Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2
Author: Subject: Vasa kompjuterska i konzolaska istorija
Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 4.3.2011 at 20:01
Vasa kompjuterska i konzolaska istorija

Da cujemo, navedite sve ili vecinu konzola i kompjutera koje ste koristili-koristite tokom vase igracke karijere. Predstavite tok hronoloski, od ranog detinjstva do sada. Pokusajte da se setite godina radi preciznijeg datovanja, cisto da bude preglednije.
Prvi igracki sistem koji sam posedovao bio je atari klon(nema sanse da se setim kako se zvao). Ujak mi je doneo iz Grcke davne 1994 god - mojih 8 god . Tu je sve pocelo, stvar se ubrzo pokvarila pa sam kupio noci na pijaci(ovaj se zvao Rambo, imam ga i dan danas negde videcu da postujem sliku). Trajao je neverovatno dugo i lepo sam se igrao na njemu. Nakon toga dolazi period NES klonova. Poceo je 1997 god sa NES klonom(da izgledao je kao SMD 2), da bih kasnije nakon kvara i neuspesnog poprvaljanja kupio Terminator. On je trajao samo par meseci uz usputno 4 sjebana gamepada. Nakon tragicne smrti "Ending Mana"(1998) kupio sam polovan Betmen(ortak mi je prodao sa oko 30 kertridza za tricave pare - 1999) Betmen je sluzio jedno vreme da bih nakon toga, presao na aktivno koriscenje C64-ke koja mi je od datuma kupovine (1991) stajala nova novcijata u ormanu. C64 mi posle nabavke 1541 disk jedinice postaje dominantna igracka platforma. Kad se samo setim Project Firestart-a kojeg sam prelazio vise puta(cak sam se trudio da zavrsim igru za krace vreme). Ultimu IV Quest For The Avatar sam takodje cepao samo tako. Mars Saga(btw odlicna igra za C64) sam drao kao nenormalan. Sve se ovo odvijalo tokom 2000 god. Kao sto vidite bio sam wayyyyyyy behind ostale "normalne" tehnokratske populacije. BTW disketne igre sam kupovao u izvesnom SB softu. Po sredi je bio neki tip koji je u svom stanu na Novom Beogradu, pored siroke plejade C64 igara prodavao i igre za Amigu.Ljudi, da li shvatate, ja sam bio ponosni fragment pozne Amiga - C64 scene u Srbiji.:D Kad se samo setm, kao da je juce bilo. Skoro svakog vikenda sam hitao na NBG po "nove naslove". Svoj prvi PC sam kupio tek posto mi je crkla disk jedinica za C64-ci.(stvar je odjednom pocela da brljavi i da sama od sebe cita iako joj nije bila zadata komanda). Prirednjena joj je dostojna sahrana.:D Poslata je zajedno sa C64-kom na suvo i hladno mesto.(sta vise od toga pokvarena tehinka moze da trazi:D 2000) Nakon toga pocnije PC era mog zivota koja naravno traje do danas. Ovaj deo necu detaljno opisivati jer nije zanimljiv. Ostaje mi jos samo da dodam da sam 2008 god kupio PS2 slim koji i dan danas radi. Na istom se i dan danas kvalitetno zabavljam.:D Da cujem vas! Ne bih voleo da sam u kozi nekih ljudi ovde koji ce morati da napisu roman.:D

[Edited on 8.3.2011 by Panzer]

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
View user's profile View All Posts By User
Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 4.3.2011 at 20:14

286 laptop plavo - beli ekran. Igre - zmijica sa nokije i Tom and Jerry, tesko je sad naci koja je to igra, 1993a godina.

386 - Civilization, SWOS - na zadnju otislo oko 95% vremena

Pentium I - Twinsen's Oddisey

Pentium III - hmm... aj da kazemo Disciples II, Heroes IV i Icy Tower

Moderna makina - sve zivo starije od recimo 3 godine.

Terminator - koja li je to mashina ljudi? Mario, TENKICI!!!

Sony PlayStation 2 - Da se ne lazemo, PES i njegove razne verzije.

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Panzer
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 4.3.2011 at 20:15

Quote: Originally posted by Rale  
286 laptop plavo - beli ekran. Igre - zmijica sa nokije i Tom and Jerry, tesko je sad naci koja je to igra, 1993a godina.

386 - Civilization, SWOS - na zadnju otislo oko 95% vremena

Pentium I - Twinsen's Oddisey

Pentium III - hmm... aj da kazemo Disciples II, Heroes IV i Icy Tower

Moderna makina - sve zivo starije od recimo 3 godine.

Terminator - koja li je to mashina ljudi? Mario, TENKICI!!!

Sony PlayStation 2 - Da se ne lazemo, PES i njegove razne verzije.

Terminator i Betmen su NES klonovi.

[Edited on 4.3.2011 by Panzer]

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
Black_Waltz
Moderator

Registered: 23.9.2004
Member Is Offline

Mood: Nema 'leba bez gotike

[*] posted on 4.3.2011 at 20:22

Nu pagadi! kad sam imao 3 godine

NES klon Terminator kad sam ima 8 - svašta

Soni PS1 kad sam imao 16 - FFVII,FFVIII,Rollcage S2

Od 2000 do 2007 ličovanje od osobe čije ime spomenuto biti neće više nikad i koja je mrtva za mene - Heroji 3 WOG i Quake3

Od 2007 moj sadašnji komp

http://www.chickenonaraft.com/
Quote:
Kada vam neko kaze da ce univerzum za sve da se postara ili da svako ima svoju ulogu u krugu zivota ili da ne trebate da budete pesimista u zivotu MOLIM VAS UDARITE GA U GLAVU !

milosm
Loony Tune

Registered: 20.11.2007
Member Is Offline

Mood: Spin-dash

[*] posted on 4.3.2011 at 20:27

1995 - Sega Mega Drive 16 bit - Sonic 1-3
1998 - Playstation 1 - ISS / NFS 3-5
2000 - Pentium II - Championship Manager
2003 - Playstation 2 - GTA:SA / NFS U2
2007 - Playstation 3 - Uncharted 2 / PES
2007 - Playstation Portable - GTA:Liberty city stories / WWE 2009
2009 - Xbox 360 - Alan Wake

Sad ostalo PS3,360 i P2

powered by Novitec
Elvir79
1337 Member

Registered: 1.4.2010
Member Is Offline

[*] posted on 4.3.2011 at 20:34

1989 Commodore 64 fat model:To mi je bio prvi racunar (:D)
1991 Commodore 64 Slim (koji radi i danas dan :D)
1994 Amiga 500-nemam je vise :(
1996 PC 486 dx4 na 100mgz...pa su se menjale konfiguracije i nadogradjivale sve do danas...
2001 Amiga 1200-nemam je vise :(

Kupovina igara i programa ,prvo Beosoft,Allo Allo,Transcom pa SB Soft..inace taj lik Sb softu se zvao Branko i bio je mozda najaci sto se tice prodaje softwera c64/amiga u BG-u.

Konzole:

1997 PSx -nemam ga vise
2000 Dreamcast-najlosije iskustvo i nemam ga vise
2007 PS2 ,imam ga i danas dan
2008 Ps3 ,fat nemam ga vise
2009 Ps3 ,slim imam ga i danas dan.

Panzer
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 4.3.2011 at 20:42

Quote: Originally posted by Elvir79  
1989 Commodore 64 fat model:To mi je bio prvi racunar (:D)
1991 Commodore 64 Slim (koji radi i danas dan :D)
1994 Amiga 500-nemam je vise :(
1996 PC 486 dx4 na 100mgz...pa su se menjale konfiguracije i nadogradjivale sve do danas...
2001 Amiga 1200-nemam je vise :(

Kupovina igara i programa ,prvo Beosoft,Allo Allo,Transcom pa SB Soft..inace taj lik Sb softu se zvao Branko i bio je mozda najaci sto se tice prodaje softwera c64/amiga u BG-u.

Konzole:

1997 PSx -nemam ga vise
2000 Dreamcast-najlosije iskustvo i nemam ga vise
2007 PS2 ,imam ga i danas dan
2008 Ps3 ,fat nemam ga vise
2009 Ps3 ,slim imam ga i danas dan.

E, dobro me podseti, u pitanju je Stanic Branko. Imam negde njegov telefon, moracu da ga okrenem ako mu se telefon nije menjao. Cisto da pitam za zdravlje!:D

[Edited on 4.3.2011 by Panzer]

Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 4.3.2011 at 20:47

Pisalo se o ovome vec ranije samo malo u drugacijem formatu... ok, whatever

early 80s - igrao sam arkade i jednostavne LCD igre
late 80s - C64
1993 - Neki Atari klon, ne znam ni sam u rangu Terminatora ali nije primao kertridze
1994 - GameBoy
1995 - Sega Mega Drive 2, igrao sam sve sto je moglo da se nabavi kod nas
1996 - PC, Internet, emulatori... PSX nisam nikada imao ali sam igrao kod ortaka Resident Evile i slicno, ostalo na PC-u i preko emulatora
late 2000 - Playstation 2 - ja i drugar smo uzeli zajedno, jedan od prvih PS2 kod nas, kasnije sam ga otkupio skroz i picio Gran Turismo 3 i Final Fantasy X
2001 - Sega Dreamcast, vise mi je bio gotivan od PS2 posebno u to vreme, naigrao sam se svega na njemu
2002 - XBOX, nisam siguran dal je prvi donesen u Srbiju ali jeste medju prvih 5 sigurno :) Na njemu sam igrao najvise Project Gohtam Racing
2004 - GameCube, uzeo sam ga fore radi i nisam se nesto naigrao na njemu, uglavnom Metal Gear Solid remake i FF:CC
2005 - Xbox360 koji je nazalost crkao nesto kasnije
2006 - PSP fat sam uzeo u Dubaiu
2007 - PS3, Wii, i jos jedan PSP, ovog puta slim
2009 - Xbox360 ponovo :)

2010 - NES lol poklon od Nuclear Spirita, inace imam i N64 negde koji sam kupio neke 2005 zajebancije radi

EDIT: NES je pao u 2010 ne u 2011 :]

[Edited on 5-3-2011 by Nick]

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Nyarlathotep
Navandu

Registered: 10.9.2006
Member Is Offline

Mood: Без наркоты круто!

[*] posted on 4.3.2011 at 21:02

pochetak devedesetih, keva me vodila kod prijateljice kutji da igram commodore 64 ili kod prijateljice na posao gde sam na PC igrao lost vikings i lemmings. tjale me vodio kod njegovog prijatelja da igram prince of persia. imao sam oko 5 godinica tada.

91-92 imao sam Ramba, to je valjda nekakav Atari klon, nisam siguran, igrao sam se sa njemu dok keva nije izlomila dzhojstike jer ne zna biti nezhna dok igra igre :D
94 - drug je dobio gameboy, pozajmljivao mi ga je kako bih igrao super mario i nekakvu zeldu na nemachkom.
95-96 - ishao sam u igraonice i igrao se na SMD2 i SNES, u to vreme sam pisao pismo deda mrazu da zhelim snes sa yoshis island ili tju ga ubiti, propratjeno sa crtezhima mrtvog deda mraza. dakle, najvishe sam igrao u igraonicama yoshis island i mortal kombat. imao sam masu famicloneova i na njima sam igrao sve i svashta.
98-99 - dobio playstation, igrao sam resident evil, silent hill, metal gear solid, crash bandicoot i povremeno tekken sa sestrom i kevom.
99 - dobio PC, prodao playstation kako bih uzeo grafichku (nikad nisam sebi oprostio to). igrao age of empires 2, counter strike i koristio BLEEM.

2004 - Od ortaka kupio Gameboy color (ljubichasti) sa Zen intergalactic Ninja (jedna od meni fav gameboy igara) i Pokemon ne znam koji.
do 2007 nishta novo nisam nabavljao od konzola a te godine sam pazario Playstation 2, od Grunta uzeo masu igara (od kojih je 10% radilo :D) najvishe sam igrao Disgaea, FFXII, MGS3, Silent Hill 2.
2008 - PSP kupio sam ga od jednog emuglx chlana - Igrao sam Disgaea najvishe.
2009 - XBOX kupio od Grunta - Conkers bad fur day, Silent Hill 2, Black. interesantno je da sam tek sa XBOX pocheo da gotivim vozhnje, za to je kriv project gotham racing
2010 - Kupio Playstation od emuglx chlana, preko 300 igara - obrnuo na njemu MGS, Silent Hill, sa burazom igrao fighting force.
2010 - kupio SNES od chlana emuglx foruma, masa igara, od kojih je najbitnija Yoshis Island.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
DENDY SOMARI COMRADE
1337 Member

Registered: 17.8.2008
Member Is Offline

Mood: SIDETALKING

[*] posted on 6.3.2011 at 23:38

kraj 1990 ili pocetak 1991-C64
1993-Dendy
199?-Game Boy
1995-Super Nintendo
1997-N64 i Game Boy Pocket
1999-PC
2006-GBA SP i N-Gage

Secam se da sam vrlo kratko imao i C128, Ramba i razne LCD igre, a cesto sam pozajmljivao od prijatelja GB color i Game Gear. Kod drugova sam igrao Master System i Amigu 500. Sega Mega Drive i PS1 sam igrao isto, ako ne i vise od konzola koje sam licno posedovao, jer sam ih pozajmljivao, iznajmljivao i igrao po igraonicama.

U poslednjih par godina(2008-2010) sam nabavio gomilu konzola:
NDS, PSP, GB micro, GBA classic, GB color, N-Gage QD, Game Gear, NES, Master System, Master System 2, SMD2, SNES, SNES USA, N64, PS1, PSone, PS2 slim i fat, DC(PAL i NTSC-U), GC(PAL i NTSC-J), XBOX, XBOX360(pokvario se)

Skoro sam dobio i pokvareni PS3, ali ga jos nisam popravio.

Quote: Originally posted by Black_Waltz  

Prema tvom datumu rodjenja, mislim da nisi mogao da imas Terminator kad si imao 8 godina, jer su se famiklonovi kod nas pojavili sredinom devedesetih, a Terminator u drugoj polovini, kad je Sega Mega Drive bio na vrhuncu popularnosti. Kad sam pocetkom 1993. dobio Dendy iz Rusije, nisam imao gde da kupim kertridze, jer ovde jos nisu poceli da se prodaju po pijacama, i niko od mojih poznanika nije jos nije imao nista slicno.

Quote: Originally posted by Nyarlathotep  

91-92 imao sam Ramba

Isti slucaj. Mislim da se Rambo pojavio tek 3 godine kasnije(u isto vreme kad i famiklonovi, ali je bio jeftiniji). Stariji clanovi foruma, koji bolje pamte to vreme bi verovatno mogli to da potvrde.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 6.3.2011 at 23:39

E da zaboravio sam 2005 - PS Two slim i GT4 DFP volan :)

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Panzer
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 6.3.2011 at 23:59

Quote: Originally posted by DENDY SOMARI COMRADE  
kraj 1990 ili pocetak 1991-C64
1993-Dendy
199?-Game Boy
1995-Super Nintendo
1997-N64 i Game Boy Pocket
1999-PC
2006-GBA SP i N-Gage

Secam se da sam vrlo kratko imao i C128, Ramba i razne LCD igre, a cesto sam pozajmljivao od prijatelja GB color i Game Gear. Kod drugova sam igrao Master System i Amigu 500. Sega Mega Drive i PS1 sam igrao isto, ako ne i vise od konzola koje sam licno posedovao, jer sam ih pozajmljivao, iznajmljivao i igrao po igraonicama.

U poslednjih par godina(2008-2010) sam nabavio gomilu konzola:
NDS, PSP, GB micro, GBA classic, GB color, N-Gage QD, Game Gear, NES, Master System, Master System 2, SMD2, SNES, SNES USA, N64, PS1, PSone, PS2 slim i fat, DC(PAL i NTSC-U), GC(PAL i NTSC-J), XBOX, XBOX360(pokvario se)

Skoro sam dobio i pokvareni PS3, ali ga jos nisam popravio.

Quote: Originally posted by Black_Waltz  

Prema tvom datumu rodjenja, mislim da nisi mogao da imas Terminator kad si imao 8 godina, jer su se famiklonovi kod nas pojavili sredinom devedesetih, a Terminator u drugoj polovini, kad je Sega Mega Drive bio na vrhuncu popularnosti. Kad sam pocetkom 1993. dobio Dendy iz Rusije, nisam imao gde da kupim kertridze, jer ovde jos nisu poceli da se prodaju po pijacama, i niko od mojih poznanika nije jos nije imao nista slicno.

Quote: Originally posted by Nyarlathotep  

91-92 imao sam Ramba

Isti slucaj. Mislim da se Rambo pojavio tek 3 godine kasnije(u isto vreme kad i famiklonovi, ali je bio jeftiniji). Stariji clanovi foruma, koji bolje pamte to vreme bi verovatno mogli to da potvrde.

Opaka kolekcija! Svaka cast na entuzijazmu i kolekcionarskom duhu. Verovatno imas nameru da nabavis i Atari Jaguar.:D

vojislav87
Super Fr1ck

Registered: 27.3.2008
Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 00:18

blah sad treba da se pise...
sad mislim ovo je otprilike, nisam bas toliki genije
1994-commodore 64, avioncici i nenormalna ucitavanja
1997-sega mega, moji mi uzeli polovnu konzolu od lika koji je u to vreme drzao igraonicu prakticno kuca do moje, mica, od kertridza uzeo sam fifu97 zbog burazaera kad sam budala, mogao sam da uzmem sonica...svasta se igralo iz raznih video klubova
tu negde u to vreme uzeo sam i terminatora, koji je imao sranje antenski kabl, i ramba kome je jebeno ekpodiralo napajanje XD bas onako sa varnicama...
2000-se jedva skupila kinta sa soni1 za novu godinu, omiljena igra...usvari najbolja igra svih vremena metal gear solid
2001-prodao soni i kupio dremacast u springu, oni su prodavali tako ogavno narezane igre, svaka je blokirala al je bar imala nalepnicu na disku. ogroman utisak je na mene ostavila grafika, ono je bilo neverovatno, sa sonija na shenmue...prsti a ne lopate
2004-soni 2 istu tu negde za zimski raspust. bas u to vreme se ukidala piraterija pa nisam znao gde da uzimam igre, na kaju sam nasao nekog lika preko bonusa, drao je 500din po disku...igre....pa ja sam realno igrao vecinom nastavke, mgs, silent hill, ace combat, tekken, ff...i ove nove platformice
2005- mislim da sam tada uzeo gamecube samo zbog mgs/ re rimejkova, obe igre su mi bolje u originalu pogotovo mgs
2007- xbox od istog lika od koga sam uzeo gc, preko halo oglasa, kakva slucajnost. drajv je zezao samo tako, igre bi kretale tek posle 20 restartovanja. impresioniran grafikom cak i za to vreme, doa je izgledala odlicno
od tada sam uzeo gomilu konzola n64, saturn, ps one, ispade kao kolekcionarstvo, slabo igram ako i uopste na njima
skoro sta za uzeo...ps3 2009 zbog mgs4 i xbox 360 jasper prosle godine (posle dva rrod promasaja)
sve to fino skuplja prasinu
da kad sam prvi komp uzeo, mozda 2003, za vreme cuvenog radeona 9700pro...
to bi bilo to manje vise

Sigint: "Uh, Snake...what are you doing?"
Snake: "I'm in a box."
Sigint: "A cardboard box? Why are you...?"
Snake: "I dunno. I was just looking at it, and suddenly I got this irresistable
urge to get inside. No, not an urge - more than that. It was my destiny
to be here; in the box."
Sigint: "Destiny...?"
Snake: "Yeah. And then when I put it on, I suddenly got this feeling of inner
peace. I can't put it into words. I feel...safe. Like this is where I
was meant to be. Like I'd found the key to true happiness. ... Does that
make any sense?"
Sigint: "Not even a little."
Snake: "You should come inside the box... Then you'll know what I mean."
Harry87
bolest ne bira

Registered: 2.2.2008
Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 01:54

1990-i neke - 286,GameBoy,SegaMegaDrive 2, NES
1995-2002 - 486, pentium 1/2
2002 - pentium 4
2004 - Amd64, GameBoy Advance
2007 - Core2Quad
2008 - XboX360, Wii
2010 - Core i7 + Core2Quad, PSP :D

Uglavnom sam forsirao PC u svojoj gaming istoriji, dok nisam nabavio xbox360, tada su se stvari malkice promenile. I dalje sam PC upgrade narkoman, ali ne vise zbog lepog osecaja tj hobija :D vec i zbog posla (3d rendering), za sada 2 Quad-a posedujem, i jos ce ih biti :)
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 03:38

Sta nabrajas procesore lameru... Ja nisam napisao da sam 1998 imao 3DFX Voodoo2 :P

Harry87
bolest ne bira

Registered: 2.2.2008
Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 11:09

Quote: Originally posted by Nick  
Sta nabrajas procesore lameru... Ja nisam napisao da sam 1998 imao 3DFX Voodoo2 :P

Posisaj ga, ja sam vise PC glorious gaming race :P pa zbog toga :D
Verdana
Super Administratorica

Registered: 27.11.2007
Member Is Offline

Mood: motherly

[*] posted on 7.3.2011 at 17:23

Kompjuteri:
1983. - Sinclair ZX Spectrum
1987. - Atari STe
1990.-2011. - PC 286, 386, 486, pentiumi, celeron... Nemam više pojma šta smo sve imali tih godina. To je skoro kao da je pitanje koje patike sam nosila: menjalo se često, ali bilo je nezaboravnih trenutaka.

Konzole:
2002. - PS2
2003. - Dreamcast
2006. - PSP phat
2007. - PS3
2008. - NDS Lite
2009. - PSP slim

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
nikola09
Romalj
*

Registered: 24.12.2010
Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 17:55

Druga polovina devedesetih terminator. 2000-PS1 2001-PS2 2004-drugi PS2 2005-AMD Athlon64.Placen 800e. 2010-AMD Athlon II X4 620 Jos uvek aktivno igram PS2 i poneku novu igru za PC.Za emulaciju sam se zainteresovao pre par meseci.Pa se u zadnje vreme najvise zezam sa tim.
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 7.3.2011 at 18:36

Quote: Originally posted by Harry87  
Quote: Originally posted by Nick  

Posisaj ga, ja sam vise PC glorious gaming race :P pa zbog toga :D

Glorious rasa tech geekova koji budze masine zbog par frejmova vise, go fuck yourself :lol: PC hardware whoring je bolest koja nema veze sa gamingom bre.

link2rage
V.I.P.

Registered: 12.3.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 7.3.2011 at 22:05

1991. NES u kompletu sa igrom nindza kornjace (bas tad je isao taj crtani kod nas)
1993. Super nintendo i sega megadrive
1994. gameboy (nazalost ukrali kad sam svojevremno pravi zurke kuci, jbg ziveo sam sam)
1996. Sega saturn i glupi pc pentium 1 (zbog phantasmagorije inace bih uzeo amigu)
1997. Nintendo 64
2001. Upgrade PC -a cuveni celeron 300A
2002. Master system 2
2003. gamecube i amiga cd 32
2004. Amiga 1200hd i atari 2400, gameboy color, ps one i opet upgrade pc-a barthon 2600+
2005. NEO GEO mvs, master system, dreamcast
2006. 32x, xbox, playstation 2
2007. Upgrade 939 X2 4200+, playstation
2009. XBOX 360, PS3 jos jedan upgrade Q6600, playstation 2 slim
2010. Sega mega cd, 3DO, WII, gameboy pocket, Zadnji upgradi I5-750

Garantujem da ima jos konzola ali mi je stao mozak, da ne pricam da sam nabavljao po jos par primeraka od skoro svake konzole za slucaj da prva, druga crkne. Zena mi stalno nalazi po kucam konzole za koje sam i zaboravio da ih imam

za ovu planiram NEO GEo AES, Atari jaguar i NEC pc engine pod obavezno (samo da otkacim j****i kredit za auto) i nadam se jednom automatu, osim ako me zena, 3 dece i svalerka ne zeznu
SQI
Emuglx veteran

Registered: 27.2.2005
Member Is Offline

[*] posted on 8.3.2011 at 01:27

Prva igra koje se sećam da sam je igrao, bio je Gyruss, na automatu u lokalnoj kafani. Kao danas se sećam da su u istoj prostoriji bili još Pang, 1941 i Hippodrome. Moj Vrbas je bio prilično specifična igračka sredina - nisam znao nikoga ko se igrao na bilo kojoj vrsti računara - znao sam više ljudi koji su imali NES nego C-64 i Amigu zajedno. Sa druge strane, krajem osamdesetih ste mogli da iznajmite Master System ili NES na nekoliko lokacija.

- FD i ja smo nekako više gotivili Master System, pa smo tačno 5. januara 1993. godine otišli sa roditeljima za Segedin da ga kupimo. Pošto ga nisu imali, odlučili smo se za NES i napravili pun pogodak :) Naredne 4 godine kupili smo ukupno 6 igara na istoj lokaciji, a pošto smo imali jake lokalne Nintendove klubove, iznajmljivanje kertridža nikada nije bio problem, bar do negde 1996. do kada smo to radili. NES je još uvek savršenom stanju, potrebno mu je samo čišćenje jer je prestao da "guta" kertridže. To je za NES potpuno normalna pojava.

- 3. decembar 1996. je datum kada smo kupili PC. 486 na 133 Mhz sa 16 MB RAM-a. To je bio prvi i jedini put da smo kupili PC - nikada ga nismo prodavali, samo smo sve ove godine redovno menjali komponente. Prešli smo put od Intela do AMD-a, pa opet do Intela, pa opet do AMD-a i sada je opet Intel aktuelan. Grafike su uvek bile Voodoo, dok god je to imalo smisla. Posle nVIDIA i samo nVIDIA. Taj komp nikada nije bio zastareo - iako smo odrasli na konzolama, navikli smo da ulažemo u PC. Sadašnji komp je Core2Duo na 3.6 ghz sa GTX 260. Najstarija komponenta koju sada imam jesu Altec Lansingovi 5.1 zvučnici, uzeli smo ih 1999. Doduše, iz originalne konfiguracije još uvek imamo plastične kineske zvučnike, ruku u vatru da su daleko bolji od svih sličnih koje sam ikada video. Njih još koristimo na drugom kompu koji smo uzeli za lokaciju u Novom Sadu.

- 2004. godine smo kupili PlayStation 2, čitavih 11 godina nakon nabavke NES-a. Hteli smo i mnogo ranije, ali finansijska situacija nije dozvoljavala. U pitanju je poslednja generacija starog modela, kojoj smo zbog pada sa nešto manje od metra visine, jednom morali da menjamo laser. To je bilo pre skoro 4 godine i od tada je sve u redu, toliko da i zaboravim na taj incident. Nekad se pitam kada ću stići da odigram pošteno sve igre koje me interesuje, ali bitno je da postoji volja :)

- 2007. godine stigao je PSP, prva prenosna konzola koja nas je uopšte zanimala. Jedan od razloga zbog kojih se još uvek radujem putovanju vozom ili busem.

- 2009. godine je stigao Wii, povratak Nintendu posle čitavih 16 godina. Uložili smo dosta novca u dodatni par kontrolera i Wii Motion Plus dodatke.

- 2010. godina donela nam je PS3, pravo niotkuda. Jednostavno se pojavila priilka da jeftino dođemo do novog slim modela od 120 giga i tako praktično nabavimo sve iz aktuelne generacije konzola što nas interesuje.

forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 8.3.2011 at 02:37

...Al' bih dopunio na ovo SQIjevo, da smo dobar deo konzola pokrili kroz iznajmljivanje ili igraonice. U stvari, neka ovo bude podsetnik, pa će on napisati šta smo propustili. :D
Na pamet mi padaju jedino egzotike poput 3DOa, koje i nisu bile baš toliko dostupne.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
DSLite
1337 Member

Registered: 15.12.2007
Member Is Offline

Mood: City Hunter

[*] posted on 8.3.2011 at 08:08

• 80. Amstrad CPC464
  • 1991. Sega Gamegear
  • 1992. Sega Megadrive, Sonic Pack
  • 1993. Sega Megadrive II i Mega CD
  • 1995. Sega Saturn
  • 1997 Neki clone Pentium 1, mislim da je bio cyrix procesor uz 32MB rama
  • Dreamcast
  • NDS
  • 2009. Xbox 360

Ovo je bilo kao pisanje CV-a *grin*
Bio sam Sega Fanboy :) Sony-a i dalje bojkotujem :xsaint:

[Edited on 8.3.2011 by DSLite]
No_Skill_Only_Luck
V.I.P.

Registered: 25.12.2008
Member Is Offline

[*] posted on 8.3.2011 at 08:42

Sredina devedesetih: neka kopija NES-a.
Početak 2000-e: Playstation.
Maj 2002-e: Playstation 2.
Oktobar 2009-e: Playstation 3.
To bi bilo to, za sisteme koji su na tržištu bili paralelno sa Sonijevim konzolama nisam imao para, a ni vremena za sve njih....

Ancient world still trembles at his name: Kratos, The God of War.
link2rage
V.I.P.

Registered: 12.3.2004
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 8.3.2011 at 11:38

znao sam da sam nesto zaboravio u periodu od 2005-2010 nabavio GBA advance, NDS, PSP
 Pages:  1  2

Go To Top