Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2  3
Author: Subject: Final Fantasy XIII-2 [2011]
Haseo
Fr1ck

Registered: 21.8.2007
Member Is Offline

Mood: Hands off the panda!!!

[*] posted on 25.1.2011 at 22:39

Bah , XIII mi i nije nesto fascinantan , prica je isprana i predvidljiva , Squarenix mora da se malo vise potrudi ako hoce da se sacuvaju a ne da nas gadjaju sa mediokritetskim trashom

Prosla -2 verzija igre je znacila totalnu propast serijala ( sto se videlo u X-2 pa na dalje ) , videcemo da li ce ovaj put biti isto ili mozda neki spas fransize

View user's profile View All Posts By User
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 25.1.2011 at 22:48

Nama sto ne gledamo animer je prica u XIII je bila interesantna :)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Grunt
Celeb Freak

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 25.1.2011 at 22:49

Jesus faking christ da li neko ovde moze da napise neku konkretnu stvar protiv ffx-2 osim te "mane" sto je vizuelno/stilski girly ? Svi bacaju hate ko blesavi a nisam video nikada da neko napise sta nije valjalo ? Igra na netu ima 90% pozitivnih opisa i od strane sajtova/casopica, a bogme i od ljudi, ali ne emuglx memberi tvrde da je igra crap jer ima heroine koje tamo nesto skacu/pevaju.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2011 at 22:51

Zato sto je njih petoro actually uzelo da igra, a dvoje preslo :)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
Haseo
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2011 at 22:55

Quote: Originally posted by Nick  
Nama sto ne gledamo animer je prica u XIII je bila interesantna :)

I ako ne gledas anime , previse ima sabloniziranih desavanja koja su preterano predvidiva i sa neke strane smesni kad se vidi sta nam se sada servira iz square kuhinje :(

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2011 at 23:02

Da je FFVII izasao danas, svi bi se zalili na glupu pricu...

Haseo
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2011 at 23:04

Samo cekaj da fanovi VII vide tvoj post , goreces na lomachi xD

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2011 at 23:05

Volim ja FFVII, ali kazem ti ovako realno sa danasnje tacke gledista... danasnja gaming populacija i to.

Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 25.1.2011 at 23:37

Volim ja FFVII, ali kazem ti ovako realno sa danasnje tacke gledista... danasnja gaming populacija i to.

FF VII i FF X su obe izdrzale test vremena i verovatno se to nece menjati. Sto se FF XIII-2 tice, ko zna mozda nas iznenade necim dobrim.

[Edited on 26.1.2011 by Panzer]

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 25.1.2011 at 23:44

Jesu naravno zbog ogromne fan baze... ali kazem da recimo nisu izasle u svoje vreme, vec danas, danasnja gaming populacija bi rekla za pricu da je glupa i klishe.

Panzer
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 26.1.2011 at 00:22

Jesu naravno zbog ogromne fan baze... ali kazem da recimo nisu izasle u svoje vreme, vec danas, danasnja gaming populacija bi rekla za pricu da je glupa i klishe.

Pridruzujem se mislenjima da je tome u velikoj kumovala anime industrija u cijim su proizvodima takve teme vise puta obradjivane(namerno kazem industrija jer je to odavno prestala da bude umetnost) Stancuju ih na tone, i to sve za potrebe mediokritetske populacije. Zbog toga neki noliferski otaku prica da je FFVII i X dejavu.

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 26.1.2011 at 00:40

^ this

Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 26.1.2011 at 01:33

Slažem se u potpunosti. Uostalom JEDINO je FF XII pokušao da ima neku smslenu i dublju priču. Kvalitet JRPGova nikada nije bila priča koja je OK nego likovi i odnosi među njima na koje smo padali.

Panzer
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 26.1.2011 at 03:49

Quote: Originally posted by Carnex  
Slažem se u potpunosti. Uostalom JEDINO je FF XII pokušao da ima neku smslenu i dublju priču. Kvalitet JRPGova nikada nije bila priča koja je OK nego likovi i odnosi među njima na koje smo padali.

Ja se primera radi slazem sa tobom u vezi FF XII. Igra je imala ozbiljnu i dubokoumnu pricu, ali za veliko cudo retko kome se dopala. Vecina je izjavila da im je prica FFXII-ce uzasno dosadna. Valjda su navikli na romance and love crap nja - nja - nja!

WolfDC
Fr1ck

Registered: 16.3.2007
Member Is Offline

Mood: Nazad na posao :-(

[*] posted on 26.1.2011 at 07:47

Ne mora da bude "romance and love crap nja - nja - nja!" ali lično više volim kad se igra fokusira na likove i njihov razvoj nego na neku politiku i razvoj ili propast države/zemlje.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
No_Skill_Only_Luck
V.I.P.

Registered: 25.12.2008
Member Is Offline

[*] posted on 26.1.2011 at 08:23

Quote: Originally posted by Grunt  
da li neko ovde moze da napise neku konkretnu stvar protiv ffx-2 osim te "mane" sto je vizuelno/stilski girly ? Svi bacaju hate ko blesavi a nisam video nikada da neko napise sta nije valjalo ? Igra na netu ima 90% pozitivnih opisa i od strane sajtova/casopica, a bogme i od ljudi, ali ne emuglx memberi tvrde da je igra crap jer ima heroine koje tamo nesto skacu/pevaju.

Dvaput sam igrao FF X-2, to je OK igra, ali ne i mnogo vishe od toga.Misije su uglavnom dobre i neke su stvarno zarazne.Ali, sukob izmedju New Yevon i Youth League je vrlo plitko prikazan, a tu je moglo dosta dobrog da se uradi.I, naravno ipak se pretjeralo sa opushtenom atmosferom....
Moj problem sa FF XII je shto imam utisak da pricha ne mozhe da izdrzhi velichinu i ljepotu svijeta koji je kreiran za igru.Na primjer, poshto Imperija napadne onu svetu planinu, sledeci cilj je glavni grad Imperije.E, ukoliko igrach krene tamo bez zhurbe, da ispita lokacije kojima prolazi, skupi koji EXP, porazi par opcinalnih bossova, mozhe proci 15+ sati i nishta se nece desiti sem shto ce onaj pirat prokomentarisati da je doktor Cid njegov otac.A, meni lichno bi bolje bi bilo da su zamijenili uloge koje imaju Ashe i Larsa, a sasvim fino je moglo i bez Vaana.
Shto se tiche same teme (:D) nisam igrao FF XIII, pa me se i nastavak mnogo ne dotiche...

Ancient world still trembles at his name: Kratos, The God of War.
Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 26.1.2011 at 09:16

Quote: Originally posted by Grunt  
Jesus faking christ da li neko ovde moze da napise neku konkretnu stvar protiv ffx-2 osim te "mane" sto je vizuelno/stilski girly ? Svi bacaju hate ko blesavi a nisam video nikada da neko napise sta nije valjalo ? Igra na netu ima 90% pozitivnih opisa i od strane sajtova/casopica, a bogme i od ljudi, ali ne emuglx memberi tvrde da je igra crap jer ima heroine koje tamo nesto skacu/pevaju.

Pa ja nisam mogao da izdržim više kada sam treći put čuo disasteriffic i video/čuo ostale likove. Jednsotavno igra nije imala više ništa što me je privlačilo.

To ti kaže čovek koji je igrao Atelier Iris igre do besvesti.

Quote: Originally posted by No_Skill_Only_Luck  

Moj problem sa FF XII je shto imam utisak da pricha ne mozhe da izdrzhi velichinu i ljepotu svijeta koji je kreiran za igru.Na primjer, poshto Imperija napadne onu svetu planinu, sledeci cilj je glavni grad Imperije.E, ukoliko igrach krene tamo bez zhurbe, da ispita lokacije kojima prolazi, skupi koji EXP, porazi par opcinalnih bossova, mozhe proci 15+ sati i nishta se nece desiti sem shto ce onaj pirat prokomentarisati da je doktor Cid njegov otac.A, meni lichno bi bolje bi bilo da su zamijenili uloge koje imaju Ashe i Larsa, a sasvim fino je moglo i bez Vaana.

To što si naveo kao manu je karakteristika 99% RPGova na konzolama/kompjuterima. Čišćenje sidequestova pred sam kraj igre je nešto što makar 80% igrača radi.

[Edited on 26-1-2011 by Carnex]

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 26.1.2011 at 15:12

Ciscenje onog side dungeona od 100 spratova u FFX-2 je bilo prilicno hardcore.

Crackling
Member

Registered: 10.11.2010
Member Is Offline

[*] posted on 31.3.2011 at 23:24

13 je sranje i tu nema spasa .Jrpg je po meni mrtav vec odavno i treba ga izbegavati da se ne frustriramo bezveze .Nikad nas nece zadovoljiti...... Ceo problem je u krizi identiteta japanaca koji su se prodali totalno .Jednostavno ljudi ne kapiraju da je fora u zaglupljivanju i uprostavanju igara nema vise trunke hardcore dozivljaja koje smo nekad imali.Ja sam u FF8 uvek radio draw kod svakog neprijatelja sa novom magijom i to do kraja i to zato sto sam hteo nije mi bilo tesko :D Resident Evil je nekada bio jbacina na sto nacina da se predje a sada je obicna pucacina a Final Fantasy je interaktivni anime film .Najvec dobitnik ovde je Bioware koji se vec uobrazio totalno xaxaxa
Sqall
Fr1ck

Registered: 1.2.2008
Member Is Offline

Mood: Eto sto sam Vruc!!!!!!

[*] posted on 1.4.2011 at 00:45

Quote: Originally posted by Crackling  
13 je sranje i tu nema spasa .Jrpg je po meni mrtav vec odavno i treba ga izbegavati da se ne frustriramo bezveze .Nikad nas nece zadovoljiti...... Ceo problem je u krizi identiteta japanaca koji su se prodali totalno .Jednostavno ljudi ne kapiraju da je fora u zaglupljivanju i uprostavanju igara nema vise trunke hardcore dozivljaja koje smo nekad imali.Ja sam u FF8 uvek radio draw kod svakog neprijatelja sa novom magijom i to do kraja i to zato sto sam hteo nije mi bilo tesko :D Resident Evil je nekada bio jbacina na sto nacina da se predje a sada je obicna pucacina a Final Fantasy je interaktivni anime film .Najvec dobitnik ovde je Bioware koji se vec uobrazio totalno xaxaxa

FF13 sve jeste ali sranje nije evo polako prelazim igru stigao sam do 5-og chapter-a jeste linearna i sve ali mi jos nije dosadila da sam pomislio da je ostavim,stvarno neki likovi umeju da iritiraju zestoko,ali kada pogleda covek i u stvarnome zivotu uvek naidjes na par likova koji zestoko smaraju i ubijaju te u pojam.
I FF13 nije laka igra vec sto smo mi odigrali tone rpg-eva pa znamo da se levelujemo na vreme pa nam se cini da je protivnik laksi ali ako nekome nije dosadno neka preleti par chapter-a uz maximalno izbegavanje protivnika pa bih ga onda pitao.

Crackling
Member

Registered: 10.11.2010
Member Is Offline

[*] posted on 13.4.2011 at 10:34

To sto ti pricas je u validna poenta ali pitam ja tebe dali bi ti igrao tu igru 3-4 puta ? Rest my case :D Svaka mana ne da ubija replay value nego kada pomislis da je igras ponovo samo kazes nisam lud da trpimto i to i to i to sranje opet i eto ti pravih mana i njene stvarne vrednosti kao igre .I to je bulletproof test za svaku igru
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 13.4.2011 at 20:20

Pa igre za koje treba izdvojiti 40+ sati da bi se presle jednom tesko da mogu da imaju replay value... tu se vise igra na ono sto radis posle zavrsetka igre a to je budzenje likova do kraja i sakupljanje tajnih oruzija, sto u slucaju XIII i nije nesto posebno isplatljivo ni zabavno... Anyway meni je FFXIII bio veoma prijatno iskustvo i jedva cekam nastavak.

Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 14.4.2011 at 15:14

^ Exactly :D

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 14.4.2011 at 15:42

slaba je 13ca, nadam se da će nastavak biti bolji.

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 14.4.2011 at 19:59

Pa to, mislim ne mogu da kazem da sam se NARPG-ovao (is that a worlkd? now it is) igrajuci FF13 ali ni jedan j-rpg nisam igrao pre toga na current gen-u, tako da je samo prelazenje i high production igre bilo prijatno iskustvo za sebe. Igram ovih dana FFIV remake na PSP-u i jbt to je pravi FF RPG al ne ocekujem da ce nesto slicno napraviti ikada ponovo.

Pages:  1  2  3

Go To Top