Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2
Author: Subject: Ucenje stranog jezika (zavrsi i pali)
Igoritza
Super Saiyan Mod

Registered: 7.6.2005
Member Is Offline

Mood: ARMY!

[*] posted on 21.6.2011 at 01:18

Jel znas Ivu i Miroslavu ? :D najebi im se majke u moje ime, hahahahah! :D

shalim se, ucim arapski jer imam inside info da za Cabin Crew to pretstavlja ogromnu prednost. pritom, potvrda takve neke informacije je da je oglas za Arabic speaking Cabin Crew konstantno otvoren posao bez Open Day-a, a prijatelj iz Dubai-ja je saznao da kada imas taj asset, ne pita se mnogo Human resources, osim sto vide dal si normalan i slicno.

bi li mi potvrdio ovako nesto, ako znas, ili ako saznas eventualno .. ?

obrati paznju na datum. stoji od tad, kako mi je receno

elem, covek sa kojim sam trenutno u kontaktu radi u Emirates Group, u Catering odeljenju, mozda njega znas, Milos, 32 godine, pomalo sed .. ?

[Edited on 21.6.2011 by Igoritza]

When pride and presumption walk before,
Shame and loss follow wery closely..

View user's profile View All Posts By User
faka
Lv. 99 Dragon Slayer

Registered: 23.11.2002
Member Is Offline

Mood: 1110110100010101!

[*] posted on 21.6.2011 at 06:40

Kako postati gastarbajter:
Zavrsi bachelor ili diplomu tehnickog univerziteta.
Nauci nemacki na geteovom institutu i polozi test.
Upisi master nekog tehnickog univerziteta(bolje nemacki ali moze i engleski ako nemas jezik-engleski specijalisticki/nestandardni inzinjerski smerovi).
Nauci nesto prakse.
Prodaj se za "manje" pare na prvom poslu.
Promeni posao i uzmi najmanje inzinjersku nemacku platu.
Win! :)

Ili
Upisi od pocetka inzinjerski ili medicinu na njemackom(Odma geteov ins ili godina ucenja).
Uzmi najmanje njemacku platu po tarifi. Doktori su vishe placeni, samo mozes zaglavit u nekom selu...
Win! :)

Ali ok mozes da probas sa precicama bez fokusa. Nesto mozda i upali. Ja sam evo u fokusu 6godina jer je fax oder tezak...

[Edited on 21-6-2011 by faka]

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User
WickedlNl
Fr1ck

Registered: 13.1.2007
Member Is Offline

Mood: Why so serious?

[*] posted on 21.6.2011 at 09:05

Pa na primer zele sto vise da imaju arabic speaking cabin crew-a jer kada se pravi PA prvo se cuje arapski pa tek onda engleski PA, a ako slecemo na primer u francusku onda i francuski PA. E sad vecina ljudi je zazhalilo sot su stavili arabic speaker na portalu jer ih nema nesto previse i onda te trpaju po onim najgorim letovima sa kojih su drugi odustali....tipa doha, bahrain, jheda, dzhakarta. Jer avion realno ne moze leti bez barem jedne osobe koja zna arapski posto su jelte arapska avio kompanija. Najvishe ima azijata,engleza i australijanaca u kompaniji i naravno da niko ne zna arapski tako da bas jure nekog ko zna ali opet kazem, onda ce te trpaju svugde gde niko ne zeli da ide.

E a sto se tice ovih ljudi stvarno ne znam, ima nas previse preko 12 500 samo cabin crew-a i oko 800 srba. Svaki let letim sa skroz drugim ljudima tako da znam mozda 20ak srba ovde.

[Edited on 21.6.2011 by WickedlNl]

Fuck the law with my dick in my hand
Guru
Team M8t Killer

Registered: 9.1.2006
Member Is Offline

Mood: SnoWhite

[*] posted on 21.6.2011 at 09:14

Koleginica faksa je u Fly Emirates...otisla je pre jedno 2-3 godine na casting i prosla...zadovoljna je...Jedno 5 studenata sa naseg faksa radi u Qataru...isto su prezadovoljni...svi su prosli bez veze...kao sto je WickedlNl navep ili im se dopadnes ili ne...

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 21.6.2011 at 09:25

da, slazem se, samo sto su regrutantkinje zapravo bile dve pripadnice Cabin crew-a koje su posao dobile 2007 na isti nacin. a ta CV faza gde te pogledaju, DVE PAORKE koje su prosle istu proceduru, pa verovatno prepoune kompleksa sa nobles ambicijama, prosto ne mozes da se ne iznerviras sto nisi prosao 2 minute stare contest. oca im!

Guru
Team M8t Killer

Member Is Offline

[*] posted on 21.6.2011 at 11:31

Ne znam za to...mogu ispitati koleginice detaljnije ako te zanima koja je procedura bla bla...sta je bilo bitno...
Mislim da im treba vise ljudi za Qatar, kaze da se dosta radi ali su uslovi odlicni...

Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 21.6.2011 at 19:30

Qatar airways kompanija, na to mislis ?

WickedlNl
Fr1ck

Registered: 13.1.2007
Member Is Offline

Mood: Why so serious?

[*] posted on 22.6.2011 at 11:42

Qatar su isto vrh avio kompanija ali zivis u Dohi...trash a i malo su psiho arabija, nema meshanja polova po stanovima, pod kamerama si, moras 12 sati koji ti daju za odmor pred let da budes u sobi jer ce da te zovu i provere. Definitivno je tamo lakse upasti ali cujem da muskarce nesto slabije primaju. U Dubaju brate mozes dovedes koga god oces u stan. Ako su cabin crew mogu da ostanu danima kod tebe a ako su vani onda do 1am moraju izadju iz zgrade. Niko te ne proverava, ako oces mozes direkt iz kluba da dodjes na posao, sto nije bas najpametnije :D al eto mozes radis sta oces, ribe se oblace provokativno ...nema veze ono kao sve farmerke, zabranjene mini suknje itd. Dubai je bas liberalan iako spada u muslos naciju. Jbg moraju da privuku turiste.

Fuck the law with my dick in my hand
Igoritza
Super Saiyan Mod

Member Is Offline

[*] posted on 22.6.2011 at 12:10

wicked hvala puno na odgovorima.

dobijem automatizovani odgovor za online aplikaciju, i odma zatim dobijem "human reply", navodno napisao sam da znam arapski, ali da sam raspoloziv za tri meseca. (sto znam da je nemoguce ali ne verujete kolko puno ucim), kazu emirates, manje vise skraceno - drago nam je da ste se prijavii, ostavicemo otvorene kontakte, truc buc, i pitali me odakle znam arapski :D

odgovor - zivim pored arapina + privatna local school. lazem za medalju, sva sreca pa ih nema na emuglx da proveravaju informacije xD jebes mi sve ako ne naucim!

evo, znam da kazem - devojcica jede - bintun yesheri (igoritza FTW!)

inace, na konto jezika, krenuo sam da gledam arapske YT klipove, iako blage ne razumem, kontaktirao sam prijatelja iz egipatske ambasade koji zivi jako blizu mene da mi pomaze, i cepam rosetta stone svakodnevno po X sati, ponavljanja lekcije u beskonacnost.

Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 22.6.2011 at 13:42

Brate,ovaj arapski ubija.Sad sam preslusao random unit iz companiona.Ne mogu da prelomim jezik,kao kad nisam spavao tri dana pa bugujem strasno.Valjda zato sto bukvalno nikad nisam slusao a da me zainteresuje arapski.Nemacki sam sabio bez problema juce nekih 3-4 sata.Trebas ovo baciti i na mp3 i dok lezis pred spavanje prevrtis par puta.

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
Guru
Team M8t Killer

Member Is Offline

[*] posted on 23.6.2011 at 09:44

@Igoritza

Tako je otprilike kako je WickedlNl opisao...dosta su rigorozniji...ali ne bas tako...kaze bitno je da dodjes na let, da ne eskiviras tipa bolestan sam itd...i jako pae na izgled posebno u visim klasama, gde je proveravaju i odmeravaju pred svaki let...Jeste Doha rigorozna, ali srecom stalno letis, pa si negde drugde gde nije tako rigorozno...:)
E sada Dubai je sve tako kako je opisao...samo je kontam teze upasti...sto se tice finansijske strane ne znam tacno gde je bolje od ove dve kompanije...znam otprilike za Qatar koliko dobija pilot, kopilot itd...:)

Snake-Eyes
Dark Ronin

Registered: 29.12.2006
Member Is Offline

Mood: Phönix herunter

[*] posted on 24.6.2011 at 00:25

http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=7930
Nasao sam par ovakvih podataka na razlicitim sajtovima i gotovo uvek je u pitanju agencija IRS.

"WHAT A HORRIBLE NIGHT TO HAVE A CURSE!!!" - Simon Belmont
 Pages:  1  2

Go To Top