Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Mame pomoc
link2rage
V.I.P.

Registered: 12.3.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 19.2.2011 at 21:12
Mame pomoc

Imam neki set romova za mame tezak 4dvd, u ono vreme kad sam ga skinuo zasigurno znam da su sve igre radile (pod tad nekom verzijom mame emultora). Elem danas sam skinuo mameuifx novu verziju i pola tih romova mi ne radi. E sad nesto sam trazio po netu i citao o nekim fix fajlovima, rom managerima i slicno. jel moze neko da mi okaci ovde linkove za tim potrebnim alatkama (ukljucujuci i verziju mameuifx koji cita sve to) kao i kratko uputstvo kako da to odradim, da ne bih morao rucno da rename svaki rom ili da ne skidam ponovo 20 i kusur giga. Ili mozda znate neki mame emultor koji cita sve setove.
View user's profile View All Posts By User
R-Typer
V.I.P.

Registered: 5.10.2002
Member Is Offline

Mood: c64 rulez!

[*] posted on 19.2.2011 at 22:58

batali fixovanje fajlova jer je to zeznut posao.

ono sto mozes da uradis je da se setis koju si verziju mame-a tada koristio i da nju i sada koristis ili ono sto ti je najpametnije da skines novi mame rom set.

imas free torrent na pleasuredome.co.uk koji pici punom brzinom.

Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 19.2.2011 at 23:28

Meni nova verzija nije podrzavala bas dosta romova,tako da pokusaj sa verzijom koju si koristio tako je meni uspelo ako ne,jbg-a,znam da je fucked up ali skini ponovo i to je to.

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
link2rage
V.I.P.

Registered: 12.3.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 20.2.2011 at 11:14

ja sam koristio bas matoru verziju cini mi se 0.37 ali je fora sto sam ja presao na windows 7 pa ne prikazuje boje kako treba, puta je mali ekran. Pri startovanju te verzije prijavljuje mi comctl32.dll da je zastareo.
Golden_Axe
V.I.P.

Registered: 3.3.2007
Member Is Offline

[*] posted on 20.2.2011 at 12:39

Pojavio mi se problem sa pokretanjem igara,naime svaka igra koju pokrenem pusta duple zvukove (kao da je ukljucen delay) i sama igra koci.Imam mameuifx32 i odgovarajuci rom set,sve je radilo kao podmazano letos.Ukljucio sam -wait for vsync- i kocenje je prestalo ali zvuk i dalje baguje.Sta je u pitanju?

[Edited on 20.5.2011 by Golden_Axe]

Golden_Axe
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 20.5.2011 at 22:08

^
Bump.I dalje imam isti problem,igre rade pomalo usporeno i zvuk je dupliran.Ovo je pocelo da se desava nakon promene monitora,sa 1024x768 rezolucije sam presao na 1440x900,da nije do toga?

[Edited on 20.5.2011 by Golden_Axe]

Stojan
Senior Member

Registered: 5.8.2004
Member Is Offline

Mood: Moodless

[*] posted on 20.5.2011 at 22:46

Mislim da sam nesto slicno iskusio na LCD monitoru pre nekoliko godina; probaj ovo: (isceprkao sam sa jednog starog EMU foruma, ako imas problema sa engleskim samo reci)
Since 0.112 mame will have issues with sound when running games at the wrong refresh rate because the emulation of the different components is all tied together. What you should do is allow the game to run at its native refresh rate and use frameskipping to jump a frame or two when needed. This will clear up your sound issue. So for example if you are running Mame fixed at 60hz then any game that doesn't natively run at 60hz will cause skipping because the emulation timing is off. To fix the problem, in your mame.ini (or mame32 options if you are using M32) turn throttle 'on', set allow frame skipping to 'on', (or 'auto' in mame32), turn off any options regarding synchrefresh etc. Leave screen and aspect settings at auto.

[Edited on 20.5.2011 by Stojan]
Golden_Axe
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 21.5.2011 at 11:03

Hvala puno na infou,throttle mi je vec bio ukljucen (mameuifx32) a allow frame skipping sam ukljucio i primetno je veliko poboljsanje,ali i dalje na svakih desetak sekundi igra malko secne i zvuk se duplira na trenutak.Verovatno treba da jos nesto ukljucim/iskljucim? Da li bi mozda trebalo da skinem drugu verziju mame emulatora,ili se ovo javlja kod svih mame build-ova?

Stojan
Senior Member

Registered: 5.8.2004
Member Is Offline

Mood: Moodless

[*] posted on 21.5.2011 at 14:26

Nisam u mogucnosti da proverim dali se javlja u svim bildovima, ali mislim da ne bi trebalo. Ja momentalno koristim MAME 0.142 64bit (osnovna NON user frendly interface) + EmuLoader (dobar je to frontend) i sve radi kako treba!
P.S. Nazalost ovaj sajt vec odavno NE ispunjava svoju primarnu funkciju - da bude EMULATION society - tako da, recimo u MAMEu se trenutno desavaju neke "stvari" koje ovde nisu uopste propraceni :
- MameUIFX se vise ne update-je
- MameUI(32/64) ima VELIKIH problema sa core-om samog emulatora
- Mame tim ima razedinjenje (politicko pre svega, a i manjkaju developeri)
...
I to bi bilo sto se tice Mame-ta, dok i ostala EMU scena ovde je samo ovlas dotaknuta u zadnje vreme( malo se oteeeeeeglo).
Kao sto rekoh na moju i nadam se vasu veliku zalost.

Go To Top