Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2    4
Author: Subject: Fakulteti '10/'11 [diskusija]
Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 22.9.2010 at 22:38

shta je fmk?

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Verdana
Super Administratorica

Registered: 27.11.2007
Member Is Offline

Mood: motherly

[*] posted on 22.9.2010 at 23:31

Quote: Originally posted by Gatts  
Pazi, veoma ti je bitno da uskladis zelje i mogucnosti. Prvo treba da zavrsis faks pa tek onda da razmisljas gdje ces se zaposliti (naravno ne upisivati neke nebulozne gluposti).

Nismo svi isti. Ne znamo svi matematiku, nemamo svi smisla za strani jezik, za crtanje itd. Znam da si suzio izbor na dva fakulteta, ali opet razmisli o svemu, nemoj da sebi pravis iluzije, tipa "nisam ja znao matematiku u srednjoj, ali cu na fakultetu nauciti i rasturati". To ti pricam iz svojih i iz iskustava drugih ljudi.

Srecno. :)

Veće gluposti od ovoga odavno nisam pročitala.

Fakultet je alat. Znanje je alat. Ne možeš izabrati alat dok ne znaš koji problem treba tim alatom da rešiš. Svakako nećeš kupiti štap za pecanje ako ti je cilj da popraviš šporet. Čak i kad bi nekom igrom slučajeva štap za pecanje pomogao da popraviš šporet, to ne možeš znati unapred bez da prvo pogledaš šta to fali šporetu.

Da bi alat bio koristan, potrebno je znati koji posao treba da se uradi i shodno tome izabrati najbolji alat. Znači potpuno suprotno od tvog saveta, treba odlučiti koji posao hoćeš da radiš mnogo pre nego što izabereš šta ćeš da studiraš ili čak da li ćeš da studiraš.

Znači, prvo vidi kako stoje stvari na tržištu i probaj da provališ šta će biti traženo za oko 5 godina (kad budeš završio fakultet). Pronađi posao koji želiš da radiš i vidi šta je potrebno da uradiš da bi taj posao dobio. Koje fakultete su trenutno zaposleni završili i da li su uopšte završili fakultet? Koliko radnog iskustva su imali kad su se tu zaposlili i kakve poslove i gde su radili ranije? Da li je potrebna veza da se dobije taj posao? Ako jeste, kakva veza je u pitanju i kako doći do takve veze? Koliko su radnici zadovoljni poslom i zašto? Raspitaj se oko svega što možeš da pronađeš, jer će taj posao postati tvoj cilj i bilo šta što ti može pomoći da dođeš do tog cilja postaje veoma važno za tebe.

Time ćeš već provaliti koji fakultet će te najbrže i najsigurnije spremiti za željeni posao, tako da ćeš imati vrlo malo problema da odlučiš šta da studiraš. Usput ćeš ako imaš sreće već steći neke vezice sa trenutnim radnicima i kompanijama koje posle treba samo da održavaš i raširiš. Dok završiš fakultet, trebalo bi da imaš već veoma dobro utvrđeno razumevanje ne samo u naučenom gradivu nego i u tržišnom stanju svoje struke.

Fakultet sam po sebi nikome neće doneti posao tek tako. To je samo jedan papir koji govori poslodavcu da znaš određen skup informacija, ali ako te niko ne poznaje i ne zna koje još kvalitete poseduješ, teško da će te zaposliti ako uz tebe konkurišu drugi koji su bolje poznati.

A to da kao nisu svi za matematiku ili crtanje ili bubanje... bullshit. To je samo izgovor za lenjost ili nezainteresovanost. Talenat je samo možda nekih 5% uspeha, sve ostalo je rad, zainteresovanost i ulaganje vremena. Jeste, neko može jednom da pročita novi koncept iz matematike i da mu sve odmah bude jasno. Neko drugi mora da ide kod 4-5 različitih osoba da mu objasne na ovaj ili onaj način dok ne skapira ili mora da nauči još 10-15 propuštenih činjenica da bi ova nova imala smisla. Ali uz trud, iskrenu želju za znanjem/napredovanjem i uloženo vreme, na kraju će oboje znati taj isti matematički koncept.

Nemoj sebe da hendikepiraš ubeđenjem da nešto ne možeš. Uloži trud i vreme i moći ćeš ako je to fizički moguće.

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
View user's profile View All Posts By User
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 23.9.2010 at 01:07

Quote: Originally posted by Maxa  
shta je fmk?

FMK je fakultet za medije i komunikacije, deo Singidunuma.
Pitao je justyce u prvom postu za njega pa zato kažem.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
Master Exploder
1337 Member

Registered: 10.1.2009
Member Is Offline

Mood: 0_o

[*] posted on 23.9.2010 at 01:23

Quote: Originally posted by Verdana  

Fakultet je alat. Znanje je alat. Ne možeš izabrati alat dok ne znaš koji problem treba tim alatom da rešiš. Svakako nećeš kupiti štap za pecanje ako ti je cilj da popraviš šporet. Čak i kad bi nekom igrom slučajeva štap za pecanje pomogao da popraviš šporet, to ne možeš znati unapred bez da prvo pogledaš šta to fali šporetu.

Da bi alat bio koristan, potrebno je znati koji posao treba da se uradi i shodno tome izabrati najbolji alat. Znači potpuno suprotno od tvog saveta, treba odlučiti koji posao hoćeš da radiš mnogo pre nego što izabereš šta ćeš da studiraš ili čak da li ćeš da studiraš.

Znači, prvo vidi kako stoje stvari na tržištu i probaj da provališ šta će biti traženo za oko 5 godina (kad budeš završio fakultet). Pronađi posao koji želiš da radiš i vidi šta je potrebno da uradiš da bi taj posao dobio. Koje fakultete su trenutno zaposleni završili i da li su uopšte završili fakultet? Koliko radnog iskustva su imali kad su se tu zaposlili i kakve poslove i gde su radili ranije? Da li je potrebna veza da se dobije taj posao? Ako jeste, kakva veza je u pitanju i kako doći do takve veze? Koliko su radnici zadovoljni poslom i zašto? Raspitaj se oko svega što možeš da pronađeš, jer će taj posao postati tvoj cilj i bilo šta što ti može pomoći da dođeš do tog cilja postaje veoma važno za tebe.

Time ćeš već provaliti koji fakultet će te najbrže i najsigurnije spremiti za željeni posao, tako da ćeš imati vrlo malo problema da odlučiš šta da studiraš. Usput ćeš ako imaš sreće već steći neke vezice sa trenutnim radnicima i kompanijama koje posle treba samo da održavaš i raširiš. Dok završiš fakultet, trebalo bi da imaš već veoma dobro utvrđeno razumevanje ne samo u naučenom gradivu nego i u tržišnom stanju svoje struke.

Fakultet sam po sebi nikome neće doneti posao tek tako. To je samo jedan papir koji govori poslodavcu da znaš određen skup informacija, ali ako te niko ne poznaje i ne zna koje još kvalitete poseduješ, teško da će te zaposliti ako uz tebe konkurišu drugi koji su bolje poznati.

A to da kao nisu svi za matematiku ili crtanje ili bubanje... bullshit. To je samo izgovor za lenjost ili nezainteresovanost. Talenat je samo možda nekih 5% uspeha, sve ostalo je rad, zainteresovanost i ulaganje vremena. Jeste, neko može jednom da pročita novi koncept iz matematike i da mu sve odmah bude jasno. Neko drugi mora da ide kod 4-5 različitih osoba da mu objasne na ovaj ili onaj način dok ne skapira ili mora da nauči još 10-15 propuštenih činjenica da bi ova nova imala smisla. Ali uz trud, iskrenu želju za znanjem/napredovanjem i uloženo vreme, na kraju će oboje znati taj isti matematički koncept.

Nemoj sebe da hendikepiraš ubeđenjem da nešto ne možeš. Uloži trud i vreme i moći ćeš ako je to fizički moguće.

Ahahahaha, ovdje Gatts se u potpunosti slazem sa Verdanom upravo iz TVOG iskustva, hehe.
Nije tebi presudila "netalentovanost" iz matematike vec nesto sasvim drugo :D Da se ne lazemo.

Znaci, bitno je brate da znas sta zelis da radis, ovdje ti pise koje su dobre predispozicije pa ti sam odluci sta ZELIS a ne sta mozes.
Kad se odlucis za jedan smjer, onda pitaj koji je faks najbolji za to.

Hoces IT a neces ETF?
Moj covjek.
Alternativa je privatni + kursevi + pristranost i informisanost.
Nema dalje...

Darth Revan
Fr1ck

Registered: 9.10.2004
Member Is Offline

Mood: Optimist

[*] posted on 23.9.2010 at 02:49

Quote: Originally posted by Gatts  
Pazi, veoma ti je bitno da uskladis zelje i mogucnosti. Prvo treba da zavrsis faks pa tek onda da razmisljas gdje ces se zaposliti (naravno ne upisivati neke nebulozne gluposti).

Nismo svi isti. Ne znamo svi matematiku, nemamo svi smisla za strani jezik, za crtanje itd. Znam da si suzio izbor na dva fakulteta, ali opet razmisli o svemu, nemoj da sebi pravis iluzije, tipa "nisam ja znao matematiku u srednjoj, ali cu na fakultetu nauciti i rasturati". To ti pricam iz svojih i iz iskustava drugih ljudi.

Srecno. :)

Sa svime se navedenim slazem. Mada malo je onih koji sa 18 znaju sta zele da rade. Jeste da si punoljetan, ali jos uvijek si dijete.

S druge strane uz trud se dosta prepreka moze savladati. Ali pitanje je da li je pamteno tjerati nesto sto ti ne ide. Ovdje naravno ne mislim na predavanje na prvi pogled - "Jao sto je tesko, nisam ja za to." Vec kada ulozis trud i vidis ipak da ti treba dosta vise napora nego ostalima. Jel se to isplati?

\"You remind me of myself...before I was slaughtered and cast into the Abyss.\"

\"A shame the manner of this man\'s death prevents us from restoring him to life - my interrogations could have brought us much information!\"

\"I will be the last! And you will go first... Heh hehehehe...\"
Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 23.9.2010 at 14:29

Imash 2 opcije. Da upishesh neki fakultet sa zeljom da na njemu budesh medju najboljima. ETF, ekonomija, pravo, medicina, su ti dobre opcije u tom slucaju. I fakultet sa kojim bi eto, cisto mogao da se zaposlish. Tu je mozda najbolji FON. Nije tezak, a njegova diploma je korisna pri zaposljavanju. Sve ostalo nema neke preterane poente.

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Verdana
Super Administratorica

Member Is Offline

[*] posted on 23.9.2010 at 15:09

Quote: Originally posted by Darth Revan  

S druge strane uz trud se dosta prepreka moze savladati. Ali pitanje je da li je pamteno tjerati nesto sto ti ne ide. Ovdje naravno ne mislim na predavanje na prvi pogled - "Jao sto je tesko, nisam ja za to." Vec kada ulozis trud i vidis ipak da ti treba dosta vise napora nego ostalima. Jel se to isplati?

Mislim da u tom slučaju sve zavisi od tvoje lične procene. Vidi da li postizanje cilja tebi lično vredi toliko uloženog truda ili ne. Ako ti stvarno želiš da budeš doktor i nije ti prihvatljiva ni jedna druga opcija, onda ti se sav trud isplati kada na kraju postaneš doktor. S druge strane ako je tebi važnije da završiš nešto i da se zaposliš što pre, čak i ako to nije baš kao doktor, onda je odustajanje od medicine ako izgubiš volju verovatno isplatljivo u tvom slučaju.

Rale

Member Is Offline

[*] posted on 23.9.2010 at 15:15

isplatljivo

zar ti, V?

Verdana
Super Administratorica

Member Is Offline

[*] posted on 23.9.2010 at 16:58

Quote: Originally posted by Rale  
isplatljivo

zar ti, V?

Isplativo? Sorry... I don't speak Serbian as well as I used to since English became my primary language... :no:

kanex
V.I.P.

Registered: 17.2.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 16.10.2010 at 21:26

Sve preporuke za FON. Savremen program, dobri i korektni profesori i asistenti, odlicna atmosfera i drustvo, a imaces i dosta slobodnog vremena, a i ako upises IT velika je verovatnoca da nadjes dobar posao.

Idealan faks :)

Ragnarok
CLICK! CLICK! CLICK!

Registered: 17.12.2007
Member Is Offline

Mood: SHM

[*] posted on 16.10.2010 at 22:15

Koncentrisi se na ono sto volis i sto ces sa lakocom raditi. Proces ucenja tako postaje drasticno olaksan.

Za one koji tvrde da je ekonomija cisto bubanje - mozda jeste, ako ne kapirate njene sustine. Ja trenutno u srednjoj skoli ucim nekoliko ekonomskih disciplina i iako neke jesu prilicno suve, neke svoju sustinu nalaze u vrlo kompleksnom odnosu prirodnih i psiholoskih zakona. Lepota za ucenje.

Sto se tice nalazenja posla, ako ne racunamo pricu preko veze, imate mnogo faktora koje morate pritom analizirati. Ljudi sa izrazenom inicajativnoscu i sposobnoscu vodjstva generalno odlicno prolaze. Nikoga ne interesuje to sto ste vi ultra-specijalizovani za neku oblast i znate napamet 150 knjiga. Ako to ne pokazete, kao da ni ne znate.

BTW - tacno sa cim planiras da se bavis u NVO sektoru?

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
justyce
Fr1ck

Registered: 3.3.2009
Member Is Offline

[*] posted on 17.10.2010 at 22:36

Quote: Originally posted by Ragnarok  
Koncentrisi se na ono sto volis i sto ces sa lakocom raditi. Proces ucenja tako postaje drasticno olaksan.

Za one koji tvrde da je ekonomija cisto bubanje - mozda jeste, ako ne kapirate njene sustine. Ja trenutno u srednjoj skoli ucim nekoliko ekonomskih disciplina i iako neke jesu prilicno suve, neke svoju sustinu nalaze u vrlo kompleksnom odnosu prirodnih i psiholoskih zakona. Lepota za ucenje.

Sto se tice nalazenja posla, ako ne racunamo pricu preko veze, imate mnogo faktora koje morate pritom analizirati. Ljudi sa izrazenom inicajativnoscu i sposobnoscu vodjstva generalno odlicno prolaze. Nikoga ne interesuje to sto ste vi ultra-specijalizovani za neku oblast i znate napamet 150 knjiga. Ako to ne pokazete, kao da ni ne znate.

BTW - tacno sa cim planiras da se bavis u NVO sektoru?

Da je neko normalno društvo ja bih najradije upisao neke političke nauke ili odnose sa javnošću/PR. Medjutim znamo kakva je politika kod nas, a jedini fakultet koji bi mi se uklopio u PR foru jeste FMK privatni (a opet znamo kakvi su privatni+traže novca) smer Odnosi sa javnošću. To je nešto što bi me najviše interesovalo.

Sa druge strane ima pregršt zanimanja u kojima sebe lagano vidim, a svega par koje verujem da ne bih mogao raditi, tu su mi se našli IT i ekonomija. Inače sad slušam priče ekonomaca da je zaposlenje čak najbolji problem (!) i da je najvići problem završavanje fakulteta, kažu da 92% svršenih diplomaca nadje posao u roku od godinu dana, a problem je generalno sa ekonomistima, pogotovo starijim, što se ni ne cimaju previše da nadju posao (tudja priča).

Oko IT-a, tu ostaju FON ili ETF, gde sa jedne strane plaše težinom ETF-a, a sa druge kažu da je ETF cenjeniji i da dobijaš kvalitetnije znanje koje je prihvatljivije u svetu. FON dodje kao alternativa, pošto koliko vidim ostaclja vremena i za život :D Doduše iskustva čitam različita, dok jedni na ETF-u kažu da uče po ceo dan drugi kažu da dobrom organizacijom sve mogu postići.

Zato sam skoro počeo da treniram sebe redovnom radu, učenju i disciplini pa ukoliko vidim da imam volju verujem da bih najverovatnije ETF upisao.

Što se tiče mog društvenog angažmana planiram da budem aktivan u nekoj human rights organizaciji, možda u nekoj kancelariji za mlade, nekoj inicijativi, možda i nastavim svoj angažman u JAZAS-u. Nisam još upoznat sa situacijom u BG-u oko svega toga, kad dodjem upoznaću se preko više kontakata koji se već bave time. Ta aktivnost se dobro odrazi na kvalitetne kontakte, lepo stoji u CV-u, tu su i brojni seminari koji nude priliku za putovanja i opet nova iskustva a i ja volim to.

Ukoliko ima neko da podeli još neko svoje iskustvo sa FON-om/ETF-om i razlikama/sličnostima, praktičnim primenama bio bih mu vrlo zahvalan :)

I da, kolike su mogućnost završavanja nekog semestra, pa i cele godine negde u inostranstvu?
Ragnarok
CLICK! CLICK! CLICK!

Member Is Offline

[*] posted on 17.10.2010 at 22:54

Ukoliko ti je ekonomija teska, onda jednostavno moras da prihvatis da ne kapiras njenu logiku, tj. da ucis samo za papir.

Za PR ne znam sta da ti kazem. Ne znam bas nikoga ko se time bavi. Sto se tice zaposljavanja i podatka da 92% dobije posao u roku od godinu dana, ni to ne mogu da ti potvrdim, ali sam prilicno siguran da je dobar deo tih novo zaposlenih upalo u neku pricu koja ili nije preterano ozbiljna ili nije u skladu sa onim sto su oni zavrsili.

Ako ides na FON - razmisli i o ljudskim resursima. Iako je celo to polje dosta nerazvijeno u Srbiji, ima potencijal za rast pod uslovom da se ekonomsko-politicka situacija popravi. Moj brat se time bavi u Banja Luci i osim pristojne plate (500€) upao je u mrezu NVO-a sponzorisanih od strane EU-a koju redovno eksploatise na najraznije nacine. :D

Kao sto sam vec rekao, najlakse ces zavrsiti ono sto TI VOLIS. Prema tome, ne mogu nista da ti specificno preporucim na osnovu tvog dosta sirokog opisa, jer te izmedju ostalog i ne znam licno. Dakle, razmisli dobro. Izaberi ono sto ti se najvise svidja. Zaboravi na to sta drugi pricaju, jer je njihov dozivljaj tezine apsolutno subjektivan. Naravno, stoji da je medicina teza od geografije, ali su nijanse tezine u slucaju osobe koja voli medicinu i osobe koja ne voli geografiju mnogo manje nego kod 2 prosecna studenta.

[Edited on 17.10.2010 by Ragnarok]

justyce
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.10.2010 at 14:42

Quote: Originally posted by Ragnarok  
Ukoliko ti je ekonomija teska, onda jednostavno moras da prihvatis da ne kapiras njenu logiku, tj. da ucis samo za papir.

Za PR ne znam sta da ti kazem. Ne znam bas nikoga ko se time bavi. Sto se tice zaposljavanja i podatka da 92% dobije posao u roku od godinu dana, ni to ne mogu da ti potvrdim, ali sam prilicno siguran da je dobar deo tih novo zaposlenih upalo u neku pricu koja ili nije preterano ozbiljna ili nije u skladu sa onim sto su oni zavrsili.

Ako ides na FON - razmisli i o ljudskim resursima. Iako je celo to polje dosta nerazvijeno u Srbiji, ima potencijal za rast pod uslovom da se ekonomsko-politicka situacija popravi. Moj brat se time bavi u Banja Luci i osim pristojne plate (500€) upao je u mrezu NVO-a sponzorisanih od strane EU-a koju redovno eksploatise na najraznije nacine. :D

Kao sto sam vec rekao, najlakse ces zavrsiti ono sto TI VOLIS. Prema tome, ne mogu nista da ti specificno preporucim na osnovu tvog dosta sirokog opisa, jer te izmedju ostalog i ne znam licno. Dakle, razmisli dobro. Izaberi ono sto ti se najvise svidja. Zaboravi na to sta drugi pricaju, jer je njihov dozivljaj tezine apsolutno subjektivan. Naravno, stoji da je medicina teza od geografije, ali su nijanse tezine u slucaju osobe koja voli medicinu i osobe koja ne voli geografiju mnogo manje nego kod 2 prosecna studenta.

Ekonomija meni ne može da bude teška kad nisam ni došao u jači dodir sa njom, spomenuo sam samo iskustva koja sam čuo od drugih ljudi ;)

Ne bih ljudske resurse, na kraju krajeva planiram da imam fakultet kao primarnu stavku a da se takodje razvijam u tom drugom pravcu putem NVO.
Rekoh već, da ja upisujem po želji, to bi bili odnosi sa javnošću, ali to je privatni fax (znamo koji je tu način rada) a i moji nisu radi da za takav kvalitet obrazovanja daju pare :)

Ti, pogadjam ideš u neko ekonomski školu? Misliš posle na ekonomiju?

Ako bih upisivao ekonomiju uzeo bih kao smer marketing ili informatiku.

[Edited on 18.10.2010 by justyce]
Ragnarok
CLICK! CLICK! CLICK!

Member Is Offline

[*] posted on 19.10.2010 at 22:23

Quote: Originally posted by justyce  

Ti, pogadjam ideš u neko ekonomski školu? Misliš posle na ekonomiju?

Ako bih upisivao ekonomiju uzeo bih kao smer marketing ili informatiku.

Da, idem u ekonomsku skolu i najverovatnije cu kasnije upisati ekonomiju, verovatno marketing.

Za informatiku sam cuo da je u BG-u pristojno odradjena i da se zaista fokusira na IT, umesto na neku vezu IT-a i ekonomije, ali ne znam nikoga ko tamo ide da potvrdi.

Ako te IT interesuje, razmisli i o Racunarskom fakultetu u BG-u. Master Yoda je to upisao ove godine, pa mozes njega da pitas nesto vezano za to.

Blue
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 19.10.2010 at 22:32

@justyce
Ja koliko znam na FMK postoje mediji i komunikacije, novinarstvo i valjda vizuelne umetnosti koje su ubacili ove godine. Ne postoji PR kao smer.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
kanex
V.I.P.

Registered: 17.2.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 19.10.2010 at 22:47

Ako zelis da se bavis PR-om onda mozes da upises na FON-u smer MENADZMENT gde je to jedan od predmeta, a na 4. godini imas pravo izbornih gde sve mozes da uzmes iz oblasti PR-a i da se na taj nacin specijalizujes za to. U okviru toga imas i razne radionice i takmicenja po Evropi gde fonovci jako dobro prolaze.

Rale

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 05:15

Prvo, za PR ti ne treba ti zavrshen PR - mada nisam ni cuo gde to ima - vec jaka diploma iz engleskog, pozeljno filoloski, mada trebalo bi i neki jak sertifikat + fakultetska diploma da mogu da prodju.

Drugo, potrebno je da budes zenskog pola.

So forget about it.

DSLite
1337 Member

Registered: 15.12.2007
Member Is Offline

Mood: City Hunter

[*] posted on 20.10.2010 at 08:59

Quote: Originally posted by kanex  
Sve preporuke za FON. Savremen program, dobri i korektni profesori i asistenti, odlicna atmosfera i drustvo, a imaces i dosta slobodnog vremena, a i ako upises IT velika je verovatnoca da nadjes dobar posao.

Zavrsio sam ISiT na fon-u i ne bih se slozio sa poslednjom konstatacijom. Oko profesora i asistenta sa smera nemam nikakvih zamerki, naprotiv, jako su korektni i trude se konkretno znanje da prenose.

Medjutim, odnos uprave prema studentima se svodi na to da sto vise para otimaju. Na master studijama su prosle godine napravili rang listu bez obzira na smer i prijemni kako bi sto vise olaksali upis studentima koji nisu sa faksa i placaju skuplju skolarinu (mera je bila prosek i prijemni, faks nebitan); tako da je fakultet postao ogromna perionica diploma. Bilo je jako ruznih situacija.
Prema tome, pre bi preporucio neki privatni fakultet nego fon, manje ce se izivljavati i bar znas sta placas.

[Edited on 20.10.2010 by DSLite]
justyce
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 19:15

Quote: Originally posted by DSLite  
Quote: Originally posted by kanex  

Zavrsio sam ISiT na fon-u i ne bih se slozio sa poslednjom konstatacijom. Oko profesora i asistenta sa smera nemam nikakvih zamerki, naprotiv, jako su korektni i trude se konkretno znanje da prenose.

Medjutim, odnos uprave prema studentima se svodi na to da sto vise para otimaju. Na master studijama su prosle godine napravili rang listu bez obzira na smer i prijemni kako bi sto vise olaksali upis studentima koji nisu sa faksa i placaju skuplju skolarinu (mera je bila prosek i prijemni, faks nebitan); tako da je fakultet postao ogromna perionica diploma. Bilo je jako ruznih situacija.
Prema tome, pre bi preporucio neki privatni fakultet nego fon, manje ce se izivljavati i bar znas sta placas.

[Edited on 20.10.2010 by DSLite]

Moji imaju prilično negativno mišljenje prema bilo kojem privatnom fakultetu, tako da sumnjam da bih ih mogao ubediti na tako nešto. Da nije RAF neki izuzetak? Master yoda javi se :D

Samo kakvo je poredjenje FON/RAF? Mislim prvenstveno u znanju koje se dobija, nije mi problem da se cimam nešto više sa i nekim nebitnim stvarima ako ću kod bitnih imati bolje znanje.

P.S. Na FMK sam mislio smer KOMUNIKACIJE: ODNOSI SA JAVNOŠĆU (to mu dodje PR-public relations).

[Edited on 20.10.2010 by justyce]
master_yoda
on probation

Registered: 23.12.2004
Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 19:21

Idem tek tri nedelje ali nema zajebancije, definitivno nije prelako i trebalo bi da bude izuzetak i mnogo ozbiljnije od Megatrenda, Singidunuma (sa kojima naravno nisam imao iskustva ali takve su price) itd. zbog cega sam ga i upisao.

[Edited on 20.10.2010 by master_yoda]

Greenman
Montenigga

Registered: 28.9.2005
Member Is Offline

Mood: Green

[*] posted on 20.10.2010 at 19:45

ETF svakako, pa mozh da se kurchish kasnije :)

Einstein je kidao matematiku bolje od Mileve..
DSLite
1337 Member

Registered: 15.12.2007
Member Is Offline

Mood: City Hunter

[*] posted on 20.10.2010 at 20:20

Sto se tice poredjenja RAF/FON, kolege koji imaju kontakte sa RAF-ovcima na radnom mestu su imali pozitivan utisak. Koliko sam shvatio, rade odmah konkretan razvoj i ozbiljni su. Opet, ne mogu konkretno da odgovorim. Pristup na FON-u je vise okrenut projektovanju, bazama, poslovnim procesima (imali smo zajednickih ispita sa menadzerima, ekonomiju, marketing... itd)

U sustini, sve zavisi od tebe i koliko ces biti vredan, mashenje diplomom bilo kog faksa je vise problem ego-a.
justyce
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.2.2011 at 18:24

Rešio sam da se spremam za ETF. Kapiram da za oblast koja me najviše zanima (marketing/PR) ovde i nema prave škole i da je većinom neformalno obrazovanje aktivno. Takodje, mislim da čovek šta god da upiše, pre ili kasnije će se pronaći u nekoj priči, da će pronaći sebe, a pošto ja još nisam iskristalisan onda ajde da upišem ono što mi deluje perspektivno, za šta mislim da imam potencijal i što me donekle zanima.

Verujem da nije strašno i da upišem pa se razočaram i izgubim godinu (pogotovo što sam pošao godinu dana ranije '93 sam). U svakom slučaju, c'est la vie! :D

[Edited on 16.2.2011 by justyce]
Blue
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 16.2.2011 at 18:36

Ne stresiraj se oko toga ima ljudi koji upisuju faks sa 40 godina, ponekad baš treba vremena da shvatiš šta te stvarno interesuje.

ソニー

Pages:  1  2    4

Go To Top