Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1    3  4
Author: Subject: Infinity Blade is out, baby !!!
Omega_Red
EmuGlx Legend

Registered: 8.7.2005
Member Is Offline

Mood: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves

[*] posted on 13.12.2010 at 00:18

Da je kojim slucajem iPhone sim-free, mozda bih ga duze i zadrzao, ovako se zaista nemam zivaca gnjaviti svaki put kada izadje nova verzija OS-a, a tu je jos podosta nedostataka preko kojih ja ne mogu da predjem, ponajvise jer sam nesto od toga imao na Nokiji 6600 prije 5 godina.
Jucer sam konacno iz prve ruke isprobao Galaxy S, i mogu slobodno reci da je samo rezolucija ekrana na strani iPhone-a, i nista vise. Ipak mi se vise svidio suludo dobar kontrast na SAMOLED ekranu.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 13.12.2010 at 00:46

iPhone nije sim free? To mi nisu rekli u Apple shopu kad sam ga kupio bez ikakvog racuna.

...also Kraken, ni jedan HTC nema nikakve prednosti za mene u odnosu na iPhone 4 :)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Kraken
Super Moderator

Registered: 4.4.2003
Member Is Offline

Mood: Wood

[*] posted on 13.12.2010 at 02:05

Quote: Originally posted by Nick  

...also Kraken, ni jedan HTC nema nikakve prednosti za mene u odnosu na iPhone 4 :)

Sve zavisi od namene. Za poslovnu je htc+android zakon. Procitaj moj post pa ces i sam videti. Kad napustim kancelariju alternativa je vadjenje lapa ili surogat vadjenje fona. Dhd odlicno vrsi surogat funksiju. I android i ios su bazirani na linux-u ali sam iphone ima toliko ogranicenja koja sam naveo da mi ne bi vrsio funckiju za koju mi i treba smatphone. Btw iphone4 mi je bio jedna od opcija ali ogroman broj stvari koje ocekujem od smartphonea on nema sto sam ti i naveo. A da nosam skupu igracku koja mi ne vrsi posao samo da bih imao iphone- koj ce mi to djavo. Elem, svaka roba ima svog kupca al meni je htc dhd premija a ne djubre.

Quote: Originally posted by Omega_Red  

Jucer sam konacno iz prve ruke isprobao Galaxy S, i mogu slobodno reci da je samo rezolucija ekrana na strani iPhone-a, i nista vise. Ipak mi se vise svidio suludo dobar kontrast na SAMOLED ekranu.

Preporucujem ti da probas ako imas mogucnosti da zadrzis Gs na par dana. Mene je vec posle nekoliko sati dzaranja smorio preagresivni ekran i osrednji kvalitet izrade jer je ceo od plastike. Gs mi je bio prvi pik ali jednostavno boje nisu prirodne a setovanje ekrana je veoma slabo. Zato sam sacekao dhd i nisam se pokajao, sam sense je dovoljan razlog za odusevljenje a za moju primenu je slcd bolji izbor od amoleda. U prevodu isprobaj i dhd pre davanja novca, mozda ti se svidi a mozda i ne.

[Edited on 13-12-2010 by Kraken]

PS3 Games:COD4/GT5p/HS/KZ2/LBP/MGS4/Motostorm/R&C ToD/RFOM/RFOM 2/EoJ/Uncharted
View user's profile View All Posts By User
cyborg_24
Banned

Registered: 11.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 13.12.2010 at 08:21

Zar tesko offtopic-ovanje nije zabranjeno na forumu?

Molim ljude da jos jednom procitaju temu ovog topica

Hvala
Omega_Red
EmuGlx Legend

Member Is Offline

[*] posted on 13.12.2010 at 09:37

Quote: Originally posted by Kraken  

Preporucujem ti da probas ako imas mogucnosti da zadrzis Gs na par dana. Mene je vec posle nekoliko sati dzaranja smorio preagresivni ekran i osrednji kvalitet izrade jer je ceo od plastike. Gs mi je bio prvi pik ali jednostavno boje nisu prirodne a setovanje ekrana je veoma slabo. Zato sam sacekao dhd i nisam se pokajao, sam sense je dovoljan razlog za odusevljenje a za moju primenu je slcd bolji izbor od amoleda. U prevodu isprobaj i dhd pre davanja novca, mozda ti se svidi a mozda i ne.

Isprobacu ga svakako kada budem imao priliku. Za Galaxy sam vec narucio koznu futrolu, pa to sto je od plastike ne smeta mnogo, bice zasticen. Mozda cu i sacekati jos malo da vidim kakva ce situacija biti sa Tegra2 Android telefonima.
Inace, za mene je matematika bila prilicno jednostavna u slucaju iPhone-a 4: kupljen za 500€ u Americi, prodan ovdje za 700€, a nov Galaxy S bi me kostao 360€. I ko normalan ne bi prihvatio takav deal? :D

Kraken
Super Moderator

Registered: 4.4.2003
Member Is Offline

Mood: Wood

[*] posted on 13.12.2010 at 19:49

Jbm ti, kad pomislim da neko moze da da 700e u kesu samo za fon :D Pa nije ni cudo sto su onda igre toliko bitne kad ne ostane nista za placanje razgovora i 3g-a :lol:

PS3 Games:COD4/GT5p/HS/KZ2/LBP/MGS4/Motostorm/R&C ToD/RFOM/RFOM 2/EoJ/Uncharted
godfather
Don

Registered: 23.11.2004
Member Is Offline

Mood: So many great games & so little time to play them...

[*] posted on 14.12.2010 at 16:50

Ebem ti sunce u sto se pretvori ovaj thread :lol: Dobro, izgleda da je neizbjezno da gdje god se pomene apple i iphone mora biti krvave rasprave. Ja imam iphone 4 prakticno od prvog dana kako je izasao i nije mi zao ni jednog eura potrosenog na njega ... ovo sto je prije par postova napisao kraken, apsolutno se sa nicim ne slazem :D ali dobro on ima svoje misljenje i to postujem. Meni licno ip4 je najbolji tel koji sam mogao pozeljeti, tim prije sto mi je zelja vec neko vrijeme bila da predjem na iOS platformu.
Inace upravo skidam Infinity Blade pa da je probam ...

"Jack Bauer could get off the Lost island in 24 hours"
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 14.12.2010 at 18:34

Konacno da jos neko proba ovu igru u fullu , ukupno ce nas biti troje, sto je veoma zalosno....
WolfDC
Fr1ck

Registered: 16.3.2007
Member Is Offline

Mood: Nazad na posao :-(

[*] posted on 14.12.2010 at 19:11

Mozda je zalosno ali realno. Vecina nas ovde ne pripada onima koji mogu sebi da priuste uredjaje koji kostaju kolko kostaju. Imao sam iPod i uredjaj mi se svideo ali na kraju 28000 bilo previse pa sam bio primoran da ga prodam.

Da sam u mogucnosti rado bi sebi kupio iPhone 4.

Nego posto si sada imao vremena a duze igras igru, ako zanemarimo grafiku jel igra jos uvek zanimljiva?

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 14.12.2010 at 21:39

Quote: Originally posted by WolfDC  
Mozda je zalosno ali realno. Vecina nas ovde ne pripada onima koji mogu sebi da priuste uredjaje koji kostaju kolko kostaju. Imao sam iPod i uredjaj mi se svideo ali na kraju 28000 bilo previse pa sam bio primoran da ga prodam.

Da sam u mogucnosti rado bi sebi kupio iPhone 4.

Nego posto si sada imao vremena a duze igras igru, ako zanemarimo grafiku jel igra jos uvek zanimljiva?

Ja sam bio te srece da se iscimam da mi drugar donese iTouch iz Amerike pa me umesto 400 e ispao 200 e tako da po meni ne moze bolje od toga.

Nisam imao toliko vremena da igram igre ovih dana ali odigram po koju borbu i jos uvek mi je zanimljiva.

P.S. Koji si imao iPod?

[Edited on 14.12.2010 by cyborg_24]
WolfDC
Fr1ck

Registered: 16.3.2007
Member Is Offline

Mood: Nazad na posao :-(

[*] posted on 14.12.2010 at 22:04

Quote: Originally posted by cyborg_24  

P.S. Koji si imao iPod?

[Edited on 14.12.2010 by cyborg_24]

iPod 2G sa 8GB.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Omega_Red
EmuGlx Legend

Member Is Offline

[*] posted on 15.12.2010 at 00:33

I ja sam imao Touch prve i druge generacije, ali kada sam vidio da ce biti slaba podrska nakon sto je izasao 3G brzo sam ga prodao a nisam srecom bio na gubitku.

godfather
Don

Member Is Offline

[*] posted on 15.12.2010 at 08:21

Igrao sam sinoc malo, sta znam, nije mi igra nesto posebno, doduse ja i nisam pristalica "ozbiljnijih" igara na mob.telefonima. Grafika je stvarno prelijepa i prosto izgleda nestvarno dobro za jedan telefon. Igrivost s druge strane je takodje zanimljiva ali samo do jedne granice kad mi igra postaje malo repetitivna. Protivnika doduse ima nekoliko vrsta i svaki zahtjeva malo drugaciji pristup ali samo do jedne ure kad sve to prelazi u rutinu i svaka borba se moze preci sa par dodge-eva i parry-ja. Opet kazem, nisam igrao nesto previse i nisam zavrsio igru da znam da li se sta kasnije od ovoga mijenja i da l igra postaje teza ... i certainly hope so.
btw i dalje ubjedljivo najbolja, najzabavnija i najljepsa igra za ip4 mi je RAGE HD.

cyborg_24
Banned

Member Is Offline

[*] posted on 15.12.2010 at 09:25

Quote: Originally posted by godfather  
Igrao sam sinoc malo, sta znam, nije mi igra nesto posebno, doduse ja i nisam pristalica "ozbiljnijih" igara na mob.telefonima. Grafika je stvarno prelijepa i prosto izgleda nestvarno dobro za jedan telefon. Igrivost s druge strane je takodje zanimljiva ali samo do jedne granice kad mi igra postaje malo repetitivna. Protivnika doduse ima nekoliko vrsta i svaki zahtjeva malo drugaciji pristup ali samo do jedne ure kad sve to prelazi u rutinu i svaka borba se moze preci sa par dodge-eva i parry-ja. Opet kazem, nisam igrao nesto previse i nisam zavrsio igru da znam da li se sta kasnije od ovoga mijenja i da l igra postaje teza ... i certainly hope so.
btw i dalje ubjedljivo najbolja, najzabavnija i najljepsa igra za ip4 mi je RAGE HD.

Upravo tako se meni cinilo na pocetku, cak sam bio i malo razocaran ali onda sam nastavio da igram i shvatio da je tako samo na prvom bloodline-u koji je veoma lak i stvarno se mogu preci borbe samo sa drzanjem konstantno stita.
Prvi bloodline je po meni napravljen za vezbu ali kada se dodje do drugog a narocito treceg tu vec nema "izvlacenja" na stit.
Igra je zanimljiva upravo zato sto te tera da kombinujes sve sto imas na raspolaganju kako bi pobedio protivnike.
Ne brini se, vec na drugom bloodline-u ce ti neki protivnici zadavati dosta muke a kad stignes do treceg - good luck :)

[Edited on 15.12.2010 by cyborg_24]
godfather
Don

Member Is Offline

[*] posted on 15.12.2010 at 11:22

E super onda, to vec mijenja stvar :) Nadao sam se da ce biti tezih i zahtjevnih borbi, a kad je vec tako, nema razloga zasto ne bih nastavio sa igrom :)

nikola987
V.I.P.

Registered: 7.1.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 24.4.2011 at 08:57

e da je tu cyborg samo da vidim njegov komentar na ovo :D

Quote:

Definately impressive for whats been shown so far on iphone 4. But not on 3ds. At first one marvels at the fantastic art design and scene composition. but it quickly becomes apparant why the game wont let you move yourself to take a closer look.

The environment textures are single layer, flat, low resolution, and pasted over low poly large environments, like the castle in this pic, which is composed of mainly of 45 degree angle trapezoids.

The characters are well designed, with generic low poly helmets conveniently covering the faces, which are the majority load of polygons on any character, with the high res textures smartly placed on them when they are in the foreground (Another one of the oldest tricks in the book.) They do have some normal mapping which is well drawn and nicely implemented. But thats it. THe 3ds list goes on and on and on and this one stops here.

The game is on rails and the only actual gameplay is a punchout esq fight sequence which means the game has practically no executables. It has no overhead whatsoever.

It doesnt give the player direct control over movement, so it doesnt have to worry about a camera that can go anywhere any time any way it wants, and it doesn't have to worry about a couple dozen or so PAthfinding AI's, and Attack AI's and idle AI's, or any AI's at all except its incredibly simple pattern attack boss fights a la the nes era.

The detailed shadows on the environment look great in still pictures, but when the game starts moving it becomes quickly apparant infinity blade has a cat in its bag while re 3ds is the real deal.

3DS uses pixel shaders, and infinity blade has the old ps2 era standby of preburning, or rendering a scene with pixelshaders on a more powerful devcomputer, turning the calculated image into a flat, no longer dynamic or real time texture, and then pasting it in place.

Infinity blades shadows are all pre baked. Re 3ds's are real time and cast upon the player, and the players upon the environment (Looks at infinity blade picture, tsk tsk).

Infinity blade has no real time lighting its all pre baked (Lighting and shadow is DRAWN onto the environment textures instead of calculated in real time) while Re3d's is real time, moves with the lighting, and across characters and environments as a unified lighting shading system.

Re3d's characters main and enemy respond to shadows cast by the envirnment, infinity blade does not.

Re3d's characters main and enemies are self shadowed, infinity blades are not.

Re3d uses High dynamic range rendering infinity blade.... Lol.

Re3d uses color correction, infinity blade.... no.

Re3d has large expansive environments. Infinity blade is on rails and has camera angles specifically placed over small amounts of geography to give the impression of large areas, and only actual gameplay takes place inside empty arenas.

Re3d has muliple enemies on screen and attacking at once. Infinity blade never has more than one, ever.

Not only are the games completely non comparable because infinity blade is totally on rails thus uses absolutely no resources at all except for straight for displaying graphics, but re3ds STILL handedly beats it out, because it uses the REAL effects, infinity blade either leaves out or has to fake in the same way the ps2 did. And its only 20% done!
Grunt
Celeb Freak

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 24.4.2011 at 10:08

Isto ovako cemo da se sprdamo na 3dsov racun kada izadje psp2 :) Btw taj rezi radi u 400*240 a infity blade u 960*640 tako da je tu 3ds smesan, kada bi pokrenuli u toj rezoluciji igru isla bi u 5 fps.

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 24.4.2011 at 10:11

800/240 kada radi u 3D modu. Still low.

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 24.4.2011 at 10:36

Quote: Originally posted by Grunt  
..kada bi pokrenuli u toj rezoluciji igru isla bi u 5 fps.

Sta bi bilo kad bi bilo... :D

Inace, gap izmedju 3DSa i NGPa nece biti toliko veiliki kao sto je bio izmedju DSa i PSPa, tako da stedi taj lepi osmeh za druge stvari :P
DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 24.4.2011 at 12:21

O cemu ti pricas. Vizuelni gap ce biti PREOGROMAN izmedju 3ds-a i ngp-a.

Jedina razlika je sto sada 3ds moze da prikaze 3d poligone, iako ima kriminalno slab hardware. :)

- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."

- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 24.4.2011 at 16:58

'oces da se tuces? :flame: :P

Mislis da ce da naprave NGP u cenovnom rangu 3DSa i baterijom koja ce da traje najmanje do prodavnice i nazad i da bude PREOGROMNO jaci? Ako to izvedu ja ti dajem bubreg :xsaint:

[Edited on 24.4.2011 by nikola987]
Ryo
Moderator

Member Is Offline

Mood: Груз 200

[*] posted on 24.4.2011 at 17:06

Savetujem ti da se ne kladis i sacuvas svoj bubreg ;)

Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need. We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars, but we won't. We're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 24.4.2011 at 17:33

Quote: Originally posted by nikola987  
'oces da se tuces? :flame: :P

Mislis da ce da naprave NGP u cenovnom rangu 3DSa i baterijom koja ce da traje najmanje do prodavnice i nazad i da bude PREOGROMNO jaci? Ako to izvedu ja ti dajem bubreg :xsaint:

...rece covek koji svoje nade polaze u 200mhz Arm11 [najgori arm procesor], 96b rama i malu custom graficku koja ima fixne shader efekte [u prevodu, ono sto vidis u prvih godinu dana ces videti i posle 5 godina. nema napretka].

http://www.youtube.com/watch?v=c6UprXodvTI < grafika jaca od PSP-a nema sumnje, najvise pomazu tih par fixnih shadera. Mada... i dalje looks crapy. RE Revalation je u zatvorenijem prostoru pa mogu vishe da se razmashu.

http://www.youtube.com/watch?v=MRcmRNGjU1s < NGP demo portovan za par nedelja. Treba sacekati E3 i videti konkretne najave NGP igara, ovo sto je do sada prikazano je sve bilo u techdemo fazi.

Sto se baterije tice, 3DS ce u sledecim revizijama sigurno dobiti vecu. Ova trenutna je [urlhttp://static.arstechnica.com/gaming/ifixit3dsbattery.jpg]kriminalno mala[/url]. NGP je veca konzola, ima vishe protora za battery, a i SONY je rekao u nekom intervjuu da ciljaju na ~4-5h battery life.

[Edited on 24.4.2011 by DieH@rd]

- Spartacus

nikola987
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 24.4.2011 at 20:12

Baterije su odavno udarile dead end (kada se uporedi sa razvojem tehnologije inace)..Nema tu sta mnogo da se uradi, tako da sony kada kaze da cilja na nesto moze samo da sece sa konzole da bi to i ostvario. (prevod:sumnjam da ce konzola biti kakvom su je i najavili)

Isto vazi i za 3ds. Ni jedna revizija (osim mozda XL) nece imati bolju bateriju, jer nemaju gde da gurnu drugu.

Lep je ovaj demo, ali nista sto je pravljeno par nedelja ne uvazavam :P

PS. Specifikacije jos nisu poznate, tako da je taj arm od 200mhz cisto nagadjanje. Jedino sto se zna je da 3DS ima 128MB FCRAMa (dakle IGN je omasio verovatno i sve ostalo) - nemam pojma sta je FC, ali zvuci awsome :D

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 24.4.2011 at 20:15

96 je dostupno developerima. Za NGP se nista nezna oko rama, samo se spominjalo da ce mozda imati 128mb Vrama. Videcemo za mesec i po dana na E3-u.

- Spartacus

Pages:  1    3  4

Go To Top