Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2
Author: Subject: Svarun (Novi Sad) - Sunce domace muzicke scene
Demijurg 4
Fr1ck

Registered: 1.12.2005
Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 00:57
Svarun (Novi Sad) - Sunce domace muzicke scene

Htedoh napisati prvobitno u subjectu "...domace metal scene" ali skontah koliko bi to svetogrdje bilo. Clanovi ovog foruma, ovom prilikom zelim da vam predstavim jedan bend, cije kvalitete su direktan rezultat da je njegova ocekivana marginalnost na ovim prostorima dolazi upravo kao potvrda muzicke ogranicenosti ovdasnje publike, ne foruma naravno, vec ovih prostora.

Oprostite ako cu malo da utusim sa sledecim delom, smatram da je pozeljno u ovoj prilici - pre nego li sta napisem konkretno o bendu, hteo bih samo da skrenem paznju na jednu stvar koju znaju profesori Kompozicije na muzickim akademijama, kao i studenti doticne ali koji nazalost po muzicko razumevanje u svetu, cine samo mali procenat ljudske populacije. Svi mi imamo ukuse koji su izmedju ostalog vezani i za muziku i to je ok, medjutim problem je u tome sto se u mnogo slucajeva ti ukusi projektuju na "kvalitet" muzike, iako je to nepovezivo. Muzika se procenjuje na 2 nacina, jedan je na osnovu ZVUCNOSTI (laicki receno, osecaja) i na taj nacin je procenjuje preko 99% ljudske populacije, verovatno, i na koji utice jako puno faktora, dok je drugi na osnovu RAZUMEVANJA (poznavanja muzicke kompozicije i sistema muzicke strukture, harmonije, orginalnosti i svega ostalog), sto ide skoro pa iskljucivo(!) uz Klasicnu, odnosno Umetnicku muziku i ucenje kompozicije na institucijama. Ogromna vecina metal muzike, koja je do sada napravljena je delimicno ili u potpunosti neuspela sa strane muzicke kompozicije. Izuzeci postoje ali njih je malo - Symphony X (narocito album V: New Mythology Suite), prvi radovi od Adagia, Sun Caged, Spheric Universe Expirience itd. Razumem da se nekome ova muzika ne mora dopasi, odnosno leci njegovom/njenom izboru, ali sa stanovista KOMPOZICIJE ona predstavlja najuspeliji metal na svetu. Bez zelje da uvredim neciji ukus, recicu da najpopularniji metal bendovi danasnjice nisu ni blizu tog nivoa muzicke strukture - Iron Maiden, Metallica, Judas Priest, Megadeth itd, iako imaju planetarnu popularnost su u tom kontekstu potpuni promasaj i vrlo je moguce da ce nestati kao ime za neko duze vreme, kao sto su i nestala (osim za upucene, citaj: studente vezane za muziku) mnoga imena kompozitora koji su u vreme Bacha i ostalih velikana bili sila, dok se te iste njihove savremenike nije ni znalo, a koji su tek kasnije otkriveni i zapisani u vecnost, dok je za prve utvrdjeno da ipak ne mogu da pripadaju visinama u kojima vise ne postoji bolji ili losiji.

Cemu ovakav uvod? Stvar je upravo u tome sto se na ovim prostorima, preciznije u NS-u pojavio jedan takav bend, jedan koji ima takav nebeski kvalitet (cak i vise od spomenutih kao uspelih) ali za koji se bas i ne zna, sto je najcesce i sudbina muzike koja najvise vredi, barem u tom vremenu u kojem je pravljena. Daleko od toga da je popularnost primarni cilj, da je tako verovatno bi se sviralo/pevalo o propaloj ljubavi ili zmajevima, macevima i princezama.
Predstavljam vam ovom prilikom SVARUN.
Bend je iskljucivo rezultat stremljenja i nadcovecnog rada Nikole Pacek-Vetnica, coveka kome se mogu pripisati sve zasluge za krucijalne i sporedne aspekte muzike Svaruna i svega sto ide uz nju. Evo zvanicnog info-a sa MySpace-a:

Quote:
Svarun je simfonijski progressive metal sastav iz Novog Sada, jugozapadna Slavija, nastao u oktobru 2008.

Svarun je nastao iz potrebe za kvalitetnim metal sastavom sposobnim za izvođenje muzike slične onoj koju inače slušamo, ali opet bliske nama i publici sa ovih prostora, koja se bavi temama vezanim za istoriju svih slovenskih naroda, sa naglaskom na bratskoj i poruci mira koje su uvek protkane kroz naše tekstove. Tragajući za zvukom koji bi nam najbolje poslužio u toj nameri, došli smo sa jedne strane do savremene muzike metal žanra, onakve kakvu izvode Symphony X, Therion, Kamelot, Adagio, dok smo sa druge bili usmereni na doba muzičke prošlosti kada su ideje slične našima bile aktuelne, i na stvaralaštvo autora kao što su Čajkovski, Gustav Maler, Igor Stravinski, i drugi. Takođe, smatrajući da je žanr prezasićen kvazi-virtuoznom instrumentalnom muzikom, mi smo naš naglasak stavili na vokale, u istinskoj tradiciji slovenske muzike, te smo jedan od retkih bendova koji ima u svom stalnom sastavu pet pevača.

Preovladajuća tematika Svaruna je prevazilaženje lične i kolektivne tragedije današnjice i postizanje mira i spokoja unutar sebe i u vezi sa drugima, dakle, u našem središtu je humanistička poruka, namenjena pre svega, ali ne i isključivo, našim, slovenskim, narodima, jednima od onih koji su u proteklom veku najviše propatili. Kroz obrađivanje tema iz kolektivne istorije Slovenstva, kako daleke, tako i savremene, osvrćemo se na ‘’ili-ili’’ trenutke (bratoubistvo kojim je Vladimir Veliki došao na vlast (980.), pad grada Arkone (1168.), proboj Solunskog fronta (1918.) kojim je počelo tragično ujedinjenje Južnih Slovena), tražeći u njima izvor nesreća koje su se iz njih izrodile i obezvređujući ih, stavljajući ljudski život i slobodu iznad svega.

Svarun je do sada imao više nastupa, od kojih bismo izdvojili one na Gitarijadi u Ratkovu, takmičenju izvrsne organizacije i velikog ugleda, i na takmičenju DemoMasters 7 u organizaciji Radija 202 iz Beograda, po našem mišljenju, velikih profesionalaca i sjajnih saradnika, gde smo nastupili kao specijalni gosti u revijalnom delu. Takođe, pesme Krunidba i Meranija su izdate na kompilaciji časopisa Nocturne za Srbiju, i kao takve puštene na talasima Radija 202.

Veliko nam je zadovoljstvo da objavimo da je u toku snimanje prvog albuma Svaruna pod nazivom Slavija, koji će se pojaviti u izdanju moskovske kuće Nymphaea Records i sadržati trinaest pesama u trajanju od skoro 80 minuta. Naročito nam je drago da smo naišli na ogromno razumevanje naših izdavača, tako da će ceo album biti snimljen na srpskom jeziku, osim dve pesme, koje će iz poštovanja biti na ruskom. Obaveštenja o snimanju albuma biće dostupna na našoj stranici, kao i mogućnost kupovine kada album bude objavljen.

Eto, mnogo toga je vidljivo iz quote-a, znaci album izlazi uskoro u izdanju ruske izdavacke kuce Nymphaea Records album je na srpskom i ruskom jeziku, sto ga cini jos i demonstrativnim primerom da se ne moraju slediti trendovi i da nas divni i lirski prebogati jezik ne moze biti menjan "coca-cola" engleskim. Znam da ce se Black_Waltzu dopasti ;)
Inace, split sa bendom Midgard je vec izasao i moze se kupiti preko MySpace-a, po ceni od 300 din.

Pre nego docekamo full album, apelujem na vas da vam ne bude mrsko i da skinete Promo CD od 7 numera, u kome imate i tekstove i promo slike pored pesama. Link:
http://www.megaupload.com/?d=VOIZEB9L

Na MySpace stranici trenutno ima samo jedna numera (donedavno ih je bilo oko 8) koja je samo test mixa sa predstojeceg albuma, znaci ponovo ce se masterizovati sa ostalim pesmama. Takodje, na MySpace stranici imate i snimke sa live nastupa.

Eto, prilozih vam sve, nahvalih muziku benda mozda do nivoa da zvuci pristrasno ali ako poslusate, videcete da je skroz opravdano. Eh da, manite se poredjenja sa Therionom, to je samo po zvucnosti :P

Posto sam naveo flagship projekat, skrenuo bih paznju jos i na Nikolin drugi projekat - Prometheus, koji iako nije olicen u vidu benda, cak i u svojoj samo instrumentalnoj izvedbi (vokali ce tek da se snime) predstavlja, bez preterivanja, verovatno najuspeliji progressive metal na svetu: http://www.megaupload.com/?d=QQ35XLBK
MySpace (numere su zbog velicine podeljene na 2 dela svaka, tako da skinite sa Megaupload linka cele): http://www.myspace.com/prometheusnovisad

View user's profile View All Posts By User
ogisha007
1337 Member

Registered: 6.10.2005
Member Is Offline

Mood: Yo dawg

[*] posted on 16.8.2010 at 10:47

E, brate, bez uvrede, ali si se onako maaaalko prosrao. Maaalko.

Svarun:
Muzika je OK, IMO previse gusta na trenutke, konstantno neke horske sekcije, zamara me.
Produkciju necu komentarisati jer je jelte demo snimak, vokali mi se bas i ne svidjaju, usiljeno mi zvuce, mushki deklamuju, prenaglasavaju svaki slog, zenske naravno sa wannabe operska diva trenucima. Nekako mi sve sklepano zvuci, bemliga.

Nervira me sto se bendovi danas, ne samo ovaj, trude da zvuce ne znam kako uzviseno u svakom trenu, nema nikakve iskrenosti, dinamike. Osecam se izuzetno distancirano od ovakve muzike, nema mi nikakve bliskosti, ne mogu da se povezem sa ovim, i uopste sa malo cim od novije muzike.

Za Prometheus imam misljenje da preteruje sa izletima u atonalno i apstraktno.Naravno, ne mora sve da bude cookie cutter "Em-C-D-iii opet", ali ova nova skola kompozicije (u koju spada Vetnic, jer jel'te ide na Akademiju na taj smer) mi se malo gadi, da budem iskren.

Upoznao sam Vetnica, bio kod njega, pokazivao mi je i pustao neke njegove radove. Covek ima neke delove u svojim radovima gde komponuje graficki, onako kao crta klasterima nota. Lakat dur i mol sedmica... :eyes: Iskreno ne vidim cemu sve to. Komponovanje novog zarad toga da bude nesto novo i po svaku cenu drugacije je meni malo bezveze.

Zakljucak: OK za nasu "scenu", s obzirom da ona prakticno ni ne postoji ali si ga preduvao momachki.

Mozda sam malo biasiran protiv ovog celog epic power fazona zbog cele isfuranosti istog, mislim, stalno neki pohodi na zmajeve i osvajanja nezamislivih proporcija, kada se ti silni junaci odmaraju? :D

Also, JABUKAAAAAA.

[Edited on 16.8.2010 by ogisha007]

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 11:52

Poslacu Vetnicu link za forum, pa eto moze on da stane iza svoje muzike i objasni zasto i kako. Ja stojim iza svake reci koju sam napisao.
Ylvaon
Romalj
*

Registered: 16.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 11:53

I jos sam nacional-socijalista, to si zaboravio da kazes.
Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 16.8.2010 at 12:14

Quote:
Originally posted by ogisha007
E, brate, bez uvrede, ali si se onako maaaalko prosrao. Maaalko.

Svarun:
Muzika je OK, IMO previse gusta na trenutke, konstantno neke horske sekcije, zamara me.
Produkciju necu komentarisati jer je jelte demo snimak, vokali mi se bas i ne svidjaju, usiljeno mi zvuce, mushki deklamuju, prenaglasavaju svaki slog, zenske naravno sa wannabe operska diva trenucima. Nekako mi sve sklepano zvuci, bemliga.

Nervira me sto se bendovi danas, ne samo ovaj, trude da zvuce ne znam kako uzviseno u svakom trenu, nema nikakve iskrenosti, dinamike. Osecam se izuzetno distancirano od ovakve muzike, nema mi nikakve bliskosti, ne mogu da se povezem sa ovim, i uopste sa malo cim od novije muzike.

Za Prometheus imam misljenje da preteruje sa izletima u atonalno i apstraktno.Naravno, ne mora sve da bude cookie cutter "Em-C-D-iii opet", ali ova nova skola kompozicije (u koju spada Vetnic, jer jel'te ide na Akademiju na taj smer) mi se malo gadi, da budem iskren.

Upoznao sam Vetnica, bio kod njega, pokazivao mi je i pustao neke njegove radove. Covek ima neke delove u svojim radovima gde komponuje graficki, onako kao crta klasterima nota. Lakat dur i mol sedmica... :eyes: Iskreno ne vidim cemu sve to. Komponovanje novog zarad toga da bude nesto novo i po svaku cenu drugacije je meni malo bezveze.

Zakljucak: OK za nasu "scenu", s obzirom da ona prakticno ni ne postoji ali si ga preduvao momachki.

Mozda sam malo biasiran protiv ovog celog epic power fazona zbog cele isfuranosti istog, mislim, stalno neki pohodi na zmajeve i osvajanja nezamislivih proporcija, kada se ti silni junaci odmaraju? :D

Also, JABUKAAAAAA.

ovako neshto bih i ja napisao. u sushtini, iako je demo, u danashnje vreme, to treba mnogo ispeglanije da zvuchi, shto znachi da sami i ne umeju bash neshto (sudim na osnovu pesme okachene na majspejsu).

ovako treba da zvuchi demo, imo:

[Edited on 16.8.2010 by Maxa]

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 14:42

Quote:
Originally posted by Ylvaon
I jos sam nacional-socijalista, to si zaboravio da kazes.

:wow:

Inache, za neupucene, gos'n Ylvaon je gospodin tvorac Svarunka i Prometejka.

Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 16.8.2010 at 19:54

Au,brate...pa Deathklok može da vam se sagne po ovom opisu.Ovako bombastično predstavljanje nisam ćuo ni na jedno E3 sajmu,ni na jednoj svadbi ili venčanju,pa čak se ni Kinezi ovako nisu hvalili sad kad su prestigli Japan po ekonomskoj snazi.

Neću da komentarišem muziku,jer brate,Demijurg,reklamiranje ti je krš,znači KRŠ kako si ovo izreklamirao i nemam nikakve želje ni volje ni da kliknem na link.

EDIT
Ajd,ipak,skinuću,da ne bude da sam sad ja tu neki drkoš.Skinuću i dati nekim mojim prijateljima koji ipak više od mene slušaju ovu vrstu metala.Očekujte rezultate surveja za 10-15 minuta.

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 20:09

Nije cilj posta bilo reklamiranje Aleks, razlog zasto ti zvuci jeftino je zato sto si se svega naslusao u zivotu od ljudi ali dobro, imas pravo na svoje misljenje, bar sam se uverio onomad kod "Dvorista" da si pametan lik.
Sto se tice linka, nemoj kliknuti, nemoj skidati i slusati. Nije naredjenje, naravno, vec savet.

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 20:12

Ček,ček,nigde nisam napisao da mi zvuči jeftino.
I još uvek čekam odgovore od još par ljudi.Strpljenja molim.

Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

DragonOfTheEarth
One of the Seven Angels

Registered: 30.6.2006
Member Is Offline

Mood: Uncanny X-men

[*] posted on 16.8.2010 at 20:21

tl dr;

Also, ne volim prog toliko, trash i death su zakon!!! :flame:

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 20:23

Pod "jeftino" sam mislio na ono sto si ti napisao da mi je reklamiranje krsh, ne na muziku Svaruna, za nju smatram da je bozanstvena, a za Prometheus koji cenim jos vise smatram da moze da parira remek-delima klasicne muzike.

Eh, da, overi ovaj link, ako zelis: http://www.rtv.rs/sr_lat/kultura/nikola-pacek-vetnic-pobednik-srpsk...

ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 20:56

To sto je gos'n Vetnic pobednik na kompozitorskom konkursu sa kompozicijom za solo marimbu i tl;dr pratnju meni ama bas nista ne znaci, posebno u zemlji Srbiji, niti realno mora da znaci ista za kvalitet muzike benda Svarun.

To sto je neko potkovan znanjem harmonije, teorije forme muzike i stagod komponovao opere i dela epskih proporcija za metal sastav nista ne mora znaciti. Nije garant kvaliteta, niti ce ikada biti.
Najuspeliji metal na svetu sa strane kompozicije. That's a bold statement. Hohoho. Egoizam bez premca.

Troll much?

edit: Mislim da bi bilo najbolje da se ovaj topik lepo baci pod kljuc i potone u mracne dubine zaborava. Nista dobro iz ovoga nece ispasti.

DragonOfTheEarth
One of the Seven Angels

Registered: 30.6.2006
Member Is Offline

Mood: Uncanny X-men

[*] posted on 16.8.2010 at 21:08

Apsolutno se slazem. Ti demijurze, kao da nikad nisi cuo za Dream Teather, izmedju ostalih.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 21:13

@ Ogisha:
U zemlji Srbiji tebi nikakav dokaz ne bi bio dovoljan da te razuveri od tvog stava, koji si mogao makar bez takvog negativnog naboja da serviras, kao da imas neki razlog da mrzis Nikolu i njegovu muziku. Cak ni saznanje da ga je Milan Mihajlovic (ako uopste znas ko je to) uzeo licno za svog sticenika ne moze da promeni tvoj stav. Zatvarati topic nema potrebe, jer samo ti siris zlu krv u njemu, ako mogu da kazem, a da ne ispadne da hocu da te tovarim.

@ Dragon:
Naravno da sam cuo.

[Edited on 16.8.2010 by Demijurg 4]
Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 21:14

Ok,da vidim kako da sve utiske svedem na što sažetije a razumnije.Komentarišem samo Svarun.Neću mnogo da palamudim jer nisam ja neki kritičar drkadžija,već neko ko će da ide ili ne na njihove svirke i eventualno će da kupi album...čim bude novca :)

Spotove na YT i album (e sad,jel su skinuli,to ne znam) sam poslao rokeru,blekeru,progresivcu,trešeru,skinsu,pankeru i par gotova i četiri alternativca pa čak i jednom pesniku/književniku.Pesme sam preslušao sve,osim Pohoda,čisto zato što nemam živaca da aktivno slušam 9 minuta i sedim u stolici...da sam na svirci,e to je već nešto drugo :) .
Od ljudi sam tražio objektivno i subjektivno mišljenje.

Konkretno,svi su se žalili na tehnički deo muzike.Par citata:

"brate,ovo moze bilo ko

ima pojma o muzici da

iskomponujer"

"neznam nekako mi instrumenti lagani zvuchi"

"Krca da ja oavko sviram bubnjeve

slabo leteo bih iz benda"

"šta bre ova gitara mrljavi dva rifa

a bubanj ima par prelaza koje bi

nogom svirao"

"fegi mi je svaki bend koji glumi neki EPIC a kroz celu pesmu samo stoje u mestu i mlate glavama u rasponu od 1,5 stepeni"

Naravno,bilo je i dobrih komentara:

"dobar je bend

tacan...sto je najbitnije"

"ko krdo bivola kad ide i sve se trese

a još i tačno"

"nekom bi na svirci razbio flashu o glavu kad bi krenuli :D "

Sumiranje je da sve deonice instrumenata zvuče lagano i mogu se odsvirati lako a i meni tako isto zvuči.Dalje,oko glasova se niko nije žalio,i bili su zadovoljni,a VELIK plus od skoro svih pa i mene je to što je na Srpskom jeziku,jer vidim da je ljudima više pun dick engleskog...a i meni.Zato uvek u društvu pa i u mom bendu podržavam ideju o autorskim pesmama sa srpskim tekstom.

Dalje,problem velikog benda je scenski nastup,jer što vas je više,to i bina mora biti veća...a verujte mi,kad sam jednom morao sa 5-članim bendom da sviram na zidarskoj skeli 3 sa 4...nije bilo dobro,nikako :) .Uglavnom,slab scenski nastup,ali potpuno opravdano zbog manjka prostora.Ne očekujem kineski cirkus,ali taj stalak za mikrofon je van guzice a ne u njoj.Malo se mrdnite ljudi,niste Saša Matić :D

Moje objektivno mišljenje je da,ukoliko slušalac ima muzičkog obrazovanja,ovo mu se neće svideti,jer je isuviše nakljukan Terionima,Dream ( :fuj: ) Teatrima,Dragonforsovima itd i očekivanja su mu velika.

Ali,za normalne ljude koji čine većinu publike,pesme zvuče dobro,i osećaju se dobro dok ih slušaju.Ako se zadovolji publika,imate uspeha.Jednostavno.Nije važno da li je bend andergraund,da li je komercijala,ako ga publika voli,dobar je toj publici koja ga voli.Ako ga zavoli i publika koja ga ne voli,onda još bolje.Bendu je konkretno najvažnije da li publika na svirkama reaguje pozitivno,a prodaja cd-ova je u ovoj zemlji nešto drugo.

Opet,skraćena verzija:

Plus:veličina benda,zvuk,epicness,osećaj dok se sluša muzika,tekstovi na srpskom,muzička preciznost

Minus:scenski nastup,lake deonice,pa čak i stil oblačenja

Ovde komentarišem bend koji prvi put čujem,a ko je šta komponovao mi je ič svejedno i ne znači mi ništa.Ako se brend prodaje,dobar je ovako ili onako.

Nema potrebe za zatvaranjem nikakve.

[Edited on 16.8.2010 by Black_Waltz]

Quote:

Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 21:25

Quote:
Originally posted by Black_Waltz
Moje objektivno mišljenje je da,ukoliko slušalac ima muzičkog obrazovanja,ovo mu se neće svideti,jer je isuviše nakljukan Terionima,Dream ( :fuj: ) Teatrima,Dragonforsovima itd i očekivanja su mu velika.

Okej matori, hvala za reply, potrudio si se bas ali jednostavno se ne slazemo i to je to, jebi ga. Siroke narodne mase valjda ne mogu da izgotive Svarun i to je skroz ok. Ako krenem da objasnjavam, ispascu seljak. Nisam samo to quote-ovano izvukao iz konteksta, pohvatao sam ceo post. Cheers.
Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 21:27

Ummmm...neeeeeeeeeeeee.
Rekao sam da široke narodne mase MOGU da izgotive Svarun,ali uvek ćeš imati drkadžiju koji ima nekog obrazovanja koje mu magično povećava penis za 15 cm i koji će da sedi u publici sa prekrštenim rukama i govori E TU SU POGREŠILI,E TAMO NE VALJA,E VIDI OVO E VIDI ONO.Takva ti je četvrtina zrenjaninske publike...stoka jedna,sve bi ja njih flašom!

Quote:

Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 21:34

Ma znam bre da si to rekao video sam ali ja tvrdim da ako osoba ima muzicko obrazovanje ne bi bilo velike mogucnosti da joj se Sv ne dopadne. Siroke narodne mase su one koje su uglavnom do sada davale kritiku za Svarun. Ja ne znam slucajeve da su studenti Kompozicije imali kritiku za Sv., a cak i na Akademijama imas mnogo shogora koji nisu za to. Makar je opusteno pricati sa tobom, ono, imas neagresivan stav.

Black_Waltz
Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 21:40

Meni se lično sviđaju i voleo bih da ih vidim u Zr da dođu.Nije daleko i mogu da im sredim svirku u Kulturnom centru.

Bina bi i dalje bila mala jer je velika sala zatvorena iz nekog razloga,ulaz bi morali da naplaćuju 100 dinara, od toga 70 ide njima,ali naravno da se izreklamiraju bar 2 nedelje unapred.Ovde su jako škrti što se tiče plaćanja ulaznica.

Imam i jedan kafić gde UVEK traže da sviraju,ali je jako mali za ovoliki bend.
A u ZZ ne znam lično nikog,ali tamo je malo fensi i minimum karte je 200 dinara i fensi je i skupo i fensi.

Quote:

ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 21:47

Quote:
Originally posted by Demijurg 4
@ Ogisha:
U zemlji Srbiji tebi nikakav dokaz ne bi bio dovoljan da te razuveri od tvog stava, koji si mogao makar bez takvog negativnog naboja da serviras, kao da imas neki razlog da mrzis Nikolu i njegovu muziku. Cak ni saznanje da ga je Milan Mihajlovic (ako uopste znas ko je to) uzeo licno za svog sticenika ne moze da promeni tvoj stav. Zatvarati topic nema potrebe, jer samo ti siris zlu krv u njemu, ako mogu da kazem, a da ne ispadne da hocu da te tovarim.

Iskreno, nemam blage veze ko je Milan Mihajlovic. Ne mrzim Nikolu ali mi se ne svidja njegova muzika i njegov pristup svemu tome. Jesam biasiran zato sto sam ga upoznao jednom prilikom i jednostavno to moram da ufaktorisem u celokupan utisak.
Sad ispadne da sam bacio galon hejta, sto i jesam u jednoj meri, jbg. Izuzetno me je iznervirao hajpovan uvod i cinjenica je da jesi preduvao kvalitete ovoga benda. Stvarno nisam siguran da znam ikoga ko bi se slozio sa tobom u tvojim tvrdnjama.

I for the record, nisam zatucani metalac. Od dubstepa do Pavela Cesnokova, stvarno se trudim da dam svemu sansu. Preslusao sam taj demo dva puta i nisam rekao da je Svarun los bend, furaju svoj unikatan fazon i shvatam da je teze postici bilo sta kada ides uz dlaku kod nas, da je tesko uskladiti devetoro ljudi, samo i dalje mislim i stojim iza toga da nisu TOLIKO dobri.

I takodje, moram priznati, jedan bambi za srpske tekstove. Ljudi kod nas ne poznaju ni svoj jezik kako treba, a pevali bi o endless voidovima of wretched torment.

Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.8.2010 at 23:18

Milan Mihajlovic je covek koji u Srbiji, a i mnogo sire sto se tice muzike ima level: "Mozete svi da mi pusite ku*ac", da 'prostis. Glavni covek u Srbiji sto se tice Klasicne muzike. Ok, nema veze sa ovom pricom.

E vidis, to sto si napisao da ti se NE SVIDJA, to je prva stvar koju ti priznajem, u redu je reci da se tebi ne dopada ali ne mozes da osporis nista fundamentalno sto cini Sv. Moze ti se ne svidjati produkcija, imidz, sta vec, to je ok ali ja imam skroz drugaciji pogled na to.
Ne znam zasto ti je upoznavanjem sa njim bilo negativno uskustvo (je li to ono na Djordjetovom rodjendanu u maju 2008-e?) ali ono sto sigurno znam je to da nemas pojma na kojem je nivou njegovo razumevanje muzike. U redu je ako se tebi NE SVIDJA to sto on radi ali ako krenes da objasnjavas sta i kako, nema vajde. On je uveliko anatemisan covek i znam da ga mnogi mrze ali takodje znam i ko je i sta je Nikola i da je najcesci razlog - ljubomora. Tebi savetujem da ako zelis da ucis bilo sta vezano za muziku, popricas sa njim, jer tesko da ces naci nekoga ko bi imao vremena za tebe, a ko moze vise od njega da te nauci. Neces imati pitanje na koje on nece moci odgovoriti, to ti garantujem.
Nikola je za malo vise od godinu dana doktor Kompozicije, valjda to nesto govori...

Necu se vise razmahivati u njegovu korist, jer ispade da sam mu ja neki stitonosa ili da gledam u njega kao u neki idol, a to nije slucaj, nego samo kazem onako kako jeste. Poznajem gomilu ljudi koji se bave muzikom, poznajem veci deo relevantne srbijanske i rs metal/alternative scene (ljude) i Nikola je jedini covek za koga ovo tvrdim. Zapravo, postujem i Dragana Logarusica poznatijeg kao Morbid, a gle cuda - njemu se smeju takodje... Zar to nije slucajnost...
:eyes:

Nista Ogisha, nadam se da nisam reka' nesto pretesko, uzivaj! :)
Master Exploder
1337 Member

Registered: 10.1.2009
Member Is Offline

Mood: 0_o

[*] posted on 17.8.2010 at 00:13

Brate, muzicko obrazovanje Emuglx membera je vidno na temi "ima li ovdje guitar playera" ili na bilo kojoj slicnoj temi, ne moram reci kakvo je, vidi se...
Ok su ukusi, ali pricati neke nebuloze i svoj UKUS ispoljavati na "pametan" nacin je retardirano.

Realno, ova ili bilo koja slicna tema se treba otvarati u ATu jer ce tamo i zavrsiti, ili odmah poslije prvog posta zakljucati, ili jos bolje, NE POSTAVLJATI, jer se ne igra preko emulatora jelte.

Svoje misljenje o bendu sam postavio na forumu predvidjenom za to i licno, imam i ja ukus, nije na strani Svaruna, ali se zna sta je sta, a sta nije (onaj ko nesto zna, jelte).

[Edited on 16.8.2010 by Master Exploder]

Demijurg 4
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 17.8.2010 at 00:23

Quote:
Originally posted by Master Exploder
Ok su ukusi, ali pricati neke nebuloze i svoj UKUS ispoljavati na "pametan" nacin je retardirano.

Upravo. Zbog toga i jesam pravio onaj uvod o ZVUCNOSTI (dopadljivosti na osnovu UKUSA) i RAZUMEVANJA. Ali jebi ga, iskustvo me uci da uglavnom price o muzici moraju valjda proci kao ciganija, zato ih se i klonim, mada nisam ocekivao ovakvu reakciju na forumu, opravdano sam imao pravo da je ne ocekujem. Jebes ga, nebitno :)

Quote:
Svoje misljenje o bendu sam postavio na forumu predvidjenom za to i licno, imam i ja ukus, nije na strani Svaruna, ali se zna sta je sta, a sta nije (onaj ko nesto zna, jelte)
Napokon neko sa potpuno ispravnim stavom (nema veze da li ja navijam za neku stranu ili ne).

EDIT: Black_Waltz, tek sada videh tvoj post za nastup u Zrenzda City, dobacicu predlog, pa cemo videti. Zavrsava se taj album sada, a neki preliminarni radovi za drugi zvuce naprosto neverovatno:

Quote:

Paralelno sa dovrsavanjem snimanja i miksanja prvog albuma, poceo je rad na kompozicijama za drugi album Svaruna, koji ce se najverovatnije zvati Slovenska Epopeja, bice na 2 CD-a i imace cak 40 numera, od kojih ce 20 biti full lenght, a 20 takozvane "promenade" medju njima, sa duzinom oko 2-3 min ponaosob. Vec na osnovu imena se vidi da ce kicma albuma biti sacinjena od muzicke interpretacije serijala slika Alfonsa Muhe, cije ime ce album i da nosi:
http://www.svevlad.org.rs/slike_files/likovna/alfons_muha.html

Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 17.8.2010 at 00:46

Quote:
Ali jebi ga, iskustvo me uci da uglavnom price o muzici moraju valjda proci kao ciganija, zato ih se i klonim, mada nisam ocekivao ovakvu reakciju na forumu, opravdano sam imao pravo da je ne ocekujem. Jebes ga, nebitno :)

ostavio si svoje subjektivno mishljenje, i predstavljash ga u formi dogme, naravno da cesh naici na hostile reakciju. iz cele priche mi deluje kao da si uchlanjen u neku svarun sektu ili si menadzer benda kome je preceno pishtoljem da mora da proda prichu. :D

ne znam kakvo je tvoje muzichko znanje, ali ja sebe smatram da sam dovoljno upucen da mogu da procenim makar kvalitet u nekom muzichki teorijskom smislu. nisam tako neshto pronashao u ovom bendu, te izgleda da spadam u onaj tvoj mali procenat ljudi sa muzichkim znanjem kojima se pominjani bend ne dopada.

s druge strane te razumem, imam i ja bendove iza kojih cu stati 99%, ali opet necu da pricham kako je to otkrovenje decenije, i sunce kakve scene, lol...

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 17.8.2010 at 07:46

Quote:
Milan Mihajlovic je covek koji u Srbiji, a i mnogo sire sto se tice muzike ima level: "Mozete svi da mi pusite ku*ac", da 'prostis. Glavni covek u Srbiji sto se tice Klasicne muzike. Ok, nema veze sa ovom pricom.

E vidis, to sto si napisao da ti se NE SVIDJA, to je prva stvar koju ti priznajem, u redu je reci da se tebi ne dopada ali ne mozes da osporis nista fundamentalno sto cini Sv. Moze ti se ne svidjati produkcija, imidz, sta vec, to je ok ali ja imam skroz drugaciji pogled na to.
Ne znam zasto ti je upoznavanjem sa njim bilo negativno uskustvo (je li to ono na Djordjetovom rodjendanu u maju 2008-e?) ali ono sto sigurno znam je to da nemas pojma na kojem je nivou njegovo razumevanje muzike. U redu je ako se tebi NE SVIDJA to sto on radi ali ako krenes da objasnjavas sta i kako, nema vajde. On je uveliko anatemisan covek i znam da ga mnogi mrze ali takodje znam i ko je i sta je Nikola i da je najcesci razlog - ljubomora. Tebi savetujem da ako zelis da ucis bilo sta vezano za muziku, popricas sa njim, jer tesko da ces naci nekoga ko bi imao vremena za tebe, a ko moze vise od njega da te nauci. Neces imati pitanje na koje on nece moci odgovoriti, to ti garantujem.
Nikola je za malo vise od godinu dana doktor Kompozicije, valjda to nesto govori...

Necu se vise razmahivati u njegovu korist, jer ispade da sam mu ja neki stitonosa ili da gledam u njega kao u neki idol, a to nije slucaj, nego samo kazem onako kako jeste. Poznajem gomilu ljudi koji se bave muzikom, poznajem veci deo relevantne srbijanske i rs metal/alternative scene (ljude) i Nikola je jedini covek za koga ovo tvrdim. Zapravo, postujem i Dragana Logarusica poznatijeg kao Morbid, a gle cuda - njemu se smeju takodje... Zar to nije slucajnost...
:eyes:

Nista Ogisha, nadam se da nisam reka' nesto pretesko, uzivaj! :)

Mozda nisam na njegovom nivou razumevanja muzike, ne na taj nachin, ali to ne znaci da nisam ni malo sposoban da dam komentar koji je relevantan. U svom prvom odgovoru sam dao kritiku, nije bio samo flejm, mozda zvuci negativno ali sam takav, uvek volim da necemu trazim mane. Znaci nije cista mrznja nego je odgovor na tvoje nebulozne tvrdnje kojima si uzdigao ovaj bend na nebesa and beyond.

Idem u muzicku skolu i planiram da za par godina upisem akademiju ovde ili u Gracu, tako da nisam total duduk, veruj mi. Jeste, ispao bi budala pored kolege kompozitora, ali nisam sasvim neobrezan, pa da bacam spike tek tako radi reda.

Ti se uporno hvatas za to da je on mega majstor kompozicije. Cestitam, bravo, bravisimo, priznajem mu svaku diplomu i medalju. Mogu necije kompozicije biti ne znam kako upeglane, savrsene, inovativne prema pravilima teorije, pitanje je da li je to stvarno toliko zanimljivo i dobro? Mozes li da se zamislis da slusas Schoenberga dva sata na dan?

Poenta je: dobar je Vetnic (nema veze da li ja njega volim ili ne, ne moram da ga ljubim da bi ga postovao), dobar je Svarun, ali ti ga brate pretera, uleteo si i napravio ovaj topic ciji OP odise toliko jakim obozavanjem da se namirise iz aviona.

Quote:
Originally posted by Maxa
ostavio si svoje subjektivno mishljenje, i predstavljash ga u formi dogme, naravno da cesh naici na hostile reakciju. iz cele priche mi deluje kao da si uchlanjen u neku svarun sektu ili si menadzer benda kome je preceno pishtoljem da mora da proda prichu. :D

ne znam kakvo je tvoje muzichko znanje, ali ja sebe smatram da sam dovoljno upucen da mogu da procenim makar kvalitet u nekom muzichki teorijskom smislu. nisam tako neshto pronashao u ovom bendu, te izgleda da spadam u onaj tvoj mali procenat ljudi sa muzichkim znanjem kojima se pominjani bend ne dopada.

s druge strane te razumem, imam i ja bendove iza kojih cu stati 99%, ali opet necu da pricham kako je to otkrovenje decenije, i sunce kakve scene, lol...

^Slazem se sa ovim.

[Edited on 17.8.2010 by ogisha007]

Pages:  1  2

Go To Top