Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  7    9    11  ..  23
Author: Subject: PLAYSTATION VITA [ex PSP2/NGP] news thread [krece u prodaju ove godine za 250/300 evra!]
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 29.1.2011 at 19:57

Quote: Originally posted by Timemaster  
Sad se tek setih da im zahvalim na NORMALNOM power on/off dugmetu, samo da još lock dugme bude normalno i ja ću biti presrećan :D Ovo na mom PSP2000 već počinje da biva pain in the ass

To sam i ja danas primetio, stvarno pohvalna ispravka.

[Edited on 29-1-2011 by forsaken demon]

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Kraken
Super Moderator

Registered: 4.4.2003
Member Is Offline

Mood: Wood

[*] posted on 29.1.2011 at 21:35

Quote: Originally posted by obro  
Quote: Originally posted by nikola987  
Quote: Originally posted by obro  
A oce biti npr moguce napraviti 3ds emulator na NGS-u? Stavis ga uspravnom prepolovis ekran da simuliras dva ekrana 3DS-a.
A sta ces sa kontrolama kojer se u ovom slucaju nalaze iznad i ispod ekrana? :D

improvizovacu :D

Mogu da se koriste i one iza ekrana ;)

PS3 Games:COD4/GT5p/HS/KZ2/LBP/MGS4/Motostorm/R&C ToD/RFOM/RFOM 2/EoJ/Uncharted
View user's profile View All Posts By User
kuzman
V.I.P.

Registered: 11.8.2009
Member Is Offline

[*] posted on 29.1.2011 at 22:38

u odlicna vest samo ako se hakuje bice jos bolje :D

hvala Diehard za info iz prve ruke :D

edit: e ali jel ce sad da se developveri usresrediti na psp2 i zapostaviti starije verzije psp-a?? mislim psp2 jos nije izasao ali valjda nede da se ponovi slucaj kao sa ps3 i ps2 :(

[Edited on 29.1.2011 by kuzman]
obro
V.I.P.

Registered: 29.10.2009
Member Is Offline

[*] posted on 29.1.2011 at 23:08

Sta fali PS2 PS3 odnosu? Sto je lose da prave igre i za jedne i za druge?
Dejan_89
Member

Registered: 26.11.2007
Member Is Offline

[*] posted on 29.1.2011 at 23:09

Za sada sve prikazano deluje neat, ali ne i unexpected moram da priznam. Kao da su isli u "kupovinu" (GTA stil) pozajmicemo malo ovoga pa malo onoga... malo njih je cak i u ovoj temo koji nisu zalsepljeni early hype-om, i koji shvataju o cemu govorim.

Na sta milsim? Sony ovde mozda nudi dosta toga sto gamerima ne treba (kamere, touchscreen, reartouchpad, SIM?), a sve kosta brale... Na kraju imam utisak da su izgubili ciljnu grupu i da NGP samo da zele da uvale sto vecem broju ljudi. A za loss na pocetku... right... recimo da ne padam na tu pricu ovog puta - u danashje vreme tesko da ti je potrebno vishe od 6 meseci da bi doveo proizvodni proces na isplativ nivo.

Nisam fanboy (ni jednih ni drugih) posedujem PSP-2000, ali ovo mi josh uvek ne deluje vredno paznje.
DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 30.1.2011 at 00:18

PSP je bio crazy overpowered masina 2004 godine kada je bio finaliziran njegov hardware. U tim danima smo svi mi mastali da imamo polifonic ringtonove na nasim Nokia telefonima. Sony je tada ponudio portable konzolu koja moze da pusta igre koje smo navikli da igramo preko televizora. Iako nisu postigli uber mega giga uspeh kao na primer sa PS2 konzolom, uspeli su da udju na trziste handhelda na kojem je Nintendo suvereno vladao vec 10+ godina [DS beshe sedma ili osma generacija Nintendo portable konzola].

Danas, mobilni svet je mnogo drukciji od pre 5 godina. Social networking, media streaming, small cheap games... sve to ce PSP2 da podrzava uz mogucnost igranja top high quality naslova. Jedino je problem sto 3DS izlaze vec za mesec dana, sony MORA da pre novogodisnje sezone objavi PSP2 u americi inace ce ih Nintendo assrapeovati kao sto je MS ucinio sa X360...

edit - NAJBOLJI MOGUCI snimci PSP2 konferencije sa oficijelnim sony prevodiocem na engleski. Teoretski mozda objave i HD snimak soon.
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=25681794&postcount=3...

[Edited on 29.1.2011 by DieH@rd]

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
cyborg_24
Banned

Registered: 11.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 08:36

Quote: Originally posted by Dejan_89  
Za sada sve prikazano deluje neat, ali ne i unexpected moram da priznam. Kao da su isli u "kupovinu" (GTA stil) pozajmicemo malo ovoga pa malo onoga... malo njih je cak i u ovoj temo koji nisu zalsepljeni early hype-om, i koji shvataju o cemu govorim.

Na sta milsim? Sony ovde mozda nudi dosta toga sto gamerima ne treba (kamere, touchscreen, reartouchpad, SIM?), a sve kosta brale... Na kraju imam utisak da su izgubili ciljnu grupu i da NGP samo da zele da uvale sto vecem broju ljudi. A za loss na pocetku... right... recimo da ne padam na tu pricu ovog puta - u danashje vreme tesko da ti je potrebno vishe od 6 meseci da bi doveo proizvodni proces na isplativ nivo.

Nisam fanboy (ni jednih ni drugih) posedujem PSP-2000, ali ovo mi josh uvek ne deluje vredno paznje.

Ciljna grupa Sony-u je ceo svet i tu ne vidim nista lose, to ne znaci da nece vise biti hardcore igara samo znaci da ce biti i casual u mnogo vecoj meri, za sve ljude.

NGP je " best of both worlds" (DS , iOS) + PS3 gaming a ako te to ne uzbudjuje ja ne znam kakva ti ocekivanja imas od handhelda.

Sony je ispravio sve "greske" koje je napravio sa predhodnim PSP-em.
Umesto da nam da samo PS3 u dzepu (kao sto je to bio slucaj sa PSP= obogaljeni PS2 u dzepu), daje nam mnogo vise sa NGP-em.

Bez straha ulazi na trziste iOS-a i nudi svoju platformu iOS developerima.

Od Nintenda odskace za deset nivoa.

Ponovo ce Nintendo dobijati obogaljene naslove console igara kao sto je to bio slucaj i do sada i na Wii a kamoli DS-u (sa losijom grafikom, prilagodjene slabijoj masini, nekada sa kompletno izmenjenim interfejsom) dok ce NGP da ravnopravno deli kolac sa PS3 i XBOX-om + imace i dodatan motion (sixaxis gyro), camera (koje sigurno nece biti sramotno male rezolucije 3DS kamera), multitouch screen, experience koji se na PS3 i XBOX-u dodatno kupuju (Move i Kinect) a na DS-u se koristi kretenska olovcica sa inferiornijim touchscreenom, i to sve out of the box!!

Sirova snaga konzole ne znaci samo grafiku vec i fiziku u igrama a samim tim se otvaraju mogucnosti za kreativne naslove kakve nisi imao prilike da vidis do sada na handheldu i ja ne sumnjam da i developeri nisu jednako uzbudjeni mogucnostima i vec novim idejama.

Ako bi ti bio presrecan samo da je Sony izbacio PSP2 sa jos jednim analognim stickom i malo boljom grafikom onda si, pretpostavljam u manjini, jer po mom misljenju bi to izbacilo Sony iz igre potpuno.

Kao sto rece Die H@rd, mobilni svet je danas potpuno drugaciji ali Sony sa svojom novom konzolom pokazuje da je toga itekako svestan, i to je za pohvalu.

To je takodje i razlog da budes FREEAAKIN', FUCKIIIIN', MEGGAAAA EXCITEEEEEEEED !!!!!!!

P.S. Imao sam PSP 3000 i dalje mislim da je sjajna konzola, najvise zbog gomile emulatora koje sam pokretao sa njom (bez obzira sta drugi ljudi mislili kako ne znam sta su emulatori) kao i odlicnim PSP igrama.

Ali NGP zelim deset puta vise nego sto sam zeleo PSP upravo jer sam imao i DS Lite kao sto imam trenutno i iPod Touch4 i znam koliko znaci raznovrsnost naslova i mogucnosti koje NGP spaja u jednom.

Kraken
Super Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 09:40

Quote: Originally posted by Dejan_89  

Eh, sad, niko nikada nije izbacio touch pad na poledjini konzole i to je mozda i najveca vrednost psp2. Daje ogromne mogucnosti za razvoj. A ono sto ti vidis kao trpanje svega i svacega pre mislim da su zeleli da budu sto je moguce otvoreniji za multiplatforming- sa ovim hadrverom sve rucne konzole/telefoni/tableti mogu da se potuju na psp2 ali samo psp2 ima hardversku snagu i touch pad koji mu omogucava ciste exluzive.

Al to je teorija- u praksi ko zna sta ce raditi.

Mada nekoliko stvari su uradili tako da se provaljuje da pomanitali ken vise ne radi konzole:
-najbitnije nema vise propertary hardvera- i procesor i gpu ce se pre ili kasnije pojaviti i u drugim uredjajima. Dakle brze zastarevanje hardvera ali i brzi razvoj i mnogo brzi pad proizvodne cene kao i daleko jeftiniji r&d za hardver. Kutaragi nikada na ovo ne bi pristao.
-cell je ocigledno postao proslost i mozemo ocekivati da ce ps4 imati intel/amd procesor
-izgleda da su shvatili da je hardver bitan ali softver jos bitniji. Celokupnu njihovu ponudu hardvera odavno osakacuje krs softver (ko god je kupio sony telefon zna o cemu pricam) i deluje mi da ce to pokusati da prevazicju sa psp-om. Kompanija koja ima takav katalog igara za ps1 i ps2 bi to morala mnogo vise i bolje da exploatise. Ne mogu ni da zamislim sta bi apple postigao sa time da je na njihovom mestu.
-mislim da im ds i nije konkurencija. MAli je broj ljudi koji se razmislja izmedju ds-a i psp2 , pre su im konkurencija mobilni i tableti ali i kucne konzole jer je slobodan prostor vec toliko ispunjen uredjajima za igranje da se dobar deo zapita- cemu jos jedan uredjaj za igranje.

ELIPS
Velikomucenik

Registered: 13.2.2010
Member Is Offline

Mood: Life sucks!

[*] posted on 30.1.2011 at 12:09

Dva dana nisam na forumu i vec je napravljena tema sa 207 odgovora! :D

Samo da kazem da extra izgleda, dva analog stika, touchscreen i ono cudo na pozadini (ne znam kako se tacno zove)... Znaci stvarno extra!!! Samo se nadam da cu do kraja godine skupiti dosta love, jer ce sigurno i cena ovoga biti extra velika :D

Quote:
KOSOVO JE SRCE SRBIJE

UBEDLJIVO NAJBRZI NET :lol:
Kraken
Super Moderator

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 12:19

Meh, nemo dzaba da se zamaras pregledanjem teme, imas sve bitno u prvom postu :D
A ono na poledjini je touch pad, nesto slicno kao kod laptopova samo vece povrsine :)
A za cenu racunaj oko 300e u eu, ne verujem da moze vise od toga za osnovni sku.

Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 30.1.2011 at 12:22

Pročitah sinoć da neće omogućiti telefoniranje čak ni headsetom. Šteta.

ELIPS
Velikomucenik

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 12:32

Nadam se da si u pravu, da nece prelaziti 300 eura...

Quote:
KOSOVO JE SRCE SRBIJE

obro
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 12:40

Quote: Originally posted by Kraken  
Meh, nemo dzaba da se zamaras pregledanjem teme, imas sve bitno u prvom postu :D
A ono na poledjini je touch pad, nesto slicno kao kod laptopova samo vece povrsine :)
A za cenu racunaj oko 300e u eu, ne verujem da moze vise od toga za osnovni sku.

ja cenim 350 da ce lupiti
Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 30.1.2011 at 12:49

Ja verujem da će osnovni SKU biti 250e. Mislim da moraju zbog konkurentnosti. Ipak je NGP pre svega portabl konzola. Sve ostalo može i telefon!

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 12:52

Potvrdjeno je da nece koristiti Android OS.

- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."

- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ELIPS
Velikomucenik

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 13:00

U pravu je Carnex, morace da smanje cenu zbog konkurencije jer je i 3DS extra konzola :D

Quote:
KOSOVO JE SRCE SRBIJE

SrEbRnI
Senior Member

Registered: 16.1.2009
Member Is Offline

Mood: Sleepy

[*] posted on 30.1.2011 at 13:21

Kod kineza ce najverovatnije biti za 20 evrica. :-)

I know someday you'll have a beautiful life,
I know you'll be a star in somebody else's sky, but why
Why, why can't it be, why can't it be mine
DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 13:29

Za mesec dana ce se pojaviti prve kineske kopije Popstationa 2.

- Spartacus

obro
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 14:25

Kad bi soni izbacio model koji undercut-uje cenu 3DS-a valjao bi se od smeha
Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 30.1.2011 at 14:30

250e nece biti sigurno. NGP nudi mnogo vise od 3DS, koji se prodaje za tu cenu. Mislim da ispod ~350e nece ici. Barem ne u pocetku.

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 30.1.2011 at 14:39

To ce biti zanimljivo, NGP skuplji od PS3 :)

ELIPS
Velikomucenik

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 14:53

I jedni i drugi su u pravu... Jeste da je konzola vrhunska, ali i cena mora da bude prihvatljiva (i svakako ne veca od PS3)... :D

Quote:
KOSOVO JE SRCE SRBIJE

obro
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 30.1.2011 at 14:59

Quote: Originally posted by Cod3r  
NGP nudi mnogo vise od 3DS

da al ono nintendo prodaje 3DS u plusu (kosta manje da se proizvede nego sto kosta kad se proda) a koliko cujem soni prodaje sa gubitkom.

Ja cenim da nintendo uvek moze spustiti cenu.
nikola987
V.I.P.

Registered: 7.1.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 30.1.2011 at 15:09

NGP = Neo Geo Pocket :P
darkado
Super Fr1ck

Registered: 19.11.2007
Member Is Offline

Mood: Sleepy...

[*] posted on 30.1.2011 at 15:12

Quote: Originally posted by ELIPS  
I jedni i drugi su u pravu... Jeste da je konzola vrhunska, ali i cena mora da bude prihvatljiva (i svakako ne veca od PS3)... :D

bash ne mislim tako, 6 godina stara konzola ne mora da koshta vishe od novog handhelda

Quote: Originally posted by DragonOfTheEarth  
Quote: Originally posted by Blue  
Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

Ima uvek ljubomornih ljudi, ne obracaj paznju.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
 Pages:  1  ..  7    9    11  ..  23

Go To Top