Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: PS2 na LCD TV-u izgleda zastrasujuce uzasno!!!
PS2Rocks
Banned

Registered: 24.2.2011
Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2011 at 13:05
PS2 na LCD TV-u izgleda zastrasujuce uzasno!!!

Naslov sve govori. Zanima me kako otkloniti ovaj problem? Pokusao sam neka setovanja na TV-u i

nista. Prvo sam probao sa Tomb Raider: Legend gde je naravno grafika izgledala uzas pa mi je

palo na pamet da je to mozda do same igre pa sam pustio God Of War 2 gde je grafika

besprekorna i sija a ono je jos gore.

Oduvek mi je bila zelja da kada kupim LCD TV da igram PS2 igre u visokoj rezoluciji i widescreen

formatu a ono :sniff::sniff::sniff:.

Model TV-a mi je Colossus CSS-10100.

Unapred hvala.
View user's profile View All Posts By User
DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 24.2.2011 at 13:15

PS2 uvek izbacuje istu rezuluciju [PAL/NTSC], nije bitno kakav televizor nakacis na njega. Neke igre imaju podesavanja za malo vece rezolucije ali tada performanse padaju.

Mozda neko od emuglx clanova predlozi kombinaciju kablova koja daje najbolju sliku.... dunno, neces imati velikog napredtka u svakom slucaju.

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 24.2.2011 at 13:20

Naslov nista ne govori, ps2 baca isti signal na a/v izlaz, bez obzira koji se tv koristi. Za taj tv nikad cuo.

Kratak odgovor:
Koristi komponentni AV kabl (mislim da sa scartom ne moze, bar ja nisam uspeo) i listu igara koje podrzavaju HD rezolucije (wiki).

Dugacak odgovor:
google - HDXploder @psx-scene.com
psx-scene - GSM
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 24.2.2011 at 13:27

Kupio si inače jedan od najgorih TVa koji se mogu naći, ne samo kod nas nego i u celom svetu

PS2 izbacuje sliku kao interlace signal standardne pal/ntsc rezolucije gde se svaki pojam oštrine gubi pri konveziji na rezoluciju LCD HDTV-a. Nema leka.

PS2Rocks
Banned

Registered: 24.2.2011
Member Is Offline

[*] posted on 24.2.2011 at 13:44

Quote: Originally posted by Carnex  
Kupio si inače jedan od najgorih TVa koji se mogu naći, ne samo kod nas nego i u celom svetu

Meni je TV ODLICAN A DA GA MENJAM NEMAM NAMERU, a za PS2 je SRANJE SVAKI LCD TV NA OVOM SVETU!!!!

Gledam na internetu ljudi imaju svakakvu marku pa opet isto sranje.

Na kraj krajeva ipak cu da za Sony vratim svoj CRT TV i da uzivam a ovaj je PREDOBAR za kanale i

za filmove i serije na DVD-u. Ipak su ovi HDTV televizori najprikladniji za PS3 i 360 (next-gen) i

glupo mi je da imam restrikcije tj. ogranicenja, TR:L i T5 igram u visokoj rezoluciji a Death By

Degrees i Catwoman u CISTO SRANJE!!!
Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 24.2.2011 at 13:54

LOL...
Elem, LCD jeste najgori mogući. I to nema veze sa PS2.
To što tebi pravi problem je ograničenje LCD ekrana. Krato i jasno.

Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 24.2.2011 at 14:18

Ovo je smesno. :D Sta si ocekivao od konzole koja je stara skoro deset godina? HD rezoluciju i 60 frejmova po sekundi?

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Omega_Red
EmuGlx Legend

Registered: 8.7.2005
Member Is Offline

Mood: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves

[*] posted on 24.2.2011 at 14:39

Komponentni kabl ce ti mnogo popraviti sliku, pa ti je to jedino rjesenje. Zaboravi na sve ostale kompozitne, svideo, scart kablove. Kompozitni kabl daje uzasnu sliku i na PSone, a pogotovo na PS2.

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 24.2.2011 at 14:51

Situacija objasnjena, ajd da zaustavimo pricu ovde. Osecam da je neko besan na konzolu staru ~10-11 godina.

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 24.2.2011 at 18:28

Bez komponentnog kabla ne mozes da izvuces 480p mod koji samo po neka PS2 igra ima (guitar hero 2 pa na dalje, god of war oba dela, GT4 ali samo NTSC verzija ta ide i do 1080i)... Te igre koje podrzavaju vece rezolucije rade normalno, ne padaju performanse samo slika postaje jos ostrija pa primecujes jos vise mana u grafici. PS2 je ipak pravljen za CRT televizore, tako da i na najboljem LCD-u ili Plazmi nikad to nece izgledati preterano dobro.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)

Go To Top