Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3    5  ..  7
Author: Subject: SF4 turnir - ispitivanje javnog mnjenja & FAQ
sigurd
Fr1ck

Registered: 25.5.2004
Member Is Offline

Mood: banja...

[*] posted on 17.3.2010 at 17:41

Pitanje: Jeli dozvoljeno mijenjanje likova? ili onaj sa kojim pocnes s tim i zavrsis.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 17.3.2010 at 17:45

Bw, sto ne bi i ti ucestvovao? Vise ces se zabaviti. Na okupu nisi bio los. :)

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 17.3.2010 at 17:46

2 [fd]
Ne budi gnom. Bice nagrade za ucesnike koji ispadnu u prvom krugu. Simbolicne, ali motivacione.

2 shin-boyan
Da, jedino sam njih uspeo da nadjem po povoljnim uslovima. :) PS3 sam nasao gde da iznajmim, ali ne i televizore. Ovo mi je ispalo jednostavnije.

2 Cod3r
Ovo je prvi turnir, i najvaznije mi je zapaliti masu i podignem raju na noge. Snizena cena ucesca, 500 dinara. Mislim da stavim 100 dinara za posetioce da izbegnemo padobrance koji bi dosli da maznu nesto od opreme. Setim se horor prica sa quake/cs turnira.

2 Black_Waltz
Naravno. Bas sam hteo da te pitam da li bi neko dosao u ime Zr i Playboxa, makar kao gost.

Web stranica u izgradnji, pa ce tamo kontakt mejl za dodatni info, a ako imate jos pitanja moze ovde.

Format turnira ce najvise zavisiti od broja ljudi koji dodju na turnir: round robin+single elimination, single+double elimination, nesto trece...
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 17.3.2010 at 17:48

Naravno,nemam ništa protiv.Možda povučem i *legend bros. samnom :D

[Edited on 17.3.2010 by Black_Waltz]

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

Cod3r
Vigilante

Member Is Offline

[*] posted on 17.3.2010 at 18:25

Quote:
Originally posted by meca dobric
2 [fd]
Ne budi gnom. Bice nagrade za ucesnike koji ispadnu u prvom krugu. Simbolicne, ali motivacione.

2 shin-boyan
Da, jedino sam njih uspeo da nadjem po povoljnim uslovima. :) PS3 sam nasao gde da iznajmim, ali ne i televizore. Ovo mi je ispalo jednostavnije.

2 Cod3r
Ovo je prvi turnir, i najvaznije mi je zapaliti masu i podignem raju na noge. Snizena cena ucesca, 500 dinara. Mislim da stavim 100 dinara za posetioce da izbegnemo padobrance koji bi dosli da maznu nesto od opreme. Setim se horor prica sa quake/cs turnira.

2 Black_Waltz
Naravno. Bas sam hteo da te pitam da li bi neko dosao u ime Zr i Playboxa, makar kao gost.

Web stranica u izgradnji, pa ce tamo kontakt mejl za dodatni info, a ako imate jos pitanja moze ovde.

Format turnira ce najvise zavisiti od broja ljudi koji dodju na turnir: round robin+single elimination, single+double elimination, nesto trece...

Po meni, ogranicio bih ulaz takmicarima i gledaocima samo za ljude koji su sa foruma. Tako se svi na neku ruku znamo, i najradije bi sa ovim ljudima igrao, nego sa nekim neznancima koji su videli flajer u gradu, or something.

Quote:

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 17.3.2010 at 20:09

Quote:
Originally posted by sigurd
Pitanje: Jeli dozvoljeno mijenjanje likova? ili onaj sa kojim pocnes s tim i zavrsis.

Zanimljivo pitanje. Ako neko ne voli da igra non-stop s jednim likom, pa nece ceo turnir da igra sa Sagatom. Counter pick s druge strane, recimo, nakon izgubljenog meca. Set bi se igrao na 2/3 meca.
Sta ostali misle o ovome?

Ja bih soft-banovao seth-a. Ostali su ok.

Quote:
Originally posted by Cod3r
Po meni, ogranicio bih ulaz takmicarima i gledaocima samo za ljude koji su sa foruma. Tako se svi na neku ruku znamo, i najradije bi sa ovim ljudima igrao, nego sa nekim neznancima koji su videli flajer u gradu, or something.

S jedne strane si u pravu. Narocito za okupe. Pretpostavljam da ce ostati gorak ukus nakon nekih specijalaca koji bi dosli zato sto su videli flajer u gradu. S druge strane, ako bude turnir zatvorenog tipa... gubi se na raznolkosti igraca, stilova. Uvek postoji sansa da dodje neki buduci clan emuglx foruma. Zato sam za to da budemo malo otvoreniji, makar za ovaj turnir.
Cod3r
Vigilante

Member Is Offline

[*] posted on 17.3.2010 at 20:50

Glasam da je Seth potpuni ban. :) Ostatak manje vise dozvoljen u potpunosti. Pobeda se igra po match-u [2/3]. Dobro, u sustini ti odluci ko sve moze da dodje. :)

Quote:

djoksa
Senior Member

Registered: 29.10.2008
Member Is Offline

[*] posted on 17.3.2010 at 21:52

Banovati Seth-a a Sagat je ok, iako svi znamo da je broken!?
Schmajser main-uje Seth-a.
View user's profile View All Posts By User
sigurd
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 17.3.2010 at 23:12

Obicno je praksa u 90% turnira da se prijavi i lik s kojim igras, uglavnom da bi se sprijecilo counter pick-ovanje.
Nemoj banovati nikog. To je moj prijedlog.
Rocky
Capcom sUiCidE

Registered: 24.4.2003
Member Is Offline

Mood: zabadač noževa u leđa

[*] posted on 18.3.2010 at 00:00

Što se mene tiče ban Setha može.

Ako ne igramo preko LAN-a, već Windows Live-a, onda nam trebaju i originali i net pristup?

Ja ću onda doneti moj laptop.

~=~Rocky~=~

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2010 at 09:09

Zanimljivi linkovi, sa evo turnira.
EVO Tournament Rules
EVO Additional Rules
EVO Street Fighter 4 Tournament, 2010
EVO F.A.Q.

2 Cod3r, djoksa, sigurd, Rocky
Zasad je 4-2 za ban Setha. Odbojno mi je sto je Capcom stavio unlockable karaktere. Ja sam se namucio za Akumu. Gouken i Seth su mi jos uvek zakljucani.

2 sigurd
Jeste (narocito u Japanu) i nije (ostatak sveta i casual turniri). Kod nas nije bilo puno turnira, ne bih da ogranicavam ljude jos i sa tim. Ako bude problema, primenicemo doubleblind pick.

2 Rocky
Bilo bi super da poneses lapotop, ako moze da pokrene SF4. Da li imas na njemu vga izlaz za monitor pa da prikacimo jednu 22ojku?
Ne bi se igralo preko Windows Live, nego jedan-na-jedan na istom racunaru. Mislim da je to bolje nego dodavati jos internet lag. Mislim da SF4 moze da se instalira "offline" sa "offline" GFWL profilom, ako znas na sta mislim? Wink, wink, nod, nod, say no more, say no more.

Da, znam, bilo bi najbolje da sam obezbedio hardcore ili softcore head-to-head setup. :)

[Edited on 20-3-2010 by meca dobric]
sigurd
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2010 at 12:42

Skini unlocker za charactere. Problem rijeshen.
shin-boyan
Fr1ck

Registered: 26.8.2004
Member Is Offline

Mood: zycloned

[*] posted on 18.3.2010 at 13:19

Quote:
shin-boyan

Ja sam uvek voljan da prilozim moj ps3 ako zafali ;).

So I speak
Though, am I heard...?
Wasting visions on a world of blinded fools
View user's profile View All Posts By User
meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2010 at 13:43

2 sigurd
Bas resen.
Quote:

SRK forum:
Some has confirmed that this may corrupt your save data online.

yeah use the megaupload file, but i treid and i was like...fucktis shit, i just wanna play online and see sweeter graphics. I don't want to unlock everything again. fuck that.

Mozda ce raditi sa "offline" verzijom, probacu jos.

2 shin-boyan
Ako budemo imali viska tv, javicu ti da doneses. Da sam to ranije znao da si voljan da doneses, mozda bih se vise iscimao da trazim dodatne tv.
sigurd
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2010 at 13:50

Ja sam otkljucao ne samo sve likove, vec i sve one slichice i one druge gluposti. Poslije toga sam igrao online. Cak koristim sliku koju sam otkljucao sa unlocker-om.
Tako da, shto se mene tiche radi.

edit: u krajnjem slucaju back-upuj sejv, ako se bojis da ga izgubis.

[Edited on 18.3.2010 by sigurd]
Cod3r
Vigilante

Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2010 at 15:07

Ja glasam za to da svaki takmicar moze da izabere najvise tri lika, izmedju kojih moze da bira izmedju svake borbe. Ja bih rado licno zamenio svog prvog lika ako izgubim u prvoj borbi, jer onda on ocigledno mi ne koristi. To videh na EVO turniru, i po meni je odlicna ideja.

Quote:

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 18.3.2010 at 15:20

Quote:
2 [fd]

Pa, ovaj, neka i budem gnom, šta da radim.
Mogu da donesem heroclix, nije frka, ako ću tako ispraviti utisak. :D

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
Bojan_N
Member

Registered: 7.1.2010
Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2010 at 16:51

Quote:
2 AkiRa: Ne vidim razlog zasto bi Sagat bio (soft)banovan. Ako sam neobavesten, neka mi neko javi.

Evo ja ću, ako mi dozvoliš.
Sagat je u većini ključnih stavki nadmoćan.
Prbrzo se oporavlja od specijalnih udaraca, ima malo više energije i oduzima daleko više energije nego ostali (jedino je Zangief jači od njega). Znam provereno da je bio zabranjen na nekim japanskim turnirima. Moja preporuka ide pre da se on zabrani nego Seth.

Igram SF 4 već dugo, i odavno sam upao u G1 ligu. Mogu ti reći po onome što sam video je da ljudi jako slabo poštuju Sagat igrače. Jedno vreme sam čak i ja igrao sa njim, i privatne poruke posle mečeva nisu bile čestitajućeg karaktera.

Uostalom, ajde da se okrenemo matematici:

Generalno rangiranje igrača
http://www.eventhubs.com/guides/2008/oct/17/street-fighter-4-tiers-...

Rangiranje po jačini udaraca
http://www.eventhubs.com/guides/2009/nov/01/character-strength-comp...

Energija igrača
http://www.eventhubs.com/guides/2008/oct/05/stamina-stun-dash-and-j...

Inače, ja ću poneti svoj arkadni džojstik. Ako neko od učesnika bude želeo da igra na njemu, rado ću ga pozajmiiti.

[Edited on 18.3.2010 by Bojan_N]

Arkadni džojstici i delovi
http://www.arkadna-prodavnica.com

Windows Live ID: Bojann (Street Fighter IV)
Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 18.3.2010 at 17:38

Bice problem ako 2 igraca zele da igraju na tastaturi.

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
Cod3r
Vigilante

Member Is Offline

[*] posted on 18.3.2010 at 18:34

Bas vidim neke nove clanove ovde. :) Dobrodosli. Super sto ce nas biti u takvom broju. Super likovi Bojane.

Cisto iz znatizelje, koje cete likove uzeti, vi koji ste odlucili da se takmicite? :)

[Edited on 18.3.2010 by Cod3r]

Quote:

Bojan_N
Member

Member Is Offline

[*] posted on 19.3.2010 at 07:43

Quote:
Bas vidim neke nove clanove ovde. :) Dobrodosli. Super sto ce nas biti u takvom broju. Super likovi Bojane.

Hvala ;)

Quote:
Cisto iz znatizelje, koje cete likove uzeti, vi koji ste odlucili da se takmicite? :)

Ja ću da biram Blanku. On mi je ionako main. Iako već tri meseca igram sa Akumom, mislim da nisam dovoljno kompetentan da sa njim učestvujem na turniru. Što se Blanke tiče, verujem da oni što su igrali sa mnom online razumeju zašto ću na turniru birati njega, a ne Akumu :)

[Edited on 19.3.2010 by Bojan_N]

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 19.3.2010 at 08:38

2 Rale
Ne bi trebalo, nastelovacemo grupe/parove. ;) Ako bas bude zabrinjavajuci broj ljudi koji bi da igraju na tastaturi, uzecu jos koju dodatnu usb.

2 Bojan_N
Znam za te linkove, jednom sam letimicno preletio preko tih stranica. Nije me ubedilo, Sagat ima prednost po tome ali nije nadmocan. Mislim da se smatra ubicom iz drugih razloga. Nisam bas merodavan za ocenu, juce sam izgubio protiv Blanke 0-6. Ne mislim da je Blanka disbalansiran. :) Kada imas vremena da pokazes tog opasnog Sagata? Ili Akira ako ima vremena, ali to bi vec bio sukob interesa.

2 Sigurd
Koristio sam Kennykilla's SF4 Unlcocker. Bolje receno: nisam koristio. Ne mogu da ga nagovorim da radi na mom racunaru. Nisam nasao uputstvo ili tutorijal. Kratko uputstvo iz "About" dijaloga mi ne pomaze.

[Edited on 19-3-2010 by meca dobric]
Rocky
Capcom sUiCidE

Registered: 24.4.2003
Member Is Offline

Mood: zabadač noževa u leđa

[*] posted on 19.3.2010 at 09:01

Quote:
2 Rocky
Bilo bi super da poneses lapotop, ako moze da pokrene SF4. Da li imas na njemu vga izlaz za monitor pa da prikacimo jednu 22ojku?
Ne bi se igralo preko Windows Live, nego jedan-na-jedan na istom racunaru. Mislim da je to bolje nego dodavati jos internet lag. Mislim da SF4 moze da se instalira "offline" sa "offline" GFWL profilom, ako znas na sta mislim? Wink, wink, nod, nod, say no more, say no more.

[Edited on 18-3-2010 by meca dobric]

Laptop ima VGA i HDMI izlaz, ali ne želim da bilo ko osim mene igra na tastaturi na njemu.

Will do offline install, wink, wink, touch nose with finger ;)

[EDIT]
Kad smo već kod 'javnog mnjenja' šta mislite o tome da obavestimo neke medije? Mogli bi da kontaktiramo Svet Kompjutera, a mislim da još uvek postoje neke igračke emisije na TV-u?

[Edited on 19-3-2010 by Rocky]

~=~Rocky~=~

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Bojan_N
Member

Member Is Offline

[*] posted on 19.3.2010 at 10:51

Quote:

2 Bojan_N
Znam za te linkove, jednom sam letimicno preletio preko tih stranica. Nije me ubedilo, Sagat ima prednost po tome ali nije nadmocan. Mislim da se smatra ubicom iz drugih razloga. Nisam bas merodavan za ocenu, juce sam izgubio protiv Blanke 0-6. Ne mislim da je Blanka disbalansiran. :) Kada imas vremena da pokazes tog opasnog Sagata? Ili Akira ako ima vremena, ali to bi vec bio sukob interesa.

Druže, video sam tvoju poruku ali nisam bio u mogućnosti da ti odgovorim odmah. U suštini, ja ne igram sa Sagatom već duže vreme i mislim da nisam kompetentan da ti u praktičnom smislu pokažem koliko je nadmoćan. Dao sam ti svoj predlog. Tvoje je da olučiš šta će biti konačno :).

Mislim da Sagat nije zabranjen na javnim turnirima iz komercijalnih razloga, iako su svi svesni toga da je najjači. Mislim da sam gledao i intervju sa jednim od ljudi iz Capcoma gde čovek na pitanje da li će Sagat biti oslabljen u SSF-u jer se ljudi masovno bune odgovorio: "Sagat je visok i krupan, i treba da bude najjači". To sve govori....

Ipak je on Ryu-ov glavni protivnik po priči, a i u SF-u se nalazi još od prvog dela. Tako da bi bilo malo glupo zabraniti njegovo korišćenje. Ako već pratimo protokol javnih turnira onda nek ide kako je tamo rečeno :)

Što se Blanke tiče, najveći problem kod njega je što mnogi ne znaju kako da igraju protiv njega. Njegov stil se u mnogome tome razlikuje od ostalih i to predstavlja najveći problem. Nailazio sam na ljude koji su me opušteno dobijali sa Akumom i Ken-om, a o Ryu-u da ne pričam. Nije Blanka toliko jak koliko se ljudi istripuju jer nisu navikli da igraju protiv njega. Mislim da je na ovom forumu prisutan dečko koji SFIV igra pod nadimkom Bilke91 i koji mi sasvim lepo parira kada biram Blanku zato što je naučio da igra protiv njega.

[Edited on 19.3.2010 by Bojan_N]

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 19.3.2010 at 11:00

2 Rocky
Razumljivo, tvoj je laptop, tvoja tastatura. Sto se tice obavestavanja, i to sam mislio da uradim cim zavrsim web stranicu i odstampan flyere za turnir (hvala Zekimaru). Mislio sam jos da napravim poster i da nisam artistically challenged ovo bi vec bilo gotovo.
 Pages:  1    3    5  ..  7

Go To Top