatiram memorijsku karticu ?!

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 30.12.2006 at 07:39

Kada sam ja instalirao UMD je bio unutra ali u struju nije bio ustekan.
Radi kao sat.

mmicko
Member

Registered: 21.2.2006
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 30.12.2006 at 08:44

Mozez drzati ustekanog u struju znaci nije problem. A posle instalacije je bolje da formatiras karticu jer su se lokacije menjale recimo za slike i video u odnosu na 1.5 samo dodaj jos /PSP/GAME150 i /ISO direktorijum i imaces sve sto ti treba.
nikola22
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 30.12.2006 at 12:06

Kao sto rece micko slobodno formatiraj karticu, ja to obavezno uradim da obrisem one nepotrebne fileove koji se koriste za vreme instalacije.
Stifler
Super Fr1ck

Registered: 21.8.2005
Member Is Offline

Mood: At War With The Weights

[*] posted on 30.12.2006 at 14:37

ja nisam formatirao karticu,nisam ga ustekao u struju,nisam izvadio umd tokom instalacije- instalirao sam oe-a i oe-b bez problema.;)

Friends may come and go, but a ten plates barbell is always a ten plates barbell. Weightlifting is my best friend, Pain is my bitch.
Grunt
Celeb Freak

Member Is Offline

[*] posted on 30.12.2006 at 16:29

Hvala ljudi na savetima, danas se upustam u tu malu avanturu, so wish me luck :D

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Ryo
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 30.12.2006 at 17:39

Good luck! :)

Sto se UMD-a tice, bilo je ljudi koji su brickovali PSP pa se zbog predostroznosti preporucuje. Procenat je bio mali, ali ipak nikad se ne zna da li moze i tebe da zadesi :lol:
A i nije valjda toliki problem da izvadis UMD na 15 minuta iz PSP? :eyes:

Sto se punjaca tice ne smeta, ali je bespotreban, jer baterija mora biti iznad 75%.

A kao sto su ljudi i rekli karticu mozes da formatiras, jer su svi fajlovi koji su potrebni upisani u flash0, a ostalo je nepotrebno.

nikola22
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 30.12.2006 at 17:51

Samo sledi uputstvo koje je RYO napisao i nema ni najmanje sanse da pogresis.
Grunt
Celeb Freak

Member Is Offline

[*] posted on 31.12.2006 at 16:19

HELL YEAH 3.02 B WORKS LIKE A CHARM :bounce:

Sve je proslo savrseno ! Hvala Ryo-u na uputstvu couldn't do it without you man !!!

E sada mi jos ostaje da mi neko posalje na CD-u Hot Shots 2 kako bi probao i PSX emulaciju, jer mi download te igre ipak ide presporo :(

A da za kraj imam jedno pitanje koji je to homebrew 3.02, koliko ja znam svi HB programi su za 1.50. Njih treba da stavim u PSP/GAME/GAME150 jer tako ?

[Edited on 31-12-2006 by Grunt]

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 31.12.2006 at 16:49

da trebalo bi.

I congratz for 3.02 OE-B!

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
Ryo
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 31.12.2006 at 17:43

Quote:
Sve je proslo savrseno ! Hvala Ryo-u na uputstvu couldn't do it without you man !!!

NP :D

Quote:
A da za kraj imam jedno pitanje koji je to homebrew 3.02, koliko ja znam svi HB programi su za 1.50. Njih treba da stavim u PSP/GAME/GAME150 jer tako ?

Pa kad se 3.02 HB pojavi onda ces ga stavljati u GAME, ako se pojavi, naravno :lol:

A HB za 1.50 (tj, skoro sve sto postoji) u PSP/GAME150, ne GAME/GAME150.

Inace, mozes to da promenis u Recovery-u, mada je nepotrebno.

Grunt
Celeb Freak

Member Is Offline

[*] posted on 31.12.2006 at 20:50

@DH
Tnx !

@Ryo
Hvala na ispravci :D Stvarno je super stvar ovaj Custom FW, trebao sam ranije da ga pocnem koristiti, ali strah od brick-ovanja me je sprecio :) Ali sada kada je tu emulacija PSX igara nista me nije moglo odgovoriti od njegove instalacije :)

Ryo
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 5.1.2007 at 03:09

Quote:
Stvarno je super stvar ovaj Custom FW, trebao sam ranije da ga pocnem koristiti,

*I told you so, I told you so...* :lol:

btw updated to 3.03

Grunt
Celeb Freak

Member Is Offline

[*] posted on 5.1.2007 at 03:36

Znam,znam u were right :xsaint:

Evo skidam 3.03 FW pa cu i ja da update-ujem.

serijski-ubica
Member

Registered: 26.6.2006
Member Is Offline

Mood: cerrial killer

[*] posted on 5.1.2007 at 20:48

odradih downgrade sve islo ko podmazano :D e sad jos da vidim gde ima uputstvo za instal devhooka i extra :D

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Ryo
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 5.1.2007 at 21:12

Zasto devhook? Instaliraj 3.03, ako ne verujes meni veruj Gruntu (ne, ne zezam se :D). Ozbiljno bolje instaliraj custom firmware.

Omega_Red
EmuGlx Legend

Member Is Offline

Mood: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves

[*] posted on 5.1.2007 at 21:59

Devhook jedino moze posluziti ako hoces da koristis 266/333Mhz brzinu procesora i to je to. Ako ti to ne treba, onda je 3.03 OE-A najbolje rjesenje...

serijski-ubica
Member

Registered: 26.6.2006
Member Is Offline

Mood: cerrial killer

[*] posted on 6.1.2007 at 01:00

aj mi jos recite gde je to uputstvo? ja sam odradio downgrade na 3.03 OE-a tj sa ovog uputstva e sad kako pokrecem isoe?

[Edited on 6.1.2007 by serijski-ubica]

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
 Pages:  1  2    4  ..  46

Go To Top