Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  6    8
Author: Subject: Duke Nukem Forever (full game out for X360/PS3 and PC)
Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 4.7.2011 at 16:22

Quote: Originally posted by Nick  
Well Carnex ako danas odigras malo Duke 3D videces da je itekako trebao da se koristi mozak, sve one key kartice i lavirintski dizajn nivoa bez ikakvih hintova cini da danasnje "ozbiljne" igre tipa CoD i Halo deluju kao rokacine za retarde... Jedini pravi no brain shooter je bio Serious Sam... u Duke Nukemu se ni ne secam nekih swarmova neprijatelja ikad.

Te kartice i kljuceve si imao jos u Wolfensteinu 3D, tako da se ne radi o novini.

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
View user's profile View All Posts By User
Rale
High quality Japan-made button

Registered: 17.5.2005
Member Is Offline

Mood: Zdravo, Fred!

[*] posted on 4.7.2011 at 16:28

doduse covek nije ni rekao da je novina

ali tada su sve fps igre bile na taj fazon

Don't want it, can't use it, couldn't afford it if i did!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
Carnex
Jetrena pašteta

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 4.7.2011 at 19:56

Ako se ja dobro secam Dukea, a igrao sam ga opet pre par godina, nema tamo korišćenja mozga, ništa više nego u doom-u
I, da. Nema scena sa stotinama neprijatelja, ali to ne zanči da sam ja pogrešio. Svaka od igara koje sam ja naveo su imale svoje posebnosti (zato su i bile uspešne i zato su i upamćene) ali je osnovni šmek i koncept skoro identični.

Naravno današnje kanalisane dumačine su još gluplje, ali postojale su dumačine koje su koristile mozak. Od žanrovkih čistunaca poput Hexena do igara koje su probijale žanrove tipa Strife, Deus EX, System Shock itd.

Da ne zaboravim još jednu stvar. Sećate li se da je pri nivo Duke Nukem-a bio interesantniji od svih ostalih nivoa zajedno? Mene je upravo taj prvi nivo naterao i da ga igram kada me je smorio već.

Kratak savet svima koji bi da se sete Duke-a kako valja. Upalite Shadow Warrior, po meni jedinu igru koja je ikada dosegla isti šmek.

[Edited on 4-7-2011 by Carnex]

Elvir79
1337 Member

Registered: 1.4.2010
Member Is Offline

[*] posted on 4.7.2011 at 21:06

Quote: Originally posted by Carnex  
Jesu li ljudi zaboravili šta je Duke Niukem 3D bio? Bio je prvi u svim fazonu. Posle Duke-a su usledile mnoge druge igre u sličnom stilu od kojih su najbolje Blood, Redneck Rampage, Shadow Warrior i nešto kasnije igre kao Serious Sam i Painkiller.

Sve te igre su imale isti still. Mačo seronju nekog stereotipa (goticar, redneck, kung-fu heroj i sl) koji se proserava na ivici prihvatljivog humora sa nerazumnim arsenalom oružija i hordama neprijatelja nez potrebe za korišćenjem mozga. I opet su sve imale daleko manji uspeh i uticaj od samog Duke-a. Ono što je Duke imao, za razliku od svih ostalih je tehničko savršenstvo za to vreme i inovativnost. Osim toga ni jedna jedina rečenica u igri nije bila originalna. Sve su bili citati iz legendarnih filmova. Sve je to činilo koktel koji je u stvari dao samo šlag ionako odličnom klonu doom-a sa odličnim dizajnom nivoa i nadasve inovativnim oružijima.

I to je baš sve ono što nova igra nema. Sve je danas već viđeno, a ukus je otišao u TLPM. Strip klub u vreme prve igre je bio VAUUUUU! a danas je samo OPET? U pokušajima da se publika opet šokira autori su stvarno zastranili i totalno promašili cilj.

Sve je to lepo ali samo dva meseca posle "vauuu" zvanog Duke 3d stigao je Quake i ako gledamo iz tog tehnickog ugla,doneo je mnogo vise od jednog Duke 3d i postavio neke standarde u istoriji 3d igara uopste.;]Ja licno duke 3d nisam puno gotivio ni te 1996 a kamoli danas...
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 4.7.2011 at 21:38

Ah, skroz sam zaboravio na to rivalstvo između duke i quakea, il' kojeg već FPSa u to doba... Elvir me uvek lepo podseti na takve stvari(kao na primer konzole vs. kompjuteri rasprava i šta je već bilo).

:D

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
TekKeN
Fist of ALL StarS

Registered: 28.12.2004
Member Is Offline

Mood: Sith MasteR : I used SANDS OF TIME to found WARRIOR WITHIN. And now I have only TWO THRONES...

[*] posted on 4.7.2011 at 21:56

svaka čast ljudima koji su mogli dukea da porede sa quakeom i tom eslično.2 različita tipa igre i po meni (ljubitelj sam fps) duke je nudio mnogo više zabave nego quake.samo kada se setimo komentara koje je duke govorio kada daje pare striperkama, kada vrši nuždu, kada onom glavnom šutne glavu(kakva je ovo rečenica) itd...
duke je bio jedna od prvih igara gde se nišan pomerao u 2 ose.mislim da je prva bila nešto na slovo C i imao je lik kandžu sa jedne strane a sa druge pištolj.
sledeća rasprava komander kin protiv mario broZa

So, I’ve decided to take my work back underground To stop it falling into the wrong hands...
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
GRUJA
I am God of War

Registered: 13.10.2008
Member Is Offline

Mood: FATALITY

[*] posted on 4.7.2011 at 22:08

Ne znam ali meni se dukemnikada nije svideo, suvise americki stil igre :)
Ja sam isto vise bio za quake ali, generalno nisam ljubitelj fps-ova tako da ne mogu da sudim.

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 4.7.2011 at 22:17

Ni meni se nije dopao novi duke. Nego jer ima negde da skine stari duke nukem 3d sa poboljsanom grafikom i slicno?

Elvir79
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 4.7.2011 at 22:32

Quote: Originally posted by forsaken demon  
Ah, skroz sam zaboravio na to rivalstvo između duke i quakea, il' kojeg već FPSa u to doba... Elvir me uvek lepo podseti na takve stvari(kao na primer konzole vs. kompjuteri rasprava i šta je već bilo).

:D

Niko se ne raspravlja,samo sam rekao svoje misljenje. Neki su ljudi pomenuli mnoge fps igre tog vremena,ja sam pomenuo Quake.

Tekken:

Tacno je da su ljudi zavoleli Duke iz prve upravo iz tih razloga,fore,kerefeke,zajebancije i da je Quake imao skroz drugaciji pristup koje su ljude odvracali od igranja: Mracni lavirinti i hodnici,horor atmosfera ali Quake je doneo vise od Duka u smislu pristupa 3d igara ,narocito fps kao zanra. Mnogi kasniji uspesni fps-ovi uradjeni su upravo zahvaljujuci Quake source-u.Jedno je pitanje ukusa kroz humor a drugo realnost i neki novi standardi.

TekKeN
Fist of ALL StarS

Member Is Offline

Mood: Sith MasteR : I used SANDS OF TIME to found WARRIOR WITHIN. And now I have only TWO THRONES...

[*] posted on 4.7.2011 at 22:46

elvir zato sam i napisao da to ne bi trebalo da se poredi.ja sam krenuo sa tim fpsovima tipa wulfi prvi deo pa ono koplje sudbine gde je hitler u mašini na kraju posle je došao doom i to su igre koje su mogle da se porede.quake je napravio prekretnicu u svemu tome i naravno 3dfx koja je bila u to vreme wow.e onda je došao moj omiljeni unreal pa su ljudi tu počeli da se svadjaju da li quake ili unreal.

So, I’ve decided to take my work back underground To stop it falling into the wrong hands...
Elvir79
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 4.7.2011 at 23:09

Tekken,verovao ili ne,ja Quake igram i danas dan. Verziju koja je naravno optimizovana za xp naravno, sa openGl podrskom. I posle toliko godina ima momenata da se userem, kad mi odjednom iskoci onaj djavo ili onaj lik sa testerom:lol:Cak i u Fearu i slicnim igrama nisam imao neki osecaj takve atmosfere.To je ono sto je mene privuklo ,ta neka jeza kroz ludu atmosferu napucavanja i akcije a sto je opet doprineo taj revolucionarni engin u to vreme.

Duke je sa druge strane bio komercijalno popularniji i vecini igraca zabavniji i oko toga se slazem.
TekKeN
Fist of ALL StarS

Member Is Offline

[*] posted on 4.7.2011 at 23:31

elvir što da ti ne verujem.većina igara danas su živo sranje (čast pojedinim naslovima koji imaju šta da ponude).neko je na funny pic stavio lepu sliku fps pre 10god sa zamršenom mapom i fps sada gde se samo pravo ide i cutscene cutscene itd...
i naravno druga slika je ona gde se liku faca menja kako je nivo veći dok ispod su sve face iste za svaki nivo.
duk je sma po sebi odličan jer korene vuče još sa linearn epucačine u stilu komander kina samo što nije imao skočko.prelazak na 3d sujedva dočekali.ja se sećam pose svega toga kada je došao onaj mengetn ,majhem ili već kako (platforma) koliko sma bio odušeljen iako igra nije bila ništa posenbo ali ipak je to duke...

forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 7.7.2011 at 21:12

Pređoh danas igru i subjektivnog sam utiska da i nije bilo toliko loše. Retko kad sam želeo da određen deo prođe što pre, mada se i to dešavalo. Iako nema tog dizajna o kojem svi pričate, nekako se oseća taj retro vajb i meni je to bilo, pored dukeovih izvala, interesantno.
Da me ne razumete pogrešno, igra jeste veliko razočaranje... Ne znam da li je dostupno od početka igre, ali u extras ima deo sa screenshotovima i jasno se vidi da su slike iz 2007. i 2008. jako slične finalnom izdanju. Neprijatelji imaju identične modele barem.

Realno, smatram da sam ostvario jedan lični achivment jer sam prešao igru, ne zbog toga što je užasno loša, već zato što su pojedini delovi očajno zamišljeni, a neki segmenti čak i baguju. Na primer, delovi gde brzo treba da se pritiska Space/A, su napravljeni tako da registruju samo određenu brzinu, ne sme ni jako sporo, ali ni prebrzo... Čak bih rekao da je tempo neki bapski skroz. Tu sam izludeo jer sam glavnog na brani igrao sat vremena zbog toga.

Na kraju, prešao sam ga za osam i po sati, ali mislim da realno može lako ispod sedam sati, ako znate šta treba da radite.

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
TekKeN
Fist of ALL StarS

Member Is Offline

[*] posted on 8.7.2011 at 06:56

počeo sam sa igranjem.koliko me je onaj stari duke držao ovaj ne može ni delić ali kao što je i fd napisao moraću da j epredjem.šta je duke bez arsenala od svega i svačega.a ovaj nosi samo 2 tipa oružija što mislim da je šit.ali dok se ne predje neću davati finalni utisak.

WolfDC
Fr1ck

Registered: 16.3.2007
Member Is Offline

Mood: Nazad na posao :-(

[*] posted on 8.7.2011 at 09:30

Prešo sam igru i bila mi je zabavna. Možda pošto sam igrao DEMO pa sam znao šta me očekuje. Igra jeste falična ali iskreno rečeno nije mi bilo dosadno.

Zabavno i retro.

Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 9.7.2011 at 03:26

Bas sam hteo da pitam ima li neko da je presao igru uopste? :D

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
forsaken demon
Supper Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 9.7.2011 at 08:59

Pazi, da si krenuo na kompu da igrash, ne bi delovalo toliko neizvodljivo. :)

Pages:  1  ..  6    8

Go To Top