Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Problem: NTSC Wii na PAL televizoru
meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 29.1.2011 at 14:31
Problem: NTSC Wii na PAL televizoru

Dobio sam od rodjaka na igranje preko vikenda:
-NTSC WII (RVL-001 (USA); System menu 4.2U)
-par NTSC originala
-kompozitni kabl

Odradio sam sinoc softmod preko bootmii wizarda (stavio da sve instalira). Stavljen Home Brew Channel (HBC) u koga sam nabacao neke programcice (Snes9x GX, WiiMC).

Snes9X GX moze da promeni display na PAL i tada emulacija ide u boji. Probao Controller Test i Chrono Trigger, boje su bile ok. Da li postoji opcija da WiiMC natera PAL/NTSC signal po izboru?

Konzola je NTSC, televizori koji su mi dostupni su vecinom PAL. Da li je brick-safe da preko AnyRegion Changera promenim Video Display Mode na PAL? Hoce li onda Wii home meni i homebrew biti u boji? Nemam zelju da menjam region, system i ostalo. Ne uspevam da izguglam.

Ovo bih uradio zbog gledanja fotografija i filmova u boji. Ako WiiMC moze da se postavi da bude u PAL, jos bolje, nece mi smetati crno beli Home/System meni. Probao sam jedan PAL bekap preko WiiFlow i boje su ok.

edit: bolje fomratiranje

[Edited on 28-4-2011 by meca dobric]
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Cyrix
V.I.P.

Registered: 2.11.2008
Member Is Offline

Mood: mk

[*] posted on 29.1.2011 at 16:27

nisam siguran. kolika sam citao po netu - na menijui 4.2 i novijim kada se radi nesto po pitanju regiona onda se konzola semi brick-uje i preko se instalira ceo system odabranog regiona... mada to nisam nikada radio jer jos uvek imam 4.1. inace probaj jednu glupu foru, bez obzira sto imas composite kabl probaj da ga zakacis na scart ulaz na tv-u pomocu onog malog adaptera 3 rca to scart. na rgb scart ulazima novijih televizora funckionise ta fora i bez obzira sto je ntsc daju sliku u boji...
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 29.1.2011 at 17:52

Tako je i povezano trenutno. To moze ako je TV multistandard. Ovi su klot PAL.

edit:
Wii Homebrew nije los. NTSC originali mogu da se podignu u PAL modu preko WiiFlow.
WiiMC i dalje daje crno belo sliku iako ubacim PAL DVD-Video, kupljen u trafici.

[Edited on 29-1-2011 by meca dobric]
amigaman2010
Member

Registered: 27.4.2011
Member Is Offline

[*] posted on 28.4.2011 at 07:14
Uradi soft mod

Moj ti je savet da uradis soft mod

Za ntsc konzolu i da instaliras jos neogamma chanel

i preko njega mozes da pustas i ntsc igre i pal kao i da podesavas boju u opcijama

ovog programa....
View user's profile View All Posts By User
gogos11
1337 Member

Registered: 26.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 28.4.2011 at 09:46

Instaliraj CFG loader, i pokreni igru sa usb hdd/flash, i u CFG-u imas mogucnost da patchujes igru na odredjeni region i da radi sve normalno. Ali normalno preko loadera, a time neces stetiti konzolu, i nema rizika od bricka.

supermitar64
Member

Registered: 6.7.2009
Member Is Offline

Mood: lazy

[*] posted on 28.4.2011 at 11:51

Neogama ti je laksa varijanta,+netreba ti micro SD card kao dodatak da bi snimao konfiguradiju kao za CFG USB loader
Samo promeni region u opcijama i sve ce da ti radi!
Naravno mozes sve da pustas i sa Hdd-a,stika ili direktno sa diska
Neogama Rulez! :)

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 28.4.2011 at 17:08

Pozdrav strucnjaci!

Procitajte jos jednom sta je problem. Za NeoGamma i Configurable USB loader nisam nasao u spisku mogucnosti da omogucavaju promenu PAL/NTSC pa sam zato koristio WiiFlow.
gogos11
1337 Member

Registered: 26.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 28.4.2011 at 19:45

Ma nema veze sto ne pise :D Po meni WiiFlow je graficki ljepsi, ali CFG je opcijski superiorniji, a taj neogamma sam ja probao i bolji mi je CFG, e sad kome sta odgovara, jer vidim koliko sam ja zadovoljan sa CFG-om, toliko je supermitar64 sa NeoGamma-om ...

A sad sta je bolje, pa UKUSI. . .

Go To Top