Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2    4
Author: Subject: Infinity Blade is out, baby !!!
Kraken
Super Moderator

Registered: 4.4.2003
Member Is Offline

Mood: Wood

[*] posted on 11.12.2010 at 10:17

Cekaj malo, pa valjda u utiske spada zasto neki korisnici apple-ovih proizvoda mogu da pokrenu ovu igru a drugi sa gotovo identicnim hardverom ne mogu? Ili mislis da je to normalno?

Btw mislim da ovakav tip igara nece zaziveti na mobilnima. Ideja i zaraznost naslova ce uvek odneti prevagu nad grafikom.

[Edited on 11-12-2010 by Kraken]

PS3 Games:COD4/GT5p/HS/KZ2/LBP/MGS4/Motostorm/R&C ToD/RFOM/RFOM 2/EoJ/Uncharted
View user's profile View All Posts By User
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 11.12.2010 at 10:55

Odigrao sam jedan bloodline, cool je igra napokon neki naslov koji koristi pun potencijal mog telefona smorio sam se sa igrama koje prave za 3G ekran i slicno. Best looking game na retina ekranu for sure, jedino sto framerate nije smooth kao sto sam ocekivao ali za ovakvu grafiku uradu je... a nije sve u grafici zarazno je za igranje i bas je u fazonu pocket igre, da igras pomalo kad god imas vremena. Kontrole su super, sve voznje, platforme i slicne igre koje pokusavaju da emuliraju klasican sistem kontrole preko touch kontrola obicno failuju tesko a ovde je sve u touch kontrolama tako da igranje nije ni malo mucno ili neprecizno.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
cyborg_24
Banned

Registered: 11.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 10:58

Quote: Originally posted by Kraken  
Cekaj malo, pa valjda u utiske spada zasto neki korisnici apple-ovih proizvoda mogu da pokrenu ovu igru a drugi sa gotovo identicnim hardverom ne mogu? Ili mislis da je to normalno?

Btw mislim da ovakav tip igara nece zaziveti na mobilnima. Ideja i zaraznost naslova ce uvek odneti prevagu nad grafikom.

Isto koliko ima smisla npr. raspravljati zasto neki korisnici Nintendovih konzola DS Lite-a ne mogu da igraju igre sa DS Ware pravljene za DSi kao i igre koje koriste kameru (WarioWare Snapped).
Stvar tehnologije koja se unapredjuje i razvija.
I kao sto u pomenutom primeru DS Lite vlasnici ne mogu da igraju NEKE DSi igre ali zato imaju izbor od ostalih 99% naslova, takva je stvar i sa App Store-om, i dalje im ostaje bar 290 000 aplikacija koje mogu pokretati sve verzije.
Nisam cuo nekog da gundja, kuka, i pravi teoriju zavere kako Nintendo pokusava da NATERA ljude da kupe i DSi kako bi igrali te odredjene igre (kao da to ustvari i nije bila namera Nintenda, yeah right, oni su gadljivi na lovu svojih kupaca) ne vidim zasto je to tema oko Apple-a, koji bar za razliku od Nintenda zaista unapredjuje svoje uredjaje u hardverskom smislu svake godine a ne da stavi dve kamere od 0.3 MP i prodaje istu konzolu sa 50$ visom cenom.
Takodje, verujem da se radi i neobavestenosti, jer veliki broj igara na App Store-u radi i na starijim verzijama kao i na novim (RAGE, NOVA...) kao i to da postoji opcija sa ili bez gyroscope-a npr.
Tako da drustvo, pravite teorije zavere i zalite se koiko hocete, kukajte, placite samo to ne radite na ovom topiku vec otvorite novi.

On Topic:
Misim da Infinity Blade ima i ideju, jer se radi o nesvakidasnjem sklopu Fighing naslova sa RPG, kao i zaraznost zbog stalnog unapredjivanja karaktera.
Niko ne zna da li ce ovakav tip naslova zaziveti na mobilnim uredjajima samim tim sto se radi o svezem nesvakidasnjem naslovu.
Ja, bas suprotno, mislim, da ovakav tip igara ce u skorijoj buducnosti dobiti gomilu Rip Off-ova sa jos raznim dodatnim idejama.
Na primer, mogu lako da zamislim jako lepu samurajsku igru sa ovakvim konceptom i grafikom slicnog kvaliteta.

[Edited on 11.12.2010 by cyborg_24]
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 11:04

Quote: Originally posted by Nick  
Odigrao sam jedan bloodline, cool je igra napokon neki naslov koji koristi pun potencijal mog telefona smorio sam se sa igrama koje prave za 3G ekran i slicno. Best looking game na retina ekranu for sure, jedino sto framerate nije smooth kao sto sam ocekivao ali za ovakvu grafiku uradu je... a nije sve u grafici zarazno je za igranje i bas je u fazonu pocket igre, da igras pomalo kad god imas vremena. Kontrole su super, sve voznje, platforme i slicne igre koje pokusavaju da emuliraju klasican sistem kontrole preko touch kontrola obicno failuju tesko a ovde je sve u touch kontrolama tako da igranje nije ni malo mucno ili neprecizno.

I meni se to jako dopada sto je u pravom smislu handheld naslov, i to jeste poenta.
Nastavi da igras, videces kako ce te sve vise uvuci jer sa svakim bloodline-om dobijas i gomilu novog oruzja i dodataka.
Naravno primetices kako ce ti sve vise trebati vremena i spretnosti da pobedis protivnike i kako ces morati da sve vise i vise koristis sve sto ti je na raspolaganju.
I protivnici ce se menjati tj. imace potpuno drugacije oklope, oruzja.
nikola987
V.I.P.

Registered: 7.1.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 11.12.2010 at 11:28

Quote: Originally posted by cyborg_24  
Ne slazem se sa tim da je igra sadrzajno katastrofa iz prostog razloga koji sam napomenuo ranije, igra nije ni pravljena da bude avantura, RPG, startegija ili nesto slicno.
Igra je Action Fighting sa elementima RPG-a koji joj samo daju dodatnu dimenziju.
Ona izgleda kao avantura samo zbog prelepe grafike ali ustvari to nije i ne treba je posmatrati na taj nacin.
Govno iz kog god ugla da gledas je i dalje govno :D
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 11:48

Quote: Originally posted by nikola987  
Ne slazem se sa tim da je igra sadrzajno katastrofa iz prostog razloga koji sam napomenuo ranije, igra nije ni pravljena da bude avantura, RPG, startegija ili nesto slicno.
Igra je Action Fighting sa elementima RPG-a koji joj samo daju dodatnu dimenziju.
Ona izgleda kao avantura samo zbog prelepe grafike ali ustvari to nije i ne treba je posmatrati na taj nacin.
Govno iz kog god ugla da gledas je i dalje govno :D

Kao i ljudi sa predrasudama koji ce i dajle imati predrasude bez obzira sto ni ne znaju o cemu pricaju i nemaju iskustva u mnogim stvarima jer su jos uvek sujetni, nedozreli, neobavesteni, neobrazovani, nevaspitani ali to ne zele da priznaju ni sebi a kamoli drugima.
Slazem se sa tobom, potpuno ista stvar.

[Edited on 11.12.2010 by cyborg_24]
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 12:12

Moji kvaliteti su daleko veci da bi ih mogao nabrojati (kao ti tvoje) u jednoj recenici :D

Naravno nisam mislio na igru kada sam napravio poredjenje (ipak je nisam igrao),ali posto si ti "spor" evo da pojasnim.. Ne mozes nikome da kazes "e, gledaj tu igru drugacije i svideceti se" :bounce:

Ako je nekome igra sranje,moze je igrati naglavacke ili ispod kreveta i dalje ce biti sranje..
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 12:37

Moji kvaliteti su daleko veci da bi ih mogao nabrojati (kao ti tvoje) u jednoj recenici :D

Naravno nisam mislio na igru kada sam napravio poredjenje (ipak je nisam igrao),ali posto si ti "spor" evo da pojasnim.. Ne mozes nikome da kazes "e, gledaj tu igru drugacije i svideceti se" :bounce:

Ako je nekome igra sranje,moze je igrati naglavacke ili ispod kreveta i dalje ce biti sranje..

Vrlo jasno sam objasnio zasto mislim da je igra dobra kao Fighting igra a to da li ce je neko gledati kao avanturu, FPS, RPG, arkadu ili strategiju zavisi od maste tog koji je tako posmatra, naravno to ne znaci da ce biti u pravu.
Decace, nema potrebe da se raspravljas sa mnom samo radi rasprave, ja niti nekom govorim kako da misli, kako da posmatra vec samo obajsnjavam kako ja mislim i to misljenje obrazlazem argumentima.
Molim te kada budes naucio da se sluzis istim a ne da koristis ruzne reci i uvrede kako bi nekom nesto pojasnio mozda cu moci sa tobom da raspravljam o nekoj temi, do tada tutanj i pokupi svoje igracke kada budes odlazio!
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 12:52

To sto si ti objasnio moze da bude jasno samo u tvojoj glavi.. Ne znam koliko su ostali primetili, ali ti odgovaras na pitanja koje niko nije ni postavio i ubacujes argumente na stavove koje niko nije izjasnio.. To znaci samo dve stvari, tj da pricas (u ovom slucaju pises) sam sa sobom, a druga je da ceznes za podrskom roditelja (to sam negde citao :D ) pa je nadokadjujes ovde..

Evo konkretnog primera,decka koga si napao svojim "stavovima" i argumentima nije ni pisao u svoje ime, nego je citirao neku osobu X sa drugog foruma, a cak ni taj X u tom komentaru nije spominjao da je razlog njegovog razocarenja to sto nije avantura.. Dakle ti si u tom svom matorom mozgu (kada vec toliko potenciras da si stariji) ubedio sebe da se X razocarao zato sto je ocekivao avanturu :ha?:

PS.Izneo sam konkretan argument,uzivaj ;)

[Edited on 11.12.2010 by nikola987]
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 12:59

E ok mogli bi malo da iskulirate sa ovakvim pricama, tema je igra a ne medjusobno vredjanje clanova.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 13:15

To sto si ti objasnio moze da bude jasno samo u tvojoj glavi.. Ne znam koliko su ostali primetili, ali ti odgovaras na pitanja koje niko nije ni postavio i ubacujes argumente na stavove koje niko nije izjasnio.. To znaci samo dve stvari, tj da pricas (u ovom slucaju pises) sam sa sobom, a druga je da ceznes za podrskom roditelja (to sam negde citao :D ) pa je nadokadjujes ovde..

Evo konkretnog primera,decka koga si napao svojim "stavovima" i argumentima nije ni pisao u svoje ime, nego je citirao neku osobu X sa drugog foruma, a cak ni taj X u tom komentaru nije spominjao da je razlog njegovog razocarenja to sto nije avantura.. Dakle ti si u tom svom matorom mozgu (kada vec toliko potenciras da si stariji) ubedio sebe da se X razocarao zato sto je ocekivao avanturu :ha?:

PS.Izneo sam konkretan argument,uzivaj ;)

U redu, u necemu si u pravu u necemu nisi.
U pravu si da nisam tacno znao da li je taj neko ocekivao avanturu pa sam onda izneo hipotezu da je on tako nesto slicno ocekivao.
A hipotezu sam branio argumentima da je ova igra dobra takva kakva je zato sto ispunjava uslove Fighting igre, sto ona i jeste jer su to rekli i developeri same igre, tako da nema potrebe traziti joj mane u necemu sto ona nije vec samo u onome sto ona jeste, ako me razumes.
Potpuno prihvatam da je igra za nekog losa, cak i uzasno losa i to je stvar ukusa.
Jedino sto ne prihvatam to je da se sama igra ocenjuje bez da se objektivno procenjuje, sto ozbiljni review-eri i rade.
Pa stoga je igra i ocenjena od raznih review sajtova dobro ili odlicno a naravno da uvek ima onih kojima se jednostavno ne svidja neka igra bez obzira na sve.

A sada ako nemas vise sta da kazes o igri posto je nisi igrao ja te vise ne bih zadrzavao.
Malo je glupo da dalje raspravljas i ispravljas krive drine ako uopste igru nisi ni igrao i nemas sta da doprineses temi.
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 17:06

I kako napreduje tvoja nagradna igra? Dakle,ako smo realni ti ovoj temi doprinosis koliko i ja,tj nista. :P

Aj pa tako..

UPDATE: "Infinity Blade‘s main plot lasts for all of about 30 minutes. It tempts you with a colossal (and colossally gorgeous) world, yet keeps you on such a tight leash that you’re basically moving in a straight line. It’s also infinitely repetitive. If you’ve played 45 seconds of the game, you’ve practically played it all."-deo reviewa na koji sam slucajno naleteo..

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 11.12.2010 at 17:15

True, al skupljas novu opremu i neprijatelji postaju sve jaci. Non stop vrtis jedan te isti quest... Nekima se to svidja [also, zato je i igra tako mala u megabajtima].

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 17:25

Posto vidim da ovom threadu nema spasa... what the hell. Nema boljeg telefona od iPhone-a 4, HTC je djubre. Digitalna kamerica na iPhone-u 4 je odlicna, slike su fine... konkurencija je tu negde ne moze nista bolje da se ocekuje vise od kamerice iz telefona, ako hocete profi fotke nabavie profi foto aparat, jednostavno. Video sa druge strane je cist win 720p je pravi i nisam primetio nikakvu pixelizaciju ni na snimcima sa slabijim svetlom... jeste budu losiji ali ne toliko losi, dok je sa pravim svetlom 720p neverovatan, jos kad se posle pusti na dobrom HDTV-u. Poredio sam HD snimke sa drugih telefona ili su isti ili gori, bolji 720p cam na handheld uredjaju nisam video jos... i to bi bilo to.

Da Infitiny Blade je skroz cool igra, za telefon.

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 18:02

Jos kad bi svi imali 800e da kupe iphone4

- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."

- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 18:59

Posto vidim da ovom threadu nema spasa... what the hell.

Pa normano da mu nema spasa kad smo ti i ja jedini ljudi ovde koji su igru zaista i igrali dok ostali govore da i igra nije nesto jer je grozdje kiselo.
Kapiram ja to, samo dokle vise :)
DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 19:24

Dok svi ne skupe 800e za iphone 4 [nikad].

- Spartacus

Grunt
Celeb Freak

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 11.12.2010 at 19:30

Ili za 200 evra kupe ipod touch. iphone je napravljen da se kupuje preko ugovora, svako ko ga kupi za kes je ono :D

cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 20:11

Quote: Originally posted by Grunt  
Ili za 200 evra kupe ipod touch. iphone je napravljen da se kupuje preko ugovora, svako ko ga kupi za kes je ono :D

Upravo tako.
Ko nam je kriv sto smo jedna od malobrojnih zemalja koja jos uvek nema legalan iPhone, Apple sigurno nije.
Kraken
Super Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 20:11

Posto vidim da ovom threadu nema spasa... what the hell. Nema boljeg telefona od iPhone-a 4, HTC je djubre. Digitalna kamerica na iPhone-u 4 je odlicna, slike su fine... konkurencija je tu negde ne moze nista bolje da se ocekuje vise od kamerice iz telefona, ako hocete profi fotke nabavie profi foto aparat, jednostavno. Video sa druge strane je cist win 720p je pravi i nisam primetio nikakvu pixelizaciju ni na snimcima sa slabijim svetlom... jeste budu losiji ali ne toliko losi, dok je sa pravim svetlom 720p neverovatan, jos kad se posle pusti na dobrom HDTV-u. Poredio sam HD snimke sa drugih telefona ili su isti ili gori, bolji 720p cam na handheld uredjaju nisam video jos... i to bi bilo to.

Da Infitiny Blade je skroz cool igra, za telefon.

Ahaha, Iphone4 je super da se sedne u kaficu i kaze- imam iphone , crknite od zavisti. I uspeva kod ribica kojima je mozak odavno ispran. Sve zavisi od primene, za ranije navedenu bolje se ne moze naci.

Na dhd-u mi je bitno za poslovnu primenu sledece:
-Kad stigne mail a zvonjava mi je na sastanku ugasena blinka mi lampica na fonu. Jel ima to iphone il treba stalno da ga ukljucujem?
-Najcesce punim fon preko punjaca u kolima. Kod sebe ne nosim kablove niti imam zelju sa time da se zezam tako da je razmena micro sd kartica veoma prisutna. U prevodu, ne mogu da uzmem telefon koji ne podrzava memo kartice.
-4.3" ekran koji ima fantasticno osvetljenje za citanje. Kad ga stavim na nekih 30-40% text se cita bez naprezanja ociju. Nesto sto se ne moze reci za bilo koji fon sa 3.5" ekranom. Jednostavno ekran je premali da bih pregledao excel ili word dokumente opusteno bez potrebe da moram da se masam za laptop.
-Transfer fajlova preko bt-a i usb-a je must, iphone to ne podrzava?
-Ranije sam imao gps stand-alone, ovaj koji sam dobio na dhd-u u paru sa igom ga je potpuno zamenio. Gps na iphoneu je smesan u odnosu na dhd-ov.
-Jel podrzava iphone 4 widgetse ;)
-Jel podrzava pics tumbnails za kontakte u listi?
-za kameru mozes da se odusevljavas iphoneom samo zato sto nisi video kako izgledaju slike sa dhd-a.
-Mogucnost perfektnog syncovanja sa google kalendarom i mailom mi je fantasticna opcija.
-Microsim jedino podrzan? Sta da radim u roamingu, da placam preskupu uslugu zato sto u vecini zemalja ne mogu da nadjem microsim kartice?
-jel moze da iphone bude koriscen kao modem za povezivanje lapa na 3g? Kod dhd-a je to fantasticna opcija koja mi mnogo znaci a za iphone nisam siguran dal je ima.
-samo 512mb rama, itekako se oseti kad se barata wordom od nekoliko mb-a.
-da se zezam sa jailbreakovanjem i ostalim glupostima bih mogao da mi radni dan ne traje 10-12h. Isuvise malo slobodnog vremena da bih prihvatio osrednje performanse out of the box.
Za zezanjciju iphone je zakon, vidim da obozavaju ljudi da ga stave na sto u kaficima zajedno sa kljucevima od kola. Za radnog konja najbolji je htc. Da se razumemo nikada ne bih dao tolike pare za fon (bilo dhd/iphone ili bilo koji treci ukoliko mi ne sluzi za posao. Za zezanje ima ht sistem sa tv-m od metralja i komplet konzola a ne da se zezam sa ekrancicima od po par inca, al za posao mi je neophodan dobar fon u situacijama kaad ne mogu da se zezam sa lapom.

Btw nikada nisam video na poslovnim sastancima da iko osim devojaka nosi iphone. Jednostavno, dodje kao mnogo lep aksesoar jer vizuelno je stvarno dopadljiv od ruznih sivih htc-ova.
baska je pitanje zasto bi iko davao toliku kintu za fon ako mu ga ne kupi firma preko ugovora ili makar sam da ga uzme na ugvoor. Kod nas dati toliki kes za iphone bez ugovora je potpuna ludost.

cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 21:03

A jel podrzava dhd Infinity Blade?
A ne podrzava?
E onda molim te otvori drugu temu jer bi ovde trebalo da se prica o utiscima o igri Infinity Blade a ne da se razglaba o telefonima.
Molim te poseti ovaj sajt ako imas zelju da pricas o performansama tvog teelfona http://www.mobilnisvet.com/mobilni-komentari/2747/HTC/Desire-HD/

Hvala
Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 11.12.2010 at 21:28

Iphone 4

HTC Desire HD

http://www.gsmarena.com

A sto se tice igre, nisam mogao da je probam jer nema podrsku za moj ipod.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Kraken
Super Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 11.12.2010 at 21:44

Molim te poseti ovaj sajt ako imas zelju da pricas o performansama tvog teelfona http://www.mobilnisvet.com/mobilni-komentari/2747/HTC/Desire-HD/

Haha, na blic gledano vidim da ima neki ludak opsednut n8-icom koji je smorio sve prisutne svojim rantom o prednostima symbiana. Jbga, kamo srece da me zanima igranje igara na ekranima ispod 40 inca, sigurno bih prvo uzeo iphone :D

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 12.12.2010 at 04:01

Kraken mrzi me da se upustam u ovakve rasprave jer nisam fanboy ali mogao bi na vecinu tacaka da ti odgovorim moze iPhone da se nabudzi lepo, za sve sto nema postoji app uglavnom :) microsim se napravi lako... makazicama :D, ekran je ok velicine ali je sulude rezolucije pa i najsitniji text koji na drugim ekranima ne bi ni video je citljiv, na retina screenu vidljivost zavisi od tvog vida... i tako dalje.

Kraken
Super Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 12.12.2010 at 09:59

Jbga, nisam ni ja fanboy, sta vise prodajem odmah dhd cim se pojavi neki fon koji moze vise da mi sluzi za posao. Samo mi smeta kad krene bashovanje htc-ovog flagship modela i velicanje iphone-a kao da neko kupuje dhd zatp sto mu se vizuelno svidja. Yeah right, htc pravi telefone ko da ih je pomahnitali naucnik sklepao od delova iz kontejnera i premazao sivom bojom ali su zato za poslovnu primenu neprevazidjeni (ne, ne pominjite mi bb-ove fonove, osim maila na njima slabo sta drugo brilira).

Jednostavno, svako kupuje nesto iz sopstvenih razloga al dhd ima isuvise prednosti u odnosu na iphone da bi se moglo reci da je htc trash :)

Pages:  1  2    4

Go To Top