Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2
Author: Subject: Ucenje stranog jezika (zavrsi i pali)
Igoritza
Super Saiyan Mod

Registered: 7.6.2005
Member Is Offline

Mood: ARMY!

[*] posted on 20.6.2011 at 01:29
Ucenje stranog jezika (zavrsi i pali)

e ovako stoje stvari ljudi:

prekjuce je u beogradu bio Open day od firme Fly Emirates za Cabin crew (stjuart/stjuardesa). ja sam oglas nazalost video jedan dan pred konkurs, ali sam ipak pripremio Ceve i otisao.

sto je najgore - bio sam ubedljiv, i to veoma. jer realno engleski sam pricao bolje od skoro svih onih majmuna tamo. neke devojke nisu znale ni da beknu zapravo, prosto da se covek iznervira kada glupaca odgleda Prison Break i pomisli da zna engleski.

prijem je bio u Hajatu, i nazalost, prijavilo se oko 700 ljudi, kakva je inace i guzva u zemljama istocne evrope.

ja nisam prosao CV fazu, takozvanu koja bas i nema veze sa CV-om. naime:

dve picke iz Emirata intervijuisu svakog ponaosob - 2 jebena minuta. mislim da ni Patrick Jane ne bi mogao da provali ko je kakva osoba za 2 minuta, al ajde. predas CV koji ocigledno sluzi za neku narednu fazu konkursa i dve slike (pasos i full length). ja NISAM znao da trebam da se obucem u jebeno sarkofag odelo (kravata i fazoni) jer sam oglas video na Infostud-u gde nisu pisale specifikacije.

e sad, kako ide dalje - ko prodje tu fazu od 2 minute interview, dolazi sutra dan u hajat da prolazi neke blesave testove i slicno.

ja sam se u startu razocarao sto me nisu pozvali na razgovor, ali sam posle cuo od raznih ljudi da je do finalnih 20 doslo 19 devojaka i jedan lik. napaljeni arapi mame im ga nabijem.

najgore od svega je sto sam iako obucen pristojno u lacoste majcu i farmerke, ostavio utisak na picku iz emirata, jer me je drzala 5 minuta na razgovoru, valjda videla da cepam engleski pa joj se pricalo, pritom se zbunila kad sam joj rekao da imam "extroverted personality" - verovatno nije cula za rec. i stavila mi plus na CV - i nije me pozvala.

i tako iznerviram se, i krenem malo u pretragu - Dubai zemlja buducnosti. dok im ne iscuri nafta, al dobro sad. poslovi tamo su van ovog sveta, jer jedan priajtelj ochev, koji radi u IT sektoru Emirates Group-a ima platu od 19.000 dolara mesecno. a covek je otisao tamo bez diplome koju je za dve godine dobio upravo u Dubai-ju, a skolovane obezbedio Emirates.

i, sad - vidim neke open vacancies, i za sve strance MOZE da se navata posao, bez ovih Lutrija konkursa, vec jednostavno ako si iole sposoban - i PRICAS ARAPSKI, imas prodju i to veoma dobru.

i uzeh da ucim Arapski. posle manje pretrage, nadjem da je ubedljivo najbolji program za ucenje stranih jezika:

ROSETTA STONE.

program stvarno jebe kevu. ne uci te uz pomoc translation-a, vec te uci kao da je First Language. uz pomoc multimedije (slike, zvuci, video) te bukvalno tera kao da si se tek rodio i ne znas jezik, vec asocijacije na stvari, da hvatas sta je sta.

program inace koristi US Army za svoje Oficire kada idu u irak (cak ima i specijalni language pack za arapske zemlje, koji nije dostupan javnosti) i mogu da vam kazem da sam odusevljen. evo prvu lekciju sam krenuo da ucim, i vec sam se vise nego naviknuo makar na zvuk arapskog.

ima li neko od vas iskustva sa ucenjem stranog jezika ?

naravno, apsolutno je nemoguce da ocekujem da cu za mesec dana biti fluent arabic, ali ne skodi nadati se, pogotovo sto ucenje zavisi od sostvenog ulaganja vremena i truda.

i napomena - naravno da ga nisam platio :) program, plus sva tri nivoa arapskog kostaju skoro 1000 evra. nadam se da vrede te pare, jer ih ja nisam , niti cu platiti :D

jel neko od vas ucio strani jezik na "brzinu" i sta mislite o konkurisanju za poslove kod arapa ?

When pride and presumption walk before,
Shame and loss follow wery closely..

View user's profile View All Posts By User
Greenman
Montenigga

Registered: 28.9.2005
Member Is Offline

Mood: Green

[*] posted on 20.6.2011 at 04:50

Za arapski, kažu da nije nimalo lak za govor, pogotovo pisanje je zajebano. Taj u Rosetta možda je moderni standardizovani arapski - MSA.

-MSA arapi koriste uglavnom u formalnom obraćanju samo, na televiziji, radiju i novinama
-u Emiratima se lokalno govori Gulf arabic
-većina svih arapa govori u realnosti MSA miješan sa Egyptian arabic (tako da je glavno MSA da se savlada)

Arapski = više jezika

Ok su arapi, sigurno bolje plaćaju nego u Srbiji ali treba biti realan. 19k $ mjesečno zvuči dosta preduvano, još bez diplome i radnog iskustva (ljudi vole da se hvale)..

Tamo ne pridaju toliki značaj ljudima zbog iskustva/kvalifikacije samo, već i iz koje zemlje potičeš i kako izgledaš pogotovo ako se radi o poslovima sa određenom socijalnom komponentom.. Tako bi u Emiratima neke pakistance, induse, kineze i sl. platili jadno nezavisno šta su i kako, istočne evropljane loše, britance/njemce/amere bolje i td (pogledao sam bio i jedan dokumentarac o njemačkih akademicima/radnicima u Emiratima). my 2 cent.

Quote:
www.bayt.com

[Edited on 20.6.2011 by Greenman]

Einstein je kidao matematiku bolje od Mileve..
the patriot
philosopher

Registered: 28.5.2004
Member Is Offline

Mood: positively shocking

[*] posted on 20.6.2011 at 07:54

Code:
Koristio sam malo rozetu tokom jednog seminarskog za programe za ucenje jezika i zakljucio da je prilicno dobra na tom pocetnom nivou.

http://www.emuglx.org/emuforums/viewthread.php?tid=29302

Ovaj topic ima vec fino opisano o tome sta i kako, stoga bolje da procitas to.

Evo ti moj seminarski i prezentacija, pa mozda naidjes na nesto korisnije tu.
Code:
http://www.megaupload.com/?d=5ZN1ZH43

Misli...
"mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm"

forsaken demon
Supper Administrator

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: What a horrible life to have a curse

[*] posted on 20.6.2011 at 08:01

Oduševio me ovaj prvi deo, ''Igoritza traži posao'', da li si se zaista nadao da ćeš dobiti posao? :D Ovo ti je standardna priča danas u Srbiji, bez veze nema šanse možeš samo na čudo(da se desi naravno, ne da si ti čudo, jer ne pomaže koliko god da si dobar).
Koristio sam Rosettu, odličan je program, mada, naravno sumnjam da je samo on dovoljan... Ipak treba pročitati thread koji je naveo patriota.

'Fighting evil, so you don't have to!'

"What are you dense? Are you RETARDED or something? Who the hell do you THINK I am?
I'm the goddamn Batman." - Batman Ultimate thread
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 20.6.2011 at 09:43

Dobra je Rosetta, ali ako sam ucis treba jos nesto da koristis.

Generalno, ja volim takav pristup. Ne povezuj jezik koji ucis sa onim koji vec znas. I to je pogotovo korisno za te egzoticnije jezike, arapski, kineski, japanski itd..

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 12:35

Greenman - MSA je daleko jaci od "Common Arabic" jer kad znas MSA, savladavanje Dijalekta bude ichkin dim.

sto se tice ovog lika iz emirata, zaista nije preterivanje jer on ovde shalje novce porodici koji se prevrcu u parama. naravno, svakom svoj usud, ja kapiram da se lik snasao jako dobro, primera radi sam na konkursu cuo za osobu koja je vracena nazad iz emirata jer je mogao da bira dal da ide u zatvor zbog prijave da je imao sex sa devojkom sa kojom nije u braku (cule komsije), ili da ode i vise nikad se ne vrati.

Hvala FD i Patriot, procitao sam thread jos sinoc jer mi je emugx omiljeni forum :) Rosetta stone mi je pao kao prvi izbor jer videh od nekih ljudi koje poznajem sa raznih foruma da je najproduktivniji program, i da obezbedjuje jako brzo ucenje jezika.

sto se samog posla tice, prenosim vam iskustva dve devojke koje dogurase do poslednjeg kruga (odrzan juce do uvece)

engleski esej - klasicna eliminacija. od 700 koji su se prijavili za CV fazu, njih 100 je proslo dalje a na eseju ih je ostalo SAMO 30. pritom, oni kao da su namerno u CV fazi birali english not speaking persons, jer kako kazu ove devojke, Esej koje su pisale zahteva da ne pogresis vise od tri puta u slovima (primera radi kardinalna greshka je success bez jednog S ili C)

od tih 30, napravljene su tri grupe, gde su po njih 10 imali open talk o nekom tamo topic-u (primer - fame or fortune) i pazi sad - prosle godine kada su prosli galamdzije, ove godine su izabrali ljude koji skoro da se nisu ni javili. bukvalno ceo test je bio da vide koliko NECES da pricas, dok je prosle godine prosao samo onaj koji galami i javlja se prvi. pitaj boga koji su kriterijumi, ili su zaista kako FD kaze - u pitanju veze.

Stale
Fr1ck

Registered: 29.9.2006
Member Is Offline

Mood: Winter Is Coming

[*] posted on 20.6.2011 at 12:54

Jbg kontam da ti je za posao stjuarta jako bitan prvi utisak tj. ribe nisu ni zelele da daju sansu da se ti raspricas, jer im je bilo bitno da odmah eliminisu sto vise kandidata, ipak vas je bilo 700.

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die.

To permit irresponsible authority is to sow disaster; to hold a man responsible for anything he does not control is to behave with blind idiocy.

DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 20.6.2011 at 12:57

Roseta Stone ti je jedan od najboljih programa za ucenje stranih jezika. Ako imas orginal i pretplatis se mozes da imas cak i uzivo videochat kurseve sa uciteljima. To ti je najbolja taktika za ucenje bilo kog stranog jezika. Ne znam da li ima toga za arapski, ali za italijanski znam da ima 100%. :)

Evo, poslisaj ovaj podcast. 18min 25sec mark & beyond. Lik opisuje kako mu je prosao prvi live session sa Roseta Stone uciteljem stranog jezika. :D :lol:
http://www.giantbomb.com/podcast/?page=2&podcast_id=192

[Edited on 20.6.2011 by DieH@rd]

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Darth Revan
Fr1ck

Registered: 9.10.2004
Member Is Offline

Mood: Optimist

[*] posted on 20.6.2011 at 13:44

Iz onogo sto pises imam osjecaj da ti nedostaje fokus, i to dugotrajni fokus. Nemoj da ovo shvatis kao uvredu, ali ti si tipican lik koji se lozi. Probudi se jednog jutra, cuje od komsije neku pricu, i cvrsto odluci - to cu da budem. Tipa biti fotograf je vrhunski, idem da naucim sve sto se moze nauciti o fotografisanju. I to bi bilo sve ok, da poslije 2-6 mjeseci shvatis da nije sve bajno/sjajno (kao sto nikada nije) i onda drugi fokus, itd...

Cini mi se negdje kroz maglu da si strudrao pravo i onda presao na PMF. Cini mi se da si i to onda batalio. Onda onaj posao u Kini, cini mi se da i to nema perspektivu. Pa onda kontrola leta, pa sada ovo.

Ako zaista u necemu hoces da budes uspjesan treba ti dugotrajnija obaveza i ulaganje. A ne ovo, vidio sam oglas, idem, to cu da budem. Nema veze sto sam nedovljno informisan itd... I sam znas da za svaki bolji posao ima 1001 konkurent, pogotovo kod nas dje veze rade ko lude.

[Edited on 20.6.2011 by Darth Revan]

\"You remind me of myself...before I was slaughtered and cast into the Abyss.\"

\"A shame the manner of this man\'s death prevents us from restoring him to life - my interrogations could have brought us much information!\"

\"I will be the last! And you will go first... Heh hehehehe...\"
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 14:09

darth revan - imas pogreshne pretpostavke, i iako si kvalitetno rezonovao, moras da razumes da je zivot daleeeko komplikovaniji od crno/belo stava koji te je i doveo do tog rezona. ;)

pravni jesam batalio jer ja nemam pare za "skuplji od privatnog" fakultet, jer ocene na prvoj godini ZAISTA zavise od toga koliko si puta vodio debelog Vuletica na alkohol i kurve. pritom, svi ostali profesori traze na neki nacin neku vrstu finansijske kompenzacije, drastichnije od bilo kog privatnog fakulteta. i ne ne preterujem - na pravnom ne postoji student koji samo uci i tera napred, u jednom trenutku moras da se uhvatis u finansijski koshtac sa gnusnom mashinom za pravljenje novca u vidu Pravnog fakulteta.

PMF NISAM batalio, ne znam odakle ti to. kvaltietno zavrsene tri godine studiranja, ali sam u jebenoj situaciji jer se i dan danas ne zna dal mi koji smo tad upisali imamo pravo na Bachelor, ili da eventualno dobijemo "vishu struchnu spremu" jer smo upisivali u godini koja je bila "prelazna" po pitanju bolonje. a nesto nisam za master, jer imam kolege koji mogu da ga duvaju po ptanju trazenja posla. momak koji mi je od starta bio kontakt na faksu je zavrsio master u 4 godine razmaku, i sa 9.5 ocenom ima dve ponude od po 450-550 evra posao. meni je to MALO a pritom nisam student kao on, sta bi meni ponudili u ovoj zemlji ???

Kina ima perspektivu, jer sam u dve ture duplirao novac. znas, to je - 4000 evra na 8000 evra za dva puta, u spawn-u od 6 meseci. realno imam "platu" bolju od vecine u drzavi, a sada planiram da promenim vrstu robe, sa elektronike u garderobu, a to je sezonski zavisno. ovog trenutka jednostavno ne mogu da idem u kinu, jer bih tamo na lageru imao letnju garderobu koju bih ovde mogao da prodajem do avgusta i da zaglavim sa njom ako ne rasprodam.

konkretno po pitanju fokusa i moje konstatacije da nije sve crno belo - jel ti automatska pretpostavka da zivim u predgradju monte karla, pa mogu kao, da blenem u paletu zanimanja i da biram, i da furam stav "e ovo cu" .. ?

znas, mog caleta je pokrao milosevic 97me i ostavio nas na ulici bukvalno (dosla gospoda iz DB i uzeli nam profitabilni lokal na silu iz nama nepoznatih razloga) i jos od tad mi cale radi na pijaci, sta stigne. da bi imali da jedemo leba. a malo po malo, isti taj moj cale je imao uzasno velikih zdravstvenih problema, gde sam ja u jednom trenutku morao da idem na taj isti pijac, ili po robu u suboticu, ili da ga vozim u bolnicu, ili da stojim na ko zna kakvim lokacijama po 70ak sati cekajuci neki mutan posao i slicno ...

u TIM uslovima, ko ostane veseo, srecan i snalazljiv ko ja sto sam, svaka mu jebeno cast! ne trazim ama bas nikakvu empatiju, ali dobro znaj da sam se u par navrata do jaja zapitao kako nisam prso ili zaplakao sve ove godine, sobzirom da sam emotivac veliki.

e OTUD moje prividno talasanje izmedju zanimanja, poslova i zivota generalno. nismo svi Greenman gastarbajter u nemachkoj, a hteli bi smo ;)

Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 20.6.2011 at 14:43

Quote: Originally posted by Igoritza  
darth revan - imas pogreshne pretpostavke, i iako si kvalitetno rezonovao, moras da razumes da je zivot daleeeko komplikovaniji od crno/belo stava koji te je i doveo do tog rezona. ;)

pravni jesam batalio jer ja nemam pare za "skuplji od privatnog" fakultet, jer ocene na prvoj godini ZAISTA zavise od toga koliko si puta vodio debelog Vuletica na alkohol i kurve. pritom, svi ostali profesori traze na neki nacin neku vrstu finansijske kompenzacije, drastichnije od bilo kog privatnog fakulteta. i ne ne preterujem - na pravnom ne postoji student koji samo uci i tera napred, u jednom trenutku moras da se uhvatis u finansijski koshtac sa gnusnom mashinom za pravljenje novca u vidu Pravnog fakulteta.

PMF NISAM batalio, ne znam odakle ti to. kvaltietno zavrsene tri godine studiranja, ali sam u jebenoj situaciji jer se i dan danas ne zna dal mi koji smo tad upisali imamo pravo na Bachelor, ili da eventualno dobijemo "vishu struchnu spremu" jer smo upisivali u godini koja je bila "prelazna" po pitanju bolonje. a nesto nisam za master, jer imam kolege koji mogu da ga duvaju po ptanju trazenja posla. momak koji mi je od starta bio kontakt na faksu je zavrsio master u 4 godine razmaku, i sa 9.5 ocenom ima dve ponude od po 450-550 evra posao. meni je to MALO a pritom nisam student kao on, sta bi meni ponudili u ovoj zemlji ???

Kina ima perspektivu, jer sam u dve ture duplirao novac. znas, to je - 4000 evra na 8000 evra za dva puta, u spawn-u od 6 meseci. realno imam "platu" bolju od vecine u drzavi, a sada planiram da promenim vrstu robe, sa elektronike u garderobu, a to je sezonski zavisno. ovog trenutka jednostavno ne mogu da idem u kinu, jer bih tamo na lageru imao letnju garderobu koju bih ovde mogao da prodajem do avgusta i da zaglavim sa njom ako ne rasprodam.

konkretno po pitanju fokusa i moje konstatacije da nije sve crno belo - jel ti automatska pretpostavka da zivim u predgradju monte karla, pa mogu kao, da blenem u paletu zanimanja i da biram, i da furam stav "e ovo cu" .. ?

znas, mog caleta je pokrao milosevic 97me i ostavio nas na ulici bukvalno (dosla gospoda iz DB i uzeli nam profitabilni lokal na silu iz nama nepoznatih razloga) i jos od tad mi cale radi na pijaci, sta stigne. da bi imali da jedemo leba. a malo po malo, isti taj moj cale je imao uzasno velikih zdravstvenih problema, gde sam ja u jednom trenutku morao da idem na taj isti pijac, ili po robu u suboticu, ili da ga vozim u bolnicu, ili da stojim na ko zna kakvim lokacijama po 70ak sati cekajuci neki mutan posao i slicno ...

u TIM uslovima, ko ostane veseo, srecan i snalazljiv ko ja sto sam, svaka mu jebeno cast! ne trazim ama bas nikakvu empatiju, ali dobro znaj da sam se u par navrata do jaja zapitao kako nisam prso ili zaplakao sve ove godine, sobzirom da sam emotivac veliki.

e OTUD moje prividno talasanje izmedju zanimanja, poslova i zivota generalno. nismo svi Greenman gastarbajter u nemachkoj, a hteli bi smo ;)

Cime konkretno hoces da se bavis u ovoj zemlji? Prosecna plata na republickom nivou je oko 330 eur. Znaj da ako nadjes posao za toliko ili vise od toga ti si objektivno gledano na konju. E, sad, u pitanje je kakve su tvoje ambicije i ocekivanja od zivota? Zavrsis lepo taj fax i krenes da kopas za stalan posao. Ne solim ti pamet, samo iznosim svoje mislenje. Mozda zelis trajno da zapalis odavde?

[Edited on 20.6.2011 by Panzer]

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
Darth Revan
Fr1ck

Registered: 9.10.2004
Member Is Offline

Mood: Optimist

[*] posted on 20.6.2011 at 14:50

Ipak ti sebe bolje znas nego ja - nisam znao da si zavrsio PMF, svaka cast na tome, nije nimalo lak fax. S druge strane, ovo za Kinu sjecam se da si imao zadnji put problema, i nekako sam stekao utisak da si jedva uspio da pokrijes put, a ne nesto da zaradis.

Svi bismo velike pare, ali mislim da se do velike love tesko moze na brz nacin, pa cak kada je u pitanju kriminal i korupcija. Kod nas ima malo sira, ali mnogo glodara.

\"You remind me of myself...before I was slaughtered and cast into the Abyss.\"

\"A shame the manner of this man\'s death prevents us from restoring him to life - my interrogations could have brought us much information!\"

\"I will be the last! And you will go first... Heh hehehehe...\"
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 14:53

takav nekakav plan imam. zapravo, drzim se Del boja - He who dares wins!

ne zelim da se uklopim u mediokritet, za sada se raznim putevima i dovijanjima drzim iznad tog proseka (tih famoznih 330 evra) i meni je normalno da se vodim cinjenicom da ako kao freelancer sys admin i svercer iz kine imam vise para od prosecne plate u srbiji, sa nekim lovom na konkretan posao preko svakako mogu da zaradim vise i bolje.

primera radi - meni je cale izdvojio 2000 za auto, ja sam od svojih zaradjenih novaca dodao do 3700 da kupim onog Stilo-a. moji drugovi koji rade neke "jace" poslove od tog famoznog proseka nemogu sebi da maknu na stranu ni tih ~1700 da kupe golfa. ljudi nisu svesni da i sa 500 evra mesecno mozes da jedes, obuces se jedva i da - se jebes u dupe.

Panzer
1337 Member

Registered: 5.2.2005
Member Is Offline

Mood: Average!

[*] posted on 20.6.2011 at 15:06

takav nekakav plan imam. zapravo, drzim se Del boja - He who dares wins!

ne zelim da se uklopim u mediokritet, za sada se raznim putevima i dovijanjima drzim iznad tog proseka (tih famoznih 330 evra) i meni je normalno da se vodim cinjenicom da ako kao freelancer sys admin i svercer iz kine imam vise para od prosecne plate u srbiji, sa nekim lovom na konkretan posao preko svakako mogu da zaradim vise i bolje.

primera radi - meni je cale izdvojio 2000 za auto, ja sam od svojih zaradjenih novaca dodao do 3700 da kupim onog Stilo-a. moji drugovi koji rade neke "jace" poslove od tog famoznog proseka nemogu sebi da maknu na stranu ni tih ~1700 da kupe golfa. ljudi nisu svesni da i sa 500 evra mesecno mozes da jedes, obuces se jedva i da - se jebes u dupe.

Tebi je 500 evra malo? A radni staz? Jel uplacujes nesto? Koliko dugo moze da traje taj freelancing? Verovatno ne nameravas da radis tako do poznih god?

June 29th. I gotta get in shape now. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on it i'll be 50 pushups each morning. Fifty pull-ups. There will be no more pills, there will be no more bad food... no more destroyers of my body.
From now on it i'll be total organization. Every muscle must be tight.
Kraken
Super Moderator

Registered: 4.4.2003
Member Is Offline

Mood: Wood

[*] posted on 20.6.2011 at 19:09

Jbga, nema nigde 1000 eur plate preko noci, puna zemlja takvih freelancera koji bi uz tutorial da se ukenjavaju od para. Samo taj tvoj arapski ce nauciti i rumun bugar i ukrajinac pa ces videti da je konkurencija jebena stvar. Jedino da zapocnes svoj neki posao pa da probas tako sa nekom dobrom idejom. Btw za prava ne znam sta da ti kazem, nisam nikoga vodio na rucak, seo bih i naucio predmet, izasao, polozio ispit i zavrsio fax u roku.

PS3 Games:COD4/GT5p/HS/KZ2/LBP/MGS4/Motostorm/R&C ToD/RFOM/RFOM 2/EoJ/Uncharted
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 19:24

niko ovde izgleda ne cita sa razumevanjem tudje (moje) postove.

panzer ako procitas moj poslednji post iznad tvog sam ce ti se dati odgovor na pitanje koje si postavio.

ne zelim ja platu preko noci. niti sam rekao da je zasluzujem ni slicno. isto tako, REKOH jasno i glasno da necu da budem deo masinerije nekog privatnika u srbiji, ili jos gore neke strane firme (koje ovde dolaze jer smo jeftinija radna snaga od kineza licno).

niti ,sve da sam zavrsio faks sa 25 godina, ne zelim da se "probijam" na pozicije do 36. za to ne krivim sebe niti se kajem sto sam tako odlucio, krivim sistem koji jeste retardiran. ko mi kaze da nije nemamo o cemu da pricamo, valjda ako je jos neko od vas student zna koje je stanje prosvete u srbiji.

bio je konkurs za stjuarta/stjuardese, imao sam pravo da ocekujem prodju jer sa 101% sigurnoscu tvrdim da sam od 700 prisutnih bio medju 3 najsposobnija coveka, po SVIM Torstenovim faktorima inteligencije.

opet je sistem kriv, zato i jesam odlucio da naucim arapski koji je precica.

i opet da potsetim ostale clanove - jutros u 6 sam isao u jebenu bosnu u takozvanu "Arizonu" da nabavim robu za kevinu tezgu jer je cale bolestan, u 10 sati sam otisao u neku kurcevu firmu da im podesim mrezu, platili su me pola i kao fora "dace ostatak sledeci put" a zapravo ce da me zovu kad se pare zaborave a nemaju kog drugog (jer je drzava bedna a ne moj rad),e pa zbog toga ne mogu da "nikog ne vodim na rucak, sednem, naucim predmet, polozim ispit i zavrsim faks" koji inace ne zelim da zavrsim.

cekaj bre, jel ste ovde svi prisutni ulogovani iz nemachke i dobrih delova japana pa prosipate mudrost iz kozne fotelje sa klimom i plavusom koja vam ga drka za platu ?

Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 20.6.2011 at 19:43

Matorac,prvo sam mislio da idem na neki kurs na ftn-u za nemacki ali sad sam vec na 10% skidanja Rosette.Pokusacu prvo sa time.Inace,u opste se ne sekiraj,to znanje jezika ti moze samo pomoci.Najbolje bi bilo da skolu koju imas (faks koji spominjes) ukombinujes sa jezikom,veca je mogucnost.Na nekom proslom threadu smo pricali o Dubai-u i rekoh ti da sam ispratio sad drugara prosle nedelje nazad.Jednom godisnje dolazi kuci na dve nedelje,zezanje mu je samo kad Evropljanke ili Amerikanke dodju u hotel gde stanuju svi iz njegove firme,za godinu dana je postao sef gradilista,nema bas 19 ali ima 7 hiljada dolara,nasa firma koja koja radi tamo je htela da potpise ugovor na 3 hiljade i min 5.god,zato te ohrabrujem u ovom podvigu.Ja sad zavrsavam master i spremam polako slicnu pricu.

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 19:59

@Igoritza
Lepo si opisao stanje i u prosveti i u državi generalno.
Znam za slučajeve na drugim državnim fakultetima da nema šanse da odmah položiš ako ne daš mito, a o "finom" mitu u vidu toga da moraš da imaš kjnigu nekog profesora da bi uopšte izašao na ispit neću ni da pričam.

Mislim da je većina privatnih fakulteta mnogo poštenija po pitanju toga šta dobiješ za pare koje si dao za školarinu.

A i šta god drugi pričali ti si bar imao više pokušaja da samostalno dođeš do kinte,
i u potpunosti ti je ispravan stav što nećeš da budeš rob tajkuna niti da se zadovoljavaš našim
bednim prosekom koji ne može da omogući pristojan život. A ljude koji misle da imaju neku perspektivnu budućnost u Srbiji ako završe fax i onda misle da će dobiti posao na osnovu toga što su sposobni, sažaljevam, ne kažem da je nemoguće, uvek ima kontra primera, ali su šanse bedne.

Čovekov cilj treba da bude da živi generalno dobro, a ne da bude srećan ako ima platu par stotina eura iznad sramotnog srpskog proseka.

Ja koji nemam nikakvih egzistencijalnih problema, niti sam svojim trudom došao do te situacije, pizdim zbog ove raspale države i prezirem je iz dna duše zajedno sa svim njenim institucijama na čelu sa represivnom policijom. Šta onda da kaže neko ko radi kao konj da bi jedva spajao kraj sa krajem?

Tako da te maksimalno podržavam u stavu da je npr. švercerska neizvesnost bolja od prividne sigurnosti koju donosi plivanje u mediokritetu.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
Kraken
Super Moderator

Registered: 4.4.2003
Member Is Offline

Mood: Wood

[*] posted on 20.6.2011 at 20:30

cekaj bre, jel ste ovde svi prisutni ulogovani iz nemachke i dobrih delova japana pa prosipate mudrost iz kozne fotelje sa klimom i plavusom koja vam ga drka za platu ?

Ja da, za ostale ne znam :D

PS3 Games:COD4/GT5p/HS/KZ2/LBP/MGS4/Motostorm/R&C ToD/RFOM/RFOM 2/EoJ/Uncharted
Vampir
Moderator

Registered: 27.10.2002
Member Is Offline

Mood: a

[*] posted on 20.6.2011 at 21:44

Igoritze sto se ne prijavis u agenciju Kouzon? To je ugledna agencija preko koje sam isao puno puta. Evo sada sam bas dobio i posao u Qataru. Primetio sam na tom intervju da je imalo dosta iz Srbije. 90% je primljeno da rade u hotelu Ritz Carlton. Jest da ima samo za resoran da se prijavis ali mi je ta zena na intervjuu rekla da je odusevljena i da hoce odmah posle toga da me smesti na drugo, bolje mesto. Sve ti je placeno, a troskovi prema agenciji su tacno 350eura (od pocetka kad apliciras do samog kraja).

http://www.kouzon.com.mk

p.s. i ja sam skinuo Arapski jezik da ucim preko rosette stone :D

[Edited on 20-6-2011 by Vampir]

Stale
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 21:45

Ja ne znam u kako je u BG-u, al u NS-u znam da ni na jednom faksu ne moras da platis kako bi polozio ispit, a cisto sumnjam da je tako i u BG. A skoro da ne poznajem osobu koja je zavrsila neki IT faks i da nije nasla posao i to sa za nase prilike dosta viskom platom.

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die.

To permit irresponsible authority is to sow disaster; to hold a man responsible for anything he does not control is to behave with blind idiocy.

Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 22:23

stale to je prica iz novina, kako je "u IT sektoru med i mleko i svi ih traze". to forsiraju medije tu pricu, koja je na suprotnom kraju od istine.

problem sa nasim obrazovanjem je taj sto te NE PRIPREME za konkretan posao, pa ti sa diplomom imas ISTE predispozicije za posao kao i "onaj sa vezom" koji ce eventualno pod okriljem tolerancije da se nauci konkretno to i to sto se u toj firmi radi, i dobice posao pre tebe.

ja mogu na keca da osecem sebi glavu satarom, uspesno, ako je netacna informacija da preko 50% zaposlenih u ovoj drzavi svoju poziciju ima na osnovu veze.

primer - decko kojeg sam spomenuo, u 4 godine je zavrsio 5 godina faksa, na svoju ruku dizajnira softver i pise svasta za neke firme od preko, i vise je placen na osnovu toga, nego na poslu na kome je trenutno, a pazi gde je zavrsio - update i odrzavanje sistema za jednu domacu kladionicu. i to iz razloga sto su mu dali vise novca od banki, ostalih dedicated I kompanija i slicno ..

FlowMaster
Fr1ck

Registered: 10.11.2007
Member Is Offline

Mood: Not human.

[*] posted on 20.6.2011 at 22:53

99% ljudi koje poznajem da se bave IT related poslovima rade za kladionice...

This is not 'Nam. This is bowling. There are rules.
Stale
Fr1ck

Member Is Offline

[*] posted on 20.6.2011 at 23:02

iz moje generacije mislim da su svi koji su zavrsili nasli posao, a i veliki broj onih koji jos uvek nisu. vecina radi u par velikih softverskih firmi, a ima ljudi koji rade i po manjim firmama. neke od tih firmi rade softver za kladionice, ali nikako iskljucivo samo to.

nije faks neophodan za uspeh, ali otvara dosta vrata

WickedlNl
Fr1ck

Registered: 13.1.2007
Member Is Offline

Mood: Why so serious?

[*] posted on 21.6.2011 at 00:45

Sta da ti kazem ja sam 2 puta dobio posao za Emirate Airlines i evo me drugog puta dosho i vec 7 meseci ladim jaja u Dubai-u :D Mada 50-50 sam u drugim zemljama. Jbg il im se svidis ili ne, niko ne zna zasto su te tacno izabrali, navodno na prvu loptu vide dal si im dopadljiv fizicki i kao licnost. A Dubai ce da raste i raste, imaju vec plan izgradnje za narednih 10 godina. Vec grade 2 nova centra...30ak zgrada u isto vreme. A od nafte su odavno digli ruke, vec neko vreme samo 10ak posto kesha im dolazi iz nafte, ostalih 90 iskljucivo turizam jer samo u to i budzhe. A najvishe od Emirates Airlines, ove god su napravili profit vishe od 2 Biliona dolara i deo toga dali crew-u tako da svi koji su u firmi duze od 9 meseci su dobili dodatnih 3500e na proslomesecnu platu. Ja sam nazalost poduvoa za to al jbg ceka se sledeci godishnji profit :D

A kad smo kod jezika, arapski ti barem na srednjem istoku nije potreban ni najmanje u biznisu. Sve firme su internacionalne, arapi koji imaju pare su shkolovani po inostranstvu, svi pricaju engleski tako da potreba za arapskim radi posla je nepotrebna. To je samo plus tvom znanju i naravno mosh da provalis ako te neko psuje ;)

[Edited on 20.6.2011 by WickedlNl]

Fuck the law with my dick in my hand
 Pages:  1  2

Go To Top