Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Auto pojacalo koje kupiti ?
mixxlegend
Fr1ck

Registered: 10.5.2009
Member Is Offline

Mood: Administrator

smile.gif posted on 4.4.2011 at 20:51
Auto pojacalo koje kupiti ?

Elem, posto mi je vise muka od skrnave muzike u kolima :D, skupio sam neki 50 eurica za neko solidno pojacalo :)
Sad u jugica imam neki kastofon od audia original i neke shit zvucnike 4-oma
Kupio sam dva pionir zvucnika izgledaju mocno 25W snage :D, al kad prikljucim na kastofon dosta slabo se cuje :P, tako da kontam da mi treba pojacalo sto je i tema :), koje znaci auto pojacalo kupiti do 50 eurica ?, a ako neko ima preporuku nekog skpuljeg pojacala razmotricu dal da skupljam dalje kes :)

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
ogisha007
1337 Member

Registered: 6.10.2005
Member Is Offline

Mood: Yo dawg

[*] posted on 4.4.2011 at 21:59

Imam i ja juga, tu je problem sto uopste nije izolovan i zbog previse vibracija lima i tapacira se jako mnogo gubi na zvuku... Radicu damping sad na prolece (jeftina varijanta je bitumenom), to bi trebalo da utisa spoljasnje zvukove i poboljsa zvuk u kolima, posebno bass :)

Za 50 eura od novog mislim da i nema neki izbor, verovatno najbolje da se iscenjkas na nekom buvljaku (ako ima u ZR) ili na kupujemprodajem...
Po mogucnosti da navatas nekog druga ili poznanika koji se razume u to, da se ne zeznes bezveze.
Marka svakako znaci nesto, ali je sasvim moguce da ce te neki anonimus sluziti bolje od entry level Pioneer-a ili Kenwood-a...

Imas li ti na tom kasetofonu uopste RCA izlaz za pojacalo?

...A mozda i da razmislis o tome da uzmes neki bolji radio, JVC, Kenwood, Alpine (mmmmm, ali tesko za 50 eura)...

Ja za buduce pojacalo smekam neki Ground Zero iz titanijum serije, ovako nesto:
http://www.ground-zero-audio.com/english/08_ta4125x.htm
Mislim da je ovo oko 150 eura, ipak dosta van tvoje okvirne cene... :/

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 4.4.2011 at 22:08

Računaj da će ti trebati i neka kinta za kablove da se to poveže,
u tvom slučaju je po meni isplativija opcija da uzmeš bolji player,
može za 50E da se nađe neki korektan polovan player.

Ja prodajem Magnat Classic 360 za 50E ili za 80E sa Yamaha bazukicom.
http://amp-performance.de/237-Magnat-Classic-360.html

[Edited on 4.4.2011 by Blue]

[Edited on 4.4.2011 by Blue]

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
View user's profile View All Posts By User
mixxlegend
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 4.4.2011 at 22:34

hmmm ogisha ne znam dal ima RCA izlaz, znam samo da ima izlaze za 2 zvucnika :), provericu sutra samo dok se malo informisem kako uopste izgleda taj izlaz :D
a posto vidim ti se razumes, sta kazes za ovo pojacalo sto blue prodaje ^

ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 6.4.2011 at 11:28

Ako nema RCA izlaz (RCA je fensi naziv za one crveno-bele cinceve), moraces da uzimas konverter signala, jer je signal za zvucnike uglavnom prejak za pojacalo (nemaju sva pojacala high level input), pa mora da se smanji njegova jacina.

Ovaj Magnat classic izgleda da cak ima hi-input ulaz, tako da bi ti verovatno odgovaralo sto se toga tice. Ja ga licno nisam slusao, mada kontam da bi ti vrsilo posao.

Jedino sto ima 4 kanala, a ti 2 zvucnika (kako sam skontao)? Bez vufera u gepeku ili bar nekih elipsi bi ti bilo visak... :/

Takodje, racunaj da treba da radis instalaciju tog pojacala, znaci kablovi, konektori, osiguraci, da ponovo provlacis kablove za zvucnike... Nista pretesko, samo kazem zbog dodatnog troska.

Sepiroth
>Chaos212<

Registered: 18.11.2005
Member Is Offline

Mood: Bring it on!

[*] posted on 6.4.2011 at 19:46

MTX JACKHAMMER!

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 7.4.2011 at 07:52

Ma daaa, to je veće od juga, morao bi da vadi zadnja sedišta, a za par dana i bubne opne. :lol:
...a da ne spominjemo to da prevazilazi cifru od 50 eura uzduž i popreko jedno 50 puta. :P

Inače, mixx, reč je o ovome:

Ovaj veliki vufer pored kojeg čuči baja. :D

[Edited on 7.4.2011 by ogisha007]

gogos11
1337 Member

Registered: 26.8.2010
Member Is Offline

[*] posted on 7.4.2011 at 13:48

Za sta ovo sluuzi?
Da se razbijaju stakla na autima :D

View user's profile View All Posts By User
mixxlegend
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 7.4.2011 at 14:06

ogisha ima te cicnove video sam :) ^ ovaj MTX kad bi imao stavio bi ga u svoju opel zafiru :D
mada sumnjam da ima za 50 eura, jedino na buvljaku nekom i da mu trebaju hitno pare,

nego nesto sam gledao po you tubu i naleteo na ovo :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=KhJ1znVLgQM
za samo 100 dinara napraviti sam pojacalo :D

ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 7.4.2011 at 15:58

Nije mi bash najjasnije po shemi i po datasheetu tog tranzistora, ali mi se chini da to ne radi na 12-15V, koliki je napon akumulatora.
Ima nekih uradi sam varijanti ali tebe ce to izaci mnooogo skuplje nego da lepo kupis neko pojacalo, ima tu dosta gnjavaze oko izrade napajanja, pa samo lemljenje, izrada ploca, ako nisi radio... Da ne spominjemo nabavku komponenti u maloj kolicini sa vise strana... Glavobolja. Veruj mi, govorim iz prve ruke. -.-

[Edited on 7.4.2011 by ogisha007]

Go To Top