Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2
Author: Subject: Dobili ste C64 sajt ;) C64 sekcija utisci
[A]ss[A]s[S]in
Romalj
*

Registered: 24.11.2002
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 7.12.2002 at 22:50
Dobili ste C64 sajt ;) C64 sekcija utisci

Da li zelite jedan sveobuhvatni C64 sajt na srpskom naravno?

[Edited on 21-10-2004 by Nick4life]
View user's profile View All Posts By User
meca dobric
*tatina devojcica*

Registered: 9.8.2002
Member Is Offline

Mood: woohoo

[*] posted on 8.12.2002 at 20:18

Ja zelim mir u svetu ljubav medju ljudima, a ti ako imas nesto da kazes o C=64 slobodno reci :)

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Grunt
Celeb Freak

Member Is Offline

Mood: Shameless

[*] posted on 13.12.2002 at 20:14

Ja sam za,voleo bi da malo naucim o toj cudesnoj masini za igranje i kucnu zabavu!

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Nemesis Enforcer
Romalj
*

Registered: 27.8.2002
Member Is Offline

Mood: Ql

[*] posted on 17.12.2002 at 18:42

Ja sam za, to bi bilo bas kul :cool:

Svakim danom sve ludji...
CnD
Romalj
*

Registered: 24.8.2004
Member Is Offline

[*] posted on 15.10.2004 at 08:18

Izvinjavam se sto ozivljavam odavno zaboravljenu temu, ali cisto da podrzim ovaj projekat. Nisam upoznao puno ljudi kod nas koji se zanimaju za c64 emulaciju, a vidim da je ovaj forum prilicno mrtva po tom pitanju.

Cole
Ktulu
Genetic Fanatic

Registered: 18.6.2003
Member Is Offline

Mood: excellento ando eleganto!

[*] posted on 15.10.2004 at 10:55

e ako zelis da primetis, carnex je poceo malo da ozivljava c64 teme, ali znas, ima ovde mnogo vise ljudi koji se zanimaju za konzole novije generacije, a stari kompovi su samo price za laku noc...

In the land of the blind, the one eyed man is a dick.
View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
CnD
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 15.10.2004 at 13:07

Quote:
Originally posted by Ktulu
e ako zelis da primetis, carnex je poceo malo da ozivljava c64 teme, ali znas, ima ovde mnogo vise ljudi koji se zanimaju za konzole novije generacije, a stari kompovi su samo price za laku noc...

PA ukusi su razliciti, emulacija konzoli novije generacije je meni isto kao da igram neke stare 286 igre, znaci ne gajim nikakva osecanje prema tome, pogotovo sto emulacija c64 nije samo emulacija igara nego kompletnog sistema. c64 je meni nesto drugo, tu sam naucio prve stvari oko programiranja i uopste o logici rada na racunarima. Sada visim na lemon64 forumu, ali tamo nema nikog odavde.

Cole
Ktulu
Genetic Fanatic

Member Is Offline

[*] posted on 16.10.2004 at 22:34

e nemoj pogresno da me shvatis, ja sam rekao da ovde ima mnogo vise ljudi koji "furaju" nove konzole i PC iz prostog razloga sto su mladi ili nisu imali toliko kontakata sa c64 (jer bilo ko ima kontakta sa c64 on ga zavoli ;)) Inace meni je C64 obelezio najlepse godine zivota, najbolji komp ikada uradjen. Inace, ja sam registrovan na forumima ali me nema sad cesto;)

CnD
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 18.10.2004 at 07:56

Ma OK. Nema problema nikakvih. Zao mi je sto na domacem netu nema neko mesto gde bi se okupljali c64 freakovi poput mene ;)

Cole
Nick
Super Administrator

Registered: 30.7.2002
Member Is Offline

Mood: CHANGE!

[*] posted on 18.10.2004 at 15:59

Idi na Google.co.yu stavi "pretrazi samo srpske strane" i upisi Commodore 64, pa vidi sta ce izaci.

U ovoj zemlji je bilo toliko C64 fanova a na net-u niko nije nasao za shodno da napravi neki fan sajt ili bilo sta vezano za taj sistem.

1. hit je neki pirat koji odavno nije updateovao sajt i samo prodaje C64 "romlje"

2. hit je nasa stara C64 sekcija sa Emulation Galaxy v5 sajta (nova sekcija stize uskoro)

3. hit je "Zrtve Piraterije" editorial sa naseg sajta - kakva li ironije. Preporucio bi ti ga za citanje CnD.

A ovom prilikom i da najavim jedini pravi 'sajt' posvecen C64 koji startuje koliko veceras - nasu novu C64 sekciju. Be sure to check it out. Keeping the SCG Internet alive!

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 18.10.2004 at 23:49

Wow, kad pre nikola, pa trebalo vam je samo...ne znam, puno godina. :)
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 19.10.2004 at 04:29

Pa nece biti da je puno godina jer je prosla verzija sajta imala C64 sekciju, a nova verzija je dosla negde u decembru prosle godine i od tada je C64 sekcija under-re-contruction by many different authors... sad je Carnex napokon odradio posao i sekcija ce biti zavrsena i objavljena omg wtf SUTRA.

You don't stop playing video games because you get old. You get old because you stop playing video games. :)
Ktulu
Genetic Fanatic

Member Is Offline

[*] posted on 19.10.2004 at 08:26

je li a ciji ce banner da bude na C64 sekciji, nugde, nugde, ay ay, say no more, say no more, wink wink:lol:
Jao, pa najzad ta C64 sekcija, pozdrav Carnex-u (pretpostavljam da je on to sredio:D)

meca dobric
*tatina devojcica*

Member Is Offline

[*] posted on 19.10.2004 at 15:40

Ma nemoj ti sad meni ovo ono, pa neka verzija. Sto postavljas nov dizajn kad nije gotov, neka ti to bude za nauk. :)
Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2004 at 04:56

C64 sekcija je zavrsena i objavljena!
Check it out on the main page

Topic za kritike i predloge vezane za C64 sekciju treba otvoriti u ovom forumu.

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2004 at 04:57

Quote:
Originally posted by meca dobric
Ma nemoj ti sad meni ovo ono, pa neka verzija. Sto postavljas nov dizajn kad nije gotov, neka ti to bude za nauk. :)

Meco pokri se (rozim mekanim) usima i cuti, ok?

CnD
Romalj
*

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2004 at 08:08

Svaka cast. Text o c64 je veoma iscrpan i zanimljiv. Ako treba neka pomoc oko c64 sekcije, javite...pa cu rado da pomognem koliko mi vreme bude dozvolilo.

Cole
Ktulu
Genetic Fanatic

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2004 at 08:57

YAAAAAAAAAAAAAAYYY!!!
To ljudi, C64 sekcijaaaa!!!
khm...:D

Alenko V6
1337 Member

Registered: 2.2.2004
Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2004 at 12:32

Konacno i to !!!:bounce:

Odlican posao, fenomenalan txt. Sadrzi sve sto treba.
Samo dvije zamjerke (naravno:D)
Nije spomenut turbo tape (preteca danasnjih arhivera) a popis igara top 10 bi trebalo staviti top 30 jer ne spomenuti pitstop 2, out run, operation wolf i commandos koje su bile fenomenalno portovane sa automata (koliko je to na c64 bilo moguce), je ipak steta.
Pa simons basic.....
Srecom pomenuti su demoi, pod sto valjda spadaju i svi oni fenomenalni i suludi introi po 3,4 komada sto su bili ispred nekih igara.
U svakom slucaju odlican tekst za mnogostruko citanje, samo napred ostalo je jos dosta....amiga, atari, amstrad i zx....

Onaj c64sx je ludnica, koliko je to kostalo ?

I dvije opaske, (mozda sam u krivu) nije li c64 imao 6502 procesor a 128 8502 bio na 2 mhz ?
Dodajte na linkove i arnoldc64, takodjer odlican sajt

*grin*
Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

Mood: doki, doki

[*] posted on 20.10.2004 at 20:09

Pa C64 je verovao ili ne gajio oba... Zavisi od verzije. Postoji mnogo lokalnih. Austrija je imala posebno diazajniran C64. Ko ce shvaditi sta su u Commodoreu mislili.

A C128 8502 je radio na 1 MHZ dok mu ne ugassish procesorsku kontrolu nad VICII chipom.

Otkucash FAST u basicu 7.0 :)

Turbo Tape nije kompersor. On je jednostavno maximum podataka kroz Tape Port. To je zahtevalo mnogo bolje pozicioniranje glave. I zapis je mnogo osetljiviji. Nesto kao ono formatiranje DD 5.25 diskete na 800KB

[Edited on 20-10-2004 by Carnex]

Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

[*] posted on 20.10.2004 at 23:05

Pazi koliko god da su spomenute igre legendarne nikako ih ne bi ubacio medju top 30. Sve su one postale legende iz ranog doba i potom debelo prevazidjene.
Power Drift, Crazy Cars 3, Turbo Out Run, Grand Prix Circuit itd su mnogo bolji od Out Run-a i Pit Stop-a 2
O pucacinama da ne pocinjem. Reci cu samo Turrican I Slap Fight. Mozda i SWIV i Navy Moves

Nick
Super Administrator

Member Is Offline

[*] posted on 21.10.2004 at 00:57

Quote:

Topic za kritike i predloge vezane za C64 sekciju treba otvoriti u ovom forumu.

Ah, what the hell...

Alenko V6
1337 Member

Registered: 2.2.2004
Member Is Offline

[*] posted on 21.10.2004 at 08:06

A covjece godinama sam bio siguran da je turbo 250+ nesto kao winzip ucitas prvo njega, zatim igru, zatim run, cekas one boje i smece da se dekompresira i igra krece. Pa jel uopce c64 imao kompresor?
8502, da zaboravio sam fast i slow (a upravo sam imao c128) mada sam ja kao vlasnik ga uvijek "deklarirao" da radi na 2mhz. :lol: A tek z80 ?!? :lol:
Ha dobro sto je tu je.
Ja nikad nisam imao disk (preskup) i sve sam imao na kazatama od beosofta koje sam kopirao na duplom kazicu. Sve sto sam kupovao su quick shoot II i konacno vrazji modul !
Btw. vrijeme komodorca je daleko iza nas.

LOAD ERROR !?!?!? :mad::mad::flame:
Ktulu
Genetic Fanatic

Member Is Offline

[*] posted on 21.10.2004 at 12:17

samo da kazem da je C64 editorijal super, stvarno, saznao sam neke stvari za koje nisam imao pojma, ima tu dosta infoa, svaka cast.
@N4L wow, covece, hvala, mislim stvarno :D Moj banner na sajtu?!?!?!? Who could want anything more:lol::D
Ne ozbiljno, drago mi je da smo krenuli sa C64 sekcijom.

Carnex
Jetrena pašteta

Member Is Offline

[*] posted on 22.10.2004 at 18:41

O, da, C64 je imao kompresore. Svaka piratizovana igra je bila kompresovana. Da bi se u memoriju mogao strpati i igru. To su one linije, karakteri i sta li vec nabacano da bi ti video da se nesto desava.
 Pages:  1  2

Go To Top