Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2    4
Author: Subject: Fakulteti '10/'11 [diskusija]
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 17.2.2011 at 16:08

Kada se frljamo sa ciframa: taj posao u auto-moto savezu se plaćao oko 800e, valjda isto 8h smena, s tim što ako nije sezona dobijaju po dva-tri poziva dnevno najviše. Ostatak vremena, otpadanje.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 17.2.2011 at 17:57

Tih 600E i 800E je stvarno super za naše standarde, ali po meni nedovoljno da naplatiš
ono što si uložio u sebe. Ja mislim da se obrazovanje i ne isplati bez plana da se pali preko.

Tako da ja završavam fax koji mi je gotivan isključivo radi sebe, a posle ili preko ili da sam nešto pokrenem.
Da u Srbiji radim kod nekoga za platu ne pada mi na pamet, naravno u situaciji kada imam izbora.
Jbt, prosečan amerikanac napuni rezervoar za dnevnicu a u Srbiji ti za to treba trećina prosečne plate.

Poenta offtopica: ne isplati se da ostaviš život na nekom zajebanom faxu ako ne planiraš da na taj način sebi otvoriš vrata normalnog sveta.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
View user's profile View All Posts By User
justyce
Fr1ck

Registered: 3.3.2009
Member Is Offline

[*] posted on 18.2.2011 at 00:08

Quote: Originally posted by Blue  
Tih 600E i 800E je stvarno super za naše standarde, ali po meni nedovoljno da naplatiš
ono što si uložio u sebe. Ja mislim da se obrazovanje i ne isplati bez plana da se pali preko.

Tako da ja završavam fax koji mi je gotivan isključivo radi sebe, a posle ili preko ili da sam nešto pokrenem.
Da u Srbiji radim kod nekoga za platu ne pada mi na pamet, naravno u situaciji kada imam izbora.
Jbt, prosečan amerikanac napuni rezervoar za dnevnicu a u Srbiji ti za to treba trećina prosečne plate.

Poenta offtopica: ne isplati se da ostaviš život na nekom zajebanom faxu ako ne planiraš da na taj način sebi otvoriš vrata normalnog sveta.

A šta završavaš? Ja inače imam trip da ako mi ne bude ETF odgovarao da probam sa spremanjem za Ameriku, drugarica mi je sad primljena na jedan koledz, pa čekam iskustva njena, krivo mi je što za to nisam znao od ranije, za tu stvar bih trebao se spremati od oktobra, a ima stipendija :)
ogisha007
1337 Member

Registered: 6.10.2005
Member Is Offline

Mood: Yo dawg

[*] posted on 18.2.2011 at 11:43

Quote: Originally posted by justyce  

A šta završavaš? Ja inače imam trip da ako mi ne bude ETF odgovarao da probam sa spremanjem za Ameriku, drugarica mi je sad primljena na jedan koledz, pa čekam iskustva njena, krivo mi je što za to nisam znao od ranije, za tu stvar bih trebao se spremati od oktobra, a ima stipendija :)

Kakve stipendije postoje (izvin'te na upadanju)? Ja sam do sad video samo sportske...

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 18.2.2011 at 12:29

ima gomila stipendija koje samo zahtevaju visok prosek, tipa 8.5+

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Mrakoslava
Vault 13 Dweller

Registered: 3.3.2007
Member Is Offline

Mood: 80.000V

[*] posted on 18.2.2011 at 13:24

Quote: Originally posted by ogisha007  

Mozda probam taj dizajn zvuka... Ako to ne prodje ostaje mi primenjena fotografija na vishoj (aka wanking off) ili neko dzibrenje na FTN-u. *grin*

Nikako, ali nikako ne upisuj bilo sta na visoj tehnickoj. Em je studiranje raspad, nit ces ista nauciti, em ti diploma nije priznata nizasta (oni pricaju kako jeste al realno nisi nista kad zavrsis to, evo moji prijatelji glavu lome nasta su potrosili godine i sad nisu ni bachelori )

Miroslav Cybermikan Kiš:
"Josipe a šta sa nama koji ne uzimamo čvrstu hranu nego se hranimo najviše sa fotonima?"

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 18.2.2011 at 13:42

Pa to mi je ono poslednja poslednja varijanta... Chisto da mi cale i keva ne prde, da stvorim iluziju studiranja when there is none.

...kad prochitam ovo shvatim koliko tuzno zvuci. :/

justyce
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 18.2.2011 at 14:27

Kakve stipendije postoje (izvin'te na upadanju)? Ja sam do sad video samo sportske...

Pa ima stipendija i van sportskih, samo treba da budeš društveno aktivan (NVO, seminari, projekti, čega imam dosta za CV) treba da se polože TOEFL i SAT testovi, napiše neki esej i još ne znam šta, pa šalješ priojavu i vidiš da l neko nudi nešto, čekam da vidim kako će se drugarica snaći ;)
Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 26.2.2011 at 13:44

Quote: Originally posted by Mrakoslava  

Mozda probam taj dizajn zvuka... Ako to ne prodje ostaje mi primenjena fotografija na vishoj (aka wanking off) ili neko dzibrenje na FTN-u. *grin*

Nikako, ali nikako ne upisuj bilo sta na visoj tehnickoj. Em je studiranje raspad, nit ces ista nauciti, em ti diploma nije priznata nizasta (oni pricaju kako jeste al realno nisi nista kad zavrsis to, evo moji prijatelji glavu lome nasta su potrosili godine i sad nisu ni bachelori )

Kad je takva materija u pitanju, ocekuje se kontinualno unapredjivanje znanja. Pogotovo posle fakulteta. Realno, to je slucaj kod svih fakulteta, s tim sto je u ovom slucaju bukvalno uslov za bilo kakav uspeh. Moj ortak je zavrsio upravo taj dizajn zvuka. On takodje ima nisko mislenje o kvalitetu obrazovanja koje je tamo dobio, ali za razliku od nekih nije stao na nivou zalopojki i izgovora, vec je nastavio da uci i posle faksa. Sad ima posao i polako napreduje.

[Edited on 26.2.2011 by Panzer]

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
Mrakoslava
Vault 13 Dweller

Member Is Offline

[*] posted on 26.2.2011 at 18:28

Quote: Originally posted by Panzer  

Kad je takva materija u pitanju, ocekuje se kontinualno unapredjivanje znanja. Pogotovo posle fakulteta. Realno, to je slucaj kod svih fakulteta, s tim sto je u ovom slucaju bukvalno uslov za bilo kakav uspeh. Moj ortak je zavrsio upravo taj dizajn zvuka. On takodje ima nisko mislenje o kvalitetu obrazovanja koje je tamo dobio, ali za razliku od nekih nije stao na nivou zalopojki i izgovora, vec je nastavio da uci i posle faksa. Sad ima posao i polako napreduje.

[Edited on 26.2.2011 by Panzer]

Nem pojma za FTN ja pricam o visoj tehnickoj:D

Miroslav Cybermikan Kiš:
"Josipe a šta sa nama koji ne uzimamo čvrstu hranu nego se hranimo najviše sa fotonima?"

Ragnarok
CLICK! CLICK! CLICK!

Registered: 17.12.2007
Member Is Offline

Mood: SHM

[*] posted on 8.3.2011 at 22:30

Quote: Originally posted by Blue  

Tako da ja završavam fax koji mi je gotivan isključivo radi sebe, a posle ili preko ili da sam nešto pokrenem.p
Jbt, prosečan amerikanac nauni rezervoar za dnevnicu a u Srbiji ti za to treba trećina prosečne plate.

Nisi u potpunosti pravu. Moja mama npr. radi u firmi koja ima nekoliko managera. Svaki ima platu od 1500 evra, ali se fakultet apsolutno zahteva i bez toga je nemoguce biti primljen. Naravno, high end menadzerskih pozicija ima malo, ali je svaki fakultet moguce naplatiti ako znas kako i ako znas ljude.

Takodje, diploma ti generalno garantuje vecu platu na istom radnom mestu u odnosu na srednju skolu. Postoji i velika razlika kod mogucnosti napredovanja. Mama mog drugara vodi ekspozituru Banke Inteza u Beogradu, ali ne moze dalje da napreduje, jer nema fakultet.

Pa ima stipendija i van sportskih, samo treba da budeš društveno aktivan (NVO, seminari, projekti, čega imam dosta za CV) treba da se polože TOEFL i SAT testovi, napiše neki esej i još ne znam šta, pa šalješ priojavu i vidiš da l neko nudi nešto, čekam da vidim kako će se drugarica snaći ;)

Preko koje organizacije/institucije se ovo odvija?

[Edited on 8.3.2011 by Ragnarok]

justyce
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 8.3.2011 at 23:16

Misliš na prijave za koledž? Ne znam tačno, pošto sam propustio svoj voz nisam išao u dubinu, iz priče nekih drugara(ica) jedino sam razumeo šta se traži otprilike, a sad kako šalji kako sve to dalje ide ne znam. Mogu da se raspitam ako te zanima :)
Inače ova drugarica trenutno ima više koledža na koje je "primljena" ali nijedan joj nije dao punu stipendiju, Adelphi koji bi ona htela joj je dao 14/30k, a najviše je dobila 19/30k od nekog ali je on U Nju Džersiju, pa ne bi njega htela. Sad se okreće pisanju raznim fondovima. Uglavnom, nije lako niti jednostavno kako izgleda, odnosno kako je i meni na prvi pogled izgledalo.
Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 8.3.2011 at 23:32

Mozda cu zvucati kao sanjar, ali ja sam mislenja da treba raditi ono sto volis, i to po svaku cenu! Ja npr studiram istoriju i pravo da vam kazem ni sam ne znam sta cu sa tim sutra. Mogucnosti su mi veoma limitirane ali bez obizra na to nemam nameru da batalim. Volim tu materiju i to je jedino sto je bitno. BTW danas je prilicno rasprostranjena institucija tzv mentalih prostitutki koje su zelele da budu jedno a zbog love su prodale svoje snove i otisle tamo gde ima para. Imam par primera u svojoj sredini i dovoljno mi je.(jedan prijatelj je ekonomista i dobro zaradjuje a zapravo je zeleo da bude socijalni radnik i sad je nesrecan i to big time nesrecan) Dakle, radite ono sto volite pa makar to ne delovalo na prvi pogled isplativo. Ako ste posveceni i dobri u tome, naci ce se vec nesto.

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
Ragnarok
CLICK! CLICK! CLICK!

Registered: 17.12.2007
Member Is Offline

Mood: SHM

[*] posted on 9.3.2011 at 00:11

Misliš na prijave za koledž? Ne znam tačno, pošto sam propustio svoj voz nisam išao u dubinu, iz priče nekih drugara(ica) jedino sam razumeo šta se traži otprilike, a sad kako šalji kako sve to dalje ide ne znam. Mogu da se raspitam ako te zanima :)
Inače ova drugarica trenutno ima više koledža na koje je "primljena" ali nijedan joj nije dao punu stipendiju, Adelphi koji bi ona htela joj je dao 14/30k, a najviše je dobila 19/30k od nekog ali je on U Nju Džersiju, pa ne bi njega htela. Sad se okreće pisanju raznim fondovima. Uglavnom, nije lako niti jednostavno kako izgleda, odnosno kako je i meni na prvi pogled izgledalo.

Zanima me i to poprilicno. :) Bio bih ti zahvalan ukoliko bi se raspitao oko ovoga.

forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 9.3.2011 at 01:01

....ali je on U Nju Džersiju, pa ne bi njega htela...

Neki poseban razlog zašto neće u NJ?

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
justyce
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 30.6.2011 at 17:44

Čisto da se javim sa epilogom moje odiseje, kao što se i sami sećate, na početku mi je bilo dosta fakulteta u igri, a znao sam sigurno da neću medicinu/poljoprivredu/stomatologiju, na polugodištu reših da spremam matematiku, za FON, ETF, štagod, i tako 6 meseci polako sam spremao matematiku, kad se završila škola počeo sam intenzivnije da radim, po više sati i sve više da shvatam da mi matematika na višem nivou predstavlja problem i nikako ne nešto čemu bih se maksimalno mogao posvetiti.

Tu sam se našao u problemu jer mi je bilo ostalo 3 nedelje do prijemnog, a da se na nešto menjam, kasno mi je. Tada me ćale zove na razgovor, uzeo papir A4 formata, zapisao teze "zašto je medicina dobar izbor" :D , inače je i sam lekar, i tako se bacio u priču da me još jednom usmeri da medicinu upišem.

Tu sam se duboko zamislio i prvo se zapitao: Zašto ja nisam hteo medicinu? I u na kraju osnovne sam hteo medicinsku/farmaceutsku da upišem pa da nastavim da medicinu, ali me nisu pustili samog u drugi grad, potom i u prvoj godini sam hteo medicinu, išao sam na takmičenje iz biologije, etc...ali mi je biologiju ogadio profesor, koji je teška gnjida od čoveka i zbog kojeg sam i najviše propatio i koji mi je ubio želju za biologijom kao predmetom. Takodje, drugi razlog, jeste dužina studiranja, ali sam se ona zamislio i rekao sebi, pa meni bi taj život bio u stanu koji mi je obezbedjen, sa obezbedjenim finansijama, a moje bi bilo samo da učim, milina.

I tako, rešim ja da spremim biologiju i hemiju, četiri godine, za 3 nedelje, 3 jebene nedelje! I, posle matematike, kad sam uzeo biologiju, navukao sate i sate učenja bez problema, oči su mi se otvorile, bukvalno. Toliko sam dobro spremio da sam na kraju izvukao 91.32 poena, što je više od bilo koga iz Negotina koji je upisivao medicinu/stomatologiju/farmaciju, više i do nekih ovako poznanika sa strane, a bilo je tu ljudi koji su se spremali po 6 meseci, pa i prošli cele pripreme na fakultetu.

U svakom slučaju, mislim da činim pravi izbor, i zadovoljan sam sobom.
Nyarlathotep
Navandu

Registered: 10.9.2006
Member Is Offline

Mood: Без наркоты круто!

[*] posted on 30.6.2011 at 18:34

Grats justyce!
Puno sretje u daljem shkolovanju. :3

Mrakoslava
Vault 13 Dweller

Member Is Offline

[*] posted on 7.7.2011 at 02:23

@justyce A u kom gradu si upisao? Sretno, a sad znam koga da smaramo za dijagnoze :P

Miroslav Cybermikan Kiš:

Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 7.7.2011 at 10:37

@justyce
Matorac, bolje je da si to uradio odmah kao sad, nego da ti prodje godinu dana ili da zapnes i zastanes negde na polovini random studiranja. Ja sam imao nesto slicno tako, samo sto sam upisao ono sto mi ide, sto razbijam a ne sto volim...i sta se desilo posle pola godine me zabole uvo za to i nikad vise nisam otisao na predavanje. Sledeceg leta upisem to sto volim i sad kad radim master, shvatim da je najjaca odluka koju sam doneo da napustim "umetnicke vode", gomila ljudi koja postane umetnik pre nego sto zavrsi jbn akademiju, neki cak pre nego sto upisu. Potreban je ozbiljan reality check masi koja studira na akademiji, kad bi polovinu vremena iskoristili da vezbaju to sto studiraju a manje pijancili/koristili psihoaktivne supstance i govorili koliki talenat imaju i kako je svako protiv njih mozda bi stanje bilo drugacije.
Srecno u skolovanju, samo nastavi u stilu polaganja prijemnog:)

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
justyce
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 7.7.2011 at 10:56

@justyce A u kom gradu si upisao? Sretno, a sad znam koga da smaramo za dijagnoze :P

Beograd, a do dijagnoza ima da prodje još dooosta vremena :D
ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 7.7.2011 at 16:33

Ja upisao ruski, na budžet.

^clip related.

Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 7.7.2011 at 19:42

Uspeo si, svaka cast:cool:

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
 Pages:  1  2    4

Go To Top