Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Mladić koji vidi bez očiju
Timemaster
Super Fr1ck

Registered: 13.5.2008
Member Is Offline

shocked.gif posted on 11.7.2011 at 17:58
Mladić koji vidi bez očiju

Stvarno neverovatno, kako je ovo redak i fascinantan slučaj. Čak nije ni redak. Jedinstven. Za one koje mrzi da odgledaju celu emisiju o dečku koji vidi i bez očiju, prepričaću. Dečko je od svoje treće godine dobio tumor na očima, maligni, retinalni blastom i naravno, postao slep. Može da vozi bicikl, šeta i ne zapinje o ivičnjak, igra košarku i ubacuje u koš, trči niz stepenice i da pritom, dok se kreće kroz kuću, ne koristi ruke da bi se pridržavao o zidove ili gelendere. Kako to radi? Eholokacijom, identično kao što to rade slepi miševi. Jakim "coktanjem" ustima, on oseti odakle se zvuk odbija i dobija sliku o svom okruženju, najnormalnije se dalje krećući.

Interesantno je ovo gledati sa aspekta evolucije, gde je on ovu osobinu stekao vremenom, nije je nasledio (iako neki kažu da jeste evolucija). A opet, ovo bi se nasleđivalo samo u jednom slučaju, da dođu ovakve osobine u životno pitanje. Ako ljudi bez sposobnosti eholokacije iz nekog razloga pomru, a on preživi, prirodna selekcija bi ga favorizovala i ovakva osobina bi se dalje genetski prenosila na njegove potomke. Ovako je i dalje samo njegov nagon za boljim životom koji je prevladao i pokazao da ovako nešto fascinantno može da ima i uho ljudskog bića.

[Edited on 11.7.2011 by Timemaster]

"YLOD je gori od seksa" - GRUJA
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
pulzarokkit
The Machine

Registered: 18.4.2006
Member Is Offline

Mood: /care

[*] posted on 11.7.2011 at 18:37

and that is how batman became :lol:

j/k
zanimljivo nema sta

[Edited on 11.7.2011 by pulzarokkit]

...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
Disturbed
Senior Member

Registered: 22.10.2007
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 11.7.2011 at 18:47

DareDevil. Jako zanimljivo.
View user's profile View All Posts By User
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 11.7.2011 at 18:54

Jos fascinantniji je primer lika koji je slep op rodjenja, znaci za razliku od ovog decka nije nikad mogao da vidi, a lik je slikar i slika sve maltene identicno kao sto jeste znaci ubada i boje. Bila je na nekoj stranoj televiziji emisija o njemu.

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
DieH@rd
Administrator

Registered: 5.12.2003
Member Is Offline

Mood: Proud member of "Glorious PC gaming Master Race".

[*] posted on 11.7.2011 at 19:00

Cuo sam za ovo pre par nedelja. Its very cool.

"There is but one path. We kill them all."
- Spartacus

"And when you show yourself to the world, it will be a different age than ours, Clark. A silver age of heroism, that will start when they look up into the sky at you with hope for tomorrow. You will help everyone to embrace it."
-Prophecy of Dr.Fate, Smallville S9

"It is Microsoft. And I will kill them."
- Sony Computer Entertainment President and CEO Ken Kutaragi, asked in 1994 who he thought the biggest competition would be for his upcoming PlayStation game console.
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Timemaster
Super Fr1ck

Registered: 13.5.2008
Member Is Offline

[*] posted on 11.7.2011 at 23:07

Samo što je dečko umro, al' jbg, i ovo je dostignuće

"YLOD je gori od seksa" - GRUJA
zdravkelja
Fr1ck

Registered: 8.7.2008
Member Is Offline

Mood: Let's rock :cool:

[*] posted on 12.7.2011 at 18:42

Gledao sam ovo pre dve godine, bili kod Opre u emisiji :D

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
grimlord
Super Fr1ck

Registered: 19.5.2003
Member Is Offline

Mood: Composin'.

[*] posted on 12.7.2011 at 19:24

Chuo sam za ovo odavno. Da, stvarno je nerealno.

Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 12.7.2011 at 21:19

Quote: Originally posted by Blue  
Jos fascinantniji je primer lika koji je slep op rodjenja, znaci za razliku od ovog decka nije nikad mogao da vidi, a lik je slikar i slika sve maltene identicno kao sto jeste znaci ubada i boje. Bila je na nekoj stranoj televiziji emisija o njemu.

Vidis ovo je po do sada poznatoj fizici, hemiji, psihologiji i cemu sve ne, potpuno nemoguce. Osim ako stvarno ne postoji neka shared svest iz koje je pokupio info... ne znam kako da objasnim, al pazi cak i da je tako, kako VIDI boju sa kojom ce da slika?!?! Ma skroz nemoguce.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
Blue
Fr1ck

Registered: 25.6.2010
Member Is Offline

[*] posted on 12.7.2011 at 21:28

Pa pazi to za boju mu mozda i kaze neko pa precute u emisiji da bude vise cool.

E sad, mislim da on sidje da opipa ili barem bleji pored toga sto ce da naslika, nisam siguran davno sam gledao. Sto bi u potpunosti objasnilo stvari da na primer uzme da slika jabuku, problem je u tome sto lik tako naslika deo grada. Inace je stariji covek u pitanju, i, sad opet ako se dobro secam, mislim da uopste i nije imao oci.

Zao mi je sto nema teorije da uopste nadjem tu emisiju pa da vidimo koje su tacno cinjenice, ovako sam mozda i nesto prevideo|preuvelicao.

Edit:

Evo nasao sam ipak je ta emisija mnogo vise mainstream nego sto sam mislio,
a i izgleda da ne ubada boje toga sto naslika a i prethodno opipa zgradu.
Mada opet je u stanju da naslika pejzaz koji nikada nije video sa sve bojama,
ne kazu da li ima nekih sugestija tipa da mu neko kazi atavi vodu plavo a drvo zeleno.

[Edited on 12.7.2011 by Blue]

ソニー

"A guitar is much Like a woman. You have to hold her in your arms. You have to love her. If she feels right, then she's the one for you. You have to show her lots if attention and take great care of her.. If she becomes warped or twisted, you can remove her neck."
http://www.istinomer.rs
ogisha007
1337 Member

Registered: 6.10.2005
Member Is Offline

Mood: Yo dawg

[*] posted on 13.7.2011 at 13:10

Ako se dobro secam, fora je sto je uspeo da pojmi prostor i perspektivu bez vida. Boje manje-vise, verovatno mu je govoreno koja je koja.

Go To Top