Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: sega cd
Cyrix
V.I.P.

Registered: 2.11.2008
Member Is Offline

Mood: mk

[*] posted on 19.11.2010 at 12:57
sega cd

kupio sam sega cd, evropsku verziju za nekih 4500din.
bez adaptera za struju ali sa mega drive 2.
samo sam stigao da raspakujem paket i otisao sam na posao :)
niti znam sta mi treba od kablova, niti kako se povezuje. nesto po netu sam gledao i ukapirao da samo treba adapter za struju.
kako vam se cini cena, da li je bila povoljna ili previsoka?
sta mi treba za povezivanje?
preporucite mi neke naslove?
jednostavno sta dalje? :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Stojan
Senior Member

Registered: 5.8.2004
Member Is Offline

Mood: Moodless

[*] posted on 19.11.2010 at 13:21

Pregledaj ove naslove !

Moj Favorit
View user's profile View All Posts By User
FuGen
Plastic Wizardry

Registered: 22.8.2002
Member Is Offline

[*] posted on 19.11.2010 at 17:36

lista

obrati pažnju da na neke igre moraš primeniti region-patch pre rezanja, jer ne postoji PAL verzija. Popful Mail, recimo. fantastičan naslov.

EDIT: treba ti i audio kabl i posebno napajanje, izgleda:
http://www.cheapassgamer.com/forums/showpost.php?p=421457&postc...

[Edited on 19-11-2010 by FuGen]
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Cyrix
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 19.11.2010 at 18:49

napajanje sam obezbedio ali nikako da nadjem diagram ovog audio kabla niti kako se povezuje. da li neko ima sega cd pa da mi kaze to kako ide?
i jos jedno pitanje. da li mogu da stavim ovde moj genesis posto je ovo u stvari evorpski mega cd ne sega cd... inace na genesis-u je odradjen region switch tako da lako postaje sta treba :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ljubomir
Fr1ck

Registered: 18.8.2008
Member Is Offline

[*] posted on 19.11.2010 at 19:24

Da li je skupo to zavisi od tebe. Cim si imao da platis - nije. Ja imam nekoliko "vaznijih" stvari na listi za ~4k5 din, ali svakako bi jako zeleo da ga imam.

I fail at Paint
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Cyrix
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 19.11.2010 at 20:03

prosle nedelje prodam jedan dreamcast za slicne pare i cim mi je postar doneo novac mislim da sam istog dana video na limundu sega cd :) eto ti srece
link2rage
V.I.P.

Registered: 12.3.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 19.11.2010 at 21:17

Pa i ne treba mu audio kabl kad slika i zvuk idu preko megadrive konzole. samo adapter za struju. jesi li ga isprobao. Ja sam nabavio original tomcat aley na buvljaku. Godinama sam se lozio na tu igru da bih kad sam je konacno nabavio totalno razocarao u nju (verovatno zbog glupi kontrola koji te odmah u startu odbiju)
Cyrix
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 19.11.2010 at 21:20

nisam jos stigao kuci
:) spremio sam adapter. napravio sam tacno po specifikaciji.
moram da skinem neku igru sad...
Omega_Red
EmuGlx Legend

Registered: 8.7.2005
Member Is Offline

Mood: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves

[*] posted on 22.11.2010 at 01:32

Prosle godine sam napravio vrlo jednostavno Y kabl za adapter, tako da sam i Mega Drive i Sega CD uspio napajati sa jednim adapterom odgovarajuce snage. Mnogo je jednostavnije nego sa dva adaptera. Sto je najbolje, taj kombo me nije kostao 45€ nego samo 5€ na buvljaku. :lol:

Cyrix
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 23.11.2010 at 01:18

koji zakon :) to je extra povoljno. a nacitao sam se ovde na forumu i da su ljudi nailazili i na jos redje konzole tipa philips cd i za slicne novce... pa cak i nuclear kralj kako je uzeo saturn za 200 din koja je izmakla grobaru sa lopate :)
sto se tice adaptera trebao bi neki od bar 2A kako sega propisuje pa da gura i jedno i drugo...

inace evo utisaka. danas sam dosao iz bg-a i tamo sam kupio osigurac za sega cd, uzeo sam dva komada da se nadje u rezervi jedan.
problem je bio da se konzola nije palila uopste i to sam procitao da je vrlo cest problem jer konzola ima brzi osigurac i on je kao potrosna roba...
po zameni osiguraca konzola se pali. radi najnormalnije (koliko sam uspeo da vidim za 15ak min igranja).
probao sam da ga cak prikacim na americki genesis :) i ako su switch-evi prebaceni za ntsc onda izbacuje poruku da je ovo pal mega cd a kada su switch-evi za pal prebaceni onda naravno radi i na crnom genesis-u :)
laser je ok i lepo cita neki jeftini traxdata disk narezan na 8x (igra). takodje sam testirao i originale audio diskove i oni takodje lepo rade...
Zuti Bar
Member

Registered: 29.12.2009
Member Is Offline

[*] posted on 3.12.2010 at 02:50

Sto se igara za Sega Mega CD tice, moja preporuka:

Sonic
Mickey Mania
Final Fight
Shining Force
Lethal Enforcers II: Gunfighters
Mortal Kombat
The Secret of Monkey Island
Earthworm Jim
Road Rash
Samurai Shodown
Sega Classics Arcade Collection 4-in-1 (Streets of Rage, Golden Axe, Revenge of Shinobi, Columns)

Go To Top