Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Pro Evolution Soccer 2011 - 30. april 2011. (Sakurabana)
M.D.K.II
Member

Registered: 3.2.2009
Member Is Offline

Mood: Cereal

[*] posted on 20.4.2011 at 13:22
Pro Evolution Soccer 2011 - 30. april 2011. (Sakurabana)

Sakurabana ponovo organizuje turnir, ovoga puta u Pro Evolution Soccer 2011 na PS3 konzoli.

Učešće je 400 dinara. Za članove Sakurabane 300 dinara. Ulaz za gledaoce je besplatan.

Pravila:
Igra se jedan na jedan;
Igrači se raspoređuju po grupama, a potom najbolji igrači iz svake grupe idu dalje;
U slučaju da se prijavi manje od 16 igrača, igra se sistem duple eliminacije;
Poluvreme traje 10 minuta;
Možete menjati klubove;
Rospoloženje: normal;
Posle osmine finala, utakmice se igraju sa produžecima i penalima.

Zabranjeni klubovi:
Barcelona (La liga)
Chelsea (Premier league)
Real Madrid (La Liga)
Inter (Serie A)
Milan (Serie A)
Man Utd (Premier league)

Satnica:
Prijave za turnir: 12 - 13h
Pravljenje grupa: 13h - 13:25h
Početak turnira: 13:30h
Turnir traje dok se ne završi (vreće za spavanje nisu obezbeđene, ali fotelje su veoma udobne).

Turnir se održava u klubu Art011.

Maksimalni broj igrača je 32.

Ranije prijavljivanje:
Igrači mogu ranije da se prijave za turnir uplatom na žiro-račun Sakurabane:
Sakurabana Beograd
Bulevar Zorana Đinđića 115/28
Br. Računa: 165-9688-81
Svrha uplate: VVI, 30. april 2011.

Na e-mail adresi vece.video.igara[at]gmail[dot]com možete da nam javite da ste uplatili učešće, a kao dokaz pošaljite skeniranu uplatnicu i donesite kopiju iste na dan turnira. Ako želite popust kao član Sakurabane, morate biti član na dan turnira, a ne danu uplate.

Nagrade:
Prva tri mesta dobijaju igre od ExtremeCCa, dok prvo mesto dobija 30% novca iz fonda za ucesce.

[Edited on 27.4.2011 by M.D.K.II]

View user's profile View All Posts By User
milosm
Loony Tune

Registered: 20.11.2007
Member Is Offline

Mood: Spin-dash

[*] posted on 20.4.2011 at 13:58

e sad pricate mojim jezikom :D jel moze se uplati na licu mesta,slabije mi idu uplatnice i ziro racuni ?

powered by Novitec
M.D.K.II
Member

Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 14:29

Može da se uplati na licu mesta, ali u slučaju da pređemo broj dozvoljenih igrača pre nego što se prijaviš, nećeš moći.

gentlemen
Senior Member

Registered: 27.1.2009
Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 17:17

Nisam neki igrach pesa/fife, samo me interesuje zashto su neki klubovi zabranjeni?
Jel su previshe jaki/slabi/ treba da se otkljuchavaju ?

Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 17:34

Ne treba da se otključavaju verovatno zato što su previše jaki,
a i možda zato što svi igraju sa njima pa je ovako bolja fora da se snađeš sa nekim novim timom.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 20.4.2011 at 18:17

Svako ko je igrao bilo fifu bilo pes onlajn, zna zašto su ti klubovi blokirani. Monotonija koja ubija.
Mislim da je zabranjivanje odlična odluka.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 20.4.2011 at 18:25

Quote: Originally posted by M.D.K.II  
Sakurabana ponovo organizuje turnir, ovoga puta u Pro Evolution Soccer 2011 na PS3 konzoli.

Pravila:
Igra se jedan na jedan;
Igrači se raspoređuju po grupama, a potom najbolji igrači iz svake grupe idu dalje;
U slučaju da se prijavi manje od 16 igrača, igra se sistem duple eliminacije;
Poluvreme traje 5 minuta;
Možete menjati klubove;
Rospoloženje: normal;
Posle osmine finala, utakmice se igraju sa produžecima i penalima.

Zabranjeni klubovi:
Barcelona (La liga)
Chelsea (Premier league)
Real Madrid (La Liga)
Inter (Serie A)
Milan (Serie A)
Man Utd (Premier league)
Prvo da ti čestitam što ste izboksovali novi prostor za turnire vidim da su ljudi zadovoljni.

Pes je lepa novina, ali pravila su...najblaže rečeno kontroverzna...

-5 minuta ?Prvo ne znam koliko i da li uopšte igraš Pes ali u ovom najnovijem ne pljušte golovi baš toliko, staviti 5 min poluvreme maltene znači ko da orvi go-pobedio. Još davno kada sam i više igrao Pes, uvek se stavljalo 10 min.iz prostog razloga što to nije punih 10 minuta poluvreme (ispadne oko 15 min tekma) i jednostavno lepše se razviju igra,taktika itd.

-Zabranjeni klubovi ? Kontam je, hoćete da izbegnete Real vs Real, i ostale moguće dosadne matchupove, ali koliko je to zaista dobro? Ajde i donekle da razumem da izbacite Real i Barsu koji i jesu malkice op(ali ne bez mana), ali vi izbacujete 6 timova s kojima igra 97% ljudi. Mislim već sad zamišljam ljude kako igraju sa Sitijem,Bajernom ili Liverpulom-smešno. Najatraktivnije poteze koje sam video u igri, ljudi nisu odrađivali sa slabijim timovima, mislim zamisli na SF turniru kažeš ljudima- e ajde sada svi sa Danom i El fuerteom, ko zna zna.
Uvek će biti ljudi koji će birati najjače timove(najbolji primer svojevremeno Brazil sa Ronaldom, Rivaldom i Carlosom) ali na kraju ipak ispliva kvalitet i najatraktivniji mečevi su oni sa najjačim timovima.

[Edited on 20.4.2011 by Johntra]

darkado
Super Fr1ck

Registered: 19.11.2007
Member Is Offline

Mood: Sleepy...

[*] posted on 20.4.2011 at 20:59

5 minuta i normal raspolozhenje=fail

Quote: Originally posted by DragonOfTheEarth  
Quote: Originally posted by Blue  
Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

Ima uvek ljubomornih ljudi, ne obracaj paznju.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
M.D.K.II
Member

Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 21:51

@Johntra: za vreme cemo videti. Ako se dovoljno ljudi pozali, lako cemo promeniti na 10 minuta poluvreme, ali za sada je vecina ljudi pozitivno reagovala kako i na vreme, tako i na zabranjene timove i fiksno raspolozenje. U svakom slucaju, razmotricemo to. Ima dovoljno vremena do turnira da se to promeni.

Sto se timova tice, necemo da izbegnemo dosadne matchupove, vec da jednostavno zabranimo timove sa najvecu prednoscu. Razumem sta hoces da kazes sa svojim SF primerom, ali iskreno mislim da je los. Likovi u tabacinama imaju drugaciji input, drugacije frameove animacije, hitboxove, itd. Timovu u PES-u se razlikuju samo po statistikama. Kao sto rekoh, ako se dovoljno ljudi pozali na zabranjene timove, i tu odluku cemo ponovo razmotriti. Za sada si ti prvi, a dosta igraca je reklo da im odgovara sto su najjaci timovi zabranjeni. Ova pravila su po ugledu na drugim turnirima koji su bili kod nas, tako da smo se trudili da ne lupamo gluposti, vec se raspitali. U svakom slucaju ti se zahvaljujem sto si obrazlozio sto mislis da treba da sklonimo zabranu, i imacemo to na umu kao i sve predloge/primedbe.

@Darkado: slobodno obrazlozi zasto mislis da su oba fail, i uzecemo u obzir to sto si rekao.

zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 20.4.2011 at 21:58

Ja nesto i ne igram pes, ali stvarno mislim da je 5 min premalo. Malo vremena za golove, a i malo vremena za preokret. Jeste da ja pucam 5:0 za to vreme, al ja sam glup za pes :D

darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 22:01

jer se tako favorizuju loshiji igrachi. i na 10 minuta mozhe svako da uchachka jedan gol ali na 10 minuta onaj koji ne zna se netje odbraniti izbijanjem lopte u kukuruze. fiksno raspolozhenje forsira loshe i shablon igrache koji nashtrebaju 11 igracha a veze sa pesom nemaju.

shto se zabrane tiche, ako se zabranjuju neki jaki timovi a drugi ne, apsolutno nishta se ne postizhe.

poslednja primedba je igranje na ps3, vannila pes je neshto shto nijedan ozbiljniji igrach nije igrao jedno 6 meseci od prvog konamijevog apdejta i chisto sumnjam da se bilo ko setja gde je hiljade igracha igralo u oktobru shto tje uneti mnogo zabune medju ljude koji stvarno igraju pes.

p.s. ako trebam da objashnjavam nekom ko organizuje pes turnir takve osnovne stvari, bolje da se okane tjorava faila

[Edited on 20.4.2011 by darkado]

Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

M.D.K.II
Member

Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 22:18

Ok, vreme cemo onda povecati na 10 minuta. To sto se igra vanilla PES na PS3, to su nam uslovi i tu se ne moze nista. Ljudi su obavesteni na vreme koja je verzija, koja konzola i koji su generalno uslovi. Ako im 10 dana nije dovoljno da se "podsete" koji igrac je gde od dozvoljenih timova, tu nista ne mozemo.

A objasnjenje nije bilo zbog nepoznavanja osnovnih stvari, nego cu vise razmisljati o tome sto si rekao ako zapravo napises sta i zasto umesto samo "lol fail." I iskreno, ne poznajem dovoljno dobro PES, zato i ranije najavljivanje i otvorenost ka predlozima. Nema poterebe da budes drkos.

Harry87
bolest ne bira

Registered: 2.2.2008
Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 22:43

Darkado stvarno si "fail" sto bi ti reko :) daj pre uprostoji se malo i postuj ljude koji rade ovaj posao.
Johntra
1337 Member

Registered: 13.5.2005
Member Is Offline

Mood: f.f.f.f...freestylo!!!

[*] posted on 20.4.2011 at 23:08

@M.D.K.II : ti naravno izvagaj kako većini odgovara, ja samo pričam iz iskustva.
Bukvalno kada uletiš u bilo koju igraonicu kod Vuka nećeš nikoga naći da igra na 5 min. pogotovo 2011-icu u kojoj su napadači nerfovani i kao što rekoh nema baš puno 3+ utakmica.

Mislim da bi bilo i mnogo zanimljivije da se stavi raspoloženje na random, jer tako moraš i da razmišljaš kako da zameniš svoje najbolje igrače ako su plavi/sivi, što je bitno jer moraš da misliš o više izmena pa i formacija u nekim slučajevima. Tako je uostalom i na pravim utakmica, neki put su raspoloženi, nekad nisu*grin*

Ja imam neku svadbu 30-og, ali ću videti da na sledeće turnire dovučem i neke ortake.

[Edited on 20.4.2011 by Johntra]

Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 20.4.2011 at 23:18

MDK - nazalost termin mi ne odgovara i necu ucestvovati, ali cisto par primedbi -

PES se igra sa random raspolozenjem. Ko ne igra random u 95% slucajeva NE ZNA DA IGRA. Raspolozenje je tu od prvog Winning Elevena, to je nacin na koji Konami simulira povredu i loshu formu, uz to na random raspolozenje kao faktor ulazi i duzina klupe.

Ne veruj meni, pitaj ljude koji igraju svakodnevno, lako ih je naci :D

Time sto si zabranio 6 najjachih ekipa nisi uradio nishta - sada su ubedljivo najjachi Bayern i Man. City. Verovatno je sad i gore. Takodje je i malo lame.

inache - svaka cast sto promovisete gaming i srecno na turniru.

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 23:35

Quote: Originally posted by M.D.K.II  
Ok, vreme cemo onda povecati na 10 minuta. To sto se igra vanilla PES na PS3, to su nam uslovi i tu se ne moze nista. Ljudi su obavesteni na vreme koja je verzija, koja konzola i koji su generalno uslovi. Ako im 10 dana nije dovoljno da se "podsete" koji igrac je gde od dozvoljenih timova, tu nista ne mozemo.

A objasnjenje nije bilo zbog nepoznavanja osnovnih stvari, nego cu vise razmisljati o tome sto si rekao ako zapravo napises sta i zasto umesto samo "lol fail." I iskreno, ne poznajem dovoljno dobro PES, zato i ranije najavljivanje i otvorenost ka predlozima. Nema poterebe da budes drkos.

to su uslovi pored pune igraonice pc-eva, makes perfect sense

Quote: Originally posted by Harry87  
Darkado stvarno si "fail" sto bi ti reko :) daj pre uprostoji se malo i postuj ljude koji rade ovaj posao.

izvini sto ne mislim da je sakurabana "sugoi" i shto netju retji "ganbatte" organizatorima koji ne poznaju materiju i (po trenutnim pravilima) prave abombinaciju od turnira koji pokushavaju da proguraju kao "ozbiljan". najgore je upravo boldovano, shto neko shvata gejming kao posao i nachin da nekog random budzhovana izreklamira jer su nahranili celu istochnu afriku...ovaj pozajmili koji ps3 i dali par igara za nagradu.

Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 20.4.2011 at 23:44

Pa videli su ljudi da ima publike za svakakve turnire kod nas i da nije neka frka to organizovati pa su brze bolje odlucili da organizuju turnir u svakoj jebenoj igri koja se igra trenutno :) To i nije toliko lose, samo neka konsultacija sa ljudima koji se bolje razumeju nije na odmet.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 20.4.2011 at 23:46

Nije problem u tome vec u tvom stavu. Ljudi prvi put prave turnir u pesu i, kao sto vidis, otvoreni su za sugestije. Verovatno postoji neki razlog zasto se igra na ps3.

darkado
Super Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.4.2011 at 23:49

mislim da bilo ko ko zheli da ga shvate ozbiljno u bilo chemu shto radi ne bi trebalo da ide okolo i zapitkuje kako to da uradi.
ne mozhe da postoji nijedan razlog za igranje na ps3 a da zapravo unapredjuje samu igru ili turnir.

M.D.K.II
Member

Member Is Offline

[*] posted on 21.4.2011 at 10:05

Quote: Originally posted by darkado  
mislim da bilo ko ko zheli da ga shvate ozbiljno u bilo chemu shto radi ne bi trebalo da ide okolo i zapitkuje kako to da uradi.

Ti nastavi da mislis tako. Oko Tekken turnira smo se posavetovali sa igracima i ubacili neke njihove sugestije. Ljudi su bili na kraju zadovoljni turnirom. Isto radimo za PES. Sto se tice "PS3 pored pune igraonice PCeva", da, to su uslovi, tako se igra.

@Rale: Hvala na predlogu.

@Nick: Jbga, provalio si nas. Prvo Tekken, pa PES... za nedelju dana cemo procistiti ceo PS3 library...

Darth Revan
Fr1ck

Registered: 9.10.2004
Member Is Offline

Mood: Optimist

[*] posted on 21.4.2011 at 10:56

Slazem se za random raspolozenje - to je nacin da se izbalansira to sto su neki igraci stalno povrijedjeni, ili sto su neki skroz van nekadasnje forme.

Sto se tice timova - svidja mi se sto ste izbacili ove najjace timove - mada realno, jedino su Real i Barselona skorz nebalansirani. Realno radije bi igrao Lion - Bajern nego Bajern - Barselona/Real.

\"You remind me of myself...before I was slaughtered and cast into the Abyss.\"

\"A shame the manner of this man\'s death prevents us from restoring him to life - my interrogations could have brought us much information!\"

\"I will be the last! And you will go first... Heh hehehehe...\"
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 21.4.2011 at 11:42

Ok Tekken, al PES i MK nisu nesto sto sam ocekivao od animu japan ekipe. Anyhow lepo je sto se neko cima oko toga, kod nas je samo Meca organizovao i brzo ga je prosla volja.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Darth Revan
Fr1ck

Registered: 9.10.2004
Member Is Offline

Mood: Optimist

[*] posted on 21.4.2011 at 11:58

Quote: Originally posted by Nick  
Ok Tekken, al PES i MK nisu nesto sto sam ocekivao od animu japan ekipe. Anyhow lepo je sto se neko cima oko toga, kod nas je samo Meca organizovao i brzo ga je prosla volja.

Jbg entizijazam te ipak moze samo donekle dovesti. Ako ne mozes da izvuces i neku korist, prije ili kasnije ces da se "umoris".

\"You remind me of myself...before I was slaughtered and cast into the Abyss.\"

\"A shame the manner of this man\'s death prevents us from restoring him to life - my interrogations could have brought us much information!\"

\"I will be the last! And you will go first... Heh hehehehe...\"
forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 21.4.2011 at 12:10

Ja sam uvek kapirao da tako mora... Da se zaradi na PES turniru kako bi se mogli održati ostali, koji se rade uglavnom za minus.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread

Go To Top