Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Pozdrav clanovima foruma (shit just got real cuz I entered this forum, and I require people to acknowledge my presence here).
red1blu1sky
Senior Member

Registered: 6.10.2010
Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2010 at 12:08
Pozdrav clanovima foruma (shit just got real cuz I entered this forum, and I require people to acknowledge my presence here).

Zato naravno i postujem ovu temu da se vi upoznate sa mnom, a mozda i ja sa vama.

1.
Da ne bih duzio sa detaljnom elaboracijom okolnosti koje su me dovele do ovog websajta, tj. foruma, reci cu samo da su postojale neke barijere pri mom daljnjem gejmerskom sazrijevanju, a ovdje se moze primjetiti znacaj nivo gejmerskog obrazovanja kao i opste kulture cijele zajednice ovog foruma, tako da necu samo imati benefite od mora informacija vezanih za gejming nego cu moci da prosirim i svoje vidike u pravcima za koje nisam ni mislio da ih nije moguce prosiriti, jer sam zavrsio i osnovnu i srednju skolu pa vec imam neke osnove opsteg obrazovanja.

Za sajt i forum sam saznao na internetu.

2.
Mene najvise zanimaju film, (igrani film), (dokumentarni film), (animirani film), (animirani film iz Japana i Koreje ili takozvana anima).

Od kada su mi roditelji imali novca ili kada se zavrsio uzasan rat na ovim prostorima, pa vise nije nestajalo struje, roditelji su mi kupili igracu konzolu koja je bila kopija Sega Mega Drive II konzole, ona mi je nakon dugog igranja bez prestanka prestala da radi, nesto kao Red Ring Of Death na danasnjoj generaciji XBOX konzole, i tada sam dobio svoju prvu originalnu konzolu, a to je bio NES ili Nintendo Entertainment System.

Na njemu sam igrao super igre, kao sto su Super Mario Bros, i to mi je bila najbolja igra dok mi taj drug koji mi je poklonio NES nije dostavio iz Svajcarske jos neke svoje igre, a medju njima je bio i Super Mario Bros 3, to mi je tada bila najzanimljivija igra, jer je imala prelijepe boje i domisljat dizajn mapa, sa zanimljivim protivnicima u igri, za razliku od drugih igara koje su bile veoma strasne za dijete mojih godina i veoma teske ako nista drugo, a neke od tih su bile Metroid, koji je imao sistem za ponovno igranje tamo gdje ste stali prethodni put preko sistema slova i brojeva sto mi je bilo veoma zanimljivo i imao sam i svoju knjizicu u koju sam upisivao sve te "sifre" a kasnije i poteze iz Mortal Kombat 3 igre na SMDII konzoli, koji je bio instaliran u lokalnoj igraoni na aparatu sa dzojsticima i koja je imala nevjerovatnu grafiku koju do tada nikada prije nisam vidio i veoma me odusevila, kao i igra o hokeju od firme EA Sports, pored Metroida jos je ne tako zanimljiv dizajn imala i igra Zelda, od koje sam iskreno imao nocne more, jer sam je igrao u vrijeme kada sam imao vodene ospice i temperaturu svaki dan, pa su mi se u snovima samo pojavljivali kockasti zbunovi, i kockasti protivnici.

Jos jedna igra koju sam igrao a koja je bila veoma jednostavna bila je Duck Hunt, igra je imala veoma prostu ideju lova na guske, ali egzekucija je bila savrsena, naime, uz NES ste mogli da kupite i pistolj koji je imao valjda nekakav mehanizam da prepozna u kom smjeru se drzi pistolj i onda ste njime nisanili na vas televizor i njime ubijali guske (iako svi znamo da se u lov na guske ili neku drugu divljac ide puskama, ali to nije vazno), i jedno vrijeme mi je i ta igra bila jako zanimljiva.

U medjuvremenu se pojavila konzola PlayStation 1 ili PSX 1, i na njoj smo svi, ja i moji drugovi igrali igru Twisted Metal 2, ah koliko smo je samo igrali, meni omiljene mape su bile Holandija i Los Andjeles, dok sam mrzio Pariz i glupi Hong Kong sa "zatvorima" u koje udjete i vise nikada ne izadjete jer vas glupa Policija/Spektor uhvate u masinu i sve bude veoma brzo gotovo, jer nemate gdje da pobjegnete od njihovg ultimativnog napada, dok sam ja volio da igram sa Wartogom i za njega je savrsena okolina bila - velika ravna povrsina, jer je veoma spor, ali je imao odlican ultimativni napad, a bas su takvog dizajna mape Los Andjeles i Holandija.

Naravno, uz Twisted Metal 2, igra koju sam mnogo igrao je bila i Mortal Kombat 4, meni licno najbolji MK jer ima "2D" osjecaj i brzinu koju nema ni jedan njegov prethodnik a ni naslednik.

Kada sam dobio racunar igrao sam igre kao sto su Quake, Quake 2, Tomb Raider 2, a kada je izasao demo igre Heroji Moci i Magije III, igrao sam ga mozda 18h bez prestanka, i nisam ni znao da je toliko proslo jer je igra bila tako dobra i zanimljiva i to mi je i danas jedna od najboljih igara i igram je cesto preko virtualne masine za igranje - Hamachi.

Onda sam igrao Baldur's Gate 2, takodje meni jedna od najdrazih igara. Jedno vrijeme smo se takmicili na turnirima u CounterStrike.u, pa u Warcraft 3, a danas igram Warcraft 3 custom mapu DotA 6.69c na klijentu Garena i svi me mozete dodati ako zelite da igramo zajedno, ja igram u sobama HLR2, HLR3, HLR4, jer sam 24 lvl pa jos ne mogu uci u HLR1 a imam i gold member.

A znam i za emulatore, pa danas malo igram Gran Turismo 2 na emulatoru epsxe (volio bi da imam ili XBOX360 i da mogu igrati Forzu ili PS3 pa da igram GT5 jer i jedna i druga igra imaju odlicnu grafiku i automobili su veoma detaljno dizajnirani), vidio sam da se GT2 igra zove simulator voznje, stvarno ne znam zasto je to tako, jer ne postoji ni jedna igra da se moze tako nazvati, jer pravi simulatori voznje simuliraju realne uslove pri voznji kao sto su ostecenja, dok to nisam vidio ni priblizno realno kao sto to rade pravi simulatori na kojima se profesionalni vozaci (kao sto sam ja obucavaju), i da, evo moje druge kuce (to sam ja na slici na putu za Italiju) >

Jer moje je misljenje da ako vozite pri brzini od 100-200km/h i izgubite kontrolu i udarite u zid, sa vasim automobilom je poprilicno gotovo, ali u ovom Gran Turismu 2 kojeg igram, ja znam da igra ne moze da vam potpuno onesposobi automobil od jednog sudara pa da morate iz pocetka, ali to sto nema apsolutno nikakvog ostecenja pri udaru u zid pri brzini od 150km/h izgleda glupo a igru nazivaju Simulator voznje, ali to je moje misljenje.

3.
Iz Bosne i Hercegovine.

4.
Imao sam NES, a sada imam PC.

5.
Da, volim anime.

6.
2005.

Toliko od mene za sada, za prvi post nisam htio da pisem nista opsirno, pozdrav svima!

[Edited on 16.12.2010 by red1blu1sky]
View user's profile View All Posts By User
IsaoOkava
V.I.P.

Registered: 22.1.2010
Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2010 at 12:38

Pozdrav i dobrodosao. Nadam se da ces pronaci ono sto te interesuje na ovom forumu.
ljubomir
Fr1ck

Registered: 18.8.2008
Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2010 at 12:50

Pozdrav, fantasticno predstavljanje!

Sto se tice starjih igara sa ostecenjima, probaj Driver 2. Ja sam igrao samo njegov demo sa PSX demo diska, al sam ga igrao do iznemoglosti jer je tamo bila misija u kojoj vijas neki auto po Havani, a to je u praksi znacilo: 1 greska = sve is pocetka.

I naravno, igra ciji je model ostecenja nadziveo sva vremena - Carmageddon 2 za PC.

I fail at Paint
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
TekKeN
Fist of ALL StarS

Registered: 28.12.2004
Member Is Offline

Mood: Sith MasteR : I used SANDS OF TIME to found WARRIOR WITHIN. And now I have only TWO THRONES...

[*] posted on 16.12.2010 at 12:55

pozdrav

So, I’ve decided to take my work back underground To stop it falling into the wrong hands...
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 16.12.2010 at 13:12

pozz

InsaneEyes
Fr1ck

Registered: 31.3.2005
Member Is Offline

Mood: renZOkuKEN

[*] posted on 16.12.2010 at 13:22

willkommen :)

let your thoughts float
lost and free
do you feel insanity
do you feel insanity
Dcer
V.I.P.

Registered: 13.3.2009
Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2010 at 13:26

Dobrodosao!

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 16.12.2010 at 14:51

Welcome trucker guy, GT2 je za svoje vreme gurao tehnicke mogucnosti PSX-a i bio je simulator trkacke voznje, gde je bilo vaznije simulirati kako se kola ponasaju pri vecim brzinama i kako reaguju na kontrole nego na to sta se desava sa njima da se slupaju jer bi to obicno znacilo kraj trke a to za jednu IGRU ne bi bilo zanimljivo. GT5 je dosta realniji cak i ima nekakva mehanicka i graficka ostecenja ali opet nemoguce je totalno unistiti kola, jer ipak to je simulator slash igra slash zabavni software bez obzira koliko je uber realan u nekim elementima definitvno se nikada nece koristiti kao simulator sudara, vec samo kao simulator trkacke voznje gde znaci mnogim ljudima koji se spremaju za track days, one GT akademije i slicno.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
InsaneEyes
Fr1ck

Registered: 31.3.2005
Member Is Offline

Mood: renZOkuKEN

[*] posted on 16.12.2010 at 15:27

Quote: Originally posted by Nick  
a to za jednu IGRU ne bi bilo zanimljivo.

:lol:

let your thoughts float
lost and free
do you feel insanity
do you feel insanity
gogos11
1337 Member

Registered: 26.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 16.12.2010 at 19:38

pozdrav

Guru
Team M8t Killer

Registered: 9.1.2006
Member Is Offline

Mood: SnoWhite

[*] posted on 16.12.2010 at 21:18

Pozdrav...

mrmotinjo
Mrmot

Registered: 20.4.2008
Member Is Offline

Mood: I only want you gone

[*] posted on 17.12.2010 at 03:10

Zdravo!

ELIPS
Velikomucenik

Registered: 13.2.2010
Member Is Offline

Mood: Life sucks!

[*] posted on 20.12.2010 at 15:23

Welcome! :)

Quote:
KOSOVO JE SRCE SRBIJE

UBEDLJIVO NAJBRZI NET :lol:
Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 20.12.2010 at 15:53

My,my,my,look at the time.Its half past long first post :lol:

Svaka čast za uvod :)

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 22.12.2010 at 16:24

Uvod sam procitao do polovine,and I like it:D
Dobrodosao:)

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
Rocky
Capcom sUiCidE

Registered: 24.4.2003
Member Is Offline

Mood: zabadač noževa u leđa

[*] posted on 23.12.2010 at 00:58

Quote: Originally posted by Cuntquer  
Uvod sam procitao do polovine,and I like it:D
Dobrodosao:)
Ostatak je još bolji :D Šteta što se lik izgleda više neće vraćati na forum.

~=~Rocky~=~

red1blu1sky
Senior Member

Member Is Offline

[*] posted on 30.12.2010 at 12:22

Nazalost, tu sam, bio sam na putu, pa cu malo da se zadrzim sada na forumu i da pokusam da dam svoje misljenje na neke teme od znacaja koje su sada aktuelne.

Ali mozda je bolje da ne pisem na ovoj temi o njima, nego da se uputim na te teme i tamo iznesem svoje skromno misljenje.

Vidimo se tamo.
mixxlegend
Fr1ck

Registered: 10.5.2009
Member Is Offline

Mood: Administrator

[*] posted on 8.1.2011 at 14:50

Pozdrav zemljak i ja sam iz bosne :D

red1blu1sky
Senior Member

Member Is Offline

[*] posted on 30.3.2011 at 00:39

ako neko zeli da kuvamo Dota-League na sajtu http://www.dota-league.com/
evo mog profila pa me dodajte/posaljite pm da se druzimo

http://www.dota-league.com/?section=profile&id=279567

Go To Top