Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3
Author: Subject: (almost) my apfel stuff is better than your toy weab00!
nikola987
V.I.P.

Registered: 7.1.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

mad.gif posted on 2.10.2010 at 12:44
(almost) my apfel stuff is better than your toy weab00!

@cyborg_24
Jel mogu ja tebe nekako da blokiram? krenuo sam ja da se stidim za tebe :flame:

[Edited on 5-10-2010 by Rocky]
View user's profile View All Posts By User
darkado
Super Fr1ck

Registered: 19.11.2007
Member Is Offline

Mood: Sleepy...

[*] posted on 2.10.2010 at 13:23

iphone/ipod nije konzola koliko kod apple pokushavao da proda tu prichu

Quote: Originally posted by DragonOfTheEarth  
Quote: Originally posted by Blue  
Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

Ima uvek ljubomornih ljudi, ne obracaj paznju.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
cyborg_24
Banned

Registered: 11.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 13:39

Quote: Originally posted by nikola987  
@cyborg_24
Jel mogu ja tebe nekako da blokiram? krenuo sam ja da se stidim za tebe :flame:

Ne znam, pitaj moderatore za tu blokadu. A mozes i slobodno da nastavis da se stidis za mene i dalje :) smesan si :)
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 13:54

Quote: Originally posted by darkado  
iphone/ipod nije konzola koliko kod apple pokushavao da proda tu prichu

Ja mislim da Apple ni ne moze da prodaje tu pricu jer on nije developer, nije razvio nijednu igru za svoju platformu, to mogu samo da kazu developeri koji prave igre i dokazuju da je iPhone/iPod itekako konzola i to veoma mocna.
Pogledaj npr FIFA 11 koja je izasla pre par dana na App Store-u kako izgleda (oko 900MB), kakve su kontrole i reci da to ustvari i nije igra vec samo neki gimmick koji Apple pokusava da proda naivnim ljudima. Da li neko od vas stvarno ode i pogleda neki review neke dobre igre na iPodu ili samo pricate bez ikakvih argumenata. Stvarno ne razumem odakle vam te ideje i predrasude sta je konzola, sta je igra i ostale price. Ako je nesto sigurno onda to da se uvek pojavljuju nove stvari i uspevaju ili ne uspevaju zavisno da li ih ljudi prihvataju, i da li su dali svoj novac za to a ne zato sto postoje neka pravila i norme. Ista prica se pricala i za Wii kada je izasao da ce nemoguce biti napraviti dobru igru zbog inferiorniih kontrola a ispalo je da je to startegija koju su svi poceli da prate (Sony, XBOX360, iPhone/iPod). Ponovo DS je i uspeo zato sto je uveo novinu touch tehnologije inace bi bio GBA sa dva ekrana.
darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 15:05

nisam rekao da to nije igra nego da ishtagod nisu konzole i nikad netje biti

a sad bi bilo lepo kad bi neki mod prochistio 3ds temu malo

Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 15:34

http://www.nintendo3ds.org.uk/graphics-battle-3ds-vs-iphone-vs-psp-...
http://www.nintendo3ds.org.uk/wp-content/uploads/2010/06/iphone4-re...

Ne znam za vas ali ja ovde ne vidim razlog da konzola sa ovakvim performansama kosta 250$
darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 15:42

omg, manja rezolucija od najskupljeg telefona! burn it on the stake!

Ktulu
Genetic Fanatic

Registered: 18.6.2003
Member Is Offline

Mood: excellento ando eleganto!

[*] posted on 2.10.2010 at 15:50

Ja bih se ovde samo nabrzaka ubacio da bih prokomentarisao par onih poredjenja. MGS Touch je 2D igra sa prerenderiranim sprajtovima, moze da izgleda deset puta bolje od MGS-a za PSP i 3DS zajedno, dzaba. Street Fighter 4 takodje.

Anyway, moj brat ima iPad a imam prilike da probam iPhone svakog dana tako da mogu sa sigurnoscu da kazem da iProdukti za sada nisu konzole. Oni si samo mozda ispoliraniji mobilni telefoni/plejeri/gimmicks koji izmedju ostalog imaju shitload igara sa appstore-a, medju kojima je bar 80% shovelware (a sigurno sam velikodusan u toj proceni).

Imao sam prilike da probam tone igara na iPhone-u i iPad-u, sve te vece naslove tipa N.O.V.A. i mogu da kazem da je tromo i ubogo za igranje. Ne kazem da ne moze covek da se navikne i da tada postane i zabavnije, ali takav sistem kontrola jednostavno nije dovoljno intuitivan i user friendly za mnoge zanrove.

S druge strane, casual gaming moze da cveta na Apple uredjajima. Avanture, hidden objects, puzzles, time management/dash i niz slicnih zanrova su pun pogodak za te uredjaje.

In the land of the blind, the one eyed man is a dick.
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 15:53

omg, manja rezolucija od najskupljeg telefona! burn it on the stake!

Verovatno se nisi informisao ali iPod Touch 4th generacije od 1 septembra 2010, potpuno isto kao i najskuplji telefon na svetu iPhone 4, ima Retina display (960x640 pixela), A4 procesor (1 GHz), 256 MB RAM-a, Wi-Fi generacije n, za brzo surfovanje kao na laptopu, i jos svasta nesto sto ne treba da te zanima ali, pazi sad ovo, ne kosta kao najskuplji telefon na svetu iPhone 4 oko 600$ vec kosta 230$ od 8GB (za razliku od 3DS 2GB memorije). Tako da, molim te, ako u buduce budes govorio o necemu sto nije konzola, govori o iPodu a ne iPhone-u, izgleda mi da su ti te dve stvari malo pomesane u glavi, ali tu sam da pomognem :)
darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 16:11

izgleda si jako bezobrazan i dosadan tako da ubudutje netju obratjati pazhnju na tvoj spam

sad lepo uzhivaj u svojoj "konzoli" i pusti nintendo da naplati samo brand (lol) kod 3ds-a, strategija totalno nepoznata tvom ljubljenom proizvodjachu "konzola" appleu

cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 16:11

Quote: Originally posted by Ktulu  
Ja bih se ovde samo nabrzaka ubacio da bih prokomentarisao par onih poredjenja. MGS Touch je 2D igra sa prerenderiranim sprajtovima, moze da izgleda deset puta bolje od MGS-a za PSP i 3DS zajedno, dzaba. Street Fighter 4 takodje.

Anyway, moj brat ima iPad a imam prilike da probam iPhone svakog dana tako da mogu sa sigurnoscu da kazem da iProdukti za sada nisu konzole. Oni si samo mozda ispoliraniji mobilni telefoni/plejeri/gimmicks koji izmedju ostalog imaju shitload igara sa appstore-a, medju kojima je bar 80% shovelware (a sigurno sam velikodusan u toj proceni).

Imao sam prilike da probam tone igara na iPhone-u i iPad-u, sve te vece naslove tipa N.O.V.A. i mogu da kazem da je tromo i ubogo za igranje. Ne kazem da ne moze covek da se navikne i da tada postane i zabavnije, ali takav sistem kontrola jednostavno nije dovoljno intuitivan i user friendly za mnoge zanrove.

S druge strane, casual gaming moze da cveta na Apple uredjajima. Avanture, hidden objects, puzzles, time management/dash i niz slicnih zanrova su pun pogodak za te uredjaje.

Donekle se slazem sa tobom ali ne prihvatam da nesto nije konzola jer ne mogu da se igraju svi tipovi igara jednako. Pa molim te, navedi mi jednu konzolu koja to moze. I DS je odlican za platforme, RPG, puzzle igre ali kada treba da se "predstavi" u nekom FPS tu ostaje iza svih konzola i donekle ispada veoma smesan. Igrao sam Call of Duty na DS i pateticniji pokusaj da se napravi ozbiljan naslov od toliko inferiornog hardvera nisam video. Opet ne vidim zasto igre kao sto su RPG ne rade dobro na iPodu (Chaos Rings od Square Enix-a,Zenonia 2), portovane igre sa PSP, voznje koje dobijaju na realnosti time sto se upravljaju acelerometer-om i gyro sensor-om, platforme tipa Rolando itd. Voleo bih da mi kazes koji su to konkretno mnogi zanrovi koji su za 3 klase bolji na DS-u sto se tice kontrola.

P.S. Ne znam da li si igrao N.O.V.A. sa novom grafikom i poboljsanim kontrolama zbog novoubacenog gyro sensora, citao sam da je mnogo bolje i jako intuitivno pa bih voleo da cujem utisak iz prve ruke.
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 16:30

izgleda si jako bezobrazan i dosadan tako da ubudutje netju obratjati pazhnju na tvoj spam

sad lepo uzhivaj u svojoj "konzoli" i pusti nintendo da naplati samo brand (lol) kod 3ds-a, strategija totalno nepoznata tvom ljubljenom proizvodjachu "konzola" appleu

Nisi izgleda shvatio da ja uopste nemam iPod vec sam samo imao prilike da ga igram, dok sam sve Nintendove handhelde posedovao kao i PSP tako da mogu da ih poredim i procenjujem bez predrasuda. I veruj mi, ako bi Nintendo ili bilo koja druga kompanija izbacila danas bilo koji proizvod koji bi imao bolje performanse, mogucnosti, izbor softvera i svega sto sto Apple ovog trenutka nudi ne bih se dvoumio ni trenutka i svoj novac bi spremio za njih. Ali realnost je takva da to nije slucaj tako da biram najbolje sto se nudi u ovom trenutku. Nekada davno je to bio Nintendo ali vremena se menjaju. I ja niti zaim zbog toga niti sam srecan ali sam prilicno svestan da dobijem za svoj novac najvecu vrednost. Nekome je to kamera od 0.3 mp koju kupuje za 190$ a nekome je to kamera koja snima HD video za 230$. Sve je stvar "ukusa". Kazati da Apple naplacuje brend je tacna izjava, slazem se, i to u svim ostalim proizvodima osim iPod Touch-a 4th, jer ono sto Apple daje za taj novac ovim proizvodom je prosto do sada ne vidjena stvar. I tu ti ponovo nisi pazio na casu kada sam rekao da ja govorim samo o iPod-u a ne o Apple-u generalno :)
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 17:32

'ajmo da se svi slozimo i ignorisemo budalu? ^-^
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 2.10.2010 at 22:23

'ajmo da se svi slozimo i ignorisemo budalu? ^-^

Vise bih voleo da cujem neki pametan argument od tebe nego da se slazes sa mnom, jer time nista ne dobijam, dolazim do iste tacke na kojoj sam i bio. Nisam dobio nikakav feedback vec samo uvrede u nedostatku argumenata, cinjenica a ponekad i informacija. Mozda je tvoj odgovor da ja i ne zelim odgovor koji ti imas da mi das, i to je u neku ruku tacno, dok god je taj odgovor prazna prica, zasnovana samo na tvom subjektivnom misljenju jer ja ne znam ko si, tako da ni ne mogu da validujem tvoje misljenje, zasnovana na argumentima koji u stvari i nisu argumenti vec ponovo samo prazna misljenja, cesto bez tacnih informacija, koja su ipak kljuc za donosenje kakvog takvog zakljucka o bilo cemu. To je ono sto ja zelim i nemam nikakvu zelju da te vredjam, jer ponavljam, ne poznajem te i ne znam ni da li si musko ili zensko a kamoli nesto vise. Ali takodje, nista me ne sprecava da komentarisem tvoje misljenje, da ga mozda i dovodim do granice ismevanja, naravno sve sa nadom da ce to da pokrene jos zustriju debatu gde cu ja na kraju dobiti mnogo vise informacija nego sto sam sam prikupio, mozda pomeriti svoju poziciju jer sam shvatio da nije toliko cvrsta, mozda je i kompletno odbaciti. To ja mislim da je svrha debate i razumne civilizovane rasprave.

Ali ako ces se ti bolje osecati i svi ovde onda se ja slazem sa vama da je 3DS super konzola, da je vredna onoliko koliko Nintendo kaze da je vredna, da cu verovatno spremiti lovu i kupiti je istog trenutka bez razmisljanja i sve je super. I sta time iko dobija? Pa to lepo osecanje zablude zbog koga i dolazimo na forum, da potvrdimo ono vec unapred spremljeno misljenje a ukoliko se to pokaze kao netacno ili manje verovatno ili cemo napasti onog ko drugacije misli ili se povuci, jer kako se usudjuje da ne misli kao mi svi, kako li se drznuo da uopste postavlja pitanje o validnosti nekih poteza moje postovane kompanije, hajde lepo svi da ga ignorisemo i nastavimo nase teme koliko je nasa draga kompanija uspesna u svemu sto radi!
Sta iko time ista dobija?
Sqall
Fr1ck

Registered: 1.2.2008
Member Is Offline

Mood: Eto sto sam Vruc!!!!!!

[*] posted on 2.10.2010 at 23:37

Evo da se ubacim i ja u pricu posto sam se dosta puta slatko nasmejao na postove dragog nam novog clana.

1.Ti igraj ipod a mi cemo 3DS pa da vidimo ko ce se vise naigrati.
2.Jebala te kamera od 0.3mp ili 100mp kamera na 3ds-u sluzi za igre i 3d slike koje su za ekran 3ds-a sasvim pristojne,ja da sam hteo da se slikam uzeo bih aparat a ne ipod wauuu ima HD slike ne seri jebote ludilo.
3.Nabroji mi 10 kvalitetnih igara za ipod a da nisu fifa i ostale gluposti a ja cu tebi 50-60 i vise za DS od kojih ces pasti na dupe i zacepiti vise.
Ustvari nabrojacu samo 10 pokemon igara koje su po zabavi,duzini i gameplay-u bolje od ipod igara.
4.ipod nikada nece imati podrsku developera kakvu ima Nintendo.
Dovoljno je samo Nintendo svoje fransize da ispostuje kao na DS-u i opet ce biti dovoljno dobrih igara za 3ds bez ostalih studija.
5.Pominjao si Zeldu PH i ST kao igre ciji bi se gameplay mogao preneti na ipod,pa dobro jesi li ti normalan ajde samo zamisli da igras igru ovakvog tipa prstom "NEMA TEORETSKE SANSE".
6.Pominjao si koji su to zanrovi bolji na DS-u bolji od ipod-a,pa dobro druze sada te ozbiljno pitam jesi li ti normalan???
Pomenuo si tri (3) igre i poredis sada kao zanrove,evo ja cu ti pomenuti sasvim 10-u igru kojoj neces naci ravne na ipod-u Metroid Pinball!!!!
Necu se ni truditi ostale igre da nabrajam jer stvarno nema smisla porediti handheld konzolu i obican mozda malo unapredjeni mp3 player.
7.Pominjao si cenu koja ti je previsoka,a ne komentarises voljeni apple koji odavno vazi za kompaniju sa nabudzenim cenama.
Nintendo je uradio analizu o interesovanju za 3ds i formirao cenu,a to ocemo li mi da kupujemo e to je vec na nama da odlucimo.
8.Ima 3d bez naocara covece i svi reporteri sa e3-a su potvrdili da 3d efekat odlicno radi da nije nekakvo smece i da su animacije tecne,ima li ipod 3d.....?.......nema ajde eto vidis i zato zavrsi debilnu pricu nasao si da poredjujes mp3 plejer sa po meni za sada najinovativnijom konzolom.

E jos kada bi friend kodove makli najjaca bi konzola bila.
Kuku mene Monster Hunter kako ce izgledati u 3d-u :lol::lol::lol:

I da evo sada sam video tu cuvenu NOVA igru i nista posebno nije niti ce ikada ostati upamcena kao nesto posebno,Metroid ima bolji gameplay i kontrole 100%

[Edited on 2.10.2010 by Sqall]

cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 3.10.2010 at 09:18

Quote: Originally posted by Sqall  
Evo da se ubacim i ja u pricu posto sam se dosta puta slatko nasmejao na postove dragog nam novog clana.

1.Ti igraj ipod a mi cemo 3DS pa da vidimo ko ce se vise naigrati.
2.Jebala te kamera od 0.3mp ili 100mp kamera na 3ds-u sluzi za igre i 3d slike koje su za ekran 3ds-a sasvim pristojne,ja da sam hteo da se slikam uzeo bih aparat a ne ipod wauuu ima HD slike ne seri jebote ludilo.
3.Nabroji mi 10 kvalitetnih igara za ipod a da nisu fifa i ostale gluposti a ja cu tebi 50-60 i vise za DS od kojih ces pasti na dupe i zacepiti vise.
Ustvari nabrojacu samo 10 pokemon igara koje su po zabavi,duzini i gameplay-u bolje od ipod igara.
4.ipod nikada nece imati podrsku developera kakvu ima Nintendo.
Dovoljno je samo Nintendo svoje fransize da ispostuje kao na DS-u i opet ce biti dovoljno dobrih igara za 3ds bez ostalih studija.
5.Pominjao si Zeldu PH i ST kao igre ciji bi se gameplay mogao preneti na ipod,pa dobro jesi li ti normalan ajde samo zamisli da igras igru ovakvog tipa prstom "NEMA TEORETSKE SANSE".
6.Pominjao si koji su to zanrovi bolji na DS-u bolji od ipod-a,pa dobro druze sada te ozbiljno pitam jesi li ti normalan???
Pomenuo si tri (3) igre i poredis sada kao zanrove,evo ja cu ti pomenuti sasvim 10-u igru kojoj neces naci ravne na ipod-u Metroid Pinball!!!!
Necu se ni truditi ostale igre da nabrajam jer stvarno nema smisla porediti handheld konzolu i obican mozda malo unapredjeni mp3 player.
7.Pominjao si cenu koja ti je previsoka,a ne komentarises voljeni apple koji odavno vazi za kompaniju sa nabudzenim cenama.
Nintendo je uradio analizu o interesovanju za 3ds i formirao cenu,a to ocemo li mi da kupujemo e to je vec na nama da odlucimo.
8.Ima 3d bez naocara covece i svi reporteri sa e3-a su potvrdili da 3d efekat odlicno radi da nije nekakvo smece i da su animacije tecne,ima li ipod 3d.....?.......nema ajde eto vidis i zato zavrsi debilnu pricu nasao si da poredjujes mp3 plejer sa po meni za sada najinovativnijom konzolom.

E jos kada bi friend kodove makli najjaca bi konzola bila.
Kuku mene Monster Hunter kako ce izgledati u 3d-u :lol::lol::lol:

I da evo sada sam video tu cuvenu NOVA igru i nista posebno nije niti ce ikada ostati upamcena kao nesto posebno,Metroid ima bolji gameplay i kontrole 100%

[Edited on 2.10.2010 by Sqall]

1. Vazi, to i planiram, samo sto vidis, ja u svom zivotu ponekad volim i da slusam muziku, gledam filmove, obidjem sajtove na internetu, saznam nesto novo, procitam koju dobru knjigu, i onda odigram jos neku lepu igru i to u multyplayeru i to ako mi sve pruza 3DS, rado cu ga pazariti, jer to sve imam sa iPod-om. Ponovo se vracam na ono cena vs value, jer je to jako bitno. Zasto bih imao samo konzolu koja moze samo da igra igre ako mogu da imam sve to i jos mnogo, mnogo vise u jednoj spravi. Jer DS sam imao, znam sta moze da pruzi, i nista me vise ne iznenadjuje kod te konzole te tako oducih da vidim da li ima bolje alternative. I shvatih da itetako ima samo sto moram da gledam ocima nepristrasnog coveka a ne fanboya. I ja progledah :)

2. Posto 3DS jos uvek nije izasao ja svoje zakljucke izvodim iz iskustva koje imam sa predhodnim DS konzolama. Voleo bih da mi npr kazes, bar 10, ali vidi stvarno da mi nabrojis barem 10 naslova na DSi koji su jako dobro iskoristili kameru koja postoji na konzoli a koju je Nintendo izbacio kao update do tadasnjeg DS Lite. Ako na primer izuzmemo WarioWare Snapped onda ti ostaje jos 9 naslova sto je predpostavljam jako lako da se pronadje. Jer vidis, ljudi su platili za taj update konzole 50$ vise (170$) samo jer je Nintendo obecao da ce biti igara koje neverovatno iskoriscavaju tu novu tehnologiju. Tako da slobodno mogu da sumnjam ,posto se to nije desavalo u proslosti da se jako dobro iskoriste neki novi dodaci (Wii Fit postolje koje sluzi samo u jednoj igri, i mozda implementirano jos u par a ljudi su pljunuli 100$ na tu besmislicu) ne verujem da ce Nintendo drasticno promeniti svoj pristup vec ce veoma verovatno to ostati gimmick koji je iskoriscen u par igara odlicno, u par igara dobro a u ostalim ces imati identicne igre samo sada sa 3D efektom. Da li shvatas na koji nacin ja dolazim do zakljucaka. Empirijom, cinjenicama koje vec postoje, iskustvom sa konzolama koje sam posedovao, i kritickim razmisjanjem i tako dolazim do onoga sta je malo verovatno, sta je malo vise verovatno a sta veoma verovatno da se desi u buduce. Savetujem ti da malo vezbas svoje kriticko razmisjanje jer je ocigledno ne dovoljno razvijeno, bez ljutnje.

3. Evo samo par igara: Spider-Man: Total Mayhem (Action), Osmos (Simulation), Madden NFL 11 by EA Sports™(Sport), Dark Nebula - Episode Two (Arcade), Sims 3 Ambitions (Simulation), Real Golf 2011(Simulation), Gangstar: Miami Vindication (Action), STREET FIGHTER IV (Fighting), Bubble Bobble Double (Arcade), Aqua Moto Racing 2 (Racing), Chaos Rings (RPG), Zen Bound 2 Universal (Puzzle), The Jim and Frank Mysteries (Puzzle-Adventure), Monkey Island 2 Special Edition (Adventure), Guitar Hero (Music),HECTOR: Badge of Carnage Ep1 (Adventure), Splinter Cell Conviction™ (Action), Pocket Creatures (Simulation), Skate It (Sport), 1112 episode 02 (Adventure), Zenonia 2 (RPG), PuzzleQuest Chapter 1 and 2 (Puzzle-Adventure), Hook Champ (Action), Brothers In Arms® 2 (FPS), Plants vs. Zombies (Strategy),Ravensword: The Fallen King (RPG), Broken Sword: Director's Cut (Adventure), Assassin's Creed II Discovery (Action), Need for Speed Shift (Racing), Grand Theft Auto: Chinatown Wars (Action), Labyrinth 2 (Puzzle), N.O.V.A. (FPS), NBA Live (Sports), Super Monkey Ball 2 (Arcade), Asphalt 5 (Racing), Wolfenstein RPG (World Series of Poker Hold’em (Card), Super KO Boxing 2 (Sport-Arcade), iBlast Moki (Puzzle-Simuation), Brain Challenge 2: Think Again (Puzzle), Dungeon Hunter (RPG), Phoenix Wright: Ace Attorney (Adventure), Squareball (Puzzle-Simuation), Bust-A-Move (Arcade), Civilization Revolution (Strategy), ROLANDO 2 (Action),Alive 4-ever (Action) Peggle (Action), Castle Of Magic (Arcade), Real Racing (Racing), Angry Birds (Puzzle-Simulation).

http://appspy.com, http://www.appvee.com/, http://www.slidetoplay.com/, http://wireless.ign.com/,
ovo su sajtovi gde mozes i da vidis kako izgledaju igre i koliko su igrive na touch screenu.
Ne zelim da ulazim u raspravu koliko su Pokemon igre koje izlaze samo copy paste verzije jedna druge za razliku od npr Maria koji za svaki naslov izbaci toliko novina da potpuno opravda ponavljanje formule. Jer posmatrati evoluciju Mario franchise-a i Pokemon franchise-a, slozices se, nije isto.

4. To je isto kao da si 1995 rekao da Sony nikada nece imati podrsku developera kao Nintendo a onda je nastalo 10-ak i vise godina borbe da se Nintendo samo priblizi Sony-u (govorim sada o kucnim konzolama) i na kraju to uspeo sa Wii-em. Znaci ponovo, ono sto smo naucili vec do sada, izvodimo zakljucke iz iskustva a ne govorimo ono sto nema nikakve potpore u cinjenicama. Nekada je u handheld svetu postojao samo Nintendo, ako izuzmemo kratku istoriju GameGear-a, ali sada su tu jos dva veoma jaka konkurenta. I to da li ti ne verujes ili ne verujes u to nema nikakve veze sa stvarnoscu koja se vec desava. A stvarnost je da svi veliki developeri vec podrzavaju iPod platformu i vec prave odlicne igre, i verovatno ce i nastaviti posto je do sada to bila uspesna strategija (misim da dokazi o broju dobrih igara iz 3 stavke ovog posta dovoljno govore u korist moje tvrdnje)

5. Nisam nikada rekao da konkretno ta igra bi mogla da se identicno prenese na multitouch iPod-a, vec sam je samo pomenuo kao primer da igre koje se igraju samo na touch screenu bez dugmica ako su maestralno odradjene kao sto je slucaj kod te, mogu da pruze i bolji dozivjaj i ugodjaj nego kad bi se igrale sa dugmicima i krsticima. To je vec stvar do developera koliko ce se potruditi da neka igra iskoristi maksimalno hardverske mogucnosti. Kao primer lose odradjene igre sa pokusajem tretiranja touch screena na DS kao joypad-a, dajem ti Super Mario 64 DS. Igrao sam tu igru, presao je, ali sa krsticima i dugmicima, jer je bilo nemoguce da se precizno igra sa olovcicom emulirajuci joypad sa originalnog N64. Nikada vise slicna stvar nije pokusana na DS-u jer nije bilo svrhe. DS touch screen je u tom smislu prilicno inferiorniji od iPod-ovog a pored toga nije ni multitouch (znaci da moze da prepozna samo jednu tacku na ekranu u jednom odredjenom trenutku) tako da je nemoguce emuirati to na dobar nacin, verovatno, nikada.

6. Misim da sam ti na ovo manje vise odgovorio 3. stavkom ali samo cu ti dati jos par primera konkretno za taj zanr: Monster Pinball, Jungle Style Pinball, Wild West Pinball , Multiball Pinball. Igrao sam Metroid Pinball dok sam imao DS, ustvari bia mi je jedini Pinball koji sam igrao na DS-u povremeno. Slazem se da je igra odlicna ali ne i revolucionarna i ne vidim razlog da je svrstavas u neki Gem DS konzole.

7. Ako si pazljivo citao moje postove, ja ne govorim ni o kakvoj voljenoj Apple kompaniji, vec o samo jednom konkretnom proizvodu koji je ta kompanija proizvela a to je konkretno iPod Touch 4th Generation. Ne ulazim uopste u to da li je npr i iPhone dobra sprava, jer misim da je preskup, niti da li je iPad dobar tablet jer mislim da ce tek biti za 1-2 godine, vec u ovom trenutku govorim samo o jednom proizvodu koji se po performansama, mogucnostima i ceni izdvaja iznad svih ostalih u celom svetu a to je iPod Touch 4th.
Govorio sam takodje u proslim postovima i postavio link za to http://www.nintendo3ds.org.uk/the-price-isnt-right/ , da je Nintendo formirao ovakvu cenu ne po realnoj vrednosti konzole nego iz zakljucka da su ljudi spremni da plate za konzolu makar ona bila i preskupa, sto smatram da je lose za mene kao korisnika jer npr ja bih mozda i kupio tu konzolu da je 170$ da se nisu neki fanboy-evi previse napaili a onda Nintendo odlucio da odrapi cenu. Misim da je lose za kompaniju koja zeli da bude main streem i da nastavi sirenje casual gaminga da tako rezonuje i ocenjuje trziste.

8. Tacno je da nema 3D ekran ali je isto tako tacno da ima najbolji ekran trenutno na svetu, takozvani Retina Display ekran (960x640 pixela), mozda si cuo. Taj ekran sam video uzivo, i vidis, zove se Retina zato sto je to sada prvi ekran koji je toliko guste rezolucije da ma koliko se trudio sa normalne udaljenosti od 20-ak cm od ekrana neces moci da vidis pixele. To na prvi pogled ne izgleda tako neverovatno ali kada vidis uzivo i surfujes netom kao na laptopu jer vidis svako slovo i bez uvelicavanja, vidis igre koje izgledaju kao umanjene konzolne igre bez ikakvih krzavih (Nintendo DS) ivica, citas knjige, polako pocinjes da shvatas da ono svakako ima vecih prednosti nego sto si do tada mislio. I onda su moguce ovakve stvari, ovo je na iPodu Touch 4th
http://wireless.ign.com/dor/objects/84190/modern-combat-2/images/mo...

Da li i dalje mislis da je to samo malo nabudzeni media player?

Kao sto rekoh u ranijim postovima ne verujem da mozes da mi kazes igru za DS a da je ja nisam video, igrao ii presao na konzoli jer sam imao DS Linker i igrao bar 1000 igara za DS. Mozda ti iz tvoje perspektive zvuci neverovatno ali ne smatram da je DS nesto najbolje sto je do sada izaslo samo iz proste cinjenica sto postoje bolja resenja. Od svih tih igara ostale su mi upamcene otprilike 20-ak igara koje bih uvek ponovo igrao i kojima bih se i danas vracao npr: The Legend of Zelda: Phantom Hourglass, New Super Mario Bros., Elite Beat Agents, Kirby: Canvas Curse, Professor Layton and the Curious Village, Nintendogs, Rhythm Heaven, WarioWare: Touched!, Brain Age, Trauma Center: Under the Knife, DK Jungle Climber, Zoo Keeper, Big Brain Academy i mozda jos po neka. Dok na iPod-u odnosno App Store-u svakog dana izlaze nove igre cesto i od potpuno nepoznatih developera koje su jako sveze, zabavne (Angry Birds anyone?) a ponekad cak i veoma duboke.
N.O.V.A. igra je prvi uspesan pokusaj da se takva FPS igra odradi a buducnost je svetla sto se tice FPS zanra na iPodu (pogledaj linkove iz 8. stavke ovog posta) najvise iz razloga gyro sensora koji drasticno poboljsava kontrole u FPS i voznjama.
Igrao sam Metroid Prime Hunters i reci da je to jako uspesan FPS na DS-u je u neku ruku neozbiljno. Prvo, grafika je uzasno pixelizirana, nimalo nalik GameCube grafici, kontrole su u najboljem slucaju solidne sto ne znaci i da su prijatne za duze igranje, jer FPS na DS jednostavno ne mogu da budu dobro odradjeni zbog razloga koje sam naveo u 5. stavci ovog posta, i na kraju prica u igri je inferiornija od konzolne verzije. Ponovo govorim ovo kao neko ko je igrao i presao igru i na DS-u i na Wii-u.

Na kraju bih te zamolio da ubuduce koristis argumente, cinjenice i reference za ono sto govoris umesto uvreda, psovki i omalovazavanja osobe koja drugacije misli od tebe. To je u najmanju ruku nepristojno, nezrelo i na kraju nimalo ne pomaze da objasni i dokaze ono sto zelis da kazes vec upravo cini potpuno suprotan efekat. To da li sam ja normalan ne treba da ti znaci nista jer me ne poznajes kao osobu, ne znas ni koliko imam godina, cime se bavim itd. Ono sto treba da ti bude bitno je da li ono sto govorim je zasnovano na cinjenicama te da li je kao takvo misljenje validno ili ne. Nadam se da ces popraviti svoje ponasanje, i ne samo ti vec i ostali koji sebi daju za pravo da vredjaju, i da ces pokusati da vezbas svoje kriticko razmisljanje cak i na ovako banalnim temama kao sto su igre i konzole.

P.S. Sta bi bilo npr. da rasparavljamo na temu "da li bog postoji" ne smem ni da zamislim :)

[Edited on 3.10.2010 by cyborg_24]
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 3.10.2010 at 10:21

@cyborg_24:

Ti non-stop nam ovde kenjas kao neki menadzer o vrednosti vs ceni,a sam si rekao da si sve igre na DSu igrao potpuno besplatno preko linkera? ti si zapravo obican licemer.. I slobodno mozes da nastavis da preispitujes sam sebe i da se slazes sam sa sobom, samo da bi izgledalo kao da nisi obican trol ovde.. To sto za tvoje misljenje nije nikoga briga u realnom zivotu,ne daje ti za pravo da dolazis i spamujes nasa..

Ko je ovde ikada poslednji put sagledao film ili koristio ozbiljnije net na bilo kojoj konzoli ili mobilnom telefonu? Nista ne moze da zameni kombinaciju krevet i monitor,ili krevet i tv itd. za gledanje filmova. 3DS je prva konzola na kojoj mozda i krenem da gledam filmove,ali samo zbog 3Da.

Druze,umesto sto ti po ceo dan igras igre,citas knjige,surfujes po netu i slusas muziku, moj ti je savet nadji neko drustvo,apple je otvorio posebnu socijalnu mrezu samo za ljude poput tebe,i vremenom,kada budes spreman plati neku iz halo oglasa za masazu,jer kada konacno izgubis nevinost svet ces gledati malo drugacije,tj bar se nadam..
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 3.10.2010 at 10:53

@cyborg_24:

Ti non-stop nam ovde kenjas kao neki menadzer o vrednosti vs ceni,a sam si rekao da si sve igre na DSu igrao potpuno besplatno preko linkera? ti si zapravo obican licemer.. I slobodno mozes da nastavis da preispitujes sam sebe i da se slazes sam sa sobom, samo da bi izgledalo kao da nisi obican trol ovde.. To sto za tvoje misljenje nije nikoga briga u realnom zivotu,ne daje ti za pravo da dolazis i spamujes nasa..

Ko je ovde ikada poslednji put sagledao film ili koristio ozbiljnije net na bilo kojoj konzoli ili mobilnom telefonu? Nista ne moze da zameni kombinaciju krevet i monitor,ili krevet i tv itd. za gledanje filmova. 3DS je prva konzola na kojoj mozda i krenem da gledam filmove,ali samo zbog 3Da.

Druze,umesto sto ti po ceo dan igras igre,citas knjige,surfujes po netu i slusas muziku, moj ti je savet nadji neko drustvo,apple je otvorio posebnu socijalnu mrezu samo za ljude poput tebe,i vremenom,kada budes spreman plati neku iz halo oglasa za masazu,jer kada konacno izgubis nevinost svet ces gledati malo drugacije,tj bar se nadam..

Mislim da si potpuno ponovo promasio temu, i mnogo si uvredljiviji nego predhodnik. To naravno ponovo ne znaci da si i malo vise u pravu nego sto si to bio pre ovog posta i da si mi pomogao da vise validujem tvoje misljenje, naravno oped samo suprotno. Iako sam upravo to pomenuo u predhodnom postu, ti se , kao i tvoj predhodnik , hvatas za licnost umesto da svoje argumente branis svojim misljenjem koje je zrelo i promisljeno. Ponovo ponavljam jer mi nije tesko, to kakva sam ja licnost, da li sam obican trol, licemer, djubre od coveka, masovni ubica, ili silovatelj dece, ne treba da bude znacajno za tebe u ovom slucaju i u ovoj raspravi. Trebalo bi da ti bude znacajno samo da li je ovo sto ja pricam istina ili ne. Naravno, ne bi trebalo da mi verujes na rec kao da sam neki menadzer vec da sam odes i proveris i onda odlucis da komentarises, argumentujes, iznosis nove cinjenice koje si saznao i nove dokaze. To da li je nekoga briga za moje misljenje, ponovo ne verujem da mozes da mi kazes ti, jer si samo jedan clan na ovom forumu od stotine drugih, pa zato i ne mozes da cenis sa sigurnoscu da li neko drugi ceni moje misljenje ili mozda i razmislja slicno.
Tvoj poslednji komentar takodje ne zelim uopste da komentarisem jer on govori samo o tobi i ljudima koji rezonuju da ako igras igre onda si sigurno asocijalna osoba koja naravno da je jos daleko od prvog sexa i verovatno jako smrdi od znoja jer ne stize da se kupa.
Naravno da me uopste ne poznajes i ne mozes da me poznajes preko par postova jer u njima ne govorim puno o sebi vec o svojim misljenjima koje imam za jako usku oblast zvanu gaming. I naravno da mi nije svrha na ovom forumu da se druzim jer za to postoje prave osobe u mom zivotu a ne virtualna imena clanova sa ovog foruma koje uopste ne poznajem kao osobe.
Ja bih voleo tebi da savetujem da se ponasas u buduce prema ljudima sa ovog foruma bolje, bez omalovazavanja,uvreda, ne osnovanih nezrelih predpostavki o licnim zivotima forumasa i da ako zelis da neko rezonuje tvoje razmisljanje onda ga zaokruzi i bolje predstavi a ne kao neko dete da se duris sto ljudi ne mogu nesto da shvate sto je tebi tako kristalno jasno.

P.S. Da li se u spamovanje racuna kada postavljas pitanja, provociras drugacije posmatranje na stvari, iz drugacijeg ugla, iniciras rasprave? Ako je to zabranjeno onda si potpuno u pravu i ja se tebi izvinjavam.

Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 3.10.2010 at 11:18

Pocecu da mrzim moj Ipod zbog ovog lika :lol:

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 3.10.2010 at 11:24

@cyborg_24
Nisi ti uopste jednistven pa da ne mogu da raspoznam kakav si iz par postova :) i dalje stojim iza svega sto sam rekao i siguran sam da nisam pogresio.. Prihvatam izvinjenje,a sada begaj,svima ces nam nedostajati...
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 3.10.2010 at 11:53

@cyborg_24
Nisi ti uopste jednistven pa da ne mogu da raspoznam kakav si iz par postova :) i dalje stojim iza svega sto sam rekao i siguran sam da nisam pogresio.. Prihvatam izvinjenje,a sada begaj,svima ces nam nedostajati...

Ako ti imas tu moc da izvuces zakljucak o zivotu, profilu, karakteru i uopste identitetu jedne osobe samo na osnovu nekoliko postova koje se bave temama konzola i gaminga, onda ti od sveg srca preporucujem karijeru u vidovnjastvu, astrologiji a mozda i u detektivskoj karijeri jer definitivno imas natprirodne moci. Mozda bi trebao i da se prijavis za osvajanje James Randi-jeve nagrade od milion dolara http://www.randi.org/site/ koja garantuje nagradu od milion dolara svakom ko uspe da pod eksperimentalnim uslovima dokaze bilo kakvu natprirodnu moc. A opet, to koliko sam ja jedinstven ili nisam ne pomaze u raspravi koju sam inicirao.
Mozes da prihvatis izvinjenje ali nisi mi odgovorio na pitanje, da li je postavljanje pitanja, predstavljanje drugacijeg misljenja i iniciranje debate zabranjeno, nepozeljno ili cak mozda kaznjivo na ovom forumu? Ponavljam, AKO je to tako ONDA se ja tebi izvinjavam!
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 3.10.2010 at 11:55

Quote: Originally posted by Vampir  

Bilo bi lepo da kazes koji iPod imas, posto ukoliko nemas iPod Touch 4th generacije onda to nije ono o cemu ja pricam. Ja pricam iskljucivo i samo o iPod Touch 4th generacije.
IgorX
1337 Member

Registered: 29.8.2003
Member Is Offline

Mood: headache

[*] posted on 3.10.2010 at 13:19

Ali u ovom topiku bi trbalo da se diskutije o 3DS konzoli valjda,ok da se uporede specifikacije sa nekim drugim sistemima i sl,ali mislim da je vec sad sve krenulo u totalno off topik.Niko ti ne brani da napravis posebnu temu pa tamo vodi diskusiju koliko god hoces i o cemu god zelis,vec je i mene smorilo sve ovo sa ipad-om..

you don\'t like me, i don\'t like you.
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 3.10.2010 at 13:35

Quote: Originally posted by IgorX  
Ali u ovom topiku bi trbalo da se diskutije o 3DS konzoli valjda,ok da se uporede specifikacije sa nekim drugim sistemima i sl,ali mislim da je vec sad sve krenulo u totalno off topik.Niko ti ne brani da napravis posebnu temu pa tamo vodi diskusiju koliko god hoces i o cemu god zelis,vec je i mene smorilo sve ovo sa ipad-om..

Potpuno se slazem sa tobom. Jedino sto sam hteo je da raspravljam o 3DS ali sa kriticke strane, i sa strane nekoga ko ne zeli to da pazari ali nekoga ko je imao sve ostale ranije konzole i da kazem razloge zasto je to tako. Sve je otislo u off kada su ljudi umesto da se sluze argumentima poceli da vredjaju na licnoj osnovi sto ja nikada nisam uradio, niti sam inicirao. Jesam sukobljavao misljenja i mozda i ismevao misljenja, ali ne i osobu koja to misljenje zastupa. A provocirati tudja misljenja i vredjati osobu je po meni bar potpuno razlicita stvar. Tako da, potpuno se slazem sa tobom, mozda cu otvoriti novu temu i drago mi je sto si bar jedna osoba ovde govori svoje misljenje koje nije zasnovano na predrasudama, pogresnom zakljucivanju vec samo zdravom razumu.

Sqall
Fr1ck

Registered: 1.2.2008
Member Is Offline

Mood: Eto sto sam Vruc!!!!!!

[*] posted on 3.10.2010 at 18:33

Quote: Originally posted by cyborg_24  
Quote: Originally posted by Vampir  

Bilo bi lepo da kazes koji iPod imas, posto ukoliko nemas iPod Touch 4th generacije onda to nije ono o cemu ja pricam. Ja pricam iskljucivo i samo o iPod Touch 4th generacije.

Aaaa pa ti pricas o iPodu 4-te generacije????
Uuuu izvini nisam te dobro razumeo silly me!:eyes:
A sta ce biti kada izadje iPod 5-e generacije za godinu dve i kada se onda budu pravile igre iskljucivo za njega???
Oces li onda i njega da pazaris???
I onda onaj sto dolazi posle njega i tako u nedogled.?????

Inace 90% igara koje si naveo gore su cisto smece ili su samo portovi vec postojecih handheld ili konsole igara.
A kada i to odbijes dobijes 100%smeca za ipod sto se tice igara.
Ja sam ti fino rekao ti surfuj na ipod-u ja cu na komp-u,ti bulji u ipod i gledaj filmove a ja cu na tv-u,ti igraj igre na mp3-u ja cu na 3ds-u.
I za kraj KONZOLE BEZ DUGMADI SU SRANJE!!!!

Pages:  1    3

Go To Top