Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Sta izabrati za ebooks: smartphone, tablet ili netbook?
R-Typer
V.I.P.

Registered: 5.10.2002
Member Is Offline

Mood: c64 rulez!

question.gif posted on 20.3.2011 at 19:56
Sta izabrati za ebooks: smartphone, tablet ili netbook?

Da li neko ima iskustva sa citanjem ebookova?

dakle koji smartphone, tablet ili netbook?

mogu da idem do 250 evra i vrlo mi je bitan kvalitet ekrana u smislu da nema problema sa uglovima gledanja i da ne presijava jednu boju u drugu... ovo mi je i najvaznije.

nekako navijam za netbook prosto iz razloga sto mogu citati i teske pdf fajlove a imam i mali kompjuter usput. samo ne znam kakvi su im lcd ekrani?

za koji biste se vi odlucili i zasto?

hvala!

View user's profile View All Posts By User
meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 20.3.2011 at 20:04

Amazon Kindle. Probao sam kod drugara onaj manji model i stvarno je super za knjige i ok za crno-bele stripove. Uglovi gledanja ekrana, trajanje baterije, jasnoca teksta, jednostavan interfejs. Nema pozadinsko osvetljenje pa ces morati da se snalazis ako citas u mraku.

Ako hoces da citas stripove u boji ili gledas slike, onda nesto drugo.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 20.3.2011 at 20:07

tablet, jer mozes da ga okrenesh i citash "normalno". igoritza prodaje neki ispod 250 evra.

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Rale

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 20:14

meco, moze par pitanja - da li mogu da skinem nesto sa neta i ubacim u kindle, tipa pdf, i gde ima da se kupi?

R-Typer
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 20:21

kindle otpada jer sam imao prilike da u segedinu isprobam desetak readera baziranih na toj e-ink tehnologiji i jako sam se razocarao u kvalitet prikaza.

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 20.3.2011 at 20:33

Moj ipod touch je odlican za citanje knjiga [program STANZA], mada moram reći da je i 10" android tablet bio super [program ALDIKO]. Oba citaju ebook knjige savrsheno [na PC-u se one mogu pripremiti preko programa CALIBRE].

Novi igoritzin 8-9" tablet ce biti sasvim cool za citanje knjiga, iako nije 16:9.

edit - kindle koristi e-ink, sto znaci da koristi jako malo struje ali nema pozadinsko osvetljenje [nista od citanja u mraku, sto je po meni veoma bitno].

[Edited on 20.3.2011 by DieH@rd]

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
R-Typer
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 20:35

dieh@rd reci mi molim te kakva je slika bila na tvom flytouchu? da li kad se cita knjiga u mraku ima probijanja pozadinske svetlosti i presijavanja boja?
meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 20.3.2011 at 20:40

2 Rale
Lista podrzanih formata za kindle:
http://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle#File_formats

Konverter (izmedju ostalog podrzava i kindle formate):
http://calibre-ebook.com/
Hint: Na sajtu se nalazi deo sa linkovima ka DRM-Free knjigama kao i ka nekim besplatnim.

Sto sam pricao i procitao po iskustvima ljudi, uglavnom se kupuje preko amazona.

[Edited on 20-3-2011 by meca dobric]
DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 20:42

Quote: Originally posted by R-Typer  
dieh@rd reci mi molim te kakva je slika bila na tvom flytouchu? da li kad se cita knjiga u mraku ima probijanja pozadinske svetlosti i presijavanja boja?

Nope, procitao sam par knjiga sa njim i bio sam totalno zadovoljan. Vec godinama citam sa crnom pozadinom i sivim textom. Prekljuce sam zavrshio citanje nastavka prejake knjige THE NAME OF THE WIND. Odlican fantazy serijal, ko ce sada docekati treci deo :(

[Edited on 20.3.2011 by DieH@rd]

- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."

- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
R-Typer
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 20:45

ok hvala svima na inputu.

sada se kolebam izmedju tog flytoucha i netbooka. cene su im otprilike iste.

[Edited on 20-3-2011 by R-Typer]
Rale

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 21:04

da ne znate koliko izadje kindle dok dodje ovamo?

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 21:20

Quote: Originally posted by R-Typer  
ok hvala svima na inputu.

sada se kolebam izmedju tog flytoucha i netbooka. cene su im otprilike iste.

Igoritza nema vishe flytouche, doneo je tablete sa boljim hardwareom ali manjim ekranom.

- Spartacus

Igoritza
Super Saiyan Mod

Registered: 7.6.2005
Member Is Offline

Mood: ARMY!

[*] posted on 20.3.2011 at 21:48

ovaj sto imam - ko stvoren za citanje knjiga. ne sad, ne reklamiram se, ozbiljno, 4:3 u aldiko-u je savrseno, po celu noc citam dostojevskog (to jedino imam na e-book, a i treba mi nesto od genija ruskog) i bukvalno ne planiram vise da uzimam papir, ako budem mogao da nadjem e-book (epub/pdf) necega.

er tajper, ako si u bg, mozes da pogledas tablet pre odluke, ja sam mobilan preko dana. ja ti garantujem da ce te oduseviti, ako ti cena odgovara.

When pride and presumption walk before,
Shame and loss follow wery closely..

R-Typer
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 22:01

igoritze cena mi odgovara, najvise me interesuje samo kakva je crna boja u mraku. iz subotice sam ali mi nije problem doci u bg. cucemo se jos.

a koji je to tacno model? ne mogu da ga nadjem na netu a interesuje me da li ima gps.
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 20.3.2011 at 22:22

nema GPS, GPS uglavnom imaju Infotmic x220 modeli. tablet ako buds dolazio - treba da vidis, uzivo i sve ce ti se samo kas'ti :) ne pricam ti pricu, nego po iskustvu znam da oni sto se dvoume, odluce kad ga vide u upotrebi.

Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 21.3.2011 at 00:57

Ja bih licno odabrao tablet. Brzi su, stabilni, jako se brzo boot-uju, imaju odlicne ekrane, i dodatne mogucnosti.

Ako vec imas laptop, I think the choice is clear.

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

Maxa
the Unyielding

Registered: 8.2.2004
Member Is Offline

Mood: fuckit...

[*] posted on 21.3.2011 at 09:39

čuo sam sve najbolje o kindle-u.

My friends call me Hadoken because I'm down-right fierce!
A man's home is where his heart is, in my case... the penis! - Danny Crane
What the fuck did I do?! - Jimmy McNulty
Please stop putting unattractive women that you jerk off to in your signatures. We don't care!
Also, meaningless gifs are meaningless.
Rocky
Capcom sUiCidE

Registered: 24.4.2003
Member Is Offline

Mood: zabadač noževa u leđa

[*] posted on 21.3.2011 at 09:57

Neuporedivo je bolje gledati u e-ink ekran u odnosu na LCD ekran. Skoro kao da čitaš pravu knjigu. Mislim, hartija ne svetli u mraku, zar ne? :) Pitam se ako čitaš u mraku sa LCD ekrana, koliko će meseci proći pre nego što ne zapatiš dioptriju -3? :D

U nekom skorašnjem Svetu Kompjutera pohvalili su neki Sony-jev čitač. Ako neko ima vredi ga overiti.

Drugo je to što sa netbook-om možeš 300 drugih stvari da uradiš. E-reader radi samo jednu stvar, ali je radi vrlo dobro.

~=~Rocky~=~

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 10:23

pazi rocky, zavisi. meni e-ink smeta recimo. ostaju mi fleshevi, kad sklonim oci sa e-inka, one crtice i tackice, ako znas o cemu pricam. dok to nije slucaj sa tabletima. ja na tabletu obavezno smanjim brightness, i citanje postane milina. LCD je zapravo naporan jer ljudi porede to sa LCD monitorima, a kada imas mogucnost da drzis tablet u rukama, i da sam biras ugao gledanja, an e fiksirano - stolica-monitor, onda je druga prica.

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 10:41

Quote: Originally posted by Rocky  
Neuporedivo je bolje gledati u e-ink ekran u odnosu na LCD ekran. Skoro kao da čitaš pravu knjigu. Mislim, hartija ne svetli u mraku, zar ne? :) Pitam se ako čitaš u mraku sa LCD ekrana, koliko će meseci proći pre nego što ne zapatiš dioptriju -3? :D

Vec godinama citam u mraku, i eyesight mi je savrshen. Crna pozadina, siv text i veoma mali brightnes i teraj [i aldiko i stanza imaju lako podesavanje brighnesa u sebi].

- Spartacus

Sepiroth
>Chaos212<

Registered: 18.11.2005
Member Is Offline

Mood: Bring it on!

[*] posted on 21.3.2011 at 15:03

Quote: Originally posted by DieH@rd  
Quote: Originally posted by Rocky  

Vec godinama citam u mraku, i eyesight mi je savrshen. Crna pozadina, siv text i veoma mali brightnes i teraj [i aldiko i stanza imaju lako podesavanje brighnesa u sebi].

+1 isti program, isti uredjaj, ista podesavanja :D

Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 17:24

otkud znas koji je uradjaj ? :)

DieH@rd
Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 17:32

Pa spomenuo sam koji imam.

- Spartacus

Rocky
Capcom sUiCidE

Registered: 24.4.2003
Member Is Offline

Mood: zabadač noževa u leđa

[*] posted on 21.3.2011 at 17:55

Vi ste genetic freaks! :P :)

To each his own. Ako izuzmemo Kindle iz jednačine, navijam za Android tablet ili jabilbrake-ovan iPod.

~=~Rocky~=~

Rale

Member Is Offline

[*] posted on 21.3.2011 at 20:10

OK, koliko sam ja shvatio ovakvo je stanje:

Da, mozes da citas bez problema i na LCD ekranu. Nije podjednako lepo kao e-ink, ma sta ti pricali. Nekima i smeta.

Formati nisu problem, PDF se lako prebacuje u potrebnu vrstu fajla programom koji je meca okacio. Problem mogu da predstavljaju tabele i slicno.

Na ereaderu mozes da citas novine.

ereaderi su crno-beli.

Kindle je 138 dolara, dakle duplo jeftiniji od najobicnijeg tableta. Salju u Srbiju, ne moze se kod nas kupiti u prodavnici - sto znaci da ces ga platiti koliko i tablet, osim ako nemas neku kombinaciju.

Sve u svemu, zavisi sta ti treba - napomenuo si da ti se kod netbooka svidja sto imas i mali kompjuter sa sobom - u svakom slucaju za portabl uredjaj pre bih uzeo tablet jer moze da se rotira kako hoces. Ako ti treba samo za citanje - ereader bez razmisljanja.

eh da kljucna stvar - http://www.tehnomanija.rs/katalog/prestigio-ebook-reader-per-3362b....
Ovaj izgleda jedini ima kod nas.

[Edited on 21.3.2011 by Rale]

Go To Top