Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3
Author: Subject: [Tutorial]Entropay, način plaćanja na Store-u
godfather
Don

Registered: 23.11.2004
Member Is Offline

Mood: So many great games & so little time to play them...

[*] posted on 30.7.2009 at 14:18
[Tutorial]Entropay, način plaćanja na Store-u

Pošto se dosta ljudi interesuje za entropay i kupovinu na US Store-u, napisaću jedan tutorial koji će nadam se pomoći svim novim korisnicima, a i ljudima koji su naišli na probleme u dosadašnjem korišćenju ovog načina plaćanja.

Dakle ovako, pošto naše kartice ne rade ni na jednom Store-u, suština ovoga teksta je da objasni kako da napravite virtuelnu karticu uz pomoć koje ćete moći da nesmetano kupujete psn igre na US Store-u onoliko koliko vam finansije dozvoljavaju. Napomenuću i to da ovaj način plaćanja, na veliku žalost, nije moguć na EU Store-u, već samo na američkom.

Prvo, potrebno je da imate kreditnu karticu, neke od naših banki, sa kojom možete da trgujete online. Zatim, na sajtu http://www.entropay.com otvorite account da bi dobili željenu virtuenlnu karticu. Veoma je bitno da date prave podatke prilikom registracije, i za mjesto stanovanja i vođenja kartice. Možda ste čuli priče da je potrebno stavljati USA adrese da bi entropay acc. radio na US store-u, al to nije istina, stavite sve prave podatke i mirni ste.

Dakle, kad završite sa ispunjanjem polja, potrebno je da upišete vaš founding source, tj podatke o pravoj kreditnoj kartici sa koje ćete prebacivati novac na novu virtuelnu. To bi trebalo da bude kraj registracije, međutim, može se desiti da vam traže kopiju nekog od ličnih dokumenata, kao i kopiju obije strane kreditne kartrice radi provjere identiteta, broja kartice i CCV-a (security number - najčesće trocifreni broj na pozadini kartice). Ukoliko vam zatraže ovo, vaš account ne može biti aktivan dok ne pošaljete gore pomenuto na njihov mail na provjeru. Da li želite raditi tako nešto, to je potpuno na vama, po mojim dosadašnjim istraživanjima i iskustvima, sajt je jako pouzdan i profesionalan! Dakle, kad pošaljete slike ličnog dokumenta i kartice, vaš account će biti potpuno operativan i spreman za upotrebu.

Broj virtuelnih kartica koje možete napraviti na vašem accountu nije ograničen, ali u suštini za ovo vam neće trebati bez jedna. Uđite u vašu virtuelnu entropay karticu, i stisnite dugme „load card“. Sada je vrijeme da na nju prebacite i nešto para. Iznos koji možete prenijeti je ograničen iznosom na vašoj orginalnoj karici, i suma koju prenosite ne može biti manja od 15€ i veća od 1500€. Dobra stvar je što postoji i currency konvertor, koji definitivno olakšava posao. Pošto i Entropay mora od nečega da živi, prilikom svakle transakcije morate platiti taksu od 4.95% na prenesenu vrijednost. Ako sve prodje OK, u roku od 10tak sekundi, dobit ćete potvrdu da je transakcija uspjela.

E sada, meni je sve ovo radilo savršeno do prije mjesec dana kada mi se počeo javljati system error prilikom svakog pokušaja transakcije. Googlajuci vidio sam da ima podosta ljudi da se žale na ovaj problem. Poslije par mailova upućenih suport službi, ispostavilo se da je bio problem do payment getaway-a, i sada opet sve radi savršeno.

Kad ste završili aktivaciju accounta i prebacili koji dinar na njega, vrijeme je za shoping. Udjite u vaš US profil i u PS3 meniu udjite u account information pa billing information. Tu upišite podatke vezane za vašu entropay karticu i to je sve, dakle nema potrebe da prebacujete novac u wallet, već kada nešto kupite na Store-u, taj iznos će vam biti skinut sa konta vaše virtuelne kartice. Dakle jednostavno da jednostavnije ne može biti.

[Edited on 30.7.2009 by godfather]

"Jack Bauer could get off the Lost island in 24 hours"
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Ragnarok
CLICK! CLICK! CLICK!

Registered: 17.12.2007
Member Is Offline

Mood: SHM

[*] posted on 30.7.2009 at 14:22

Hvala.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Haseo
Fr1ck

Registered: 21.8.2007
Member Is Offline

Mood: Hands off the panda!!!

[*] posted on 30.7.2009 at 14:23

Hvala za tutorijal !!!
Ovo bi moglo lagano u Sticky!!!!

View user's profile View All Posts By User
Timemaster
Super Fr1ck

Registered: 13.5.2008
Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2009 at 14:25

+1 ftw za Stranisinja
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
godfather
Don

Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2009 at 14:25

You're all welcome :) Sva pitanja vezano za entropay i plaćanje na store-u postujte ovdje da ne gušimo PSN temu.

justyce
Fr1ck

Registered: 3.3.2009
Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2009 at 14:31

E jbg za ovaj minimalan iznos, 15e. Taman stoji na računu 9.17$, a meni treba 10$ za flower:no:

Možda idem u off, ali da li ja mogu, kao maloletnik sa otvorenim računom u nekoj banci (račun otvoren uz pristanak staratelja) da izvučem sebi kred. karticu?

Timemaster
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2009 at 14:35

Mislim da možeš, ali onda uvek pri registrovanju kartice, navodiš očeve ili majčine podatke uz podatke kartice
Timemaster
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2009 at 14:43

Oh, my, fucking god shit, aktivirao sam je i prebacio kintu na nju :) . Još jednom da se zahvalim Stranisinju i kupovina može da počne :D !
Nuclear_Spirit
V.I.P.

Registered: 13.12.2006
Member Is Offline

Mood: The Arogant Dragon Will Learn To Repent

[*] posted on 30.7.2009 at 19:15

Kod koje banke ste otvorili racun i uspesno prebacili. Imam kod Alphe karticu i nikako nisam mogao da prebacim novac. A registracija mi je prosla bez problema

We Borgs do what all pragmatists do: we improvise!
justyce
Fr1ck

Registered: 3.3.2009
Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2009 at 19:22

Quote:
Originally posted by Timemaster
Mislim da možeš, ali onda uvek pri registrovanju kartice, navodiš očeve ili majčine podatke uz podatke kartice

Yup, ali moji nemaju kreditnu karticu, a ni neće da je uzmu -.-

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 30.7.2009 at 19:25

Da li ovo radi i sa americkim XBLive-om?

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
Ragnarok
CLICK! CLICK! CLICK!

Registered: 17.12.2007
Member Is Offline

Mood: SHM

[*] posted on 30.7.2009 at 19:31

Za Xbox Live je situacija bolja.

Ako ti treba Live kod - to mozes da kupis na bilo kom siteu, jer je kod ww i radi na svim konzolama.
Ako treba da uzmes poene - narucis sa shoptoa, dobijes ih na svojem racunu u roku od 15ak sekundi.

E, sad, ovo ce biti potpuno nepotrebno kada 1. oktobra izadju PSN EU kartice. Dotad, ko nece da se cima i narucuje SAD PSN kartice sa play-asia moze ovo da koristi, ali vec za 2 meseca, bice mnogo jednostavnijih i brzih resenja.

Kraken
Super Moderator

Registered: 4.4.2003
Member Is Offline

Mood: Wood

[*] posted on 30.7.2009 at 20:33

Quote:
Originally posted by Haseo
Hvala za tutorijal !!!
Ovo bi moglo lagano u Sticky!!!!

And sticky shall it be :D

Makar dok se ne pojave psn kartice i kod nas :D

PS3 Games:COD4/GT5p/HS/KZ2/LBP/MGS4/Motostorm/R&C ToD/RFOM/RFOM 2/EoJ/Uncharted
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 30.7.2009 at 20:37

Super informacije!
I veri najs što je lupljen sticky već. :)

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
godfather
Don

Member Is Offline

[*] posted on 30.7.2009 at 21:20

Quote:
Originally posted by Nuclear_Spirit
Kod koje banke ste otvorili racun i uspesno prebacili. Imam kod Alphe karticu i nikako nisam mogao da prebacim novac. A registracija mi je prosla bez problema

Da li ti javlja system error prilikom transakcije? Ako je to problem, procitaj gore, rjesava se lako.

Garrett.
Pirate

Registered: 25.1.2004
Member Is Offline

[*] posted on 31.7.2009 at 03:28

Ja sam otvorio entropay a da nisam ni jedan lican podatak stavio, osim jelda podatke sa kartice. Tako da, nije bas striktno. Adresa i podaci koje sam stavio bili su prvi hit googla za 'united states address' query.

godfather
Don

Member Is Offline

[*] posted on 31.7.2009 at 05:29

Nema razloga za davanje laznih podatka za adresu stanovanja, kad se moraju dati pravi za billing adress.

Garrett.
Pirate

Registered: 25.1.2004
Member Is Offline

[*] posted on 31.7.2009 at 16:15

Ocigledno da ne moraju, sto je bila svrha celog mog predhodnog posta. Billing adresa mi je kompletno fake, menjao sam je par puta dok sam isprobavao razne shopove a entropay i dan danas koristim normalno. Znaci sistem nije ipak tako rigorozan.

godfather
Don

Member Is Offline

[*] posted on 3.8.2009 at 16:35

UPDATE:

Čuo sam priče da transfer tokom vikenda nije moguć, ispostavilo se da je to tačno, pošto sam sinoć čitavo veče bezuspješno pokušavao da prebacim koju kintu. Probao jutros i sve je ok! Eto ukoliko ko bude zapeo tokom vikenda, čisto da zna o čemu se radi.

duchko037
V.I.P.

Registered: 29.4.2004
Member Is Offline

[*] posted on 28.8.2009 at 19:36

Ako bih kupio Metal Gear Solid za PSX na US store-u, da li bih mogao da igram kod mene na PS3 koji je PAL.

psihoyu
Senior Member

Registered: 27.8.2009
Member Is Offline

[*] posted on 28.8.2009 at 20:30

Naravno da mozes. To PAL/NTSC vazi samo za igre na diskovima.

driver
EmuGlx Legend

Registered: 4.8.2003
Member Is Offline

Mood: BRRRRRRRRRM

[*] posted on 28.8.2009 at 20:33

Psiho, igre na PS3 nemaju zone...

It aint about power dude! It\'s all about balance (Keiichi Tsuchiya)
Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)
psihoyu
Senior Member

Registered: 27.8.2009
Member Is Offline

[*] posted on 28.8.2009 at 20:40

Znam to, ali nisam znao da se PSone classics tretiraju kao PS3 igre.

kikerezan
Senior Member

Registered: 21.4.2009
Member Is Offline

[*] posted on 2.12.2009 at 09:24

cisto da potvrdim,ako kupim sa us storea igru za psx mogu da je igram bez problema na ps3 i psp koji su evropljani?
da li treba dva puta da je kupujem kako bi je imao i na ps3 i na pspu ili moze samo jednom:D?
i da li ako kojim slucajem uspem da kupim psx igru sa evropskog,ili cak japanskog storea, mogu da je igram na pspu i ps3 koji ce, najverovatnije, i dalje biti evropljani:D?
da li neko zna zasto nisu sve igre izbacene na sva tri podneblja i da li ce se izbacivati za svako podneblje? interesuje me jer bih hteo da uzmem crash bash i ctr ali na us store nije izbaceno iz nekog razloga!?
kikerezan
Senior Member

Registered: 21.4.2009
Member Is Offline

[*] posted on 2.12.2009 at 09:36

jos jedno pitanje*grin*
ako kojim slucajem kupim na japanskom psnu pomenute igre,da li ce one biti na engleskom ili na japanskom?:a?::a?::a?:
 Pages:  1    3

Go To Top