Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Dual shock ne radi na epsx
JohnnyRotten
Romalj
*

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

[*] posted on 5.3.2010 at 17:51
Dual shock ne radi na epsx

Sve podesim kako treba i opet mi nerade vibracije kao i dve "palice" (valjda se tako kaze) na originalnom kontroleru...Jel zna neko u cemu je problem?Da,zaboravih da ga ni u opciji za podesavanje ne prepoznaje te "palice",tj tamo gde se konfigurisu dugmad dok ostalo sve radi normalno...
View user's profile View All Posts By User
Zekimaru
Fr1ck

Registered: 18.2.2005
Member Is Offline

[*] posted on 5.3.2010 at 20:45

Koji dualshock koristis, za PS2 ili PS3?
Ako je PS2, kakav ps2-to-usb adapter koristis? Da li koristi neke drajvere ili radi samo kad ga ubodes?
PS3 dualshock trazi posebne drajvere.

Da li ti vindouz kontrol panel vidi dzojped kao analogni?
Da li mozes koristiti analogne "pecurke" u PC igriсama?
Evo kako to kod mene izgleda:

Evo mog podesavanja u ePSXe-u, vidi sliku, gore desno je bitno podesiti na DualShock.

I na kraju, glupo pitanje, ali da li si ukljucio analogne kontrole na dualsoku, tj. da li ti svetli crvena sijalicka?
Ako i posle ovoga ne radi, probaj pSX emulator, znatno manje podesavanja ima od ePSXe-a i igre izgledaju slicno kao na pravom PSX-u.
JohnnyRotten
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 6.3.2010 at 11:12

Pc mi uopste ne prepoznaje analogne kontrole,crveno svetlo ne moze da se ukljuci...e da koristim dual shock za psx 1 :) A za pc igre nisam ni probao da ga koristim...Hvala za slike oko podesavanja ali sve sam ovako i ja uradio i nista :)
ljubomir
Fr1ck

Registered: 18.8.2008
Member Is Offline

[*] posted on 6.3.2010 at 11:18

Garant je do adaptera ili drajvera za isti.

I fail at Paint
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
JohnnyRotten
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 14.3.2010 at 19:25

Pa jel treba drajver dodatno da se skine za dual shock?
Zekimaru
Fr1ck

Registered: 18.2.2005
Member Is Offline

[*] posted on 15.3.2010 at 00:20

Ne treba ti drajver za dzojstik, vec za adapter koji ulazi u PC.
Da li je u pitanju USB adapter ili stari serial adapter, sa onim crvenim sirokim ulazom?

Sta se desi kad ubozes taj adapter i dual shock? Da li ti windows pokaze new hardware found i trazi drajver ili ne?
Kad ubacis dzojstik, udji u my computer/properties/hardware/device manager i vidi da li ti windows prijavljuje novi uredjaj kao dzojstik ili nepoznati uredjaj.

Koji operativni sistem koristis? XP SP2 i noviji bi trebalo da prepoznaju vecinu USB adaptera, ako ga ne prepoznaje, najbolje bi bilo kad bi imao disk ili bar ime proizvodjaca.

I na kraju, jesi li siguran da je to ispravno, da li je adapter radio nekad? Dosta je kineskih adaptera sa nekvalitenim kablovima koji mogu praviti prekid ili jednostavno uopste ne rade.
JohnnyRotten
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 15.3.2010 at 00:43

Usb adapter,kompjuter ga prepozna cim ga ukljucim,xp 2 imam instaliran,kompjuter je mator "mator" mesec dana,svako dugme radi sem analognih kontrola...:a?:
Nikobi
Senior Member

Registered: 16.12.2007
Member Is Offline

Mood: Igrač jednog žetona

[*] posted on 18.3.2010 at 20:24

Meni je takođe potrebna pomoć u vezi ovih adaptera. Nedavno sam bio kupio Gembird-ov trouglasti, sivi adapter, pravljen samo za PS2 džojstike. Komande su radile u skoro svim emulatorima, izuzev ePSXe, i to je baš bio problem sa analognim kontrolama. Jednostavno ne rade. Probao drajvere, instalaciju, pokušao da pokrenem program... ne radi. Plašio sam se ovoga jer ne piše na pakovanju da li je kompatibilan sa Vistom. Budući da nije radio 100%, vratio sam adapter.
Međutim, danas sam sasvim slučajno spazio ovaj model, takođe Gembird.

Ovaj ima ulaze za PS2, GameCube i X-Box.

Da li neko možda ima ovaj model i kako mu služi? Da li je imao problema zbog drugog operativnog sistema?
Moram da budem siguran jer je ovaj adapter u jakom pakovanju i ako slučajno ne bude radio, neću biti u stanju da ga vratim.

[Edited on 18.3.2010 by Nikobi]

meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 19.3.2010 at 08:48

2 Nikobi
Extra stvar, gde si to nasao? Da li si video i konvertere za druge konzole npr bilo sta na DC ili saturn? Da li ima neka varijanta sa gamepad utikacima(izlazima) za konzole?
Ako kupis, molim te za mali review: da li ima laga (lagtester sa Converter Compatibility Thread i direktan link), kakva je stabilnost, da li trazi dodatne drajvere za winxp/linux...

[Edited on 19-3-2010 by meca dobric]
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger

Go To Top