Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: mame romovi
vasquez132001
Banned

Registered: 7.4.2011
Member Is Offline

[*] posted on 11.4.2011 at 10:50
mame romovi

Da li neko zna kako da popravi romove koji nece da rade na emulatoru

jer mame prijavljuje da nedostaju neki fajlovi ili nece uopste da ih prepozna?
View user's profile View All Posts By User
Stojan
Senior Member

Registered: 5.8.2004
Member Is Offline

Mood: Moodless

[*] posted on 11.4.2011 at 14:44

Mani se corava posla - Skini ponovo te romove (podrazumevam da koristis tekovnu MAME verziju; momentalno 0.142) za odgovarajucu verziju (kod MAME emulacije romovi su ziva tvar - skoro sa svaku novu reviziju promene i po neki rom, makar samo preimenjuju).
To ti je i lakse i brze i manje anoying !
Zuti Bar
Member

Registered: 29.12.2009
Member Is Offline

[*] posted on 3.7.2011 at 15:37

Moze neko da mi objasni kako da dopunim MAME rom set koji imam? Trenutno u rom folderu imam 23,5 GB-a. Kako da dodam samo ono sto nemam i da zamjenim ono sto je neispravno. Recimo da ne moram da skidam novih 25GB, vec da update-ujem tih 1,5GB koji mi nedostaju?

Ktulu
Genetic Fanatic

Registered: 18.6.2003
Member Is Offline

Mood: excellento ando eleganto!

[*] posted on 3.7.2011 at 16:10

Quote: Originally posted by Zuti Bar  
Moze neko da mi objasni kako da dopunim MAME rom set koji imam? Trenutno u rom folderu imam 23,5 GB-a. Kako da dodam samo ono sto nemam i da zamjenim ono sto je neispravno. Recimo da ne moram da skidam novih 25GB, vec da update-ujem tih 1,5GB koji mi nedostaju?

Nikad to nisam radio, ali kako razumem, treba ti clrmamepro i recimo neki torrent sa updateovanim romovima za tu "novu" verziju MAME romseta. Kao što kače torrente na underground-gameru, recimo MAME Update ROMs 0.142u5. Generalno, skenira se tvoj postojeći romset sa clrmamepro-om a missing files se dopune rebuild opcijom kojom učitaš onaj pack koji si skinuo sa, recimo, underground-gamera. Mislim da su ti packovi baš i sređeni da rade sa clrmamepro-om.

Pretpostavljam da ovo može da bude malo komplikovanije kada treba da updateuješ npr. sa 0.126 na 0.143 (ovo je moj slučaj) jer nigde nećeš naći baš takav pack (update sa tačno te na najnoviju verziju). Recimo, na nekoj među verziji, svi CPS2 romovi su totalno promenjeni jer su provalili neki deo hardvera koji je do sada nije bio emuliran 100% autentično.

Ovo je onako okvirno jer, kažem, nisam to sam radio a možda bih čak sad i skinuo full romset za 0.143 (bez CHDova) pa da ga povremeno updateujem.

In the land of the blind, the one eyed man is a dick.
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Stojan
Senior Member

Member Is Offline

[*] posted on 3.7.2011 at 20:55

@ Zuti Bar
Ako bas oces full set, onda je ipak najbrze da skines ceo set ponovo (trenutno 0.143) nego da update-ujes, jer osim sto ima puno verzija emulatora - ima i puno "medjuverzija".
Ako te interesuju konkretno neke igre koji ti ne rade u tekovnoj(najnovijoj) verziji, pouzdan sajt ti je planetemu, koji je uvek up-to-date sa mame romovima, pa skini odatle samo doticne romove/igre.
To sto ti je @Ktulu odgovorio je tehnicki potpuno tacno, ali veruj mi na rec dok se bakces proverom i trazenjem update-ova, pa torrenta, pa dal je potpun i ispravan (tu spada i citanje komentara onih koji su vec skinuli, pa poverenje u njih itd) dotle ces vec skinuti ceo rom MAME set.
A ako si bas MAME fanatik(sto sigurno nisi, a ni Ktulu nije cim nije updateovao od 0.126),onda kad jednom skines full set - treba redovno da update-ujes svakom novom "medjuverzijom" MAME-ta evo recimo sa ovog sajta/bloga koji ima sve i svja u vezi romova i emulacije(toplo preporucujem) :
http://retro-roms.blogspot.com/search/label/MAME
Ace
Fr1ck

Registered: 1.2.2003
Member Is Offline

Mood: Workout time

[*] posted on 3.7.2011 at 21:06

Thumbs up i od mene zа retro-roms.blogspot.com, kolekcije svih romova za sve sisteme na jednom mestu.

All my life I\'ve been searching for something
Something never comes never leads to nothing
Nothing satisfies but I\'m getting close
Closer to the prize at the end of the rope
All night long I dream of the day
When it comes around then it\'s taken away
Leaves me with the feeling that I feel the most
The feeling comes to life when I see your ghost
Zuti Bar
Member

Registered: 29.12.2009
Member Is Offline

[*] posted on 4.7.2011 at 15:06

@Stojan

Hvala ti puno za taj sajt. Bas mi je to trebalo!

Nego obrisao sam 0.136 na koji sam naletio na ovoj temi:

http://www.emuglx.org/emuforums/viewthread.php?tid=31991

I sada skidam 0.142 koji sam nasao ovde:

http://btjunkie.org/torrent/MAME-0-142-Full-ROMs/335089defd30992453...

Inace torrent je odlican. Vec sam preuzeo 43,8%... Pa kada to skinem valjda nije problem da ga osvjezim na 0.143?

Nego, zanima me da li verzija MAME emulatora mora da bude komtabilna sa verzijom rom seta da bi sve radilo kako treba. Recimo imam emulator MAMEUIFX32 0.141. Dok je rom set 0.142... Da li moram da trazim novu verziju emulatora ili OK i ovako?

Stojan
Senior Member

Member Is Offline

[*] posted on 4.7.2011 at 19:13

Quote: Originally posted by Zuti Bar  
...Nego, zanima me da li verzija MAME emulatora mora da bude komtabilna sa verzijom rom seta da bi sve radilo kako treba. Recimo imam emulator MAMEUIFX32 0.141. Dok je rom set 0.142... Da li moram da trazim novu verziju emulatora ili OK i ovako?

Da bi SVE radilo kako treba - uvek skidaj najnoviju verziju MAME-a (sto i nije bas neki problem).
Naravno radice i starija verzija, ali minus sve nove dodate romove(sto je ocigledno) i sve promenjene/preimenovane romove (ovo je najvise anoying, ali jebi ga - to je politika MAME tima - uvek nesto rename-uju ili redumpuju).
A u vezi update-a 142 > 143, kad se doskida torrent samo klikni ovde :
http://retro-roms.blogspot.com/2011/07/mame-0142-to-0143-update.htm...
... i sve ce ti se samo kasti ;)

[Edited on 4.7.2011 by Stojan]

Go To Top