Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2    4  ..  11
Author: Subject: POSAO U INOSTRANSTVU
GRUJA
I am God of War

Registered: 13.10.2008
Member Is Offline

Mood: FATALITY

[*] posted on 18.11.2010 at 19:23

Quote: Originally posted by mahermax  
Quote: Originally posted by Akvabit  
I treba ti bar 1500 evropljana da odes recimo do Majamija ili neke druge americke destinacije odakle brod isplovljava.

Ovaj deo nije tacan evo agencija iz beograda safecrusie salje ljude sve ukupno 650eura, u to je uracunata i povratna avionska karta. Nije zajebancija znam dosta ljudi koji su otisli.

Sajt agencije: http://www.radnabrodu.com/

Ceo forum posvecen radu na brodu ima stavrno dobrih informacija: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?PHPSESS...

E mahermax hvala ti za ovaj sajt vidim da ima dosta stvari :)
Cim skupim neke pare zovem ih i palim ja odavde.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Grunt
Celeb Freak

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 18.11.2010 at 19:41

Da se pridruzim zahvalnici mahermax-u, dobar forum, a i agencija deluje OK.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 18.11.2010 at 19:54

Samo jedno pitanje imam za ove brodske avanture na koje ne mogu da nađem odgovor zbog neverovatnih problema sa internetom:da li je potrebno da se zna da se pliva?

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
mahermax
1337 Member

Registered: 23.10.2007
Member Is Offline

Mood: bezdinara

[*] posted on 18.11.2010 at 21:32

Quote: Originally posted by Black_Waltz  
Samo jedno pitanje imam za ove brodske avanture na koje ne mogu da nađem odgovor zbog neverovatnih problema sa internetom:da li je potrebno da se zna da se pliva?

Na ovo ne bih znao da ti odgovorim. Niko te neće proveravati to sigurno. Ja sam već prošao preliminarni interviju kod god. Janoša iz Princess-a. Početkom decembra treba da idem na glavni interviju i trening kod mr. Sotbie-a. Inače prijavio se za poziciju ACAT(acomandition cleaner). Nadam se da ću proći. I onda u januaru na kruzer. Možda se i vidim sa nekim od vas na pola ugovora :)

E da Grujo, Grunte ne trebaju vam pare unapred, agencijske troškove, vizu i lekarski plaćate tek ako dobijete posao. Možete da uzajmite valjda toliko pa vratite od prve plate.

[Edited on 18.11.2010 by mahermax]

"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju."
View user's profile View All Posts By User
GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 18.11.2010 at 21:43

Da uzajmim?Da mogu da uzajmim 650E vec davno bi pobegao iz drzave bez agencije, inace znam da plivam trenirao sam nekada vaterpolo :D

ninpo
orgazmatron

Registered: 12.12.2007
Member Is Offline

[*] posted on 18.11.2010 at 21:47

brate jebeš fax, ajmo svi na brod!

AMERICA, FUCK YEAH!
mahermax
1337 Member

Registered: 23.10.2007
Member Is Offline

Mood: bezdinara

[*] posted on 18.11.2010 at 21:59

Quote: Originally posted by GRUJA  
Da uzajmim?Da mogu da uzajmim 650E vec davno bi pobegao iz drzave bez agencije, inace znam da plivam trenirao sam nekada vaterpolo :D

Ma znam i ja da plivam, ali niko me to nije ni pitao. A ako ne možeš da pozajmiš od 5-6 prijatelja po 100€. Imaš varijantu kod zelenaša kamata 10%, pošalješ odma tvojima prvu platu oni mu daju pare i gotovo. Ili prodaš konzole, i tvoji te malko skrpe + odradiš mesec dana neke gradjevine to je minimalno 300€. Lako ćeš posle kupiti konzole, kad se vratiš posle 6 meseci sa parama u džepu :)

"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju."
GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 18.11.2010 at 22:04

Vidis mogao bi da prodam sve konzole sem psp-a :D

Grunt
Celeb Freak

Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 18.11.2010 at 23:15

@mahermax
Ja bi 90% trebao da vatam neki sledeci cruise, taman do tada neku kintu da navatam, u najgorem slucaju sto kazes da rasprodam kuci konzole/pc pa kupim ponovo kada se vratim, nije da ce mi trebati tih 6-7 meseci :D

Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 19.11.2010 at 00:05

Mahermaxe,ajd ozbiljno pitaj to za plivanje pa javi,jer kad sam se već jednom interesovao za te poslove,drugar mi rekao da to dođe obavezno,ali nije siguran,a stvarno mi net radi užasno tako da ne mogu da pregledam forum za tu informaciju.

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 19.11.2010 at 18:34

Quote: Originally posted by ninpo  
brate jebeš fax, ajmo svi na brod!

Otprilike je tako. :S
Sa faksom imash jedino sigurno mesto na birou.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
Igoritza
Super Saiyan Mod

Registered: 7.6.2005
Member Is Offline

Mood: ARMY!

[*] posted on 19.11.2010 at 19:32

nazalost, u ovoj drzavi ...

drugarica moja, ciji je otac JAKO patrijarhalno i arhaichki nastrojen, dao joj je uslove da zavrshi fakultet, pravni. devojka je apsolvirala sa prosekom 9.1, u roku sve.

evo sad, otac je se bukvalno odrekao, i smatra da je neuspeshna, i da mu je cerka kreten, jer ona ne moze da se zaposli sa svojom diplomom za jache od 350 evra mesechno, evo vec skoro godinu dana. ona u depresiji nevidjenoj

When pride and presumption walk before,
Shame and loss follow wery closely..

WickedlNl
Fr1ck

Registered: 13.1.2007
Member Is Offline

Mood: Why so serious?

[*] posted on 19.11.2010 at 20:53

Quote: Originally posted by Black_Waltz  

Da budemo realni, idesh na brod, veci deo provesces u sred okeana ili duzh obala. Dali stvarno mislis da mozes da dobijes posao a da ne znas da plivas? Jebes ti proveru njihovu itd, nedaj boze ti se nesto desi, krene masovna evakuacija...talasi kurac palac... gde ces ti :) Stjuarti i stjuardese moraju obavezno da znaju da plivaju iako verovatno nikada u svom radnom veku nece doziveti pad aviona u more. Ti kao clan broda MORAS da umes da plivas. Uostalom, uzmi neko drustvo i ako vec nisi, kreni da ucis da plivas, to ti ono nesto od must have veshtina. Level up nigga :D

Fuck the law with my dick in my hand
Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 19.11.2010 at 23:12

Quote: Originally posted by Igoritza  

drugarica moja, ciji je otac JAKO patrijarhalno i arhaichki nastrojen, dao joj je uslove da zavrshi fakultet, pravni. devojka je apsolvirala sa prosekom 9.1, u roku sve.

evo sad, otac je se bukvalno odrekao, i smatra da je neuspeshna, i da mu je cerka kreten, jer ona ne moze da se zaposli sa svojom diplomom za jache od 350 evra mesechno, evo vec skoro godinu dana. ona u depresiji nevidjenoj
Pravo i ekonomija, to završava ogroman broj ljudi, a zamisli ne završe svi na sudu i u banci...Devojka koju znam već 2 godine bezuspešno traži posao posle ekonomskog, neće da radi kao komercijalista itd.
Brod je ok ako je sigurna firma.

[Edited on 19.11.2010 by Johntra]

Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 10:35

Quote: Originally posted by Igoritza  

Nije država kriva što joj je ćale bolid, a uostalom nema sigurnije bleje na birou od pravnog i ekonomskog.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 17:22

^Ta priča je važila nekad, a sad su manje više svi sigurni da 'bleje na birou', ukoliko nemaju vezu naravno. Ljude koje poznajem, a da nemaju posao mislim da ne mogu da budu sa različitijim fakultetima i situacija je gora nego ikada. Mada, da ne širimo više tamu po ovom topicu, ostavite ga za diskusiju o poslu u inostranstvu.

Brod je nije naivna priča, nadam se da ne ulazite u te šeme bez prethodnih iskustava drugih ljudi... Posavetovao bih vam da popričate sa nekim.

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 17:38

Quote: Originally posted by forsaken demon  
Posavetovao bih vam da popričate sa nekim.

Slazem se sa demonom jer svi koji koriste te agencije i plate agneciji bivaju PREVARENI!Zato sto agencija uzme kintu i posle se izgubi, necu vise da idem u oftopik ili kolko znam ovo ima veze sa temom?Samo cu reci da ja pare nikome nedajem da bi mi nasao posao, naci cu nekog ko radi preko i sa njim dogovoriti neki posao, ovako sa agencijom jok!

Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 18:21

Ima dosta ljudi koje agencije izrade ali sad da zajebu baš SVE nije tačno. Ima ljudi koji su imali skroz ok iskustva ima i onih drugih.
A što se tiče prevara znam da je bilo slučajeva da ti samo srede prevoz preko (konkretno za USA) i onda snađi se kako znaš i umeš.
Još uvek nisam čuo za to da uzmu kintu i nestanu totalno, daleko od toga da je isključeno.

Po meni, rođak u inostranstvu najbolja opcija.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 18:27

Grujo sad ga baš pretera.
Ima agencija koje gledaju kako će da te zeznu, ali nisu sve takve... Zato biraš one najjače koje ti neko lično preporuči(a ovde ima ljudi koji mogu da ti pomognu definitivno)... S obzirom da nemaš para itekako treba paziti, ali to nije razlog da pljuješ agencije, pogotovo što nešto sumnjam da ćeš bez njih uspeti da nađeš posao. Koliko puta sam do sad slušao da se neko žali na agenciju, a da za to nema osnova... Devojka koja nema pojma engleski žalila se što nije dobila dobar posao(pri tom svi takvi poslovi zahtevaju žestoku komunikaciju sa ljudima)... Recimo, a takvih primera ima baš dosta, koje su izbacile neke veoma razmažene osobe, koje misle da mogu da se zezaju napolju kao i u Srbiji, ili misle da je život u inostranstvu bajka.
Zna se da sam išao dva puta da radim u SAD, preko studentskog programa, pa mogu da pričam o tome.

Što se konkretnog slučaja sa brodovima tiče, razmišljao sam o tome i odustao sam najviše jer:
- Radi se mnogo, 10-12h svaki dan(ceo period bez ijednog dana pauze), a s obzirom da sam radio i više od 90h nedeljeno, vrlo je bitno da se barem malo opusti... A na brodu nema šta ni da se vidi, a neko je primetio ni gde da se novac potroši.
- U kabinu te strpaju sa još nekom totalno random osobom(ne mora biti sa ovih prostora uopšte, već Indijac, Filipinac itd...) i veoma je teško da sa osobom sa kojom apliciraš upadneš u istu kabinu.
- Ukoliko se traži karijera, život može da se otpiše.

Ukoliko se traži manje dodatnog keša tu su i sezonski poslovi po Evropi na zimu/leto, oni ambiciozniji mogu da pucaju na H2B vizu za Ameriku(koje SAD ne dele u velikom broju, pa je odbijanje dosta realno)... Za studente je tu Work&Travel na kojem sa ja bio i to mi je super priča, ukoliko se pripremite dobro, i pri kraju praksa, koja je veoma zeznuta za dobijanje izgleda.

Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 20.11.2010 at 18:33

Ja sam radio na brodu nekoliko puta i rekao sam: Ne vracam se na brodu pa makar da me stavili i za kapetana. Nije to posao za svakoga. Zivis u tesnom prostoru, na poslu si "24" casa, nemozes posteno da se zabavis i opijes jer mora rano da ustanes, nemozes lepo da se odmoris i uvek si isrcpljen, nerviraju te nenormalno filipnci, indici... a nesmes da ih udaris jer odmah letis kuci....

gogos11
1337 Member

Registered: 26.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 18:48

@forsaken demon

Rece da si isao u USA preko studentske, kako ide to imali gdje da se informisem na netu, inace sam u rs, i idem 3.cu god faxa redovno, pa kako bih mogao se malo bolje uputiti, u to... I kakava je sit. tamo, isplatili se ici.
GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 19:19

Quote: Originally posted by Blue  
A što se tiče prevara znam da je bilo slučajeva da ti samo srede prevoz preko (konkretno za USA) i onda snađi se kako znaš i umeš..

E ovako bi mozda i uspeo nesto, jbg za pocetak bi spavao na ulicama i nekim zabacenim krajevima ipak je amerika amerika :D
Meni bi i odgovaralo najvise da odem u ameriku jer znam poluperfektno engleski a i tamo kapirom da bi jednuo uspeo!

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 19:20

@gogos11

Ove dve agencije najviše spominju kao pouzdane:
http://www.snap.rs/
http://www.ayusa-online.com/

a na ovom forumu ima dosta informacija o programu:
http://www.workandtravelforum.com/forums/

Tu imaš sve što bi ti trebalo, nije problem što si iz RS, imaju oni predstavnike i tu, znam i ljude koji su išli(čini mi se da je razlika samo u tome što ti ideš u US ambasadu u BiH, ne u Beograd, ali nisam siguran).
Dodao bih samo da mislim da vredi otići, znam jako malo njih koji ne bi išli opet... I oni koji su se super snašli i oni koji i nisu baš kažu da im je to lepo iskustvo. Gotovo obavezno ti je da imaš dva posla(jedan koji ti oni nađu i jedan moraš sam) i tad je priča vrlo isplatljiva, pogotovo ako si snalažljiv.... Dosta zavisi od toga gde ideš, negde je teže, negde lakše. U principu i sa jednim poslom može da se otplati trošak, i da imaš nešto zarade. U isto vreme nemoj ni da veruješ u bajke da ćeš da zgrneš $10.000, osim ako baš ne budeš imao mnogo sreće.

Quote: Originally posted by GRUJA  
E ovako bi mozda i uspeo nesto, jbg za pocetak bi spavao na ulicama i nekim zabacenim krajevima ipak je amerika amerika :D
Meni bi i odgovaralo najvise da odem u ameriku jer znam poluperfektno engleski a i tamo kapirom da bi jednuo uspeo!

Uh, Grujo, izvini, ali ti baš nemaš pojma ništa... To uopšte nije realno.

[Edited on 20-11-2010 by forsaken demon]

PowerPoint
Member

Registered: 30.10.2009
Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 19:37

istina
Amerika je kurac od ovce. Ja sam sad u Americi, ja ionako ne mogu da radim jer imam studentsku i maloljetan sam, ali sa studentskom inache mozhesh da radish samo 20 sati nedeljno. I to su najcheshce part-time poslovi, moj host brat je tu vec neko vrijeme pa radi u banci i ima stalni posao, ali jbg isto ogranichen na 20 sati. Ja mislim da je Kanada dale bolji izbor ako neko planira da ide na ovu stranu planete.
GRUJA
I am God of War

Member Is Offline

[*] posted on 20.11.2010 at 19:49

Nije mi bitno gde cu otici, svugde je bolje nego ovde.

Pages:  1  2    4  ..  11

Go To Top