Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: zvuci sa moje kartice i spectrum for real
Paulidealiste
Member

Registered: 25.2.2010
Member Is Offline

[*] posted on 5.3.2010 at 19:48
zvuci sa moje kartice i spectrum for real

ima li neko iskustva sa programcicima koji pustaju, bukvalno pustaju Z80 i slicne rom fajlove za spectrum emulatore kao audio format (skripa i buka) koji potom jednostavno pravi spectrum moze da "uhvati" ukoliko je prikacen audio kablom za PC izlaz sa zvucne... Sve sam to lepo ispricao ali ima jedan problemcic...iako cujem potpuno verodostojan zvuk kad prikljucim zvucnik moj spec izgleda kao da ne "cuje" ovaj zvuk, odnosno ne pocinje sa ucitavanjem igre... naravno proverio sam da li sam sve dobro povezao ali...jesam...

Da li je nekome uspelo ovo? ipak je igranje Jetpaca na pravom Specciju nezamenjivo iskustvo.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Ktulu
Genetic Fanatic

Registered: 18.6.2003
Member Is Offline

Mood: excellento ando eleganto!

[*] posted on 5.3.2010 at 20:19

Nemam iskustva sa ovakvim programima jer i ne posedujem Spectruma, nažalost. Ne znam ni koji sve programi za tu namenu postoje. Na worldofspectrum se pominju Taper, HypraLoader, PlayTZX a naišao sam i na neki k7zx programčić za tu namenu. Ne znam sad ni kako se povezivao na kasetaše, valjda obična bananica koja ide u Line In ili zeleni audio ulaz? Možda da se raspitaš i na worldofspectrum forumu, sigurno imaju više iskustva nego ljudi ovde, but, who knows.

In the land of the blind, the one eyed man is a dick.
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Paulidealiste
Member

Registered: 25.2.2010
Member Is Offline

[*] posted on 6.3.2010 at 18:10

probao sam sve programcice koje sam i nasao na worldofspectrumu i svaki radi super, pogotovo playTZX...postavio sam pitanje i tamo ali nisu imali neku konstruktivnu ideju...kazu samo povezes i radi...medjutim pokusavao sam i pokusavao ali nista...
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User

Go To Top