Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2    4
Author: Subject: Blazblue CS za PC
zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 23.1.2010 at 23:50

Trebalo bi da radi. MDK je pokrenuo na 7-ici...

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Haseo
Fr1ck

Registered: 21.8.2007
Member Is Offline

Mood: Hands off the panda!!!

[*] posted on 23.1.2010 at 23:52

radi na svim sistemima (barem tako kazu na /v/ dok je topic bio ziv)
@ Zdravkelja
budu li izbacili neki netcode hack , lagano mozes da menjas CT , jer sumnjam da ce neko zapravo igrati CT osim ako nije primoran XD

View user's profile View All Posts By User
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 24.1.2010 at 00:05

Posto sam kolekcionarski tip, verovatno necu menjati. A ocu da imam i zbog price :) I CS cu kupiti kad se pojavi.

Djukor
Super Fr1ck

Registered: 30.10.2004
Member Is Offline

Mood: NAKED (and lazy)

[*] posted on 24.1.2010 at 16:27

Inace imam ustvari VIn 7 i radi igra savrseno ima par grafickih glicheva tipa transarencija na sprajtovima na nekim nivoima pre borbe ali nista to nije strasno cak se ni neprimecuje osim ako nobratis paznju.

Atheists are tsundere for apples?
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 24.1.2010 at 16:32

Od glitcheva sam primetio samo da kada Jin zaledi protivnika, ne pojavi se blok leda oko protivnika nego samo belo oko lika koji je zaledjen. Nista strasno...

Danas sam ucio da igram Banga. Znao sam da ce mi se dopasti. Naucio osnovne pressure stringove i comboe, mixupove.... Obozavam ga :)
Vec se dobro drzim protiv Hell AI-ja :)

Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 24.1.2010 at 16:49

Sve radi odlicno? Ajd' da i ja skinem da vidim oko cega je hype. :D

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 24.1.2010 at 17:04

Extra je :)

Joj, kako mi sad Guilty Gear izgleda mutno, posle onih HD spriteova :D

Nikobi
Senior Member

Registered: 16.12.2007
Member Is Offline

Mood: Igrač jednog žetona

[*] posted on 24.1.2010 at 17:13

Quote:
Originally posted by Djukor
Jebote ljudi znate sta ovo znaci ovo je samo pocetak uskoro ce da ripuju druge taito X igre ko zna sta cemo sledece da vidimo Samurai Shodown: Edge of Destiny

Ovo je sjajan početak! Ostale Taito X igre će uslediti veoma brzo nakon ovoga.

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 24.1.2010 at 18:10

Mala pomoc ;)

If you don't want to run the command prompt every time you want to play the game, do this: Right-click on typex_loader.exe and create a shortcut to your desktop. Now right click on the shortcut and choose Properties. Change the Target to this:
C:\****\typex_loader.exe game.exe
*(change **** to whatever your folder name is)

sigurd
Fr1ck

Registered: 25.5.2004
Member Is Offline

Mood: banja...

[*] posted on 24.1.2010 at 19:25

Nikad nisam vidjeo vece sprdnje od emulacije. Ako se ovo uopste moze nazvati emulacijom.
Samo sam odradio config i upalio igru i radi 60 fps. Nisam nista radio oko nvidie. A moj komp i nije neki.
RIP Calamity trigger.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Mik Drone
Punisher fan

Registered: 13.10.2002
Member Is Offline

Mood: battling vs idiots, assholes and scumbags

[*] posted on 24.1.2010 at 21:22

Heh meni bas usporeno ide, iako sam isao na podesavanja vezano za Nvidiu. Inace mi radi sve ok ovako, nema nekih bitnih errora i sl.

proc e2140 1,6 ghz
graficka 8400 gs 256 memorije
1gb ram-a

I look up,and see heaven.
I look down and see hell.
So,I jump and FIGHT!!!
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 24.1.2010 at 22:31

Pa i nije ti mnogo jaka masina da budem iskren. Procesor je slab, a mogla bi i bolja grafa...

Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 24.1.2010 at 23:55

Odlično radi, uz min.podešavanja, znači ovome se stvarno niko nije nadao.
Sviđa mi se BB, čini se da je taman toliko drukčiji od GG-a koliko i treba da bude.
Treba se navići, doduše na novi tempo.

Nikobi
Senior Member

Registered: 16.12.2007
Member Is Offline

Mood: Igrač jednog žetona

[*] posted on 25.1.2010 at 00:06

I kod mene, sve leti. Igra je sjajna, nemam nikakvih primedbi.
BB Continuum Shift je definitivno najveće iznenađenje za emu scenu. Sada nam samo ostaje da vidimo kuda će sve ovo da vodi. :yes:

AkiRa
Ancient

Registered: 27.3.2004
Member Is Offline

Mood: /人 ‿‿ 人\

[*] posted on 25.1.2010 at 02:51

Tager je super, novi magnetizam je zabavan, 360 i 720 se lako rade. Lambda je, cini mi se, previse nerfovana, ali Rachel i Arakune bar deluju kako treba. Novi likovi su meh, Hazama je mobilniji od Taokake, lol. Cool su i nove heavy shade color palete. AI je vrlo slab i na Hell tezini.
Malo baguje samo Taokaka stage (voda), nisam jos probao podesavanja za nVidia graficke. Iz nekog razloga rezolucija nije ni 16:9, ni 16:10, vec 4:3 tako da moram da namestam da graficka rasiri prikaz u drajverima.
Igra cuva save-ove na D: hard disku, tako da ako imate samo jedan hard disk, moracete da ga podelite na dve particije ili, pametnije, da koristite SUBST dos komandu.
Jel' ima negde move lista?

Sto bi rekao neko sa Gamefaqs-a:
Not sure what they were thinking designing an arcade machine that is basically a home computer running Windows XP.

[Edited on 25.1.2010 by AkiRa]

Curently reading:
GUNNM - Last Order by Yukito Kishiro
Mahou Sensei Negima by Ken Akamatsu
Franken Fran by Kigitsu Katsuhisa
Ai Kora by Inoue Kazurou
Kabu No Isaki by Ashinano Hitoshi

Recently read:
Inuyasha by Rumiko Takahashi
Ashen Victor by Yukito Kishiro
Mx0 by Yasuhiro Kano
Mai-Otome by Satou Kenetsu & Hiroyuki Yoshino
Mai-Otome Arashi by Satou Kenetsu & Hiroyuki Yoshino
Yokohama Kaidashi Kikou by Ashinano Hitoshi

More links...
Mik Drone
Punisher fan

Registered: 13.10.2002
Member Is Offline

Mood: battling vs idiots, assholes and scumbags

[*] posted on 25.1.2010 at 08:55

Quote:
Originally posted by zdravkelja
Pa i nije ti mnogo jaka masina da budem iskren. Procesor je slab, a mogla bi i bolja grafa...

Sta znam, jedino onda da se nadam da ce moci nekako da se jos neki setting promeni.... Srecom, BB me ne zanima toliko da zbog njega dajem pare za upgrade masine, no ako ovako budu "portovali" jos neke Taito X2 igre ( KOF XII na prvom mestu), onda cu vec morati da razmislim o tome.

Inace ovo sto sam video od igre (cak i ovako slo-mo) deluje ok, ima nekih interesantnih forai i ideja itd. Jedino sto opet isti osecaj imam kao i kad igram Guilty Gear, lack of staying power :/ . No, igra je u svakom slucaju dosta bolja i interesantnija od Smor Fighter 4 :)

E da, imam adapter za kacenje playstation 2 joypad-ova na pc. Na taj adapter sam nakacio mayflash fighting stick ( http://www.amazon.com/PS2-PS3-PC-Universal-Fighting-Joystick/dp/B00... ) i config igre mi ga je bez problema prepoznao, sve radi bez problema u samoj igri. Tako da ako jos neko ima ovakav tip adaptera neka proba, mozda mu radi ok, pa da se ne cima sa xpadder.

EDIT (BITNO ZA ONE SA SLABIJIM MASINAMA!!):::

Evo sada sam malo uzeo bio da petljam sa rezolucijom desktopa, cim sam smanjio na 800x600 i 16 bit boje, sve je radilo dosta brze, ne znam da li je bas 100% brzina, ali je playable imo. Jos bolje radi kada sam prebacio na 640x480 i 16 bit (kako to uraditi na win xp ima ovde -> http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Ben-us%3B286906&x=9&... ) , tako da je to moja preporuka za one koje imaju slabije masine ( uz to, i u settingsu za igru preko typex_config.exe, ici na "y" kada pita za low resolution monitor ).

EDIT 2 ::::::::::::::::::::::

alternate backgrounds Ove pozadine takodje pomazu ako igra radi sporo, samo se zamene u odgovarajucem folderu.

[Edited on 25-1-2010 by Mik Drone]

[Edited on 25-1-2010 by Mik Drone]

I look up,and see heaven.
I look down and see hell.
So,I jump and FIGHT!!!
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2010 at 14:26

Quote:
Originally posted by AkiRa
Tager je super, novi magnetizam je zabavan, 360 i 720 se lako rade. Lambda je, cini mi se, previse nerfovana, ali Rachel i Arakune bar deluju kako treba. Novi likovi su meh, Hazama je mobilniji od Taokake, lol. Cool su i nove heavy shade color palete. AI je vrlo slab i na Hell tezini.
Malo baguje samo Taokaka stage (voda), nisam jos probao podesavanja za nVidia graficke. Iz nekog razloga rezolucija nije ni 16:9, ni 16:10, vec 4:3 tako da moram da namestam da graficka rasiri prikaz u drajverima.
Igra cuva save-ove na D: hard disku, tako da ako imate samo jedan hard disk, moracete da ga podelite na dve particije ili, pametnije, da koristite SUBST dos komandu.
Jel' ima negde move lista?

Sto bi rekao neko sa Gamefaqs-a:
Not sure what they were thinking designing an arcade machine that is basically a home computer running Windows XP.

Lambda/Nu jeste nerfovana, mada jos uvek moze da izvede ludacki lockdown i poneki high damage combo.
Rachel definitivno nije kako treba, mislim da su je i previse nerfovali. Mnogi njeni potezi imaju povecan proration, jedva da ima neki high damage combo. Jedino je lv3 j.2C delimicno vadi. Ali je verovatno najslabiji lik u igri.
Arakune je dobro nerfovan, uglavnom jer je mnogo teze staviti curse na protivnika. Ali ipak, ima nekoliko varijacija combo-a koji skidaju 80-90% healtha. Doduse izuzetno su teski i malo ko moze da izvede tako nesto.

Sto se tice poteza i sistema:

Potezi likova: http://blazblue.jp/cs/images/special/BBCS_inst_en.pdf
Sistem igre: http://blazblue.jp/cs/images/special/BBCS_pop_en.pdf

Jedino nije naveden Jinov Yukikaze counter potez, isti je kao Hakumenov...

[Edited on 25.1.2010 by zdravkelja]

sigurd
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2010 at 22:02

Neznam sto je gore, to sto ne mozes da prekines curse ali treba da ga puni, ili mozes da prekines ali ga prelako postavi... Sve jedno arakune je totalna sprdnja kad ima curse.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Haseo
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2010 at 23:16

pa uz pravi kombo sada arakune iz zezanja moze da nabaci bilo kome curse posto su clouds neunistivi (osim ukoliko ne udarite arakunea , a tesko da cete pre clouda doci do njega) tako da je sada jos zabrinjavajuc karakter

Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 25.1.2010 at 23:28

Quote:
Originally posted by Nikobi
I kod mene, sve leti. Igra je sjajna, nemam nikakvih primedbi.
BB Continuum Shift je definitivno najveće iznenađenje za emu scenu. Sada nam samo ostaje da vidimo kuda će sve ovo da vodi. :yes:

A i dobro je što ne guta žetone pa nema tradicionalnog šutiranja automata*grin*

Da li je neko uspeo da simulira joypad preko xpadder-a ? Igra nikako da mi učita profil, preko tastature sve radi regularno.

Kako vam se čini unofficial tier lista:
Quote:
S Bang
S- Litchi, Ragna
A Carl, Arakune, Taokaka
A- Hakumen, Jin, Hazama
B Tager, Nu
B- Noel
C Tsubaki
D Rachel (RIP)
?

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2010 at 23:38

Prilicno istinita. Mada ja mislim da je Litchi najjaca. Verovatno je S- jer je teze igrati sa njom.

Rachel je potpuno unakazena...

M.D.K.II
Member

Registered: 3.2.2009
Member Is Offline

Mood: Cereal

[*] posted on 26.1.2010 at 00:23

Quote:
Originally posted by Johntra
Da li je neko uspeo da simulira joypad preko xpadder-a ? Igra nikako da mi učita profil, preko tastature sve radi regularno.

Ja koristim xpadder i sve lepo radi. Pokusaj ovu varijantu:

Neka budu prikljuceni samo mis+tastatura;
Podesi kontrole na tastaturi;
Ubaci gamepad;
Pokreni xpadder i podesi.

Iz nekog razloga, nece da radi pravilno ako podesis kontrole na tastaturi dok je gamepad prikljucen.

Evo vam i nezvanicni FAQ za ovaj leak:
http://decoy.dosky.info/

sigurd
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 26.1.2010 at 00:32

Ne moze biti S- jer je teze igrati sa njom. Ovo je japanska tier lista tu tezina nema nikakvog uticaja. Narocito BB koji je japosima totalna sprdnja za igru, poznatiji igrachi koji su prije koristili jednog lika u gg sad koriste po 2-3.
Inache ova tier lista je sasvim ok medjutim ne moze se recimo primjeniti na evropu jer je nivo igranja slabiji. Tako da dolaze vise do izrazaja likovi sa lakim mixupovima koji vode u velik dmg.

Uglavnom jap tier liste se prave na osnovu matchup chart-ova odnosno win/loss ratio likova u arkadama. Jos uvjek je rano govoriti o tier-ima i moguce je da ce se mijenjati. Narocito kad bude bio SBO.

Licno, najvece smece u igri je taunt loop od Taokake. Nemam nista protiv loop-ova ali 12 ponavljanja je previse i izgleda kao glitch. Ocekujem da ce bit sredjeno u nekoj drugoj verziji igre.
S druge strane totalno sam zbunjen sto se arakunea tiche jer veze nemam jeli bolji ili gori u odnosu na prije. Zapravo ako mene neko pita ono sto je izgubio na jedno mjesto to je nadoknadjeno na drugo. Uglavnom u odnosu na prije protivniku je data shansa da ga polomi dokle ne dobije curse.

Takodje mislim da izmedju S i A tiera nema neke velike razlike. To sto ljudi kenjaju po dustloop-u je precerivanje i nema nikakve veze s mozgom. Oni koji misle da je bang uzasno prejak nisu nikad vidjeli Eddy-ja i misle da ako pored lika pishe S da je to neko ludilo.
Djukor
Super Fr1ck

Registered: 30.10.2004
Member Is Offline

Mood: NAKED (and lazy)

[*] posted on 26.1.2010 at 11:26

Eddy se treba postovati jeste S rank ali nije nimalo lak za igranje.

Atheists are tsundere for apples?
Haseo
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 26.1.2010 at 11:47

@Sigurd
Pa posto je ovo BB a ne GG , poprilicno znam da je Bang poprilicno overpowered postao i da iz tog razloga Bang bandwagon je sada najveci u BB community-ju ( tj svima je odjednom awesome i kul za koriscenje dok su ga prozivali da je fail u CT-u , a bogme i pridoslicama je naravno postao omiljen jer zasto igrati sa necim sto volite kada mozete sa No.1 karakterom? )

Za Arakunea je potreban mnogo veci skill za igranje nego sa Bangom
, ali jednostavno samo boost dmg , Defense-a i brzine kod Banga ga cini S tier-om sada

Taokaka je cisto izivljavanje ali opet je fun igrati sa njom xD

Litchi je takodje jedno od glavnih iznenadjenja , znajuci koliki je community koji se vrti oko nje (ona je mozda i najmanje zastupljen karakter u CT-u i ovo ce definitivno povecati njeno koriscenje u igri)

Nemam pojma odakle ste izvukli tu listu , ali fakat je da je ovo pocetna lista , iako je tek par meseci tu ostaje da se vidi kako ce se razvijati nove strategije i potezi koji ce onda uticati jelte na promenu polozaja karaktera u Tier Listi

Pages:  1  2    4

Go To Top