Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Bubble Bobble
darko79
Member

Registered: 31.5.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 29.1.2009 at 14:18
Bubble Bobble

Nesto sam gledao komentare i review-ove na lemon64 za C64 verziju Bubble Bobble-a. Kada sam ja igrao ovu igru, pocetkom 90-tih, ostalo mi je u secanju bug u igri koji se pojavljivao negde na pocetku 64-tog nivoa. Igra bi se zamrzla na tom nivou i dalje igranje je nemoguce, jedini nacin je da se pokupi kisobran koji se uglavnom tu pojavljuje. Ni posle toga nije bilo bez problem, bili su neki glitchevi u grafici. Ako se dobro secam jos jedan drugar u osnovnoj skoli mi je tada rekao da je i on imao tih problema.
Posto ne vidim da u tim komentarima iko spominje taj problem mene zanima jel to bila neka bugovita verzija samo kod nas, ili uopste u tadasnjoj jugoslaviji. Jel mozda jos neko imao ovakav problem? Ne secam se da li sam kasnije isprobavao neke druge verzije, ko ce ponovo igrati do 64-tog levela.
View user's profile View All Posts By User
Ktulu
Genetic Fanatic

Registered: 18.6.2003
Member Is Offline

Mood: excellento ando eleganto!

[*] posted on 29.1.2009 at 15:49

64. nivo je onaj sa slavinom? Ne sećam se sad dam sam nailazio na neke bugove ali je sasvim moguće, davno je bilo. Meni je 63. nivo bio pakao (oni space invadersi gađaju nadole a nemaš lakog načina da se popneš) pa sam tu često gubio sve živote i nikad nisam stigao do kraja.
Moguće je da je bio bug u određenoj verziji neke crack grupe pa je dolazilo toga.

In the land of the blind, the one eyed man is a dick.
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Costanza
Soldier Of Fortune

Registered: 10.1.2004
Member Is Offline

Mood: daydreaming ...

[*] posted on 29.1.2009 at 17:34

to je poznati bubble bobble bug .. ne brini i vataj amvrel

The sea was angry that day my friends. Like an old man trying to send back soup in a deli.
darko79
Member

Registered: 31.5.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 29.1.2009 at 18:07

Skinuo sam longplay i pogledao kako izgledaju ti kasniji nivoi. Nesto nisam siguran da je problem bio na 64-tom nivou. U secanju mi je ostao drugaciji izgleda a mislim da je bio 60 i neki level.
Hteo sam cisto da znam da li je opste poznat taj bug ili je samo malo broj imao tu nesrecu. U svakom slucaju i pored tog problema uspeo sam da predjem igru sa sestrom. Ipak je bilo frustrirajuce igrati sat vremena da bi na kraju igra bila prekinuta ne nasom greskom.
dr.milistav
Member

Registered: 21.12.2007
Member Is Offline

[*] posted on 11.3.2010 at 12:39

Evo sad gledam na youtube-u nivoe od 58 do 69....znam dobro za koji bug pricas, polomio sam 2 dzojstika od nerviranja kad sam bio klinac zbog toga....ali nema teorije da se setim koji nivo je u pitanju ;)
Samo mi se cini da su u njemu bile zivuljke koje se pojavljuju u 64. nivou.Ali nije taj sa slavinom 100%.Pitacu komsiju ako se seca, igrali smo to zajedno pre cirka 15 godina.

Go To Top