Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3
Author: Subject: Custom arcade stick - stickless
zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 17.9.2010 at 19:22
Custom arcade stick - stickless

Well, posto mi je dosadilo da u borilackim igrama koristim crappy gamepad, i ja sam resio da napravim arcade stick kako bi poboljsao svoje rezultate :)

Kao sto mnogi znaju (a verovatno sam i dosadio sa tim), uvek sam govorio da sam najefikasniji na tastaturi. Zato sam i napravio arcade stick u svojoj reziji - bez sticka ;)

Projekat je jos uvek work in progress, ali imam dovoljno materijala da zapocnem temu. :)

1. Delovi - tasteri

Tasteri su naruceni sa:

http://www.arcadespareparts.com/

Pouzdani su, primaju skoro sve vrste kartica i imaju relativno brzu isporuku. Meni su delovi stigli posle tacno dve nedelje.

Narucio sam Sanwa delove posto mi najvise odgovaraju i spadaju medju najkvalitetnije. Od kvalitetnijih proizvodjaca postoji jos i Seimitsu. Razlika izmedju njihovih tastera je to sto nisu toliko senzitivni kao Sanwa-ini, sto ce nekome mozda vise odgovarati. Sajt koji sam naveo nema Seimitsu u ponudi.

Narucio sam:

- 6 x Sanwa OBSF - 24 - 10.80$
- 8 x Sanwa OBSF - 30 - 16.00$

+ Troskovi prevoza - 8$

Ukupno 34.80$. Ako bih uzimao palicu, ona kosta jos oko 20$.

2. Kuciste

Kuciste sticka je pravljena od medijapana. Materijal je prilicno cvrst i lak je za obradu.

Velicina gornje ploce je 400mm x 250mm. Neki bi rekli i da je previse veliko, ali je meni taman. Imam dovoljno mesta da udobno spustim sake. Sama debljina ploci koje sam koristio je 19mm.
Obim probusenih rupa je 30mm za vece i 24mm za manje tastere.
Posto nemam odgovarajuci alat za ovakav posao, drvo sam odneo u jednu firmu u Zelezniku. Rupe su precizno probusene pomocu CNC masine. Drvo i svi troskovi secenja, busenja i tiplovi za sastavljanje su me izasli 3000 dinara.
Posle su ivice obradjene smirglom.
Pleksiglas je kupljen u Zemunu. Debljine je 3mm. Probusen je busilicom u jednoj radionici

Koristio sam klasican Capcom USA layout samo sto je razmak izmedju tastera manji i dodata su jos dva tastera. Primeticete da je gornji taster sa leve strane blago pomeren u levo (4mm), bas kao sto je taster W na tastaturi pomeren nekoliko milimetara u stranu od tastera S. Neko bi rekao da to i nije toliko bitno, ali meni je zbog mog nacina igranja esencijalno.

Inace, samo kuciste je tesko 5 kilograma. Deluje mnogo, ali mnogi kvalitetni fabricki stickovi imaju masu od oko 4.5 kg tako da i nije ;)

3. Farbanje

Posto sam hteo piano finish, drvo je bilo potrebno izgitovati, poravnati i ismirglati. Koriscena je vodena smirgla 600. Rezultat je nesto najglatkije sto sam ikada dodirnuo. Posle je sve isprskano crnom bojom u spreju. Na kraju ostaviti da se susi par sati...

4. Poster

Naravno, da bi sve to lepo izgledalo, poster je nezaobilazan. Na slici je Haku Men koji je, uz Akumu, jedan od najbadass likova ikada u nekoj borilackoj igri :)
Poster sam odneo jednu foto-random radnju u Obrenovcu. Kao i gornja ploca, dimenzije su 400x250mm. Odstampano je na raster papiru.

Mada sam se na kraju opredelio za bw varijantu

5. Elektronika

Posto sam imao nekih problema sa ps1 gamepadom, a i veliki je problem naci odgovarajuci adapter da bih ga prikacio na PC/PS3, resio sam da kontaktiram [url=''http://www.emuglx.org/emuforums/member.php?action=viewpro&member=Bojan_N'']Bojana[/url]
On koristi Logitechove Rumblepad i Dual action gamepadove. Elektronika radi na PC-ju i PS3-ci.

Diagram

Finish

I to je to. Za relativno male pare sam dobio veoma kvalitetnu igracku koja ce mi sluziti za borilacke igre. Svi troskovi su se na kraju sveli na oko 7.000 din sto je daleko povoljnije nego bilo koji fabricki stick istog kvaliteta. I svakako je bolje resenje od bilo kog gamepada.

Vece slike su dostupne na:
http://s337.photobucket.com/albums/n368/zdravkelja/Arcade%20stick%2...

edit 1:
......Nastavak kada se vratim iz ''izlaska'', upravo su me zvali.... :D
Slede slike, bice nekoliko edita...

edit 2: I'm back :D

edit 3: Dugo me nije bilo :P

edit 4: I konacno je gotovo :)

Junk

Uzeo sam elektroniku iz Duallshock gamepada za PS1 s obzirom da je sa njom najlakse raditi i uz odredjene adaptere se moze prikljuciti na skoro svaku popularniju konzolu.
Tacan model gamepada koji sam koristio je SCPH - 10010, A, made in Japan

http://i337.photobucket.com/albums/n368/zdravkelja/Arcade%20stick%2...

[Edited on 15.11.2010 by zdravkelja]

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 17.9.2010 at 19:27

Ovo je dobro: ''Nastavak kad se vratim iz izlaska.'' :D Always keep 'em waiting.

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.9.2010 at 01:54

Well, I'm back. Bump :)

ljubomir
Fr1ck

Registered: 18.8.2008
Member Is Offline

[*] posted on 18.9.2010 at 02:13

I support this thread. Keep up the good work!

Also:

Quote:

3. Elektronika
Verovatno i najtezi deo posla.

I lol'd :D

[Edited on 18.9.2010 by ljubomir]

I fail at Paint
InsaneEyes
Fr1ck

Registered: 31.3.2005
Member Is Offline

Mood: renZOkuKEN

[*] posted on 18.9.2010 at 02:15

ne da je dobro vec je predobro. ideja je vrh!

jel zna neko dobro CNC rezanje u bg do 1.5mm lima, vodeno il laser svejedno ali da hoce da rade samo pola table prototipove recimo?

let your thoughts float
lost and free
do you feel insanity
do you feel insanity
View user's profile View All Posts By User
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.9.2010 at 02:15

Quote: Originally posted by ljubomir  

Also:

Quote:

3. Elektronika

Nije svako ljubomir :D Za vecinu je ovo najteze.

[Edited on 18.9.2010 by zdravkelja]

meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 18.9.2010 at 12:34

Quote: Originally posted by zdravkelja  
Quote: Originally posted by ljubomir  

Also:

Quote:

3. Elektronika

Nije svako ljubomir :D Za vecinu je ovo najteze.

[Edited on 18.9.2010 by zdravkelja]

To je fizikalisanje, sve je meni nekako islo dok sam pravio kuciste, kuckao po drvetu, a kada je doslo do toga da treba zalemiti 16 zica, smorio se. :) Zdravkelja, promeni ime teme, jer ovde nema dzojstika. Nemoj da te reportujem. :)

[Edited on 18-9-2010 by meca dobric]
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Efendija
1337 Member

Registered: 5.12.2007
Member Is Offline

Mood: samo tako

[*] posted on 18.9.2010 at 15:36

Stvarno je extra
Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 18.9.2010 at 17:02

Ja bih samo stavio donje dugmice levo od gornjih, da bi low punch + low kick i slicne kombinacije bile lagodnije za izvodnjenje. Also, da li si bushio pleksiglas vec, ako nisi, hoces li to sam ili ce neko da ti odradi to?

Also, OT, da li neko zna gde imaju gumice za Logitech Precision (looking at Ljubomir)?

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.9.2010 at 19:01

Ne planiram da koristim palac, barem ne za SF, posto nisam navikao. Dovoljno su blizu da mogu LP+LK istovremeno da pritisnem kaziprstom, kao i MP+MK srednjim prstom...

Pleksiglas upravo sada busi moj cale :D

djoksa
Senior Member

Registered: 29.10.2008
Member Is Offline

[*] posted on 20.9.2010 at 07:38

Jel' legao artwork i pleksi?
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.9.2010 at 10:52

Pukao mi je pleksi... Fail... Kupicu drugi sutra ili prekosutra. Artwork jos nisam nasao :D

the patriot
philosopher

Registered: 28.5.2004
Member Is Offline

Mood: positively shocking

[*] posted on 20.9.2010 at 11:36

Da li imas problema sa izvodjenjem high jumpova ( dola pa gore, ili jos vaznije rezimo za kof kolko se secan dole pa uf, ili df pa uf itd...) i kako se snalazis sa 360 i 720 potezima preko tastature? Sta ti najveci problem da uradis na tastaturi? Ili na konfirugraciji koju prlaniras za tvoj stickless stick XD

Misli...
"mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm"

Haseo
Fr1ck

Registered: 21.8.2007
Member Is Offline

Mood: Hands off the panda!!!

[*] posted on 20.9.2010 at 11:55

I kad ces vise da zavrsis taj stick ? :D

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.9.2010 at 13:36

Za par dana nadam se... U sustini, samo treba zalemiti elektroniku i spreman je za rad. Lako cu posle da farbam, stavljam pleksi i artwork...

Nemam nikakvih problema da izvedem bilo koji potez u bilo kojoj igri... Jedino sto sam primetio da mi je problem je konstantno TK-ovanje (instant izvodjenje air specijalnih poteza sa zemlje) nekih poteza (ne svih) u Street Fighteru. Mislim da su me GG i BB razmazili sto se tice toga, tamo je dosta lakse izvesti TK posto ga izvodim u 99,99% slucajeva. Mada u zadnje vreme vezbam sa C. Viper pa sam postao konstantniji u tome. Stvar vezbe, polako eliminisem taj problem.
Za high jumpove koristim prostu tehniku. Trik je u premestanju prstiju. Posto igram na WASD, logicno, domali prst drzim na A, srednji na S, kaziprst na D. Skakanje na W radim srednjim. E sad, kada se radi super jump premestam prste. Kada hocu SJ na desno, srednji prst na S, kaziprst na D, ali skacem sa domalim prstom na W jer je to mnogo lakse. Kada hocu sj na levo, kaziprst na S, domali prst na A, srednji na W. To je i razlog zasto mi je dugme za skok na sticku pomereno nekoliko milimetara u levo.
360 je lak, za 720 je potrebna samo brzina. Inace ne igram sa grapplerima, ali mogu konstantno da radim 720.
Jos da dodam, npr. sa chargerima je mozda i najlakse igrati na tastaturi jer moze da se drzi vise pravaca istovremeno, sto je na sticku zbog same njegove prirode nemoguce. Evo igram se i sa Vegom nesto u poslednje vreme, izuzetno je lako igrati.
Jos od nekih poteza koji se smatraju tezim... npr. Vegina ultra I, charge db,df,db,u+lk+mk+hk... Nikakav problem, drzim S sve vreme pa udaram D pa A pa W. Zadrzim prst na D ili A u zavisnosti od pravca u koji hocu ultru...
Hazama astral heat - db,hcb,df + drive... Slicno, samo prosetam prste na DSA, piano style :D

Also, nikada ne igrajte tabacine na strelicama nego na WASD. I na stickovima i na gamepadima su kontrole na levoj strani i tako je sa razlogom. Vecina ljudi su desnjaci, veca paznja treba da se obrati na tastere za udarce, dok tasteri za kretanje vise treba da se pritiskaju iz muscle memmoryja i refleksa, o njima ne treba mnogo da se razmislja.

Eto, na kraju vam napisah mini guide za tastaturu :D

[Edited on 20.9.2010 by zdravkelja]

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 21.9.2010 at 18:15

Lol, nigde da nadjem odgovarajuce zice u Obrenu :eyes:

Sutra idem u Bg pa cu da nadjem... Kupio buksne i sve ostalo... Da se zalemi i spreman je za rad :)

the patriot
philosopher

Registered: 28.5.2004
Member Is Offline

Mood: positively shocking

[*] posted on 21.9.2010 at 18:34

Za par dana nadam se... U sustini, samo treba zalemiti elektroniku i spreman je za rad. Lako cu posle da farbam, stavljam pleksi i artwork...

Nemam nikakvih problema da izvedem bilo koji potez u bilo kojoj igri... Jedino sto sam primetio da mi je problem je konstantno TK-ovanje (instant izvodjenje air specijalnih poteza sa zemlje) nekih poteza (ne svih) u Street Fighteru. Mislim da su me GG i BB razmazili sto se tice toga, tamo je dosta lakse izvesti TK posto ga izvodim u 99,99% slucajeva. Mada u zadnje vreme vezbam sa C. Viper pa sam postao konstantniji u tome. Stvar vezbe, polako eliminisem taj problem.
Za high jumpove koristim prostu tehniku. Trik je u premestanju prstiju. Posto igram na WASD, logicno, domali prst drzim na A, srednji na S, kaziprst na D. Skakanje na W radim srednjim. E sad, kada se radi super jump premestam prste. Kada hocu SJ na desno, srednji prst na S, kaziprst na D, ali skacem sa domalim prstom na W jer je to mnogo lakse. Kada hocu sj na levo, kaziprst na S, domali prst na A, srednji na W. To je i razlog zasto mi je dugme za skok na sticku pomereno nekoliko milimetara u levo.
360 je lak, za 720 je potrebna samo brzina. Inace ne igram sa grapplerima, ali mogu konstantno da radim 720.
Jos da dodam, npr. sa chargerima je mozda i najlakse igrati na tastaturi jer moze da se drzi vise pravaca istovremeno, sto je na sticku zbog same njegove prirode nemoguce. Evo igram se i sa Vegom nesto u poslednje vreme, izuzetno je lako igrati.
Jos od nekih poteza koji se smatraju tezim... npr. Vegina ultra I, charge db,df,db,u+lk+mk+hk... Nikakav problem, drzim S sve vreme pa udaram D pa A pa W. Zadrzim prst na D ili A u zavisnosti od pravca u koji hocu ultru...
Hazama astral heat - db,hcb,df + drive... Slicno, samo prosetam prste na DSA, piano style :D

Also, nikada ne igrajte tabacine na strelicama nego na WASD. I na stickovima i na gamepadima su kontrole na levoj strani i tako je sa razlogom. Vecina ljudi su desnjaci, veca paznja treba da se obrati na tastere za udarce, dok tasteri za kretanje vise treba da se pritiskaju iz muscle memmoryja i refleksa, o njima ne treba mnogo da se razmislja.

Eto, na kraju vam napisah mini guide za tastaturu :D

[Edited on 20.9.2010 by zdravkelja]

Tnx, ja sam levoruk mada to i nema neke velike raazlike, probacu i na strecilama i na wasd pa cu da vidim. Nije losjh tutorial, malo da dopunis i eto ga kompletni. Meni je palo napamet da od svoje tastature napravim sticless tako sto su da izvadim sve dugimce i to zamenim nekim mekanim materalom.

Kada koristis tastaturu koje dugmice koristis za udarce. Kako pritiskas recimo lp+lk, jednim prstom ili sa dva prsta.

Kad budem imao vremena bas cu da uzmem SFIII 3rd strinke da malo vezbam poteze.

Misli...
"mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm"

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 21.9.2010 at 18:49

Lol, nigde da nadjem odgovarajuce zice u Obrenu :eyes:

Sutra idem u Bg pa cu da nadjem... Kupio buksne i sve ostalo... Da se zalemi i spreman je za rad :)

...? kakva ti zica treba? Neka sa NASA sertifikatom?

2 the patriot:
Svako igra drugacije, ja igram wasd+Num 789+456 za capcom i Num 489+ za neo geo igre. Jedino sto treba tastatura koja moze prihvatiti vise tastera odjednom. To je moglo na staroj din9 tastaturi dok na novoj, bezicnoj, to ne moze. Postoje i drugi stilovi rasporeda, naprimer "naopaki" djuka i grunt igraju na strelice i asd+zxc.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 21.9.2010 at 19:55

Ja igram na Razer Tarantuli, moze 10-ak tastera odjednom da prihvati...

Pa trebaju mi tanje zice, a ne debele po 5 milimetara. Kao da je neko kupio sve tanje zice u gradu, lol :D

Igram na WASD + UIO + JKL. Tako igram i Street Fighter i Guilty Gear i BlazBlue. lp+lk i mp+mk pritiskam jednim prstom, vrhom prsta i prvim zglobom od vrha. Vec sam pomenuo ranije. Na sticku je malo veci razmak, verovatno cu morati sa drugim zglobom donje dugme.
Inace, na pravom arcade sticku, ljudi to rade sa kaziprstom (srednjim prstom) i palcem. Mozda cu i na to preci, ne znam.

[Edited on 22.9.2010 by zdravkelja]

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 21.9.2010 at 20:48

UTP kabl?
Rale

Member Is Offline

[*] posted on 23.9.2010 at 14:24

ovaj... josh nije gotovo?

Also, tastatura je MAJKA za igranje bilo cega gde nisu potrebne analog kontrole. Osecaj sa druge strane je najgori, stoga i'll take a pad or a stick anyday.

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 23.9.2010 at 14:39

Jos sutra da zalemim i bice spremno za rad. Nasao sam 0.5mm kablove u Merkuru. Onda da uzmem adapter da bi mogao na PS3 da ga koristim. Ovi pleksiglas dobijaju tek u ponedeljak tako da cu onda da busim i da stavljam poster.

Sutra ide na probnu ''voznju'' kod prijatelja na PS2. Na Guilty Gear :)

zdravkelja
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 24.9.2010 at 16:47

Pfffff.... Nije valjala nesto elektronika... :( Moracu da nadjem drugi ps1 gamepad...

Rale

Member Is Offline

[*] posted on 1.10.2010 at 01:32

it's not done yet?

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 1.10.2010 at 07:07

Pfffff.... Nije valjala nesto elektronika... :( Moracu da nadjem drugi ps1 gamepad...

Lepo sam ti rekao. Inace, super su ti ove slike "bandwidth exceeded". :) Zasto ne predjes na premium pretplatu?

[Edited on 1-10-2010 by meca dobric]
 Pages:  1    3

Go To Top