Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2
Author: Subject: EXIT 2011 - Bad Religion dolazi
9dots
V.I.P.

Registered: 15.1.2005
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 8.7.2011 at 09:22

Quote: Originally posted by forsaken demon  
Bio sam u velikom iskušenju da i ja dam 3k za taj jedan koncert, ali eto, nisam u prilici da izdvojim toliko keša...
Inače nije bilo toliko ljudi zato što su ih majmuni stavili u 8h, između Atheista i Darkwood Duba, kao da su emo band iz Letonije... Baš sam pratio novine i retko ko ih je spomenuo, iako su po svim merilima daleko značajniji od Pulpa koje su proglasili zvezdama večeri... Ali 'ajde.
Dakle, termin nije baš najjači i gužva se na mainu obično stvara nakon 9-10h... Doduše pitanje koliko mase može i biti u četvrtak... Subotom tradicionalno se šeta 300m za 30min. koliko bude ljudi.

Drugi put da sam ih propustio...

Eh da,, najgori Exit ikada.

Heh, po kojim merilima? Više si vremena slušao BR u tinejdž danima :D

Bili su dobri sinoć i jedni i drugi. Iskreno, meni više leži i više me radi Pulp.

Uzgred budi rečeno, Exit izuva ove godine! Retko raznovrstan program. Večeras Afrika - Amadou & Mariam i Femi Kuti :)
View user's profile View All Posts By User
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 8.7.2011 at 09:44

Stvar ukusa očigledno i znao sam da ću dobiti takvu reakciju(mada zaista nisam imao nameru nekoga da uvredim), iako recimo se o Pulpu ne priča već desetak godina iz prostog razloga što od tad nisu izbacili ni jedan album. Dakle, tinejdžersku privrženost bih pre mogao da povežem sa Pulpom(po čemu su oni to bitni toliko?), nego sa Punk Rock bandom koji je obeležio ovaj žanr, ali i dalje kida. Možemo uzeti u obzir i slušanost bendova, gde BR ima veće brojke(naivno je navoditi kontraargument o komercijalizaciji u ovom slučaju, očigledno).
...Ali da ne budem okarakterisan kao pristrasan, navešću Arcaid Fire, koje ne slušam uopšte, a koji su trenutno najaktuelniji i znatno popularniji bend, a koji su ispali predgrupa Pulpu...

Raznovrsnost im priznajem, ali izbor izvođača je veoma problematičan... Već nekoliko godina u nazad jasno se vidi da se ekonomske skale održivost festivala pomeraju, poput eksperimenta, koliko mogu da se smanje troškovi, a podignu profiti. U odnosu na prethodne godine, manje keša se daje na izvođače, promociju, angažuju se volonteri, a cene su im sve veće. Nema to veze sa britancima toliko, jer sumnjam da je njima muzika najbitnija, oni dolaze da iskuse nešto novo, a ima ih sve više jer im cene i dalje odgovaraju, dok prosečnom stanovniku ex-SFRJ sve više postaje nedostupan.

[Edited on 8-7-2011 by forsaken demon]

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
9dots
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 8.7.2011 at 10:13

@fd
Ma daleko od toga da si me uvredio. Nego mi je večito šašava priča o merilima ili čemu god drugom u muzici. Zvuči kao da postoji etalon za bitnost muzike koji se čuva negde u nekakvom u Zavodu za mere i dragocene metale. Pa ajd sad kao...šta je bolje.

Za ostalo...ne znam šta da ti kažem. Imamo potpuno drugačiji pristup festivalu :)
Ja sam tamo zbog muzike i gomile zabave. Uvek bude nešto fino, nešto strava i nešto OMG! za poslušati a i ovog drugog je u izobilju.
Ne zanima me ni ko je pre koga ni margine zarade ni Englezi ni besparica u Srbiji/Balkanu/svetu. Moglo bi da bude i u Bocvani sa Rusima ako mene pitaš, sve dok budem u stanju da idem i uživam u tome.

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 8.7.2011 at 12:18

9dots, pa ok je meni skroz tvoj pristup, naravno da ima i takvih kao što si ti. :)
Možda sam i ja bio u tom fazonu ranije, ali pošto sam Exit iskusio i uzduž i popreko(manji broj sam propustio do sad), sad jedino što može da me privuče, je interesantna lista izvođača. Naravno, to se sve ređe dešava i ima velike veze sa kešom(tj. sa bezobrazlukom i potrebom za šišanje kako god je to moguće), zato sam to i spomenuo.

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
Cod3r
Vigilante

Registered: 4.12.2007
Member Is Offline

Mood: Open Beta

[*] posted on 8.7.2011 at 12:34

Realno, ovogodisnji lineup je mnogo vise orijentisan ka stranoj publici.

Nazalost.

Quote:
Ovo je forum, naravno da niko ne cita.

Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 8.7.2011 at 13:04

Najnormalnija stvar da će organizatori da se orijentišu prema onima koji donose više profita.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 8.7.2011 at 14:57

Organizatori su inace najgori sljam. Kad niko nije hteo da dodje u tad "savage land Serbia" italijani Cripple Bastards dolaze bez problema i promovisu fest u inostranstvu, a kad su trazili prosle godine da sviraju...nisu mogli zato sto u njihovim pesmama "ne postuju zenski rod i ljudska prava"...brate to je grindcore, parodija na sve...a da ne spominjem koliko je puta Galovic ispalio ljude sa keshom, strasno. Na EXIT ne idem poslednje dve godine a uvek mi se ljudi uvale na gajbu koji mafijaju u najvece za vreme festa:D Sad kad nas niko ne cima preko na granici pred kraj leta idem na Fluff bez problema kao i prosle godine. Bad Religion sam gledao prosle godine i live su odlicni, juce mi bi krivo sto nisam otisao jer su razvalili:)

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 8.7.2011 at 16:27

Jbg, profit gura sve. Bilo bi lepo kada bi se malo redukovale cene, kako bi festival bio dostupan obicnom ljucstvu. Vecini je mnogo da da toliko para.

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
Guru
Team M8t Killer

Registered: 9.1.2006
Member Is Offline

Mood: SnoWhite

[*] posted on 8.7.2011 at 17:14

Jucerasnji dan propast...najbolje mi bilo kod kolege ispred ateljea...Dance arena juce totalno zakazala...

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
SQI
Emuglx veteran

Registered: 27.2.2005
Member Is Offline

[*] posted on 8.7.2011 at 20:18

Quote: Originally posted by Panzer  
Jbg, profit gura sve. Bilo bi lepo kada bi se malo redukovale cene, kako bi festival bio dostupan obicnom ljucstvu. Vecini je mnogo da da toliko para.

Pa 6500 je bila karta za 4 dana do nedavno, kad se znao ceo lineup, to je isto kao pre dve godine kad sam bio poslednji put i to je ok. Problem je što je i to previše za ove neafirmisane i zaboravljene koje dovode. Ej, Pulp, nemaju novi album 10 godina, van Britanije ne znače apsolutno ništa a i u vreme najveće popularnosti nisu mogli da se vide pored Oasisa i Blura. I oni su glavne zvezde prvog dana, užas.

Quote: Originally posted by Blue  
Najnormalnija stvar da će organizatori da se orijentišu prema onima koji donose više profita.

Orijentišu se da prođu najjeftinije, zabole ih i za nas i za strance. Znaju sve i da dovedu sve zvezde s Glastonberija da nemaju načina da prodaju više karata, tvrđava je i ovako skoro puna.

[Edited on 8.7.2011 by SQI]

Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 8.7.2011 at 21:35

Strancima su EXIT cene smešne i došli bi ko god da nastupa.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
grimlord
Super Fr1ck

Registered: 19.5.2003
Member Is Offline

Mood: Composin'.

[*] posted on 8.7.2011 at 22:00

Da li negde ima da se skine snimak Bad Religion koncerta? Poshto vidim da ima prenosa Egzita na TV-u, mora da je neko ripovao... Ako je bilo prenosa Religiona (?).

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.7.2011 at 09:02

Quote: Originally posted by grimlord  
Da li negde ima da se skine snimak Bad Religion koncerta? Poshto vidim da ima prenosa Egzita na TV-u, mora da je neko ripovao... Ako je bilo prenosa Religiona (?).

Nije bilo prenosa. :/

grimlord
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 9.7.2011 at 10:52

Aww damn. :\ Chuo sam da se Egzit mogao pratiti preko neta, ali da su to mogli samo oni koji su tada bili na njemu... Ipak je sve snimano, mora da postoji negde. Mozhda je postojao taj stream prenos, pa ga je neko tamo snimio. Ali shanse su male, eh...

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.7.2011 at 12:16

Bio je stream sa Exita, ali su smradovi shaltali feed sa svih stejdzhova, a to malo BR shto je bilo, bilo je ''sa tehnichkim smetnjama'', tj. chulo se dozivanje nekog lika umesto zvuka benda.

Ako ne znash nikog iz AV produkcije festivala, mrka kapa.

9dots
V.I.P.

Member Is Offline

[*] posted on 9.7.2011 at 14:09

@Grimlord
Praksa iz ranijih godina je da ovde izbacuju koncerte u nekom trenutku nakon EXITa. Samo, moraćeš da se naroužaš strplljenjem.
grimlord
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 9.7.2011 at 15:33

Hvala na linku. Nebitno kada, bitno da izadje ikad. Da ne trazhimo ljude iz produkcije... :D

Edit: lol nashao sam sebe na nekom snimku.

http://www.youtube.com/watch?v=Aum_Sf_AL4A

1:17, gubim se sa fotoaparatom u ruci.

Shteta shto moji snimci nisu najsjajnije ispali, gubi se zvuk pri zumiranju, chega nisam bio svestan dok sam snimao. :/ Pa mi sad bezveze da ih kachim. Evo dve polu-uspele slike umesto toga. Ni one nisu sjajne, bio sam pogubljen pa nisam dobro podesio i ostale su zamutjene. Ostatak memorije mi je otishao na ove krsh snimke... Oh well, barem neshto. :D

[Edited on 9-7-2011 by grimlord]

Pages:  1  2

Go To Top