Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Rezanje PS1 igara za PS2
mplacic
Member

Registered: 2.5.2009
Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2011 at 14:54
Rezanje PS1 igara za PS2

Imam cipovan PS2 (DMS3), model SCHP-30004 R, naravno stara fat konzola, da li neko zna kojim programom treba rezati igre za PS1 da bi radile na PS2, imam nekoliko igara, a formati su razliciti- BIN+ CUE, CCD, ISO(kada raspakujem neke igre dobijem i neki subtitle file, ne znam ni cemu sluzi)... koji program koristiti za rezanje, vec imam neke narezane(u CloneCD- u), ali nece da ucita, ako neko zna kako, pomoc je dobrodosla, ne bih da bacam CD- ove bez veze...
View user's profile View All Posts By User
Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 14.2.2011 at 15:19

Uzmi ImgBurn i Clone CD za CCD (nisam siguran dali imgburn podrzava rezanje CCD formata) i snimi ih sa sto manjom brzinom to bolje.

I ja sam imao problema sa PS1 igrama jer nisam znao kako treba pravilno da se puste. Znaci uzmes ps1 igru stavis je u PS2 i drzis power dugme oko 3-4 sekundi i igra ce se loadirati pravilno. Ako stavis samo CD i ukljucis konzolu pokazace ti onaj ekran insert ps or ps2 game. Tako je bilo kod mene sa magic cip-om.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 14.2.2011 at 15:43

^neki chipovi zahtevaju da se reset dugme pritisne dvaput za ps1 igre.

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 14.2.2011 at 15:53

Pa da, zato neka proba te fore, jer rezanje diskova je bas standardno nema nekih specijalnih podesavanja.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 14.2.2011 at 16:13

ngemu - How to Make a Perfect Backup of PSX Games
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 14.2.2011 at 17:05

Ja za ovih 7 godina koliko imam PS2 nikad nisam uspeo na njemu da pustim PS1 igru ni DVD film. :D
U pitanju je ps2 50004 sa Mesija čipom.

[Edited on 14.2.2011 by Blue]

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 16.2.2011 at 13:16

hvala svima, cuo sam za te nacine kao sto je drzanje reseta 3-4 sekunde, secam se da sam tako radio na starijoj PS2 konzoli, za sada mi je najvaznije da pravilno narezem igru, samo jos jedno pitanje: ako bude hteo da ih ucita ps2, velika je verovatnoca da ce moci da ih ucita i cipovan PS1?
Pozdrav...
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 16.2.2011 at 13:36

Da, odnosno nije velika verovatnoća već bi morao da ih učita.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 19.2.2011 at 14:01

opet imam isti problem, narezao sam Metal Gear Solid(NTSC) IMG Burn- om, Kada sam selektovao CUE fajl(kada sam raspakovao imao sam CUE i IMG format), Label i IMP ID bili su nepoznati, narezao sam igru, ubacim u PS2, drzim reset 4 sekunde, odmah me prebaci na onaj ekran gde imam memorijsku karticu i ps2 disc pored nje. Pokusao sam i onu foru dva puta reset, ali opet me prebacuje na isti ekran, nekad se desi i ono 'Please insert ps2 format disc'... Clone CD ne prepoznaje IMG i CUE fajlove, samo ako imam CCD hoce da ih ucita... Mislim da je ovde problem DMS3 cip... postoji li neki softverski mod kako bi ovo uspelo, vidim da neki ljudi prodaju modovane memorijske kartice od 64mb za ps2 i kako oni kazu, te kartice u potpunosti menjaju cip i omogucuju i citanje PS1 igara... moze li nesto da se uradi preko usb portova na konzoli, postoji li neki loader, ali mozda bi to bilo opasno posto je konzola vec cipovana...
meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 19.2.2011 at 14:41

Quote: Originally posted by mplacic  
opet imam isti problem, narezao sam Metal Gear Solid(NTSC) IMG Burn- om, Kada sam selektovao CUE fajl(kada sam raspakovao imao sam CUE i IMG format), Label i IMP ID bili su nepoznati, narezao sam igru, ubacim u PS2, drzim reset 4 sekunde, odmah me prebaci na onaj ekran gde imam memorijsku karticu i ps2 disc pored nje. Pokusao sam i onu foru dva puta reset, ali opet me prebacuje na isti ekran, nekad se desi i ono 'Please insert ps2 format disc'... Clone CD ne prepoznaje IMG i CUE fajlove, samo ako imam CCD hoce da ih ucita... Mislim da je ovde problem DMS3 cip... postoji li neki softverski mod kako bi ovo uspelo, vidim da neki ljudi prodaju modovane memorijske kartice od 64mb za ps2 i kako oni kazu, te kartice u potpunosti menjaju cip i omogucuju i citanje PS1 igara... moze li nesto da se uradi preko usb portova na konzoli, postoji li neki loader, ali mozda bi to bilo opasno posto je konzola vec cipovana...

Napravio si los bekap diska. Procitaj jos jednom.
Quote: Originally posted by meca dobric  

Drugo, tako se ne snimaju ps1 diskovi. Img burn ne podrzava subchannel. Procitaj jos jednom.
Quote: Originally posted by meca dobric  

Za kompatibilnost tvog modchipa i ps1 igara je najbolje da proveris sa proizvodjacem istog.
mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 19.2.2011 at 16:42

Ok, hvala, znaci IMG Burn ne dolazi u obzir jer nema veze sa ovim rezanjem, malopre sam probao Asterixa kojeg sam narezao jos prosle godine u CloneCD- u, nece da ucita igru, ali hoce da pusti muziku iz igre...
Dobro, CloneCD koristim za igre gde imam CCD fajl, a sta da radim kada imam IMG i CUE? Jel mora bas neka starija verzija CloneCD-a ili moze neka nova?

[Edited on 19.2.2011 by mplacic]

[Edited on 19.2.2011 by mplacic]
Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 19.2.2011 at 17:37

Meni PS2 guta PSX bez problema,nikakav reset and stuff...za img i cue koristim imgburn.Bas sam rezao MGS i sve FF igre sa keca.

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 19.2.2011 at 18:05

2 mplacic
U tom slucaju mozes da isprobas razne verzije CloneCD.

2 Snake Eyes
Dobar ti modchip u kombinaciji sa ps2. Mislim da je imgburn ok ako ne treba snimiti i subchanel. Verovatno neki MGS ide sa subchannel podatcima neki ne ili opet tvoja modchip +ps2 kombinacija..
Snake-Eyes
Dark Ronin

Member Is Offline

[*] posted on 19.2.2011 at 18:21

@meca dobric
Verovatno si u pravu sto se tice modchipa,par puta je ocitao i sranja koja nikom nije,a kad sam pozajmio MGS drugaru nije radio kod njega.Tako da moguce je da je @mplacic lepo narezao disk.

mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 20.2.2011 at 00:17

Moguce da je cip u pitanju, probacu jos neko rezanje u CloneCD-u ako ne uspe, na kraju imam racun da kupim polovan Playstation, i nije tako skupo...na njemu ce sigurno raditi bez problema...
Samo jos dva pitanja:
2 Snake Eyes: nisi naveo koji cip imas, i da li ti je konzola stara fat ili slim?

2 meca dobric: kako cu biti siguran uz koje igre ide i subchannel? Verovatno po formatu image-a? I cemu sluzi subtitle.txt fajl, dobio sam ga kada sam raspakovao Fighting Force, nadam se da nije bitan koliko ovi formati IMG, CCD, CUE...
Snake-Eyes
Dark Ronin

Member Is Offline

[*] posted on 20.2.2011 at 00:25

Kupio sam konzolu kod nas cim se pojavio slim,ne znam koji je modchip u pitanju,nije me tad zanimalo ali rekao sam ti kako funkcionise:)Pokusaj kod nekog ortaka da isprobas cd-ove.Vazno je da ti rade ps2 igre kako valja a psx mozes lako nabaviti kao sto si i spomenuo:)

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 20.2.2011 at 00:38

consolecopyworld - Protected PSX Games

Go To Top