Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3
Author: Subject: Izbeljivač (Bleach)
Devastator
It can\'t be helped

Registered: 23.12.2007
Member Is Offline

Mood: Razbijachka disciplina

biggrin.gif posted on 5.4.2010 at 12:54
Izbeljivač (Bleach)

...da ne poverujete, ali ukucajte na anidb-u Izbeljivač :D

Bleach(AniDB|Wiki)

Genre: Action, Large Breasts, Martial Arts, Parallel Universe, Shounen, Special Squads, Super Power, Swordplay

Plot
Kurosaki Ichigo is not a regular 15 year old, because he has always had the ability to see spirits and ghosts. One day, a female Shinigami (God of Death) named Kuchiki Rukia appears before him, hunting for an evil spirit. But during the confrontation, the Shinigami's powers are transfered to Ichigo. Thus begins the adventures of Ichigo and Rukia and their mission to herd Hollows (fallen spirits) as well as confronting other spiritual beings.

Licni komentar
Oduvek su me privlacili tripovi da mi(obicni smrtnici) svojim ocima ne vidimo zapravo sve, i da se oko nas desavaju stvari koje mi ne mozemo ni da zamislimo...
Bleach spada u onu grupu sa huge amount of episodes, kao i ostale poznatije anime "Naruto, One piece..." i da bi se takav jedan anime gledao s punim uzivanjem, po nekom nepisanom pravilu, potrebno je "otrpeti" prvih 20ak epizoda i onda krece danonocno gledanje, no kod mene to nije bio slucaj :) Ako izuzmemo filere, anime je dosta veran originalnoj mangi koja inace izlazi nedeljno i dosta je kvalitetna, s obzirom na tempo rada autora i pritiska od producenata pa i publike.

Detaljniji opis, sa emuglx sajta. mozete naci ovde

[Edited on 5.4.2010 by Devastator]

Hate is a place where a man, who can't stand sadness, goes

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Roronoa Zoro
Kaizoku Gari

Registered: 4.9.2006
Member Is Offline

Mood: ざわ…ざわ…ざ‥ざわ……ざわ

[*] posted on 5.4.2010 at 13:32

pogledao sam nekih 18-20 epizoda (ne sećam se tačno) i nisam imao neku želju da nastavim, mda doduše pogldao sam nek nasumične epizode na TV-u, ali me ni to nije privuklo da nastavim. sad još kada čujem/pročitam da filleri traju i 20+ ep to mi još više ubija želju za gledanjem.

[Edited on 5.4.2010 by Roronoa Zoro]

I can see it! The greatest fortress in the world... OUTER HEAVEN!!
And somewhere ahead... METAL GEAR is waiting! LET´S GO!!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Darth Revan
Fr1ck

Registered: 9.10.2004
Member Is Offline

Mood: Optimist

[*] posted on 5.4.2010 at 13:57

Generalno prvih 60 epizoda su bas dobre. Poslije toga biva sve losije i losije, manga je trenutno na najnizem mogucem nivou - zaista treba poseban stomak da bi se sve to svarilo.

\"You remind me of myself...before I was slaughtered and cast into the Abyss.\"

\"A shame the manner of this man\'s death prevents us from restoring him to life - my interrogations could have brought us much information!\"

\"I will be the last! And you will go first... Heh hehehehe...\"
View user's profile View All Posts By User
Sqall
Fr1ck

Registered: 1.2.2008
Member Is Offline

Mood: Eto sto sam Vruc!!!!!!

[*] posted on 5.4.2010 at 14:11

Quote:
Originally posted by Darth Revan
Generalno prvih 60 epizoda su bas dobre. Poslije toga biva sve losije i losije, manga je trenutno na najnizem mogucem nivou - zaista treba poseban stomak da bi se sve to svarilo.

Nije ti potreban stomak nego moras da budes veooooma napaljeni klinac da bi ti se svidjao Bleach.:lol:
Zamisli da neko napise kako su borbe fenomenalne ili boze me sacuvaj od filler-a silnih...:eyes::eyes::eyes:
Mangu citam jedino jer izlazi isto kada i One Piece i Naruto,pa je prelistam cisto radi reda da ubijem vreme.
Poslednji chapter je ne daj boze,ovo mi je mozda i prva manga kod koje sam poceo da se razmisljam da prestanem da je citam jer pocinje veoma da smara.

Mislite sta hocete ali jedino valja pogledati dio do oslobodjenja Rukie,tu je Izbeljivach jos uvek i davao znake kvalitetnog naslova,ali posle damn!!! pocinje da gubi na kvalitetu opasno a filler-i jos samo dodaju ulje na vatru.

Devastator
It can\'t be helped

Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 14:27

@sqall
smorilo te [spoiler]sto se pojavio ichigov cale, pa je prica pocela bas da se razmrsava(Icigo verovatno half shinigami half human)? Mene je pomalo smarala manga (posebno aizenova nadmenost-kako on sve kontrolise...a i od same borbe sam vise ocekivao, al videcemo...)[/spoiler]

Darth Revan
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 14:39

Quote:
Originally posted by Devastator
@sqall
smorilo te [spoiler]sto se pojavio ichigov cale, pa je prica pocela bas da se razmrsava(Icigo verovatno half shinigami half human)? Mene je pomalo smarala manga (posebno aizenova nadmenost-kako on sve kontrolise...a i od same borbe sam vise ocekivao, al videcemo...)[/spoiler]

[spoiler]
Fali neka konzistencija. Kao da autor ima u glavi radnju za samo nekoliko narednih captera, pa onda poslije pokusava da napravi neku vezu i sve to poveze.

Interesantna mi je prica sa Espadom. Cijeli SS drhti od pomisli da bi Aizen mogao da okupi mocnu espadu. Na kraju se ispostavi da je Aizen mocniji 10x puta nego cijela espada zajedno, samim tim nije mu ni trebala - na kraju je sve sinigamije sam ubio/dobio.

Drugo, covijek je vijekove proveo u SS, ali niko nije imao uvid u njegove moci ili bilo sta o njemu. Potpuno neverovatno kako se nista o njemu ne zna. Bar da su mu Bankai vidjeli, to je morao da pokaze da bi postao kapetan, buduci da nije ubio prethodnog kapetana.

Onda relativni odnosi snaga. Icigo je bez Bankai zamalo dobio Zarakia. Poslije je naucio Bankai, Hollow form i jedva se borio protiv 6. espade. Medjutim to nije smetalo Zarakiju da se bori protiv 5. espade na egal i na kraju dobio.

Da napomenem u tom trenutku Icigo bi tebao da je bar 50X jaci od Zarakia.

Smor me je da vise navodim, ali anime ubija taj nedostatak konzistencije.

[/spoiler]

\"A shame the manner of this man\'s death prevents us from restoring him to life - my interrogations could have brought us much information!\"

Devastator
It can\'t be helped

Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 15:09

Quote:
Quote:
@sqall

[spoiler]
Fali neka konzistencija. Kao da autor ima u glavi radnju za samo nekoliko narednih captera, pa onda poslije pokusava da napravi neku vezu i sve to poveze.

Interesantna mi je prica sa Espadom. Cijeli SS drhti od pomisli da bi Aizen mogao da okupi mocnu espadu. Na kraju se ispostavi da je Aizen mocniji 10x puta nego cijela espada zajedno, samim tim nije mu ni trebala - na kraju je sve sinigamije sam ubio/dobio.

Drugo, covijek je vijekove proveo u SS, ali niko nije imao uvid u njegove moci ili bilo sta o njemu. Potpuno neverovatno kako se nista o njemu ne zna. Bar da su mu Bankai vidjeli, to je morao da pokaze da bi postao kapetan, buduci da nije ubio prethodnog kapetana.

Onda relativni odnosi snaga. Icigo je bez Bankai zamalo dobio Zarakia. Poslije je naucio Bankai, Hollow form i jedva se borio protiv 6. espade. Medjutim to nije smetalo Zarakiju da se bori protiv 5. espade na egal i na kraju dobio.

Da napomenem u tom trenutku Icigo bi tebao da je bar 50X jaci od Zarakia.

Smor me je da vise navodim, ali anime ubija taj nedostatak konzistencije.

[/spoiler]

[spoiler] Pazi, Aizen je po prirodi deceiver, kao i njegov sam mac(ako sam dobro razumeo mac odslikava dusu shinigamia). Tako da ne bi trebalo da iznenadjuje nista sto je covek iskoristio hollow-e. Jer, ipak, on sam ne bi mogao sve(napravio je cak onog klinca koji sluzi samo da seal-uje genrjusajov uber zapkatou. A i nije tacno da niko nije provalio za Aizena. Svi bivsi holloficirani kapetani, koji su zbog brutalne proteranosti iz SS rekli da ih zabole za SS, vec samo traze revange protiv Aizena. Jedino sto me buni jeste sto je i Urahara znao za Aizena, ma i on je imao svojih razloga za cutanje(sougojaku).
A sto se odnosa snaga tice... Ne zaboravi da je Zaraki, posle duela s Ichigom, rekao "...I want to become stonger!" Dakle, ne bi me iznenadil o da je naucio jos sto sta(priznajem, malo mi je lame bio onaj dual hended swing :D).
Kao sto sam naveo u svom komentaru. Veliki je pritisak na autora, koji je dosta kreativan, ali kad su poceli sponzori, pare... Dobro je da je uopste odrzao ovako nesto.

Guru
Team M8t Killer

Registered: 9.1.2006
Member Is Offline

Mood: SnoWhite

[*] posted on 5.4.2010 at 16:41

E super taman sam sve iscitao sta ce biti kasnije tako da ne moram sada ni da gledam...:)

Ako vas ne mrzi opisite jos neke bitnije detalje koje ce da se dese nakon zavrsetka filera...:)

Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 5.4.2010 at 17:33

ja sam odgledao ceo onaj prvi arc, ono oko 60tak epizoda... i kao ok je ako stavish na stranu neke retardirane scene, ali kraj arc-a je maksimalno retardiran, i nekako mi je sva prezentacija jadna... neukusna. one piece i naruto to mnogo bolje rade.

enivejz, tu sam dropovao anime, i drago mi je. :D

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Devastator
It can\'t be helped

Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 19:46

Pih, sta je Bleach hatera... Nije valjda da sam jedini ovde ko ima neko pozitivnije misljenje za ovaj anime...

Inace,
ove nedelje se zavrsavaju fileri, a od sledece se resumeuje fight Ichigo VS Ulquiorra :)

Sqall
Fr1ck

Registered: 1.2.2008
Member Is Offline

Mood: Eto sto sam Vruc!!!!!!

[*] posted on 5.4.2010 at 19:54

Quote:
@sqall

Nismo mi hejteri,samo ne volimo da nas vuku za nos!!!
Ne reci cu ti javno Ichigo je verovatno half shinigami half bog ili mozda Vastolorde ili Sayan Goku-ov brat napaceni izgubljeni.
Ali zato niste u pravu za Zarakija oni svi u SS-u imaju restrikciju moci.

Devastator
It can\'t be helped

Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 20:03

^zaraki je vec samog sebe restriktovao, a u SS su restrikcije samo za sword relese, i to kod kapetana :P
Zar ne mozes da gledas Bleach kao seriju gde je fokus na 2 legendarna shinigamija iz tog doba (Ichigo i Aizen)...

Darth Revan
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 20:23

Quote:
Originally posted by Sqall
Quote:
@sqall

Nismo mi hejteri,samo ne volimo da nas vuku za nos!!!
Ne reci cu ti javno Ichigo je verovatno half shinigami half bog ili mozda Vastolorde ili Sayan Goku-ov brat napaceni izgubljeni.
Ali zato niste u pravu za Zarakija oni svi u SS-u imaju restrikciju moci.

Ta restrikcija moci im je samo u realnom svijetu, ona borba Zaraki vs Ichigo je bila full power.

A sto se tice hejta na Bleach, nema tu misterije - jednostavno je radjen od danas do sjutra i to ne moze na dobro da ispane.

Guru
Team M8t Killer

Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 20:27

Super, javi na ovoj temi kada se zavrse fileri da krenem da skidam...glupo mi da dropujem kada sam dogurao dovde...

ultraNova
V.I.P.

Registered: 28.11.2007
Member Is Offline

[*] posted on 5.4.2010 at 22:03

Pratim i ja Bleach, sto jest jest nerivra sto su filleri podugi i isto time-machine. Ichigo u Hueco Mundo odjednom slijedeca epizoda on se ganja sa Muramasom ili sta vec, I mean WTF. Ali sve u svemu serija mi je super. Bleach je na fazon : I'm...half dead...Phuck! I transformed again... let's kick him.
Btw sta mislite kakav je bankai od Yamamot.a xD?
Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 6.4.2010 at 00:00

Quote:
A sto se tice hejta na Bleach, nema tu misterije - jednostavno je radjen od danas do sjutra i to ne moze na dobro da ispane.

bravo matori, ni ja bolje ne bih rekao :)

Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 6.4.2010 at 18:39

Realno ubiše sa filerima, preteraše, ali mislim da priča o nekoj konzistenciji itekako nije na mestu. Za početak Ičigov se personaliti uopšte ne menja, što nikako ne mogu da kažem za emo Naruta recimo. Što se tiče snaga to mi je skroz realno i bilo bi mi malo predvidivo kada bi sam mogao da zaključim koliko je ko jak na osnovu šibanja od juče, različito napreduju i odnosi snaga se menjaju. I kako to da niko ne spominje plejadu različitih likova, gde su pogotovo kapetani i poručnici skroz razlikuju i originalno su dizajnirani?Ludi naučnici,anti-heroji, chaotic good navčive,prefrigani villaini, sve je tu, bukvalno za svakog nešto. Najbolje od svega je što sve to funkcioniše većim delom serijala. Što se tiče Aizena,ni to baš ne kontam, pa on je i išao na to da se zna što manje o njemu, ne bi postigao to što je postigao da su se bar malo znale njegove namere.Previše su razvukli anime ali to je sasvim normalno za pop šonene.
I naravno ultimativno pitanje:

[spoiler]Koliko vas je znalo da će Aizen postati to što će postati a da nije naravno prethodno čitao mangu? Ovo je doduše retoričko pitanje jer je prefektno odrađen prelaz...[/spoiler]

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 6.4.2010 at 19:09

pa ne znam koliko si anime naslova gledao, ali u trenutku kada je bleach krenuo i sve dobro shto je bilo u njemu je vetj vidjeno. u najbolju ruku, shonen prosechnog kvaliteta.

Darth Revan
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 6.4.2010 at 19:20

Hehe, smijesno mi je da poredis Naruta cije je odrastanje odlicno napravljeno (barem u mangi, ne znam za anime), za razliku od Iciga kome se trazenje rezolucije ponavlja kao mensturlani ciklus.

A sto se Aizena tice ne da je patetican u ovim zadnim capterima sa svojim - "u have played rite into my hands, dance pupets". Bukvalno nije bilo nikakavog nagovjestaja da je on sve to isplanirao, ma ni hinta - ni dijete od pet godina mu ne bi povjerovalo.

Sreca pa sam mangu prestao ozbiljno da shvatam, jer tu samo sto nisam pao od smijeha sa stolice. "Znas ono kada si pao sa stolice? To sam isplanirao. Znas ono kada si isao u wc? Sve je planirano. Znas ono braon govno? I to."

@Jontra
Bleach bas ima dobre likove, imao je i cak i dobru pricu. Ali jednostavno taj rad gdje pisac razmislja samo o tome sta ce se desavati naredne nedjelje ostavlja itekakve posledice. Steta mogao je biti bas dobar anime, ovako je za preporuku samo dio do kraja SS arca.

Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 6.4.2010 at 21:24

@Max: problem u Bleachu jeste već preterana repetetivnost, ali to je standardno za veće serijale, da li se zvali Inuyasha,HxH,Ranma itd.svuda sam to viđao. Veruj mi odgledao sam i previše serijala, i kako vreme prolazi polako se nazire šablon u dobrom broju nadolazećih,bez obzira na genre, fali mi jedan Golden Boy*grin*
@Darth Revan: Nije problem njegovo odrastanje nego emo opsednutost Sasukeom,i to se toliko apostrofira da je to bolest, i da porediću ga sa Ičigom zato što je on klasični glavni lik koji poneki put upada u depresiju(naravno) ali je takođe u fazonu bring it on, a jer ono beše bitan hype za šonene?
Aizena ne mogu baš previše da komentarišem jer ne čitam mangu, ali prelaz je stvarno epic a koliko je on sam po sebi op vreme će pokazati, a "u have played rite into my hands, dance pupets" je opis velikog broja negativaca pogotovo u šonenima, naravno onda sledi "resolution"
Ja ću nastaviti da gledam Bleach, sporedni likovi su mi još uvek itekako zanimljivi, o dizajnu sam pričao i ranije, novi fileri su lošiji nego stari ali jbg. Ono što je sigurno je da kako vreme odmiče Bleach gubi na kvalitetu, ali kao što rekoh no big deal, to je klasika.
Koliko je prosečan kada se poveče crta nisam baš siguran, uzevši u obzir popularnost i ocenu na većini sajtova.

Darth Revan
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 6.4.2010 at 22:45

Ovo kada sam naveo "u have played rite into my hands, dance pupets" ne odnosi se na ono kada Aizen izda SS i pobjegne u Hueco Mundo. To mi je malko nelogicno, ali skroz ok.

Ako nastavis da gledas Bleach vidjeces o cemu pricam, katastrofa najviseg nivoa. Ona zajebancija sa wc - om, stolicom itd... uopste nije pretjerana. A tek ces da vidis kakave mu je muci Kubo dao, pitaces se cemu cijela sarada.

Guru
Team M8t Killer

Member Is Offline

[*] posted on 7.4.2010 at 08:59

Slazem se da je bleach dosta izgubio na kvalitetu, posebno sto ubija sa tim filerima, koji su zivi ocaj...OP recimo ima solidne filere, cak sta vise odlicne, a kako se razvio ne moze da se poredi, ovaj zadnji arc u impel down-u je cisto kidanje...

Slicna situacija je za Naruto, mnogo je bolji sada nego ranije, dobio je na kvalitetu, sem sto su fileri losiji u odnosu na OP...

Iskreno bleach od tri pomenuta je mnogo losiji, ali opet kada sam do sada dogurao gledacu ga dok me skroz ne skenja...

grimlord
Super Fr1ck

Registered: 19.5.2003
Member Is Offline

Mood: Composin'.

[*] posted on 13.4.2010 at 12:26

Ko je pitao kad tje kraj fillera? Ne mogu da chitam kroz sav ovaj flejm, izgoreshe mi trepavice. :D Zavrshio se filler, sledetja epizoda je normalna pricha.

Guru
Team M8t Killer

Member Is Offline

[*] posted on 13.4.2010 at 12:35

E zahvaljujem...ja sam pitao...:)

Maxa
the Unyielding

Member Is Offline

[*] posted on 13.4.2010 at 12:52

FLEEEEEEEJM!!! :lol:

Pages:  1    3

Go To Top