Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3
Author: Subject: Nintendo with 3DS vs Apple with iPhone 4g/iPad/iPod Touch 4g
cyborg_24
Banned

Registered: 11.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 15.10.2010 at 17:12

Quote: Originally posted by Rocky  
Sa tog sajta koji si ostavio (nintendo3ds.org.uk) pročitaj jedan mali komentar napisan na očajnom engleskom
Quote:

iphone4 and ipad have the same gpu as iphone-3gs not a upgrade they have no graphics ram, no high bandwidths and a huge cpu/gpu saping operating system they also have totally un needed resolutions to support, the sgx gpu they use has 250mp fillrate vs pica 200 800mp fillrate at 200mhz add true vram with high bandwidth and small non hd-ish screens and no huge screen like ipad its clear 3DS gang-rapes iphone4/ipad graphics and 3D as well..

To mislim da ti je dovoljno da ti objasni neku od razlika između 3DS-a i iPhone-a.

[EDIT]
http://www.nintendo3ds.org.uk/graphics-battle-3ds-vs-iphone-vs-psp-...
Sve mi se čini da cyborg igra ulogu Aarona iz komentara u ovoj vesti ovde.
Cyborg, ako ćeš samo da ponavljaš šta Aaron govori, bolje uputi ljude da pročitaju šta je on napisao tako da malo skratimo i stišamo diskusiju.

[Edited on 6-10-2010 by Rocky]

Tek sada sam video da je tema premestena ovde!
Ne, nije mi dovoljan jedan komentar i to pisan na engrish-u da mi objasni razliku izmedju GPU iPod-ovog i 3DS-ovog. Procesljao sam malo bolje par sajtova, naravno krenuo sa Wikipedia-om da bih se bolje informisao. Ono sto sam doznao: tacno je da je 3DS-ov GPU bolji od iPod-ovog ali ako se gleda fill rate (pixel/sec) koji iznosi 800 Mp/sek 3DS vs 250 Mp/sek iPod, ali sa druge strane ako se gleda Vertex performance tj. polygons/sek tu vec sada iPod znacajno premasuje 3DS-ove brojke skoro duplo. Maximum 15.3M polygons/sec (at 200MHz) 3DS VS PowerVR SGX GPU 535 @ 200 MHz for 3rd/4th generation (Pushes 28 million polys/sec). Mislim da za kvalitetan 3D je bitniji polygons/sek ali to je moje misljenje koje ne mora da je tacno jer nisam toliko informisan o tome.
http://www.tomsguide.com/us/dmp-pica200-gpu-3ds-dsi,news-7143.html
http://en.wikipedia.org/wiki/IPod_Touch

Ako se uzme u obzir da 3DS izlazi najranije u Aprilu sledece godine, a mislim da je sigurno reci da ce sledece generacije Touch-a biti jos naprednije od danasnjih, ne vidim kako bi Nintendo sa svojom politikom 6-7 godina lifespan-a konzole mogao ikako da se takmici sa danasnjim i sutrasnjim mobilnim gigantima (Windows Phone 7 anyone?).
Takodje u prilog mom argumentu ide i cinjenica da se sve vise proizvoda najavljuje koji ce imati 3D Without Glass Screen ( TV, Laptop http://www.nintendo3ds.org.uk/glasses-free-3d-laptops-coming-soon-a... ) tako da je moje misljenje da iako je Nintendo pionir u uvodjenju te tehnologije to nikako ne znaci da ce biti i predvodnik (desavalo se i u proslosti: N64 vs PlayStation).

Procitao sam komentare Aaron-a, i iako se slazem u vecini sa njim, on govori najvise o iPhone-u i iPad-u koji po meni spadaju u drugu kategoriju, jer je jedno smart telefon, drugo web browser, E reader, dok je trece (iPod Touch 4th) multimedijalni uredjaj sa naglaskom na igre sto je dovodi u kategoriju najblizu DS-u i PSP-u.

View user's profile View All Posts By User
dimitrijer
Woy Chan

Registered: 13.6.2008
Member Is Offline

Mood: nyan nyan nyan nyan

[*] posted on 15.10.2010 at 17:34

slusaj ovak,imao sam prvo psp,pa iphone,pa nds i sad opet psp.sto se igranja tice najudobnije resenje trenutno na polju handhelda je po meni psp i iza toga stojim.samo touch kontrole nikad nece biti dovoljne za neko ozbiljnije i duze igranje.iphone/ipod imaju dobrih igara al vecina je skoro neigriva zbog kontrola,meni su se ruke zamarale i na ds-u koji je dosta bolji po tom pitanju od i uredjaja.
najsretinje resenje sto se tice neke ozbiljije igre koju sam video na iphonu je chaos rings gde se virtualni stick pojavljivao gde duze zadrzis prts na ekranu,ali bi to bilo neupotrebljivo da nije u pitanju potezni rpg.znas kad ce ipod da ima igru tipa god of war ili kongodm hearts bbs,ys 7 ili slicne i da bude igriva-NIKAD.ipod je kao izmisljen za logicke igre,point and click avanture i sl.zombie infection koja je po meni super igra(odlican klon RE) sam zavrsio jedva uz dosta frustracija i smirivanja sebe da ne izlomim fon zbog kontrola.3ds ostaje da se vidi kakav ce biti sa kontrolama,ali ipod tesko da ce moci ista da se promeni,osim eksternih dodataka.
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 18:10

Quote: Originally posted by dimitrijer  
slusaj ovak,imao sam prvo psp,pa iphone,pa nds i sad opet psp.sto se igranja tice najudobnije resenje trenutno na polju handhelda je po meni psp i iza toga stojim.samo touch kontrole nikad nece biti dovoljne za neko ozbiljnije i duze igranje.iphone/ipod imaju dobrih igara al vecina je skoro neigriva zbog kontrola,meni su se ruke zamarale i na ds-u koji je dosta bolji po tom pitanju od i uredjaja.
najsretinje resenje sto se tice neke ozbiljije igre koju sam video na iphonu je chaos rings gde se virtualni stick pojavljivao gde duze zadrzis prts na ekranu,ali bi to bilo neupotrebljivo da nije u pitanju potezni rpg.znas kad ce ipod da ima igru tipa god of war ili kongodm hearts bbs,ys 7 ili slicne i da bude igriva-NIKAD.ipod je kao izmisljen za logicke igre,point and click avanture i sl.zombie infection koja je po meni super igra(odlican klon RE) sam zavrsio jedva uz dosta frustracija i smirivanja sebe da ne izlomim fon zbog kontrola.3ds ostaje da se vidi kakav ce biti sa kontrolama,ali ipod tesko da ce moci ista da se promeni,osim eksternih dodataka.

Ne znam kada si imao iPhone ali prva i cetvrta generacija iPhone/iPod Touch se jako razlikuju po kolicini igara, resenjima za implementirane kontrole kao i najnovije ubacivanje gyroscope sensor-a (koji, mnogi koji su probali na FPS igrama, porede sa Wii Motion kontrolama, neki cak i tvrde da su prirodnije). Mislim da ovaj video najbolje objasnjava koncept i prilicno je objektivan http://www.youtube.com/watch?v=taYu3W1YVNw. Covek takodje kaze u videu da posle igranja na iPhone-u 4 (iPod Touch 4th) i Gyroscope kontrolama se nikad ne bi vratio na "sort of" analog kontrole PSP-a jer smatra da su iPhone kontrole dosta naprednije.
Zombie Infection igra koju si pomenuo bi sa ovom vrstom kontrole samo dobila na igrivosti sto nije iskljuceno da ce se desiti u buducnosti.

[Edited on 20.10.2010 by cyborg_24]
dimitrijer
Woy Chan

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 18:38

imao sam 2g i 3g iphone.koji su u principu isti sto se tice procesora.do pre 3 meseca igara koje su zahtevale 3gs tj jaci procesor je bilo da s nabroji na prste jedne ruke,i to mozda.sve ostale si mogao odigrati i na ova dva modela jedina razlika sto je kod najnovijih igara bio malo duzi loading time(zanemarljivo).ako imas od koga da zajmis psp na par dana isprobaj na po sat dva.kingdom hearts,god of war.ys7,daxter,tekken.onda lepo pogleaj u ogledalo i priznaj sebi da ni ipod/iphone sedme generacije uz sve nadolazece ziroskope ,stetoskope i ostale skope nece moci da ti pruzi udobnost i preciznost pri igranju takvih igara.ne govorim o voznjama za koje je motion senzor super resenje.igranje bilo kakvog action adventure ili hack and slash naslova na touch kontrolama je blago receno mazohizam,i to nece moci niko daa me ubedi.da se razumemo da trenutno nisam bez para uzeo bih iphone jer je za moj ukus najbolji telefon,ali samo kao telefon na kome mogu dauz put odigram neku casual igru,kao primarnu stvar za igranje nikako.
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 19:12

imao sam 2g i 3g iphone.koji su u principu isti sto se tice procesora.do pre 3 meseca igara koje su zahtevale 3gs tj jaci procesor je bilo da s nabroji na prste jedne ruke,i to mozda.sve ostale si mogao odigrati i na ova dva modela jedina razlika sto je kod najnovijih igara bio malo duzi loading time(zanemarljivo).ako imas od koga da zajmis psp na par dana isprobaj na po sat dva.kingdom hearts,god of war.ys7,daxter,tekken.onda lepo pogleaj u ogledalo i priznaj sebi da ni ipod/iphone sedme generacije uz sve nadolazece ziroskope ,stetoskope i ostale skope nece moci da ti pruzi udobnost i preciznost pri igranju takvih igara.ne govorim o voznjama za koje je motion senzor super resenje.igranje bilo kakvog action adventure ili hack and slash naslova na touch kontrolama je blago receno mazohizam,i to nece moci niko daa me ubedi.da se razumemo da trenutno nisam bez para uzeo bih iphone jer je za moj ukus najbolji telefon,ali samo kao telefon na kome mogu dauz put odigram neku casual igru,kao primarnu stvar za igranje nikako.

PSP 3000 sam imao oko godinu i po dana (sa CFW 5.03 Chickhen) igrao skoro sve igre koje su do tada bile izasle kao i te koje si nabrojao. U vecini se sa tobom slazem. Da ti ne bih govorio sta mislim o PSP-u samo cu kopirati sta sam vec rekao na drugom mestu :

"Mislim da je sto se isplativosti tice PSP najbolja igracka konzola. Najbolje je po mom misljenju uzeti PSP 3000 ali sa 5.03 Firmware-om ili manji kako bi se iskoristio potencijal konzole u potpunosti. Sa PSP-em se dobijaju PSP igre, kojih ima jako dobrih, ali pored toga se dobija i skoro savrsena GBA konzola, SNES konzola, NES konzola, SEGA Genesis konzola, SMS konzola, Capcom Arcade konzola, MAME konzola, Book Reader, Photos Viewer, Video Player, MP3 Player, Skype i veoma inferioran Web Browser. Jedino sto se sa PSP-em ne dobija to su DS igre ali to je po mom misljenju veoma mala cena koja mora da se plati u odnosu na to sta PSP pored toga pruza. U poslednje vreme se radi na tome da se i PSP Go osposobi za pustanje PSP igara jer je vec uspesan prvi korak napravljen za osposobljavanje PSP iznad 5.03 firmware-a za emulaciju mnogih konzola (Hylf Byte Loader: Licno sam osposobio PSP 3000 sa firmware-om 6.20 i uspesno ga osposobio za GBA, GBC, SNES, SEGA Genesis emulaciju). PSP Go bi po mom misljenju bio najboji izbor zbog njegove kompaktnosti, naravno, ako se bude u potpunosti razbio. Ako neko zeli da pored igara ima i multimedijalni uredjaj koji je mnogo napredniji od PSP-a onda iPod Touch 4-te generacije je pravi izbor jer pored svih opcija koje PSP ima (ne uzimajuci u obzir igre) Touch ima jos i HD kameru, FaceTime program za video poziv, koji ce predpostavlja se biti implementiran i na Windows i Mac, Bateriju koja dosta duze traje. Na to koliko je napredniji Web Browser,Photos Viewer, MP3 player, Video Player i ostali bezbrojni korisni programi ne treba trositi reci. Da zakljucim, za igre definitivno PSP, za igre i sve ostalo iPod Touch 4th, to je moje misljenje."

Jos da dodam da sam juce upravo igrao PSP kod drugara jer sam instalirao HBL na 6.20 firmware i isprobavao razne emulatore i ne bi mi bilo zao da dam ponovo pare za njega ali samo ako bih imao dovoljno para da kupim pored toga i Touch 4th. iPhone je po meni veoma skupa stvar jos uvek jer sve to imas sa najnovijim Touch-om jedino bez telefona.

Nisi mi rekao da li si pogledao video koji sam postavio i sta mislis o njemu. Da li i dalje mislis da je nemoguce da se neki FPS priblizi igrivosti PSP-u na iPod-u (mada ja mislim da video pokazuje dovoljno koliko je novo gyroscope resenje naprednije od PSP-ovog analoga)
Jedino u cemu se upste ne slazem sa tobom je to sto ti kazes da ni u buducnosti ne vidis da ce se ista oko toga promeniti, a morao bi da priznas da to jednostavno ne mozes da znas, kao uostalom ni ja. Kao sto je i Wii promenio svest o tome da su motion kontrole bolje od analognih i priblizio gaming na konzolama PC gamingu tako, mislim, da je i iPhone jedan korak napred u polju handheld-a.

dimitrijer
Woy Chan

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 19:37

pzi necu se vise raspravljati niti te pokusavati ubediti u bilo sta.imas svoje mosljenje kao i ja svoje,i pri njemu ostajem.al kao sto je moj kolega rekao drugom kolegi koji je pokusavao da me ubedi da je virtual stick na iphonu bolji nego na psp-u citiram"mogu i ja na mom da napisem 25cm,al to nece biti to"
Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 20.10.2010 at 19:46

One word...... buttons

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 19:51

pzi necu se vise raspravljati niti te pokusavati ubediti u bilo sta.imas svoje mosljenje kao i ja svoje,i pri njemu ostajem.al kao sto je moj kolega rekao drugom kolegi koji je pokusavao da me ubedi da je virtual stick na iphonu bolji nego na psp-u citiram"mogu i ja na mom da napisem 25cm,al to nece biti to"

Ne zelim da se raspravljam ni da te ubedjujem u bilo sta ali zelim da pokusam da komuniciram sa tobom tako sto ako ti postavim pitanje ocekujem da odgovoris na njega u sta je ukljuceno i to da mi kazes "ne zelim da odgovorim na tvoje glupo pitanje". Dakle, po treci put ti postavljam pitanje, sta mislis o videu koji sam postavio, da li si ga pogledao?
dimitrijer
Woy Chan

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 20:29

o video mislim da je korak napred u odnosu na dosadanje kotrole,ALI kao sto sam ti vec rekao virtualni stick je krs i takav ce ostati,zamisli sad da igras bilo koji fps i da ti se na ekranu nadje gomila neprijatelja,moras brzo da reagujes i garant,ali garant ima da ti sklizne prst sa virtualnog sticka u polovini takvih situacija.ovakve kontrole + pravi analog i par dugmica bio bi maximum za narednih 10 godina-ovako pomak napred jeste ali daleko od punog uzitka.
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2010 at 21:40

Now we're talking :))

Slazem se u vecini stvari sa tobom, kao i to da bi resenje sa analognim plus gyroscope kontrolama bilo verovatno najbolje resenje koje bi cak mozda bilo prirodnije i od PC kontrola, nararvno kada bi se dobro implementirale. Jedino ne znam koliko u praksi je to tacno da ti sklizne prst u brzoj akciji jer sa ovim kontrolama ti je ustvari omoguceno da mnogo brze, trenutno reagujes, tako sto ces manjim ili vecim pokretom reagovati i npr promeniti polozaj nisana. U FPS igrama mislim da je mnogo bitnija preciznost pokreta nisana nego kontrola kretanja samog igraca i zbog toga mislim i slazem se i sa covekom sa videa, da je to mnogo prirodnije nego na PSP.
 Pages:  1    3

Go To Top