Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3
Author: Subject: Vojska
Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 17.7.2010 at 10:43
Vojska

Jelte,nešto mi nije jasno.Jel' ukinut vojni rok,tj jel je sad julska/junska/avgustovska/septembarska klasa poslednja?

Ćale me plaši (a njega je neki njegov drugar) da ima neka decembarska i da sad moram OPET da upišem neki faks kako bih izbegao da odem kao poslednji u vojsku (bilo to redovna ili civilna).

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
No_LiMiT
Banned Faggot

Registered: 12.7.2004
Member Is Offline

Mood: Valar Morghulis

[*] posted on 17.7.2010 at 11:00

Pitaj naseg voljenog lidera Kim jong-nicka, on ima iskustva s tim :p

[Edited on 17.7.2010 by No_LiMiT]

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 17.7.2010 at 12:59

Quote:
Originally posted by Black_Waltz
Jelte,nešto mi nije jasno.Jel' ukinut vojni rok,tj jel je sad julska/junska/avgustovska/septembarska klasa poslednja?

Ćale me plaši (a njega je neki njegov drugar) da ima neka decembarska i da sad moram OPET da upišem neki faks kako bih izbegao da odem kao poslednji u vojsku (bilo to redovna ili civilna).

Najčešće je mišljenje da je Septembar poslednji, ali niko još ne zna za sigurno. Inače u ovoj godini imaš još Decembar, ali je Ministar rekao da se za nju neće deliti pozivi. Da Ministar Šutanovac, ali je pitanje da li verovati vlasti.

I pored toga, ljudi misle da će vojska biti raspuštena i pre Decembra, tj. da oni koji krenu u Septembru najverovatnije neće odraditi ceo rok. U svakom slučaju ogromne su šanse da će biti prekinuti svima koji krenu u Septembru.

Ako si '85. godište nemoj da se zezaš, upiši faks(obnovi godinu) i spavaj mirne glave. To ti rešava sve probleme. Vojska ne mora da se odloži samo sa fakultetom, može i sa pripravničkim stažom, pa ako možda imaš nekog da ti to sredi(prekinete radni odnos nakon 10-20ak dana) i to je super, a jeftinije rešenje.

U svakom slučaju nećeš dočekati da te oni teraju u vojsku, pa odlaži koliko god to bude potrebno. Po mom mišljenju, isplati se dati i za školarinu zbog toga. :D

[Edited on 17-7-2010 by [forsaken demon]]

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
GRUJA
I am God of War

Registered: 13.10.2008
Member Is Offline

Mood: FATALITY

[*] posted on 17.7.2010 at 13:12

Ja sam isao u redovnu vojsku 6 meseci i nije mi nista falilo :)

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 13:16

Svak ti čast, a da li bi išao da nisi morao?
Druga je to priča, ima ljudi koji jednostavno ne žele da idu u vojsku iz sopstvenih razloga i mislim da bi to moralo da se ispoštuje.

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 13:24

Zavisi na sta mislis?
Ima ljudi koji se boje i misle da ce tamo da ih zajebavaju pa neidu uvojsku.Druga kategorija su oni koji ne mogu zbog faksa i zene i deteta jer mozda samo on zaradjuje za opstanak, treca kategorija su mamini sinovi i burzuji.
Ja sam nulta kategorija jer sam zeleo da idem, jos sam se i ranije prijavio da idem u vojsku :)

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Stale
Fr1ck

Registered: 29.9.2006
Member Is Offline

Mood: Winter Is Coming

[*] posted on 17.7.2010 at 15:26

zaboravio si 4. kategoriju. Ljudi koje zabole ona stvar za vojsku i ne zele da je sluze :P

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die.

To permit irresponsible authority is to sow disaster; to hold a man responsible for anything he does not control is to behave with blind idiocy.

Nyarlathotep
Navandu

Registered: 10.9.2006
Member Is Offline

Mood: Без наркоты круто!

[*] posted on 17.7.2010 at 15:35

^^
ili peta kategorija koja je miks tvoje kategorije i prve kategorije i usput se gadi oruzhja.

No_LiMiT
Banned Faggot

Registered: 12.7.2004
Member Is Offline

Mood: Valar Morghulis

[*] posted on 17.7.2010 at 15:37

Vojska je mozda imala smisla prije 30-40 god, pa jos kad te posalju u drugi kraj Juge i sl. Al u SRJ i SCG i posle je totalno nepotrebna stvar i glupost postala, a i u danasnje doba "ceranje" ljudi da provode godinu dana ili koliko vec svoje mladosti na takve stvari.. fuck it
LF refugee status :3
Srecom ovdje je odavno ukinuta pa nikakvih problema nijesam imao :)

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 15:44

Pa,kod vas su posle 3-4 meseca ukinuli vojsku kao potpuno nepotrebnu.
Ovde,nažalost,nekom odgovara da državi na grbači budu xxxxxxx ljudi od kojih je sitan procenat kriminalno aktivan,a sad zna i kako se koristi oružje.
Vojska ftl.

Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

darkado
Super Fr1ck

Registered: 19.11.2007
Member Is Offline

Mood: Sleepy...

[*] posted on 17.7.2010 at 15:44

mislim da ne bi trebala da se ukida jer to ne vodi nichemu. ne razumite me pogreshno, vojske se lichno gnusham ali je jednostavno potrebna, posebno kad svi vole da te *ebu. u svakom sluchaju mislim da su ovi shto su sluzhili civilno samo sebe za*ebali jer su izgubili 8 meseci umesto 6 chuvajutji deponije umesto da stichu nova znanja i poznanstva a mozhda usput i pokupe poneku lovachku prichu.

Quote: Originally posted by DragonOfTheEarth  
Quote: Originally posted by Blue  
Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

Ima uvek ljubomornih ljudi, ne obracaj paznju.

Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 17.7.2010 at 15:46

Quote:
Originally posted by Stale
zaboravio si 4. kategoriju. Ljudi koje zabole ona stvar za vojsku i ne zele da je sluze :P

+1.

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 15:47

Quote:

Ta kategorija je isto kukavicljuk ;)
Nema tu zabole te nezabole te, moze da te neinteresuje, ali jel svakoga interesuje osnovna skola :) ?Pa je obavezan da ide u nju, dobro znamo koliko cigana neide i nepismeno je, sutra kad se zapuca neko ce reci:ohh nee!Ja sam prao bakutama bulju u civilnoj vojsci, ne znam ja da radim sa oruzijem.
Ja smatram da je casno biti vojnik i sluziti vojsku na fer i regularan nacin.

Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 17.7.2010 at 15:51

Quote:
Originally posted by gruja33
Quote:

Ta kategorija je isto kukavicljuk ;)
Nema tu zabole te nezabole te, moze da te neinteresuje, ali jel svakoga interesuje osnovna skola :) ?Pa je obavezan da ide u nju, dobro znamo koliko cigana neide i nepismeno je, sutra kad se zapuca neko ce reci:ohh nee!Ja sam prao bakutama bulju u civilnoj vojsci, ne znam ja da radim sa oruzijem.
Ja smatram da je casno biti vojnik i sluziti vojsku na fer i regularan nacin.

Casno je to, i sluziti vojsku je potpuno fer. Ali neke jednostavno ne interesuje da odsluze vojsku, jer svejedno posle toga jedino sto dobijaju je cinjenicu da u razgovoru kazu da su sluzili vojsku, nista vise. Mene licno vojska ne interesuje, ali nimalo, sto je jedan od razloga zasto necu ni ici. Dobro, mozda se to misljenje promeni kroz vreme, ali opet. :)

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 16:10

Konkretno,od svih drugova koji su služili redovnu pokupio sam ove stavke:

1.Uglavnom ti dopadnu debili sa kojima moraš da provodiš 6 meseci

2.Sve što si naučio sa oružjem mogao si i ovako

3.Možeš da kažeš da jesi služio vojsku na šta te onda neko pita A GDE i ti mu onda kažeš i to je to.

4.Lovačke priče se svode na to da uvek,ali UVEK u tom i tom gradu ima par devojaka koje puše vojnicima i kresnu se onako iz gušta sa njima.Ići na pecanje i ići u ribarnicu nije isto.

5.Na kraju ti svi kažu da kao i da nisi služio vojsku,jer te iovako šalju kući za vikend svaku drugu nedelju.

Quote:

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 16:29

Hah, opet se rasplamsala ta priča o vojsci, samo čekam Igoritzu da uskoči. :D
Najviše svi hvale vojsku zbog 'iskustva za ceo život'. Kakvo je to iskustvo, koliko ti je primenjljivo u daljem životu? Osim discipline, nisam siguran da postoji još nešto, a i to je diskutabilnu u današnjoj VS. Moj odlazak na rad u SAD je eonima isped svega što se može iskusiti u vojsci. Ne uči se ništa o životu, već samo kako da sklapate oružije i da gubite vreme na najgori mogući način.

Što se tiče časti, to ne bih da komentarišem... Rekao je lepo Cod3r, to je išlo možda pre 30-40 godina, danas su stvari drugačije. Vojska je totalni raspad i stvari moraju da se bitno promene, ako se želi bilo kakav smisao tu.

Takođe, velika je zabluda da se rade ko zna kakvi poslovi u civilnoj. Dupeta starih lica niko neće prati, to rade stručna medicinska lica koja dobijaju dobre pare za to. Upoznao sam jednu u Americi i ona je to radila sa velikim osmehom, eto koliko je dobro plaćeno.

Uostalom, vas niko ne zeza što ste išli u vojsku. Budite korektni i vi nemojte da proglašavate ove koji neće da idu kukavicama i izdajicama, kada ne poznajete prave razloge.

darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 16:44

netje prati dupeta ali tje im kashljati babe na shalteru 8 meseci u facu

Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 16:48

A to se razlikuje od ovoga sada što imam kod kuće....kako ?

Quote:

GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 17:01

Jednostavno moje misljenje je drugacije od vaseg i to je to.
Nekazem da ste vi picke posto niste sluzili vojsku ali oni koji idu u civilnu da bi izbegli redovnu, oni su za mene picke svi komplet :)

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 17:04

Quote:
Originally posted by darkado
netje prati dupeta ali tje im kashljati babe na shalteru 8 meseci u facu

Ako ćemo sa takvim glupostima, onda verujem da je manje neprijatno nego kada se voziš gradskim autobusom, bilo kada, plus nećeš drugu ruku morati da držiš u džepu gde ti je novčanik.
Mislim ono, batali te priče...

darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 17:09

nije pricha, tako je. da ne pominjemo ostale sjajne poslove kao shto je chishtjenje ulica i chuvanje deponija.

Zekimaru
Fr1ck

Registered: 18.2.2005
Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 17:18

View user's profile View All Posts By User
Nyarlathotep
Navandu

Registered: 10.9.2006
Member Is Offline

Mood: Без наркоты круто!

[*] posted on 17.7.2010 at 17:29

Quote:
Originally posted by gruja33
Jednostavno moje misljenje je drugacije od vaseg i to je to.
Nekazem da ste vi picke posto niste sluzili vojsku ali oni koji idu u civilnu da bi izbegli redovnu, oni su za mene picke svi komplet :)

a mi koji spretno izbegavamo vojsku godinama ? shta smo mi ? :D

GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 17:41

Quote:
Originally posted by darkado
nije pricha, tako je. da ne pominjemo ostale sjajne poslove kao shto je chishtjenje ulica i chuvanje deponija.

Realno bi bilo da ako neidu u redovnu vojsku(izaberu civilnu) da im daju da rade u livnici,sljunkari,cementari ili da rade na groblju, ovako dobiju neki dom i lade jaja :)
Eventualno bi mogli da dobiju da rade na zalivnom okopavaju na njivi i tako :)

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 17.7.2010 at 17:47

Ja bi cenio groblje ili patologiju,međutim,samo sa teškom srećom bih mogao tu da uletim :)

Quote:

Pages:  1    3

Go To Top