Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Dobar i pouzdan servis za Wii?
mplacic
Member

Registered: 2.5.2009
Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 14:22
Dobar i pouzdan servis za Wii?

Pozdrav, neispravan mi je drive na Wii konzoli, ne moze nista da ucita, pa bih hteo da nabavim novi, da li neko zna neki pouzdan servis gde to mogu da mi srede i da mi ubace Drive Key chip? Razmisljao sam o Beosoftu, ali ne znam koliko su oni pouzdani za to? Konzola mi je potpuno brikovana, potreban mi je ispravan Drive da bih imao bilo kakve sanse da ucitam Universal Unbrick Disc i slicne solucije da bih imao bilo kakve sanse za popravku...Ako neko prodaje drive, koliko bi to kostalo, a pre svega, interesuje me koliko kosta novi drive?
View user's profile View All Posts By User
gogos11
1337 Member

Registered: 26.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 14:29

Nov da narucis sebi iz kine oko 50$

novis
V.I.P.

Registered: 8.10.2008
Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 16:23

Po meni je najpovoljije da nađeš polovan wii sa modčipom (ili znaš nekog ko ima) i zameniš driveove. Treba ti samo jedan skalpel, triwing srafciger i obican plus šrafciger.

Ako ti ne uspe operacija ostaće ti taj polovan wii (ako si ga pazario), a delove od tvog mozes da prodas i dobijes par hiljada za njih, sto bi ti smanjilo stetu na ispod 100e. (kontrolere, napajanje, senzor bar).

Ako si iz NS ili okoline, javi mi se na 064/140-1668 pa mozemo da pokusamo da probamo da ti bootujemo wii sa onom forom sa GC kontrolerom, da vidimo da li ce to uopste upaliti.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 17:05

Znaci ovde je tesko naci rezervne delove, tako da nemam sanse za novi rezervni drive... Sto se tice onog saveMiiFri metoda, ja sam danas pokusao sa GC kontrolerom, ali to nije bio originalni joypad za GC, vec neki kineski plastikaner, nisam uspeo sa tim joypadom, a vidim da neki napominju da joypad mora biti originalni od GC-a kako bi to uspelo, drugo, drive je neispravan da bi to uspelo, ne znam kako si mislio da ga bootujes i jesi li kada resavao ovakve probleme sa Full brick- om, ja sam iz okoline Gornjeg Milanovca, mozda bih mogao da ti posaljem konzolu postom ako se dogovorimo pa da pokusas da uradis nesto, dogovorili bi smo se i za nadoknadu ako treba nesto...pozdrav...
novis
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 17:24

Ne mora originalan GC kontroler, radio sam sa mojim a neki kinez je u pitanju. Kontroler treba da je uključen u 4 slot, i treba sva 4 pravca na D-Padu da budu stisnuta - za to moraš da ga rastaviš.

Kada bootujes sa tim načinom uspešno, onda treba u nekom donjem ćošku da piše verzija system menija.
Ali sam imao jedan Wii koji ni sa tim nije davao znake života.

Ako dobiješ tu "poruku" onda će lako biti naći neki drive sa modčipom i probati savemiifrii. Ili čak neki novi drive sa originalnom igrom koja ima update (recimo NSMBWii).

mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 18:21

Tu je problem, ni moj Wii ne daje znake zivota kada uradim ono sa kontrolerom, ne mogu da dobijem tu poruku u donjem desnom uglu ekrana gde bi trebalo da pokaze verziju Firmware-a, ne znam sta da radim, cuo sam da ovo ne pali na svim konzolama...mozda je CIOS problem, nije mi jasno sta ga sprecava, preostaju mi jos samo Universal Unbrick Disc, Wii Backup CD ili Last chance Unbrick Disc, ali ni to nema sanse sve dok je Drive neispravan...
novis
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 18:32

Nema šanse te diskove da pokreneš, ako ne uđeš u recovery mode.
Tek ako uspeš nekako da pokreneš recovery mode, vredi da razmišljaš o novom disk drajvu.

mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 07:46

Dobro, videcu sta se moze uraditi, jel znas mozda jos neki nacin da se udje u recovery mode? Sad ipak razmisljam o onoj varijanti koju si mi predlozio gore, da kupim polovan Wii, ali sta mogu da prodam od svog, maticna ploca je sa Brickom, a drive ne radi, ostalo je samo napajanje, sensor bar i moduli za GC kontrolere i memorijske kartice i jos neki delovi, a tesko je prodati to, nikome ne treba, tako da bih pre imao racun da ih zadrzim kao rezervne delove za sebe... bilo bi mi isplativo da kupim i semi- brikovan Wii sa ostecenim drajvom, to bih bar mogao da resim pa bih terao igre preko USB- a...
novis
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 11:20

Quote: Originally posted by mplacic  
Dobro, videcu sta se moze uraditi, jel znas mozda jos neki nacin da se udje u recovery mode? .

Pa to je to što si pokušao, prvi korak savemiifrii-ja:

Quote: Originally posted by mplacic  
Sto se tice onog saveMiiFri metoda, ja sam danas pokusao sa GC kontrolerom, ali to nije bio originalni joypad za GC, vec neki kineski plastikaner, nisam uspeo sa tim joypadom, a vidim da neki napominju da joypad mora biti originalni od GC-a kako bi to uspelo, drugo

Quote: Originally posted by novis  
Ne mora originalan GC kontroler, radio sam sa mojim a neki kinez je u pitanju. Kontroler treba da je uključen u 4 slot, i treba sva 4 pravca na D-Padu da budu stisnuta - za to moraš da ga rastaviš.

Kada bootujes sa tim načinom uspešno, onda treba u nekom donjem ćošku da piše verzija system menija.

amigaman2010
Member

Registered: 27.4.2011
Member Is Offline

[*] posted on 28.4.2011 at 07:05
Servis za Wii

Preporucio bih ti servis

Virtual master na novom beogradu kod MacDrive-a

Ja sam tamo nosio moj Wii na servis pre nekoliko godina, pa su mi ga sredili.....

Adresu imas negde u Screenfan-u

Pa srecno.....
mplacic
Member

Member Is Offline

[*] posted on 3.5.2011 at 11:28

cekaj, jesi li i ti imao Full Brick? I koliko te kostala ta popravka?

Go To Top